Jump to content
Dogomania

Seter Irlandzki- hodowla i warunek hodowlany?


Daria_13

Recommended Posts

Witajcie. Niektórzy wiedzą, że jestem chora na punkcie seterków, zakochana w nich od ponad 5 lat. Interesuję się rasą i wiem, że moim kolejnym psem będzie właśnie suczka tejże rasy. Nie chce kupić psa bez rodowodu, a obawiam się, iż na psa z rodowodem będzie ciężko uzbierać mnie pieniądze, co oczywiście wcale nie musi być nie możliwe. Przejdę do rzeczy. Dużo czytałam o wydawaniu piesków na warunek hodowlany. Jednak patrząc na wszystko realnie sądzę, że takiego psa będzie ciężko dostać. Tak samo dużo mówi się o Petach, ale gdy przychodzi co do czego ciężko, nawet cholernie ciężko jest znaleźć takiego psa. Czy tak samo jest z warunkiem hodowlanym? czy znacie w Polsce jakieś dobre hodowle, które coś takiego respektują i chętnie się zgadzają na coś takiego? jak wygląda moje prawo do szczeniaków suczki? i ogólnie po jakim czasie suczka staje się moją własnością?

Link to comment
Share on other sites

Zawsze można umówić się z hodowcą o zakup psa np. w dwóch, trzech ratach. Odpowiednia adnotacja idzie do umowy, często hodowcy na takie coś się zgadzają. Bo wiadomo, nie każdego na taki zakup stać a plus idzie za fakt, że nie szuka się pseudorasowego po tanioszce. Trzeba porozmawiać z hodowcami, poznać ich, oni muszą poznać przyszłego właściciela swojego malucha. Hodowca też człowiek ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A ja dostałam propozycje od hodowcy - chciałam kupić sunie, a Pani A. zaproponowała mi warunek Hodowlany - jak widać - może sie zdarzyć i tak :)

Skontaktuj sie z Hodowla EVENFLOW - wiem, ze maja teraz miot z tego samego ojca, co mojej suni - Glennara Long Way Home i podobno chcą oddać jedna z dziewczynek własnie na warunek. Szczeniaki do odbioru około 20.12 - może Ci sie poszczesci i będziesz miała cudny prezent pod Choinke?

Pozdrawiam i do zobaczenia na konkursach z naszymi Rudymi warunkami ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='misia_misia']A ja dostałam propozycje od hodowcy - chciałam kupić sunie, a Pani A. zaproponowała mi warunek Hodowlany - jak widać - może sie zdarzyć i tak :)

Skontaktuj sie z Hodowla EVENFLOW - wiem, ze maja teraz miot z tego samego ojca, co mojej suni - Glennara Long Way Home i podobno chcą oddać jedna z dziewczynek własnie na warunek. Szczeniaki do odbioru około 20.12 - może Ci sie poszczesci i będziesz miała cudny prezent pod Choinke?

Pozdrawiam i do zobaczenia na konkursach z naszymi Rudymi warunkami ;)[/QUOTE]
Chyba zle przeczytalam??????????:crazyeye:
psy jako zywe istoty ,to sa prezenty pod choinke.mysle ze to niesmaczny zart!:angryy::angryy:

Link to comment
Share on other sites

xxxx52 Myślę, że to taka przenośnia. Sądzę, że prezent pod choinkę a prezent pod choinkę to 2 całkiem różne rzeczy. Wszystko zależy od punktu widzenia tak naprawdę. Ja dostałam króliczka na urodziny i co? był to przemyślany zakup, a moi rodzice wiedzieli,że chce takie zwierzątko. Sądzę, że głównie chodziło o to, że sama dla siebie zrobię sobie taki prezent, miły podarek w postaci cudnego pieska na kilkanaście lat życia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...