Jump to content
Dogomania

WET-erynaria


przeszlus

Recommended Posts

  • Replies 354
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='gryf80']cieżko nie jest aż tak bardzo-jest czas i na przyjemności;),ale na naukę trzeba poświęcić dużo czasu-na pewno wiecej niz np.z łąkarstwa czy ogrodnictwa.co prawda kończyłam dawno,ale jeszcze cos pamiętam z pierwszego roku-koszmarna anatomia.[/QUOTE]

Koszmarna anatomia? Z całego pierwszego roku to najprzyjemniejsze do nauki! ;)
Wśród masy niepotrzebnych przedmiotów-zapychaczy (informatyka, biologia) anatomia jest jedynym, co ma sens ;). W mojej grupie każdy stwierdza, że najbardziej lubi uczyć się anatomii (co nie zmienia faktu, że to dość trudny przedmiot).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']A jak tam III rok? :)[/QUOTE]

O dziwo dużo ciekawych rzeczy, więc na wykłady jakoś udaje mi się chodzić. Kolokwia jeszcze zadnego nie było, więc niby coś tam sobie powoli czytam, ale nie do końca jeszcze wiem co i jak sie uczyc. Mam nadzieje, ze nie taki diabeł straszny :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']O dziwo dużo ciekawych rzeczy, więc na wykłady jakoś udaje mi się chodzić. Kolokwia jeszcze zadnego nie było, więc niby coś tam sobie powoli czytam, ale nie do końca jeszcze wiem co i jak sie uczyc. Mam nadzieje, ze nie taki diabeł straszny :P[/QUOTE]

Nie taki straszny jak się wgryziesz ;)
Patów radzę uczyć się na bieżąco, my mieliśmy takie mini kolokwia z wykładów + ćwiczeń (opórcz tych ustnych) a że materiału jest megadużo to łatwiej to było później ogarnąć do egzaminu ;)

Link to comment
Share on other sites

No właśnie u nas nie ma tych "wejsciowek", mamy 2 ustne kolosy przed egzaminem i obawiam się, że to nas pogrzebie ;)
Za to kompletnie nie wiem jak sie ogarnąć z patomorfo! Czy na zaliczeniu z histopatologii są pytania wykładowe, czy to co leci na wykładzie będzie też "hej nikt nie wie kiedy"? :( Bo jeśli dobrze rozumiem, jest jedno koło z tego w grudniu i potem dopiero w 6 semestrze... Eh jeszcze ciężko się z tym wszystkim zorientować ;)

Jak narazie angielski jest wyjątkowo przyjemny - za zaprezentowanie scenki w fartuchu i pomachanie stetoskopem można dostać dodatkową piątke ;) haha

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']No właśnie u nas nie ma tych "wejsciowek", mamy 2 ustne kolosy przed egzaminem i obawiam się, że to nas pogrzebie ;)
Za to kompletnie nie wiem jak sie ogarnąć z patomorfo! Czy na zaliczeniu z histopatologii są pytania wykładowe, czy to co leci na wykładzie będzie też "hej nikt nie wie kiedy"? :( Bo jeśli dobrze rozumiem, jest jedno koło z tego w grudniu i potem dopiero w 6 semestrze... Eh jeszcze ciężko się z tym wszystkim zorientować ;)

Jak narazie angielski jest wyjątkowo przyjemny - za zaprezentowanie scenki w fartuchu i pomachanie stetoskopem można dostać dodatkową piątke ;) haha[/QUOTE]

Z APÓW jest na pewno zaliczenie z techniki sekcjnej jakoś na początku semestru (czyli z tej książeczki sekcja zwłok zwierząt)
A później są zaliczenia z histopatologii na koniec semestru zimowego i letniego. W to zaliczenie wchodzi materiał z ćwiczeń i wykładów (ale tylko część ogólna bez histopatolii szczegółowej - narządowej) Wszystko zależy z kim będziesz mieć zaliczenie (a to jest loteria, niekoniecznie z Twoim prowadzącym ćwiczenia) - jedni pytają z ćwiczeń, inni wolą wykłady i bez ich znajomości choćbyś wszystko rozpoznała i tak wychodziśz z niczym.
Ale nie jest jakoś wybitnie ciężko, ja nie miałam problemów ;)
Gorzej teraz bo będę miała zaliczenie sekcji w praktyce i egzamin ze wszystkiego :mdleje:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Poszukałam coś więcej na temat studiów wety i Uni Przyrodniczy we Wrocławiu oferuje specjalności: weterynaryjna ochrona zdrowia publicznego i weterynaria kliniczna. Wytłumaczy mi ktoś różnice między nimi? Na stronie zbyt wiele informacji nie znalazłam... A i kiedy wybiera się specjalność? Ktoś studiuje na którejś?

Link to comment
Share on other sites

Jak to? Chyba w trakcie: "specjalności na studiach jednolitych magisterskich"

A specjalizacje to znalazłam zupełnie inne:
Choroby drobiu oraz ptaków ozdobnych – 4 semestry
Chirurgia weterynaryjna – 6 semestrów
Choroby psów i kotów – 6 semestrów
Epizootiologia i administracja weterynaryjna – 5 semestrów
Higiena zwierząt rzeźnych i żywności pochodzenia zwierzęcego – 4 semestry
Rozród zwierząt – 5 semestrów
Weterynaryjna diagnostyka laboratoryjna – 4 semestry
Radiologia weterynaryjna – 4 semestry
Dobra praktyka produkcyjna i higieniczna oraz audytowanie systemów jakości zdrowotnej żywności – 2 semestry

Czy się mylę?

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.up.wroc.pl/akty_prawne/11674/uchwala_nr_9_2010_senatu_uniwersytetu_przyrodniczego_we_wroclawiu_z_dnia_29_stycznia_2010_roku.html[/url]

Szczerze mówiąc nie mam zielonego pojęcia o co w tym chodzi :P Ze niby podczas studiów wybieraja czy lecznica czy inspekcj?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia'][url]http://www.up.wroc.pl/akty_prawne/11674/uchwala_nr_9_2010_senatu_uniwersytetu_przyrodniczego_we_wroclawiu_z_dnia_29_stycznia_2010_roku.html[/url]

Szczerze mówiąc nie mam zielonego pojęcia o co w tym chodzi :P Ze niby podczas studiów wybieraja czy lecznica czy inspekcj?[/QUOTE]

Gorzej jak się komuś odmieni że jednak chce leczyć :p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A ja mam drobne pytanie, czy studiując zaocznie mam szansę na pracę (i przyzwoitą płacę, bo nie ukrywam, że to jest jeden z głównych powodów moich pobudek) w zawodzie? Moim wymarzonym kierunkiem jest filologia ang/lingwistyka stosowana + prawo, ale nie chcę się zamykać w tych ramach, bo wiadomo, że absolwent prawa, to nie to samo, co prawnik, a nie jest tez powiedziane, że nie odechce mi się być nauczycielem. Matmę, chemię, angielski, polski, i historię zdawać pewnie będę na rozszerzeniu, jeżeli już biologię to na podstawie, drugi język nowożytny też.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...