Jump to content
Dogomania

Maltańczyk - pytania o hodowlę.


kara97

Recommended Posts

[quote name='kara97']no właśnie a z moim doświadczeniem baaardzo łatwo mnie oszukać ;(
jak tam zadzwonię mam udawać obeznaną czy raczej powiedzieć , że się kompletnie na tym nie znam?[/QUOTE]

Kara97 pół roku to sporo czasu. Jak będziesz rozmawiała z hodowcami to mów prawdę, nie udawaj doświadczonej bo możesz łatwo się " poślizgnąc" a wtedy wyjdziesz na kłamce i ukochanego psiaka możesz nie dostac

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak zadzwonisz do kilku hodowli to wybierzesz tą jedną :)
Spokojnie :)
A dobra hodowle można poznać po tym że nie wciska na siłę szczeniaka mówiąc że wszystko jest super hiper wspaniałe tylko prowadzi rozmowy.
No i oczywiście jako nabywca pamiętaj że masz prawo:
- obejrzeć rodowód z wbitą sygnaturą "suka hodowlana"
- poprosić o dyplomy i co ważniejsze karty ocen rodziców a tam stoi
- spisać umowę kupna sprzedaży w której jest zawarte za do odpowiada hodowca a za co nabywca, umowa chroni obydwie strony. Miałam taką sprawę jako świadek, gdzie hodowca był oskarżony przez kupującego o wielkie odszkodowanie .... a okazało się że sam popełnił błędy które chciał przerzucić na hodowcę ... W umowie opisuje się np. wadę dlaczego dany piesek to "pet" - po to aby nie było potem nieporozumień. Z drugiej strony chroni nabywcę bo ma on prawo sprawdzić czy dany psiak jest taki jak w opisie.
- przeczytać przed odbiorem kartę protokołu przeglądu miotu
- skontaktować się z oddziałem ZK hodowcy i sprawdzić hodowlę

Jak widzisz spokojnie masz długo okres czasu ... tylko jedno. Zapomnij że w tej hodowli która ci będzie pasować pod wszystkimi aspektami akurat będzie piesek w momencie w jakim chcesz. Hodowla nie polega na tym , że szczeniaki są non stop. Hodowca ma obwarowania np. 1 miot w roku.

Link to comment
Share on other sites

Hodowla Z Kociego Dworu ma yorkshire terriery i maltańczyki.
Ale nie widziałam u nich maltana za 1500 zł. Ta rasa jest jeszcze stosunkowo rzadka i ceny są raczej wyższe.

Tak jak dziewczyny piszą, nie możesz liczyć, że w momencie w którym będziesz chciała kupić psa akurat będzie miot.

Moim zdaniem powinnaś obserwować wcześniej mioty w hodowlach, sprawdzać ogłoszenia, bo Hodowle też ogłaszają mioty na alegratce i allegro, sprawdzać strony ZK.

Jeśli chcesz pieska "na kolanka" tym bardziej powinnaś obserwować ogłoszenia, może akurat trafi się jakiś tańszy piesek.

Powodzenia!!!

Link to comment
Share on other sites

Z Allegro i Alegratka to bym uważała. Przecież jest zakaz od ZK aby nie ogłaszać miotów na tych portalach i z tego co wiem, to ogłaszają się tam albo słabe hodowle, którym szczeniaki nie schodzą, ze słabych kryć, albo speudohodowle... (również hodowle zarejestrowane w ZK które raz robią mioty rodowodowe a raz nierodowodowe). Tak przynajmniej jest w mojej rasie. Ogółem szukać psa po Allegro innego niż mixa do adopcji, to jest żałosne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lottie']Przecież jest zakaz od ZK aby nie ogłaszać miotów na tych portalach[/QUOTE]

Możesz podać źródło? Bo pierwsze słyszę. Jest zakaz sprzedaży szczeniąt do pośredników, zakaz handlu szczeniętami w miejscach publicznych czy wszelkich imprezach, ale o Allegro nie czytałam nigdzie ani słowa.
Żałosne to jest ocenianie całokształtu hodowli po tym, gdzie znajduje się ogłoszenie, tym bardziej, że allegro na tę chwilę spełnia najróżniejsze funkcje, nie tylko sprzedaż przedmiotów na kliknięcie, jak jabłka na targu, i jest chyba najczęściej przez ludzi odwiedzanym "portalem ogłoszeniowym" w Polsce. Mnóstwo tam ogłoszeń pseudohodowli (tych z papierami też), ale widziałam też dużo ogłoszeń bardzo dobrych, cenionych przeze mnie hodowców i dla mnie właśnie ogłaszanie się tam prawdziwych hodowców (oczywiście na zasadzie informacyjnej, a nie "klik i piesek twój") mogłoby pomóc w walce z pseudohodowlą - bo przeciętny Polak wreszcie miałby uczciwe porównanie - jaki poziom prezentują ogłoszenia i ceny u rozmnażaczy, a jak to wygląda w dobrej hodowli.

