Jump to content
Dogomania

Pytanko


asiorek

Recommended Posts

Mam małe pytanie. Mój piesek troszkę choruje. Coś ma z flaczkami. Dostał lekarstwo i nie bardzo wiem ( bo durna nie dopytałam weta ) co to lekarstwo daje i na co konkretnie jest. Mam podejrzenia, ze to jakiś antybgiotyk jest. Nazwa tegoi specyfiku to CEFASEPTIN. Podejrzenia pani weterynarz szły w kierunku zeżarcia czegoś przez psa albo zapalenia przewodu pokarmowego. Albo i jakowejś choroby wątroby. jeśli ktoś wie co to jest i na co to proszę o odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź. To by znaczyło, że mały ma rzeczywiście jakieś zapalenie przewodu pokarmowego. I co dziwnego zauwazyła. Po podaniu mu tego antybiotyku ma jakby mniej śmierdzący oddech. Czy ma to związek jedo z drugim? Słyszałam, ze jak przewód pokarmowy psa niedomaga to zapaszek z pyska moze być bardzo nieprzyjemny. A takowy mój piesek miał. Czy to świadeczyłoby o tym, ze coś się dzieje z jego flaczkami? Przepraszam, ze tu pytam, ale nasza pani weterynarz leczy może i dobrze, ale z informacją dla pacjenta ( a właściwie właściciela pacjenta ) jest już trochę gorzej. Wydaje jej się, ze wszyscy powinni wszystko wiedzxieć.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial Narrow]Zapomniałam dodać, że podczas badania stwierdzono powiększoną prostatę i to bolącą. Pobuszowałam w internecie i wyczytałam, że ten antybiotyk jest u ludzi stosowany przy przerościa gruczołu krokowego. To może mały nie dostał tego na flaczki tylko na bolącą prostatę? Zgłupiałam teraz całkiem. [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego uważasz, że dawka antybiotyku jest podawana na np. długość przewodu pokarmowego, a nie na całego psa? Leki podawane ogólnie zawsze (z niewielkimi wyjątkami) przechodzą do wszystkich takanek - u Twojego psa i do przewodu pokaremowego i do prostaty, a przy okzji do mięśnie, płuc itp. Natomiast nie we wszustkich narządach muszą działać tak samo skutecznie.
Smrodek z pyszczka to symptom wielu chorób chorób przewodu pokarmowego, od zapaleń dziąseł do problemów z żółądkiem i jelitami, więc po podaniu antybiotyku jego nasilenie jest mniejsze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiorek']Przepraszam, ze tu pytam, ale nasza pani weterynarz leczy może i dobrze, ale z informacją dla pacjenta ( a właściwie właściciela pacjenta ) jest już trochę gorzej. Wydaje jej się, ze wszyscy powinni wszystko wiedzxieć.[/QUOTE]
A może trzeba zapytać? Poprosić o szczegółowe wyjasnienia? :razz:

[SIZE="1"][COLOR="Red"][B]asiorek[/B], przypominam pkt. 5 Regulaminu forum Dogomania:
[QUOTE]5. Jeśli jednak rozpoczynasz nowy wątek, zatytułuj go w sposób czytelny i zrozumiały, by inni użytkownicy wiedzieli, czego topic dotyczy. Tytuły: „Pomocy”, „?”, „ ” są nieczytelne i nie zawierają żadnych informacji.[/QUOTE]
Proszę poprawić tytuł wątku. Mod[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za nieprecyzyjne zatytułowanie wątku :oops: Niechcący i dziękuję za zwrócenie uwagi.
A jeśli chodzi o weterynarza to wczoraj na kontroli trafił się pan doktor i sam z siebie wszystko wytłumaczył. Niespecjalnie musiałam pytać. Ale fakt może czasem trzeba zastosować metodę upeirdliwego pacjenta. Już wiem, ze śnupek może mieć nadwrażliwe jelita i to powoduje sensacje. Już wiem czemu dostał antybiotyk i teraz mam w głowie jaśniej. Wiem też, że będę musiała zmienić sposób żywienia małego. Narazie dostał Eukanubę dla jelitowców ( zapomniałam nazwy ) żeby wyciszyć mu trochę brzuch. Przez jakiś czas poje i będzie pod obserwacją. W przypadku powtórki takiej sytuacji ( oby nie ) będzie miał robione wszystkie możliwe badania. Narazie, ponieważ się wyciszyło i jest po lekach, nie chciał go wet męczyć. Narazie wszelkie diagnozy są jedynie przypuszczeniem i czekamy czy sytuacja się powtórzy. Wtedy ustalimy konkretną przyczynę. Domniewmywać można dużo.Ot konkretny lekarz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...