Jump to content
Dogomania

WET-erynaria


przeszlus

Recommended Posts

  • Replies 354
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Talagia']U mnie na szczescie wszystko do przodu i żyje z myślą, która gdzieś tam krąży z plotek, że drugi semestr farmy będzie przyjemniejsz ;) Bo przyznam szczerze, ze chemioterapeutyki doprowadziły mnie na skraj wykończenia :D[/QUOTE]

No to gratuluję ;)
My mieliśmy odwrotnie, chemioterapia była w II semestrze. I jakoś tak lepiej mi to wszystko do głowy wchodziło niż I semestr, ale może to dlatego, że już mniej wiecej wiedziałam o co chodzi z całą tą farmakologią.
I koło w V semestru czyli znieczulające i działające na układ nerwowy to był dla mnie jakiś koszmar :mdleje:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']No to gratuluję ;)
I koło w V semestru czyli znieczulające i działające na układ nerwowy to był dla mnie jakiś koszmar :mdleje:[/QUOTE]

Ehhhh... Co za koszmar :D Wole nie myśleć o egzaminie... A na 6. semestrze z nowych rzeczy (radary,chirurgia itp) to trzeba sie bać się czy nie? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']Ehhhh... Co za koszmar :D Wole nie myśleć o egzaminie... A na 6. semestrze z nowych rzeczy (radary,chirurgia itp) to trzeba sie bać się czy nie? ;)[/QUOTE]

Dasz radę ;)
Radary to u nas była jakaś kpina.. Niestety z tego przedmiotu prawie nic nie wyniosłam :shake: Totalne olewactwo.
Chirurgia nie, chyba nie było większych problemów z tym..
Mnie ogólnie jakoś ten VI semestr dośc gładko poszedł ;)

Link to comment
Share on other sites

kurcze ja farmę zdawałam u prof.rolińskiego-sympatyczny,ale strasznie magłował mnie ze swoich skryptów(chodziłam do niego 7 razy0dosc dokładnie(napisał leki autonomicznego ukł.nerwowego i chyba obwodowego takie niby cienkie ksiazeczki,ale trzeba bylo znać dosc dokładnie)

Link to comment
Share on other sites

kochane moje dziewczyny, znacie może kogoś, kto pojechał na erasmusa do Wiednia/innego miasta niemieckojęzycznego (najlepiej z wety oczywiście, ale nie jest to warunek konieczny) i mógłby mi co nieco o tym poopowiadać?

Bo marzy mi się postudiowanie na Vetmetuni Wien/dostudiowanie/porzucenie LBN na rzecz Vienny - jak zwał tak zwał.
Grono milczy na ten temat...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja tutaj przyszłam się spytać czy niestacjonarne (zaoczne, wieczorowe, płatne zwał jak zwał) z medycyny i weterynarii odbywają się normalnie w ciągu tygodnia w Warszawie?
Tak gdzieś zasłyszał i nie wiem czy to prawda.
Bo jeśli tak to jak tu płacić 4000 zł za semestr (wet) z brakiem możliwości podjęcia jakiejkolwiek pracy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Baffutka']Ja tutaj przyszłam się spytać czy niestacjonarne (zaoczne, wieczorowe, płatne zwał jak zwał) z medycyny i weterynarii odbywają się normalnie w ciągu tygodnia w Warszawie?
Tak gdzieś zasłyszał i nie wiem czy to prawda.
Bo jeśli tak to jak tu płacić 4000 zł za semestr (wet) z brakiem możliwości podjęcia jakiejkolwiek pracy.[/QUOTE]


Tak, pn-pt 8-20 (oczywiście dowolnie rozrzucone w zależności od grupy)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']Tak, pn-pt 8-20 (oczywiście dowolnie rozrzucone w zależności od grupy)[/QUOTE]

no ale zaoczne to chyba powinny być w weekendy. ew wieczorowe często bywają wieczorowymi tylko z nazwy ;) ale jeśli zaoczne są w ciągu tygodnia, to coś jest tu nie tak

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']no ale zaoczne to chyba powinny być w weekendy. ew wieczorowe często bywają wieczorowymi tylko z nazwy ;) ale jeśli zaoczne są w ciągu tygodnia, to coś jest tu nie tak[/QUOTE]

Nie ma czegoś takiego jak zaoczna weterynaria

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']Nie ma czegoś takiego jak zaoczna weterynaria[/QUOTE]

Czyli to jest tak, że jak się jest na niestacjonarnych to się chodzi z ludźmi z dziennych tyle tylko, że się płaci,i te 2 grupy są po prostu
wymieszane tak? Jeśli chodzi o weterynarię to tak jest na wszystkich uczelniach?

Link to comment
Share on other sites

no a weterynaria w lubinie?:
Studia jednolite magisterskieKierunek Studia stacjonarne
Studia niestacjonarne
(wieczorowe - płatne*)
Wydział Medycyny Weterynaryjnej
Weterynaria
studia trwają 11 semestrów
studia trwają 11 semestrów

*Zgodnie z Regulaminem studiów:

§12 ust.2 student studiów niestacjonarnych-wieczorowych może ubiegać się o przeniesienie na studia stacjonarne po zaliczeniu II roku studiów, jeżeli średnia ocen z egzaminów i zaliczeń końcowych z 4 semestrów wynosi co najmniej 4,30.


