Jump to content
Dogomania

faktycznie royal jest dobry?


sabusia

Recommended Posts

ja się juz gdzies wypowiadałam na ten temat,albo podobny odnośnie rc.dietry wet.sa bardzo dobre,bytówki-całkiem niezłe,mam 3 różne rasy i na rc co tu dużo kryc wygladały bardzo dobrze,wiem że tam na pierwszym msc-u sa zboża,fakt cena ciut za wysoka,ale czego się nie robi dla swoich podopiecznych.
inna sprawa że każdemu psu służy co innego,ale to chyba wiadomo,nie pozostaje nic innego jak przetestować "na psie"rózne karmy(u suki testowałam 7 lat-zaczynałam od rc potem rózne inne,znów wróciłam do rc)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 428
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Lotty']Z kolei ja nie dam złego słowa powiedzieć o Brit Care, natomiast Royala nigdy więcej nie kupię, bo moje psy okropnie po nim wymiotowały ( Mini Adlut Small)[/QUOTE]

a moj po bricie care [dwie wersje karmy] mial krwawa biegunke a po royalu idealnie bylo ;) wiec co pies to inna reakcja na karme.

Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

[quote name='pauli_lodz']co pies to inna reakcja na karmę.[/QUOTE] Jak mówi przysłowie: Co jednemu miód, to drugiemu trucizna. Z Royalem na początku u nas też było dobrze, wszystko zmieniło się w momencie, kiedy Royal został przejęty przez producenta Pedigree. Jakość karmy spadła na łeb na szyję.

Link to comment
Share on other sites

royal gastro i ja bardzo polecam. Mój pies nie lubił suchych karm- kompletnie nie chciał nawet spróbować, wiecznie miał rozwolnienia po gotowanym więc w końcu wet poradził nam tego royala. Stał się cud- od tamtej pory pies przekonał się do suchych karm i rozwolnienia nie ma. Co prawda zrezygnowaliśmy ze względu na cenę i jego pochłanianie tej karmy (3tyg worek 14kg) ale gdy tylko będziemy mogli to wrócimy do niej. Nie polecam natomiast zwykłych royali, skład nieprzekonywujący i uważam że płaci się głównie za "firmę" nie za jakość.

Link to comment
Share on other sites

Mój psiak po karmach bytowych ma biegunkę. Toleruje tylko weterynaryjne (z zalecenia weterynarza był to RC Gastro Intestinal). Potem trafiliśmy na RC Sensitivity Control z rybą (gromadnik) i to był strzał w dziesiątkę. Niestety, niedawno RC zmienił skład tej karmy, zamiast gromadnika jest kaczka; wprowadzili w błąd nie tylko mnie ale i wielu innych ludzi kupujących tę karmę. Opakowanie zostało takie samo, więc kupowało się z przyzwyczajenia, a tu.. zonk.
Znaleźliśmy jednak znacznie tańszy zamiennik - pies świetnie zareagował na karmę Mera Dog Pure Salmon&Rice. 60% ryżu, 15% suszonego łososia, cena 125 zł za 12.5 kg jest do przyjęcia jak najbardziej. Do tego (ze względu na mniejszą ilość tłuszczu w tej karmie) dodaję mu do posiłków olej z łososia tłoczony na zimno - sierść piękna, kupy wzorcowe, brak gazów, fermentacji w brzuchu. Wypróbujemy jeszcze wersję z jagnięciną. Też zauważyłem różnice w składzie karmy RC w zależności od kraju produkcji... nie podoba mi się to. Chcemy jeszcze sprawdzić karmy Fish4Dogs, choć drogie to mój rybofilny pies pewnie je polubi :D

Link to comment
Share on other sites

Osobiscie polecam Purine.. Nigdy sie nie zawiodlem na tej karmie.. Jest i nie droga i dobra jakosciowo .. Tak jak ktos wczesniej wspominal .. Royal swego czasu byl dobry, lecz teraz raczej nie bardzo. A co do Puriny.. Wg mnie jakosc sie nie zmienia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szysz']Mój seter 10 letni miał w zeszłym roku poważną operację przewodu pokarmowego, po tym mógł jeść tylko RC VET Gastro Intensinal Low Fat (każda próba zmiany karmy kończyła się sraką). Zaryzykowałam i kupiłam Koebers Light jakieś 2 tygodnie temu i je, qpy ok. Może warto spróbować?[/QUOTE]
Ja myślę, że Jari też by teraz mógł jeść inną karmę, ale jednak postawię na RC bo co jedna firma to jedna firma, jakoś jest to standaryzowane.

Jeszcze inną sprawą jest to, że Koebersa musiałabym zamawiać z neta i bawić się z kurierami, a RC mam w sklepie pod nosem w cenie internetowej. No i co pies to przypadek, Jari nie miał żadnej operacji. Wcale nie twierdzę na 100%, że będzie mógł jeść bytówkę, po tym co przeszliśmy wizja luźnych kup cały czas jest żywa ;)

Jadł między innymi Eukanubę, Brita, Nutrę, Purinę Pro Plan, Dog Chow, White Wolfa, Wolfsbluta, Boscha, Hills'a i/d... Oczywiście wiele odmian tychże - na wszystkich sraka jednakowa :p Tylko i wyłącznie po RC nie. To czego nie zjadł dokańczały jamnice, które po każdej z tym karm miały piękną kupę :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Amber']

Dla jamnic też bym RC nie wzięła nigdy w życiu, a fe, tyle płacić za kukurydzę? Tylko głupiec by się dał na to naciąć :cool3: A na stawy polecam: [URL]http://animalcare.pl/cani-agil-preparat-stawy-p-1914.html[/URL][/QUOTE]

a moim zdaniem RC Dachshund to jedna z lepszym ich karm . [B]Nie ma tam żadnej kukurydzy[/B], nie ma glutenu i innych takich. Bardzo przemyślany skład jak na jamnika np. jod . Nie sądzisz?

