Jump to content
Dogomania

Szkółka dla delikatnej jamniczki w Warszawie


frotka32

Recommended Posts

Witam serdecznie,
mam na imie Agnieszka i jamniczkę w wieku 1 rok i 3 miesiące. Frotka jest bardzo wrażliwa, delikatna i emocjonalna. A jednocześnie mądra i szybko się uczy, reagując jedynie na pochwały (podniesienie głosu wywołuje u niej stres i hamuje rozwój). Nie potrafię jedynie nauczyć jej, że jestem jedyna osoba, od której może wziąć jedzenie - a właśnie na tym najbardziej by mi zależało. Nie jest to moja fanaberia, czy ambicja. Niedługo przeprowadzam się do domu, w którym mieszka kobieta nienawidząca psów. Parę lat temu otruła 9 -letniego owczarka podhalańskiego.
Bardzo proszę o pomoc - namiary na szkółkę dla piesków, w której są opanowani treserzy, potrafiacy bezstresowo nauczyć pieska między innymi tej komendy, która opisałam. Szukam szkółki najchetniej w Warszawie, ale mogą też być okolice.
Pozdrawiam serdecznie
Aga

Link to comment
Share on other sites

Skontaktuj się z AKI ([url]www.aki.pl)[/url], myślę, że znajdziesz tam osoby, które potrafią dobrać metodę do psa.

Ale... jak będzie wyglądało Twoje mieszkanie z tą osobą która nienawidzi psów? Czy to będzie sąsiad czy współlokator?
Bo jeśli sąsiad, to po chyba po prostu wystarczy nie dopuszczać do takiej sytuacji, że mogłaby zostać z sunią sama, a jakby próbowała podać coś psu przy Tobie, to po prostu się nie zgodzisz. Natomiast jeśli współlokator, to moim zdaniem jeśli będzie chciał skrzywdzić psa, to nie będziesz w stanie temu zapobiec, niezależnie od tego, co pies będzie umiał.

Link to comment
Share on other sites

Rauni, dzięki za odzew :-) Niestety link przez Ciebie podany nie działa, może masz jakiś inny namiar na stronę AKI, bo jestem taką ignorantką, że nawet nie wiem, co znaczy ten skrót. :oops:
A co do naszych planów.... To kobieta, o której pisałam, będzie mieszkała w tym samym domu, co my, ale wejście jest oddzielne (jest to dom z samodzielną przybudówką). Chodziło mi jedynie o to, aby Frotka mogła sama korzystać z podwórka oraz abyśmy mogły się tam czuć w miarę bezpiecznie.
Poza tym ona naprawdę jest mądra i szybko się uczy, więc może warto by było te cechy rozwinąć (tak zupełnie przy okazji).
Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź :multi: i bardzo liczę na aktualny adres strony AKI.
Pozdrawiam serdecznie
aga

Link to comment
Share on other sites

frotka,

Jesli chodzi o ze tak powiem wrazliwe jamniki, skontaktuj sie z Berek. Bywa na Dogo (obecnie chyba do wtorku na urlopie). Berek jest z naszego Klubu, czyli z AKI :-)
Opowie Ci pewnie o tym, ze nauka niepodejmowania pokarmu od obcych, oraz z ziemi (wtedy gdy wlasciciela nie ma w poblizu), nalezy do bardzo, bardzo trudnych, ale pewnie nie jest niemozliwa. Berek niewatpliwie ma doswiadczenie w pracy z wrazliwymi, a nawet histerycznymi pieskami :razz:

W.

Link to comment
Share on other sites

Wind,
dzięki za (p)odpowiedź ;) . Na pewno skontaktuję się z Berek, chociaż teraz wyjeżdżam na kilka dni.
Nie liczę na to, że nauka tego zachowania będzie łatwa, ale chcę dać Froteczce szansę, która może w pewnej chwili uratuje jej życie. Dlatego jestem gotowa na ciężką (współ)pracę z moją suczką. :eviltong:
Pozdrawiam serdecznie
aga

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...