Jump to content
Dogomania

Egzamin PT1


Fun

Recommended Posts

Witam, mam pytanko co do egzaminu PT1. Otóż mam psa ze schorniska i jesteśmy w trakcie szkolenia pozytywnego. Z tego co mi wiadomo na egzaminie są punkty za sprawdzenie uzębienia. W przypadku mojego psa jest to nie realne, nie ma opcji żeby ktoś obcy go tknął (widocznie został mocno skrzywdzony). Czy mając dokumenty ze schroniska i papiery od weta,psychologa , że pies leczy się również farmaceutycznie i ma problemy nie da się jakoś tego obejść ?

Czy egzaminy PT ocenia jedynie ZKwP ?

Link to comment
Share on other sites

Tak, tylko ZKwP.

Zęby pokazuje przewodnik, sędzia go nie dotyka. Nie da się obejść żadnego ćwiczenia zaświadczeniami.

[QUOTE][B][FONT=Arial-BoldMT]
[LEFT]Badanie uzębienia psa [/FONT][FONT=Arial]10 pkt[/LEFT]
[/B][/FONT][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial][SIZE=2][LEFT]Komendy: [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][I][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial][SIZE=2]siad, badanie[/LEFT]
[/I][/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=ArialMT][SIZE=2][FONT=ArialMT][SIZE=2][LEFT]Komenda słowna [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][I][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial][SIZE=2]siad [/I][/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=ArialMT][SIZE=2][FONT=ArialMT][SIZE=2]może być powiązana z k[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial][SIZE=2]rótkim gestem.[/LEFT]
[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=ArialMT][SIZE=2][FONT=ArialMT][SIZE=2][LEFT]Przewodnik z psem przy nodze, na smyczy podchodzi do sędziego, zatrzymuje się i sadza psa
przy nodze. Wolno dać komendę [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][I][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial][SIZE=2]siad[/I][/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=ArialMT][SIZE=2][FONT=ArialMT][SIZE=2]. Następnie na polecenie sędziego przewodnik może dać psu
komendę [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][I][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial][SIZE=2]badanie [/I][/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial][SIZE=2]i rozchyla wargi psa najpierw z przodu poka[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=ArialMT][SIZE=2][FONT=ArialMT][SIZE=2]zując zgryz, a następnie [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial][SIZE=2]fafle z obu[/LEFT]
[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=ArialMT][SIZE=2][FONT=ArialMT][SIZE=2][LEFT]boków pokazując zęby przedtrzonowe. Pies powinien umożliwić to bez żadnego protestu.[/LEFT]
[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][I][FONT=Arial-ItalicMT][SIZE=2][FONT=Arial-ItalicMT][SIZE=2][LEFT]Ocenę obniżają: Próby uniknięcia pokazania uzębienia, lęk niespokojne zachowanie się psa[/LEFT]
[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial][SIZE=2]podczas badania [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][SIZE=2][FONT=Times New Roman][SIZE=2]według uznania sędziego w z[/SIZE][/FONT][/SIZE][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial][SIZE=2]a[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][SIZE=2][FONT=Times New Roman][SIZE=2]leżności od ich intensywności.[/SIZE][/FONT][/SIZE][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial][SIZE=2].
[/I][/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jola123']... krok po kroku opisać jak zabrać się za egzamin PT, pomińmy samo szkolenie psa, ale tak naprawdę bardzo bardzo dokładnie.[/QUOTE]

Za bardzo nie rozumiem o co Ci chodzi.
Jeśli uczysz psa na kursie zakończonym związkowym egzaminem, praktycznie nic nie robisz, tylko dodatkowo płacisz za egzamin z reguły 50-60 zł. Jeżeli podchodzisz do egzaminu eksternistycznie, czyli przygotowujesz psa sama, dowiadujesz się kiedy w twoim oddziale ZKwP są egzaminy (informacje są na stronach internetowych oddziału) lub jedziesz do innego miasta gdzie organizowane są egzaminy (w takim przypadku najpierw szukasz na stronach Głównej Komisji Szkoleniowej terminu egzaminów, obecnie bardzo często są one powiązane z wystawami (często w przeddzień wystawy) lub z testami psychicznymi. Musisz być członkiem związku (lub ktoś z Twoich rodziców lub właściciel psa, jeżeli podchodzisz z psem będącym własnością innej osoby). Pies zdaje egzamin w pojedyńczym łańcuszku na szyi, nie obroży.

Link to comment
Share on other sites

[B]Brezyl ja[/B] dzięki za odp, zobaczymy jak to będzie, wystawę pierwszą przeżyłam to też nam się uda :P

Mam jeszcze pytanie do książeczki, trzeba ją kupić w oddziale, to wiem czy coś jeszcze ? W ogóle nie wiem jak to wygląda, nigdy nie miałam czegoś takiego w ręku :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...