Link to comment
Share on other sites

royal byłby ok, w szczególności dla zwierząt z problemami zdrowotnymi bo składy są zróżnicowane i dopasowane do schorzenia, gdyby nie zawartość chemicznych konserwantów - BHA i BHT
ich użycie w produktach dla ludzi jest zabronione
podejrzewa się że mają działanie nowotworowe

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WEIMAR']royal byłby ok, w szczególności dla zwierząt z problemami zdrowotnymi bo składy są zróżnicowane i dopasowane do schorzenia, gdyby nie zawartość chemicznych konserwantów - BHA i BHT
[/QUOTE]
Ja tam royala bronić nie zamierzam - IMHO to średnia karma z doskonałym marketingiem, ale - gwoli ścisłości - BHA i BHT prawdopodobnie są w większości suchych karm produkowanych z mączek mięsnych, na których nie jest czarno na białym napisane, że nie zawierają sztucznych konserwantów". BHA i BHT są używane do konserwowania mączek mięsnych - a ich zawartości, jako półproduktu - producent finalnego produktu - karmy - nie ma obowiązku opisywać na opakowaniu.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma dowodów na szkodliowośc tych substancji. Moim zdaniem trzeba wielu lat ich przyjmowania , mówiąc wprost psy nie zyją wystarczająco długo aby taką zależnośc udowodnic. Przypomina mi to nagonkę na slynny aspartan , który miał byc rakotwórczy a okazałao się, że to bzdura. Podobnie z GMO i glutaminianem - nie ma dowodów na szkodliwośc :) Zresztą we współczesnym świecie nie mam mowy, aby zwykły człowiek miał chocby minimalną pewnośc czym go faszerują. Jak się nad tym wszystkim zastanawiam , to dochodzę do wniosku , że pozostaje nam sęganie po to co się sprawdza od lat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gayka']Nie ma dowodów na szkodliowośc tych substancji. [/QUOTE]
Co nie zmienia faktu, że w wielu krajach są one zakazane w produkcji żywności dla dzieci, a w parlamencie europejskim leży poprawka kierująca obie substancje do ponownej oceny bezpieczeństwa, jako podejrzane o działanie alergizujące, rakotwórcze i wywołujące zaburzenia endokrynologiczne oraz skutki immunologiczne.
Prawda, że znikomy mamy wpływ na to, czym się nas faszeruje, ale to nie znaczy, że należy sobie odpuścić czytanie etykiet - zawsze można sobie czegoś tam ująć ;)

Link to comment
Share on other sites

BHA - Butylowany hydroksyanizol; nazwa systematyczna: mieszanina 3-tert-butylo-4-hydroksyanizolu i 2-tert-butylo-4-hydroksyanizolu
BHT - Butylowany hydroksytoluen, 2,6-di-tert-butylo-p-krezol
na pewno nie są to naturalnie występujące w żywych organizmach związki
wolę chuchać na zimne

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WEIMAR']to prawda, że nie ma dowodów na szkodliwość BHT i BHA
(część publikacji naukowych na ten temat mówi, że nawet zapobiegają nowotworom)
ale jednak ja wole dawać psu karmę konserwowaną wyciągiem z rozmarynu lub wit. E[/QUOTE]
Tylko że rozmaryn też wcale nie jest dobry dla psa...
[URL="http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?f=6&t=135&p=122505&hilit=rozmaryn#p122505"].........................................[/URL]

[COLOR=red]Proszę nie wstawiać linków do innych for!!![/COLOR]

Edited by dzasta
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa&Duffel']Tylko że rozmaryn też wcale nie jest dobry dla psa...
[URL="http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?f=6&t=135&p=122505&hilit=rozmaryn#p122505"]............................................[/URL][/QUOTE]

no to zostaje wit. E

Edited by dzasta
Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Albo żywność niekonserwowana ;)[/QUOTE]
wiadomo że świeża żywność jest nalepsza
(Chińczycy tak długo żyją bo nie tolerują przetworzonej żywności, u nich wszystko musi być świeże, w restauracjach zabija się zwierzę przy kliencie)
ale jak się ma 40kg psa to z ekonomicznych powodów trudno o wyłącznie świeżą karmę

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WEIMAR']wiadomo że świeża żywność jest nalepsza
(Chińczycy tak długo żyją bo nie tolerują przetworzonej żywności, u nich wszystko musi być świeże, w restauracjach zabija się zwierzę przy kliencie)
ale jak się ma 40kg psa to z ekonomicznych powodów trudno o wyłącznie świeżą karmę[/QUOTE]
Mój pies waży 39 kg i jest na barfie, wcale nie wychodzi mnie to drożej niż sucha karma, pod warunkiem oczywiście, że ma się odpowiednie źródło zaopatrzenia. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...