Link to comment
Share on other sites

Portale aukcyjne to miejsce dobre jak każde inne, w celu zareklamowania hodowli.
Jeśli chodzi o yorki to znajdziemy tam i ogłoszenia z Restartu, Z Kociego Dworu i wielu innych dobrych hodowli.

Myślisz, że gdzie przeciętny Kowalski będzie szukał psa - właśnie na portalach aukcyjnych, w pierwszej kolejności. I dobre jest to, że hodowle tam się ogłaszają, ponieważ w ten sposób zwiększa się świadomość ludzi, że można kupić za trochę większe pieniądze psa, z którego wyrośnie co wyrosnąć powinno.

Jeśli warunki w jakich żyją psy są dobre, pieski są ładne i zadbane oraz otoczone miłością to czemu nie kupić psa w takiej hodowli?????

A gdzie szukać psa, żeby nie było to żałosne??????

Link to comment
Share on other sites

Ja dopiero się zalogowałam i też czeka mnie wybór rasy i pieska dla siebie na wiosnę. Dlatego chętnie poczytam o hodowlach Maltańczyków, tylko że ja akurat mieszkam niedaleko Warszawy, ale po pieska można kawałek pojechać.
Szczerze mówiąc na początku przeszukiwałam allegro w celu porównania ras i różnych ofert sprzedaży, tam jest sporo hodowców, ale niestety czasami trudno znaleźć psa rodowodowego w gąszczu ogłoszeń o pieskach z pseudohodowli :( których cena jest niesamowicie wysoka.

Link to comment
Share on other sites

ZK nigdy nie zakazał ogłoszania miotów na allegro. Również nie widzę w tym nic złego, ogłaszają się tam również dobre hodowle, mające na sprzedaż szczenięta wystawowe. Takie są czasy, że ludzie chcą mieć wszystko w jednym miejscu, a dużo osób szuka psa własnie poprzez takie serwisy.
Jesli nie chcemy mieszac allegro do sprzedazy psów to w takim razie niech ZK stworzy strone, na ktorej będzie spis AKTUALNYCH miotów, dla osób chcacych kupić psa. Tak, aby można było porównać, popatrzeć, itp.
Niby mają coś takiego, ale często linki do stron hodowli nie działają, a aktualizacja jest robiona bardzo rzadko. Czasem sobie spojrzę i widzę, np. w październiku informacje nt. miotu ze stycznia, przy czym wiem, ze hodowla miała po drodze 2-3 mioty, ale nikt takiej inforamcji nie zamiescił. I nie są to "lewe" mioty. A szufladkowanie hodowli jako złej, tylko na podstawie tego, ze ogłasza się na allegro jest chyba lekką przesadą.

Link to comment
Share on other sites

Nie zgodzę się. Owszem allegro ma obwarowania, ale w opisie aukcji można zamieścić informację że aukcja jest jedynie informacyjna i kliknięcie opcji Kup Teraz nie jest równoznaczne z kupieniem psa/kota i należy się wcześniej skontaktować ze sprzedającym, a osoby które tego nie zrobią będą usuwane! Nawet jeśli ktoś kliknie kup teraz można taką osobę skasować jeśli nam nie odpowiada.
Zgodzę się natomiast z tym że "przeciętny kowalski" często nie wie jak i gdzie szukać rasowego psa, portale typu Allegro, Alegratka itp są tak znane że ten kowalski na 90% zajrzy właśnie tam.

Link to comment
Share on other sites

Wielokrotnie pojawia się informacja na allegro "zastrzegam sobie prawo do odmowy sprzedaży szczenięcia" lub "zastrzegam sobie prawo do wyboru kupującego". Na ile to własciwie funkcjonuje nie wiem, chyba na szczęscie nie było do tej pory jakiejś niemiłej sytuacji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jefta']była taka sytuacja i kłótnia toczyła się u nas na forum (był i sprzedający i kupujący) szukam tego, ale nie mogę znaleść. Chodziło o yorki[/QUOTE]

A, to nie wiedziałam o tym. Z grubsza chodzi mi o to, że nie widzę nic złego w tym, aby na allegro były oferty kupna psa. Biorąc pod uwagę, że chodzi o zywe zwierzęta to możnaby jakoś tak zrobić aby na 100% sprzedający mógł odmówić sprzedazy, gdy mu się kupujacy nie spodoba (dla dobra szczeniat)
Wiem, ze do ogloszen sluży allegratka, jednak jej popularność jest chyba duzo mniejsza niz allegro.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aniu_sia']Jestem hodowcą maltańczyków,ogłaszam miot na alegratce(jeśli takowy posiadam) mioty mam 1 w roku,chociaż mam 2 sunie.Można szukac szczeniąt po linkach -te znajdują się na stronach internetowych hodowli lub na Portalu Maltańczykowym-tam jest duża baza hodowli.[/QUOTE]
taak?
a bedziesz miec miot w przyszlym roku?

