Jump to content
Dogomania

Zachowanie na szkoleniu.


dkf385

Recommended Posts

Od niedawna zaczęłam szkolić psy. Wszystko idzie bezproblemowo, spokoju nie daje mi tylko jedna kwestia. Dosłownie wszystkie psy przychodząc na lekcje zachowują się dużo lepiej nić na innym terenie, zarówno w domu jak i np na spacerze. U mnie praktycznie żaden nie szczeka, choć właściciel właśnie na to narzeka, tak samo wygląda sprawa ze skakaniem. Nie jest to kwestia nowego miejsca, ani narzuconej dyscypliny, bo po kilku lekcjach pieski czują się w pełni swobodnie, nauka jest przeważnie bez smyczy, pozytywnymi metodami, ćwiczenia przeplatamy zabawą. Kilka razy zdarzyło mi się wręcz, że klient powiedział że pupil w domu nic nie chciał robić, a jak tylko do mnie przyszedł wykonywał wszystkie polecenia bez żadnych powtórek. Nie można tez powiedzieć że właściciel nie wie jak egzekwować właściwe zachowanie, bo na zajęciach kazdy ćwiczy dane rzeczy. Już naprawdę nie mam pomysłu dlaczego tak się dzieje, może ktoś z was zna odpowiedź na to dziwne pytanie.

Link to comment
Share on other sites

Raczej nie, bo zajęcia są indywidualne, więc nie mają sie przed kim popisywać. Niektórym to wręcz przeszkadza i utrudnia pracę, bo widząc że pies wszystko robi chce przejść do następnego ćwiczenia, a właściciel twierdzi że nie chce tego wykonywać. Z dalszego ćwiczenia polecenia nici, bo pies wszystko robi bezbłędnie i problemu teoretycznie nie ma więc wyjątkowo ciężko mu zaradzić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...