Jump to content
Dogomania

Maltańczyk - pytania o hodowlę.


kara97

Recommended Posts

Witam serdecznie, na tym forum zarejestrowałam się wczoraj, aby i stąd dowiedzieć się czegoś na temat wspomniany w tytule.

Otóż zdecydowałam się na zakup maltańczyka. Jeśli chodzi i pieski to[B] jestem dość zielona w tych sprawach[/B] ( posiadałam tylko jednego psiaka i to we wczesnym dzieciństwie). Zaczytywałam się na stronach o pieskach, że [B]jak piesek to tylko R=R lub ze schroniska.[/B] Wszystko po to aby nie kupować u pseudo.
Do niedawna nie zdawałam sobie sprawy z tego czy i jakie znaczenie ma rodowód w życiu psiaka.
Więc, spoko, po przeczytaniu tych wszystkich zdań postanowiłam, że w okresie [B]WIOSNA/LATO[/B] zawita do mnie mały maltaniec z rodowodem.
Wszystko trochę opóźniłam, piesek miał zawitać niedługo, ale hodowla okazała się pseudo hodowlą, więc z niej zrezygnowałam. Przeszukuje więc teraz strony o psiakach, o ich pielęgnacji, o hodowlach, o szczepieniach, wszystko aby jak psiak już będzie w domu zapewnić mu odpowiednią opiekę (nic na szybko).

Proszę was więc o [B]wypowiedzenie swojego zd[/B][B]ania[/B] na ten temat oraz możliwe, że [B]znacie jakieś hodowle na śląsku,[/B] bo nie mam możliwości dojazdu na drugi kraniec polski ;) [IMG]http://www.dogomania.pl/images/icons/icon5.png[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/images/icons/icon4.png[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Daria_13']Wiem,że w bardzo dobrej hodowli magdami z wrocławia jest do sprzedania piesek typowy do kochania za 1500zł, a reszta szczeniaków dobrze obiecująca wystawowo są po 2000zł po championie polski[/QUOTE]

Ta hodowla jest mało znana, z tego co wiem mają 1 suczkę i 1 pieska tej rasy. Im bardziej znana hodowla tym szczenięta droższe. Te z 'najwyższej półki' cenią się nawet 12tys za suczkę, za pieska trochę mniej.

Link to comment
Share on other sites

Ja uważam, że masz jeszcze sporo czasu. Najpierw pooglądaj różne hodowle, porównaj zdjęcia psiaków z danych hodowli, jak masz czas to przejedź się nawet na wystawę, osobiście obejrzyj psiaki. Zobacz z której hodowli najbardziej Ci pieski odpowiadają i tam pytaj o terminy kryć wiosennych.
Dokładnie to, że hodowla jest znana i duża nie znaczy,że jest najlepsza.
Tym bardziej,że założycielka nie chce przyszłego championa tylko psiaka na kolanka do kochania
W między czasie czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj dużo na temat rasy

Link to comment
Share on other sites

Bardzo mnie cieszy, że świadomość rośnie :) I że coraz więcej osób dopytuje się o prawdziwą wartość "papierka" jak nazywają rodowód różni pseudo.

Maltańczyki robią się modne a co za tym idzie ... niestety rusza produkcja .... po 1200-1500 są sprzedawne pieski które niedawno były "pudelkami" i "bolonkami" ... aż podziw bierze, jak szybko tamte pieski zmieniają rasę, .....

Faktem jest też że rasa modna = wyższa cena. Średnio za 1500-1800 zł chodzą rasy zdrowe, ale nie z półki "modny" np. pudle, tańsze są jamniki i pinczery, natomiast chihuahua, yorki i obecnie maltańczyki są obecnie poszukiwane i cena sięga nierzadko 4 tys. Niestety nie idzie to w parze ze zdrowiem i cieszę się że na forum padła nazwa hodowli gdzie dba się o różne aspekty nie tylko tytuły psiaków ale psychikę :)

Link to comment
Share on other sites

oczywiście, zadzwonie do hodowli które podaliście/podałyście (chyba podałyście ;) )
ale już w późniejszym terminie.
wiecie, nie wiem jeszcze o co dokładnie zapytać itp ;)
a o co chodzi z tym Ch. w hodowlach. jak widzicie jestem naprawdę baaardzo zielona więc nie bęz powodu wzięłam się za tak wczesne (0.5 roku) uzupełnianie luk (ogroomnych) w mojej wiedzy.:oops:
wiem, że jesteście bardzo doświadczone mam nadzieję, że nie wyśmiejecie całkiem mojej niewiedzy. :oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

Wiele osób podaje tytułu w używanych skrótach
I.Ch - Champion Międzynarodowy
Ch - Champion
Ch.Pl - Champion Polski
Ch.Mł - Champion Młodziezy
CWC - wniosek na championa
CACIB- wniosek na międzynarodowego championa
BOS - Najlepszy pies lub suka w danej płci (Best of Sex)
BOB - Zwycięzca Rasy (Best of Breed)
BOG - Zwycięzca Grupy
BIS - Zwycięzca Całej Wystawy (jeżeli jest podane np. BIS Junior - to Najlepszy Junior całej wystawy)
Zw.Eur, - Zwycięzca Europy
itd

To chyba najważniejsze

przy niektórych rasach masz jeszcze
HD-A HD-B itd - wynik prześwietlenia na dysplazję
PRA - wynik badania oczu
PO I - szkolenie na psa obronnego stopnia ...

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, ale czasem widać, że psiak nie jest jakiś wybitny i hodowca żywcem kłamie odnośnie osiągnięć tego psa, wtedy dla mnie jest już automatycznie skreślony. Skoro w takiej prawie kłamie, to w związku z wychowaniem, żywieniem, opieką nad psiakami również może mnie oszukać

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli planujesz zakup szczeniaczka dopiero za pół roku to "po drodze" masz wystawę w Katowicach. Przed wystawą sprawdź na planie sędziowania na którym ringu i o której będą wystawane maltańczyki, przyjedź wcześniej, zostań dłużej i porozmawiaj z wystawcami o rasie, o hodowlach. Do marca już i tak zdobędziesz trochę wiadomości, więc nie będziesz nowicjuszem w temacie. Życzę powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...