Jump to content
Dogomania

z psem na plaze...


mateuszek3

Recommended Posts

witam

moja dziewczyna ma 2letniego labradora....
chcemy w sierpniu sobie zrobic urlop...
i najprawdopodobniej bedziemy brac swira/dragona czyli w/w labradora
i teraz mam pytanie...
czy mozna isc na spacer na plaze z psem... jak to jest ?
jedziemy do miedzyzdroji na 10000%
wiec jak ktos wie jak to jest czy nie wolno (bo podobno na strzezone nie wolno...) nie chcemy problemow itd dlatego wole sie dowiedziec :-)

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

mateuszek - ja miałam ten sam problem. Jedziemy z psem nad morze. Na 100% przepisów nie znam, ale dowiedziałam się, że na plaże "publiczne" wstęp z psem jest zabroniony do połowy września. Oznacza to generalnie, że plaże w największych miejscowościach wczasowych są nieprzyjazne psom. Wydaje mi się, że w takim kurorcie jak MIędzyzdroje możecie mieć niefajnie z psem. Ponieważ ja się w końcu zdecydowałam na mieścinę "na końcu świata", 300 mieszkańców, dzika plaża i zero straży miejskiej - nie zgłębiałam tematu. Może jakieś info znajdziesz w dziale podróże w temacie "bałtyk".

Link to comment
Share on other sites

W Gdańsku jest zakaz wchodzenia z psami na plażę, chyba do 15 września. Ja ze swoim labem, żeby się popluskał, jeżdżę teraz na Kaszuby, nad jeziora, których nie reklamują przewodniki:lol: Nie odważyłabym się pchać między tłum plażowiczów - w końcu nie każdy musi lubić fontanę tryskającą z co chwilę z futra otrzepującego się psa albo inne niespodzianki obok swojego kocyka:evil_lol:
Myslę, że pomysł Cathedral, żeby wynieść się w miejsce w miarę bezludne to opotymalne wyjście.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tydzień temu byłem na plaży we Władysławowie-Chłapowie z labkiem. Nikt pretensji nie rościł. Ludzi było multum. Dużo z nich nawet się z psiną chciała bawić.
Plaża co prawda nie strzeżona ale ludzi cała masa. Szczerze nikt nawet uwagi nie zwrócił. A inni tez z psami.
Tylko trzeba po długich schodach z klifu schodzić więc może to być dla psa męczące, lub właściciela jak będzie go niósł;) .
Poza tym nie widziałem żadnych oznaczeń do tego tematu.

Link to comment
Share on other sites

Mieszkam w Gdansku i rowniez chodze z psem na plaze :)
Tyle ze najlepsza pora jest miedzy 5 a 7 rano wtedy nie ma straznikow miejskich i nikt sie nie czepia...
byc moze po okresie wakacyjnym bedzie mozna bardziej korzystac z urokow morza, chociaz szczerze w to watpie.. bo od niedawna z psem mozna przeciez chodzic jedynie na smyczy.. :razz:
Najlepiej chyba jednak znalezc miejsce na odludziu i tam bezstresowo spacerowac ze swoim pieskiem..
Ja wlasnie jestem w trakcia szukania takiego miejsca..
Sobieszewo , Swibno sa jednymi z takich miejsc - tyle ze tez oczywiscie w miejscu z dala od hoteli itp..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amokk']Mieszkam w Gdansku i rowniez chodze z psem na plaze :)
Tyle ze najlepsza pora jest miedzy 5 a 7 rano wtedy nie ma straznikow miejskich i nikt sie nie czepia...
byc moze po okresie wakacyjnym bedzie mozna bardziej korzystac z urokow morza, chociaz szczerze w to watpie.. bo od niedawna z psem mozna przeciez chodzic jedynie na smyczy.. :razz:
Najlepiej chyba jednak znalezc miejsce na odludziu i tam bezstresowo spacerowac ze swoim pieskiem..
Ja wlasnie jestem w trakcia szukania takiego miejsca..
Sobieszewo , Swibno sa jednymi z takich miejsc - tyle ze tez oczywiscie w miejscu z dala od hoteli itp..[/quote]
Od zawsze pies musiałbyc na plazy na smyczy lub w kagancu...
We wrzesniu, pazdzierniku spokojnie mozna chodzic, mało ludzi, nikt sie nie czepia...

Teraz rowniez chodze, ale tylko po 19 i jak jest troche brzydsza pogoda ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...