Jump to content
Dogomania

Książki o groomingu ...


Birmanka

Recommended Posts

  • 5 months later...

[FONT=Calibri][SIZE=3]Miałam w ręku niemal wszystkie książki o groomingu – w mojej opinii „Notes from grooming table” jest najsolidniejszą literaturą - chociaż posiada pewne drobne błędy. W Polsce można ją kupić bez problemu.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='uma'][FONT=Calibri][SIZE=3]Miałam w ręku niemal wszystkie książki o groomingu – w mojej opinii „Notes from grooming table” jest najsolidniejszą literaturą - chociaż posiada pewne drobne błędy. W Polsce można ją kupić bez problemu.[/SIZE][/FONT][/quote]
Tiaaa. Akurat w tej książce wszystkie terriery szorstkowłose z westem na czele są rąbane maszynką. Z podaniem konkretnych numerów ostrzy. Że o innych psach szorstkowłosych nie wspomnę. Jeśli to nazywasz drobnymi błędami to życzę powodzenia. Ale chyba nie powierzyłabym ci mojego psa.

Link to comment
Share on other sites

Nie zwałabym tego "błędami" a "innym sposobem". Jeśli dobrze pamiętam książka ta opiera się o wzorce AKC? Trzeba po prostu wiedzieć jak się robi psy i traktować książke jako poradnik. Nie można się jej kurczowo trzymać bo i sznaucera, który jest tam prawie dobrze opisany zwalimy. Bo i tu czeka na nas pułapka.. bodajże przy przedpiersiu to było. U nas chcemy to uwydatnić, a tam było wycinanie do prostej. I tego jest od groma. Trzeba się pilnować jezeli nie chcemy robic wyłącznie petów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='westie222']Tiaaa. Akurat w tej książce wszystkie terriery szorstkowłose z westem na czele są rąbane maszynką. Z podaniem konkretnych numerów ostrzy. Że o innych psach szorstkowłosych nie wspomnę. Jeśli to nazywasz drobnymi błędami to życzę powodzenia. Ale chyba nie powierzyłabym ci mojego psa.[/quote]
[SIZE=1][/SIZE]
Westie to nie jest tak.
W książce jest podział na show (correct) grooming i pet grooming.
Jeśli ktoś zdecydował się na strzyżenie maszynką to jest to zakwalifikowane do pet grooming, jeśli ktoś zdecydował się na hand strip to jest to correct grooming.

[SIZE=1]Jakiś leniwus pospolitus tłumaczył tę książkę na polski [/SIZE]:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 years later...

witam, czy w pozycjach, które macie w swoich domach nt. groomingu jest bernardyn krótkowłosy? (mam na myśli tzw bible groomingowe np. [FONT=Arial][COLOR=black][FONT=Verdana][B]"The Stone Guide to Dog Grooming for All Breeds")[/B][/FONT][/COLOR][/FONT]. proszę o kontakt na priv, bo nie chcę kupować książki za 200 zł żeby obejrzeć 4 strony z książki, tym bardziej że nie interesuje mnie sam grooming, tylko przygotowanie do wystaw mojej rasy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...