§12 pkt.3. studenci studiów jednolitych magisterskich-wieczorowych, którzy nie uzyskali średniej ocen z egzaminów i zaliczeń końcowych, o której mowa w ust.2 mogą ubiegać się o przeniesienie na studia stacjonarne po zaliczeniu III roku studiów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasiass']Czyli to jest tak, że jak się jest na niestacjonarnych to się chodzi z ludźmi z dziennych tyle tylko, że się płaci,i te 2 grupy są po prostu
wymieszane tak? Jeśli chodzi o weterynarię to tak jest na wszystkich uczelniach?[/QUOTE]

Grupy są podzielone na płatne-niepłatne, zajęcia są dla wszystkich takie same, taki sam zakres materiału, tacy sami prowadzący, takie same egzaminy/kolokwia. Jedyna różnica to to, że się płaci.
W Warszawie w tej chwili po 3 roku chyba przechodzi się na dziennie i już nie płaci.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']Justa jak wyglądają zaliczenia na 4 roku z patomorfologii? Są jakieś zaliczenia sekcji w czasie semestru? Albo teoria?[/QUOTE]

Hmmm.. tak, jest zaliczenie sekcji i zależy na kogo trafisz - albo nie bedzie żadnego problemu z zaliczeniem tego, albo będzie. Loteria.
A później jest egzamin, najpierw ustny (praktyczny) ze szkiełek z 2 semestrów + teoria z wykładów z ogólnej. Później część pisemna - z ogólnej + szczegółowej. Jedyne co Ci mogę poradzić, to ogarniaj sobie to w miarę systematycznie, bo teraz kto inny przejął katedrę i pytania bywają z kosmosu + próg zaliczenia 75% (na drugim terminie 80%) :mdleje:
Generalnie przedmiot uważam za dość wymagający.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']Hmmm.. tak, jest zaliczenie sekcji i zależy na kogo trafisz - albo nie bedzie żadnego problemu z zaliczeniem tego, albo będzie. Loteria.


A później jest egzamin, najpierw ustny (praktyczny) ze szkiełek z 2 semestrów + teoria z wykładów z ogólnej. Później część pisemna - z ogólnej + szczegółowej. Jedyne co Ci mogę poradzić, to ogarniaj sobie to w miarę systematycznie, bo teraz kto inny przejął katedrę i pytania bywają z kosmosu + próg zaliczenia 75% (na drugim terminie 80%) :mdleje:
Generalnie przedmiot uważam za dość wymagający.[/QUOTE]

Tak myślałam :( Słyszałam, że dużo problemów było z egzaminem i troche sie na nas mścili z tego powodu (wrzaski, jakieś dodatkowe zaliczenia sekcji itp :D) Troche problematyczne dla mnie jest to, że wykłady ze szczegółowej lecą już od początku 6 semestru, a nikt do nich nie zajrzy aż do sesji zimowej. Chyba trzeba będzie ogarnąć to w wakacje...

Wykorzystam cie jeszcze, żeby zapytać o letnią sesje z 3 roku - tragedia czy da sie przejść? Nie wiem czego sie spodziewać szczególnie po farmie (gorzej niż koła?).
Z góry dzięki i powiedz jak tam 4 rok :) ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']Tak myślałam :( Słyszałam, że dużo problemów było z egzaminem i troche sie na nas mścili z tego powodu (wrzaski, jakieś dodatkowe zaliczenia sekcji itp :D) Troche problematyczne dla mnie jest to, że wykłady ze szczegółowej lecą już od początku 6 semestru, a nikt do nich nie zajrzy aż do sesji zimowej. Chyba trzeba będzie ogarnąć to w wakacje...

Wykorzystam cie jeszcze, żeby zapytać o letnią sesje z 3 roku - tragedia czy da sie przejść? Nie wiem czego sie spodziewać szczególnie po farmie (gorzej niż koła?).
Z góry dzięki i powiedz jak tam 4 rok :) ?[/QUOTE]

Tak, było sporo problemów, niestety są też warunki, wiec to nie takie hop siup. Taaa.. już widzę jak usiądziesz do tego w wakacje :p Przy zmianach kieroniczych katedry niestety zwykle jest sporo zamieszania w formach zaliczeń. Przyznam, że to był jeden z najgorszych egzaminów jaki pisałam.

Letnia sesja.. Najgorsze chyba było to, że było dużo egzaminów w krótkim czasie skumulowanych, ale tak samo było w zimowej sesji na 4 roku i sądzę, że tak już bedzie do końca. Wcześniej są zaliczenia i tak naprawdę były chyba 3 dni na ogarnięcie tych egzaminów, bo między nimi człowiek miał ochotę rzucić wszystkim o ścianę.
Farma nie była jakaś masakryczna, dużo ludzi zdało w I terminie. Pewnie wynika to z tego, że jednak każdy coś tam kojarzy wiecej niż mniej - bo jakoś musiał przebrnąć przez te wszystkie koła ;) Była część otwarta, która była bardzo w stylu kolokwiów i test, który był lekkim kosmosem, ale da radę ;)

4 rok.. Dla mnie raczej nudy, konie, krowy i świnie to nie jest raczej moje powołanie.. Sesja zimowa dość podobna do letniej na 3 roku (4 egzaminy pod rząd). A tak pozatym to bardzo spokojnie w ciągu semestrów, kolosów prawie nie ma, za to jak potem przychodzą zaliczenia ćwiczeń z całego semestru to uhuhuuu.. :p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='nathaniel']

Ponawiam pytanie, nie słyszał ktoś o kimś, kto przenosiłby się na zagraniczną uczelnię?[/QUOTE]

Jeśli chodzi Ci o niemieckojęzyczną uczelnie to moja przyjaciółka od października będzię w Gissen (Niemcy) - jeśli nie chcesz przenosić się od tego października a dopiero w dalszej przyszłości i w październiku nadal będą Cię info jak to wygląda interesowały to mogę dać Ci kontakt, napewno chętnie opowie ;)

Natomiast teraz mogę dać Ci kontakt do dziewczyny, która od roku studiuje w Madrycie.

(obydwie się nie przeniosły tylko są na Erasmusie)

Edited by lilacly
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...