Link to comment
Share on other sites

Wow nie sądziłam że wzbudzę taką dyskusję :-).
Cóż, powiem szczerze że info że nie wolno ogłaszać miotów na Allegro dostałam od hodowczyni ACD. I utwierdziło mnie w tym przekonaniu to, że w mojej rasie (nie chodzi o ACD) na Allegro, Alegratce itd ogłaszająsię tylko pseudohodowle.... To wy mnie zadziwiliście pytając się skąd to wiem, bo nie przyszło mi wcześniej do głowy że jest inaczej.. Byłam pewna że skoro u mnie w rasie zaden hodowca nie ogłasza miotów nigdzie oprócz na swojej stronie, a dodatkowo babka od ACD mi powiedziała że ZK wydał zakaz wystawiania miotów na All... no to byłam pewna że tak jest i koniec. Także przepraszam że wprowadziłam coponiektórych w błąd. Nie miałam tego na celu.

Link to comment
Share on other sites

Był czas że faktycznie alegratka i allegro były miejscami kojarzącymi się tylko z pseudo -(
Tylko gdzie w takim razie mają się ogłaszać Hodowcy ??? Czekać, aż ktoś zadzwoni do ZK lub zajrzy na strony www ... marne szanse że ktokolwiek będzie wiedział o szczylkach.
Natomiast walka z rozmnażaczami musi sie też toczyć na gruncie gdzie oni się panoszą a gdzie ludzie nie znający się zaglądają - natomiast z allegro były problemy bo jeszcze 2-3 temu obowiązywała tylko i wyłącznie licytacja . I nie było wyproś -(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 years later...

Z czystym sumieniem mogę polecić Hodowlę maltańczyków Yorkville w Krakowie ([url]www.yorkville.pl[/url]) jest to mała domowa hodowla.


Mam stamtąd suczkę Sweety ( A Sweet Wish, można zobaczyć ją na stronie hodowli), ma już prawie 3 lata i wyrosła na pięknego wystawowego psiaka o zrównoważonym charakterze. Wszystko to dzięki temu, że maluszki od samego początku są dobrze socjalizowane, otoczone troską i miłością ze strony właścicielki Pani Agnieszki. Kiedy po raz pierwszy przyjechałam zobaczyć pieski byłam mega pozytywnie zaskoczona warunkami w jakich mieszkają, a po dłuższej rozmowie z Panią Agnieszką byłam już pewna, że lepiej trafić nie mogłam :)
W razie pytań chętnie odpowiem i nawet prześlę kilka fotek mojego maltusia :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dominisiag24']Z czystym sumieniem mogę polecić Hodowlę maltańczyków Yorkville w Krakowie ([URL="http://www.yorkville.pl"]www.yorkville.pl[/URL]) jest to mała domowa hodowla.


Mam stamtąd suczkę Sweety ( A Sweet Wish, można zobaczyć ją na stronie hodowli), ma już prawie 3 lata i wyrosła na pięknego wystawowego psiaka o zrównoważonym charakterze. Wszystko to dzięki temu, że maluszki od samego początku są dobrze socjalizowane, otoczone troską i miłością ze strony właścicielki Pani Agnieszki. Kiedy po raz pierwszy przyjechałam zobaczyć pieski byłam mega pozytywnie zaskoczona warunkami w jakich mieszkają, a po dłuższej rozmowie z Panią Agnieszką byłam już pewna, że lepiej trafić nie mogłam :)
W razie pytań chętnie odpowiem i nawet prześlę kilka fotek mojego maltusia :)[/QUOTE]



czy rodzice szczeniąt mają przebadane rzepki?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='klaki91']czy rodzice szczeniąt mają przebadane rzepki?[/QUOTE]

szczerze powiem, że nie wiem, nie przyszło mi do głowy żeby zapytać tym bardziej że jeszcze 3 lata temu kiedy nabyłam szczeniaka temat badań rzepki u małych ras nie był tak głośny i oczywisty jak teraz. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...