Jump to content
Dogomania

Maleństwo wyrzucone na śmietnik w DS w Częstochowie:) powodzenia maluszku...


Kinia1984

Recommended Posts

  • Replies 459
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Kinia1984']no niestety w zadnym przypadku nie ma mozliwosci umieszczenia psow w innym pomieszczeniu zeby maly mogl byc bez psow...kazda z nas ma male mieszkanie i nie ma po prostu mozliwosci odosobnienia Kluska...nic na to nie poradze...[/QUOTE]

Nie mówię, żeby coś na to radzić - znam problem, jestem DT i mieszkam w kawalerce. Mówię o tym, że może dobrze poszukać domu z innymi psami?

Link to comment
Share on other sites

[B][URL="http://www.dogomania.pl/members/72374-ladySwallow"][B]ladySwallow[/B][/URL][/B] no to trafiałaś na jakieś mega grzeczne szczeniaki... większość z tych, które były u mnie lub które znam miały niszczycielskie zapędy i wymagały mega dużo poświęcania im uwagi, dopóki nie poznały zasad i trochę nie wydoroślały. To nie wynikało z ich "złych charakterów" tylko z tego że są po prostu szczeniakami... Nie wiem jak można wymagać od szczeniecia, że po 3 dniach bedzie chodzić jak w zegarku. Nawet jakby był super-hiper idealny u dziewczyn to uważam, ze po zmianie domu miał prawo się "źle" zachowywać, zanim się na nowo przystosuje i pozna co mu wolno.
Ja osobiście facetowi już bym psa więcej nie dała, bo skoro nie mógł wytrzymać [B]po trzech dniach[/B] bo szczeniak tęsknił, to mam dziwne przeczucie, że jakby mu dorosły pies zafundował sraczkę - wstawanie co 40 minut w nocy i wizytę u weta o 6 rano to szybko by się takiego pieska również pozbył. Uważam, ze decydując się na psa nie możemy oczekiwać, że będzie jak zaprogramowany robocik (czyli taki jak tego sobie życzymy) - żeby to osiągnąć trzeba nad psem pracować, a jak kogoś na to nie stać to trzeba sobie kupić mechaniczną zabawkę - ostatecznie nie kazdy musi mieć psa.
Zaznaczam, że to tylko moje osobiste zdanie a nie "prawda obiektywna", więc nie oczekuję, ze się z tym zgodzisz ;)

Link to comment
Share on other sites

Wątpię, żeby wszystkie szczeniaki, które były na DT u mnie i moich przyjaciół były mega grzeczne - po prostu były mega wybawione przez nas, ćwiczyły posłuszeństwo, uczyły się, a potem zapewniały nam spokojną noc ;) Podobnie rano - bawiły się przed naszym wyjściem, a po wyjściu zmęczone spały - po powrocie smakołyk za ładne zostanie. Tylko jedna suczka raz ściągnęła mi bluzkę z fotela i obgryzła jednego liścia i to było największe zniszczenie, jakie kiedykolwiek tutaj było - psy mają do dyspozycji po jednej zabawce, jak się nudzą, dostają inną, dla nich nową ;) Myślę, ze wszystko jest kwestią podejścia i chęci :) Ale to już OT :)

Małemu życzę wszystkiego dobrego, ale szukałabym domu doświadczonego, może u ludzi na emeryturze bądź pracujących w domu, którzy mają psa.

Link to comment
Share on other sites

No zgadzam sie całkowicie!!! ale widać pan tego zajęcia szczeniakowi nie zapewnił, a trzeba pamiętać, ze dorosłemu psu też trzeba zapewnić zabawę, możliwość wybiegania itp a mam wrażenie, że pan temu nie podoła... i pewnie znalazłby się pies, który nie wymaga zbyt wiele uwagi ale miałabym watpliwości żeby dać mu nawet takiego mega grzecznego psa, bo nie miałabym zaufania, że poświęci mu uwagę jak pies zachoruje (a to się przecież zdarza)
I może się mylę, ale nie wydaje mi się, zeby do Kluchona trzeba było podchodzić jak do psa z problemami i szukać tylko ludzi którzy sa cały czas w domu... to normalny szczyl ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Equus']No zgadzam sie całkowicie!!! ale widać pan tego zajęcia szczeniakowi nie zapewnił, a trzeba pamiętać, ze dorosłemu psu też trzeba zapewnić zabawę, możliwość wybiegania itp a mam wrażenie, że pan temu nie podoła... i pewnie znalazłby się pies, który nie wymaga zbyt wiele uwagi ale miałabym watpliwości żeby dać mu nawet takiego mega grzecznego psa, bo nie miałabym zaufania, że poświęci mu uwagę jak pies zachoruje (a to się przecież zdarza)
I może się mylę, ale nie wydaje mi się, zeby do Kluchona trzeba było podchodzić jak do psa z problemami i szukać tylko ludzi którzy sa cały czas w domu... to normalny szczyl ;)[/QUOTE]

Może źle się wyraziłam - nie cały dzień, ale częsciej - bo zostawienie go od razu na 8 godzin samego będzie tragedią, jeśli sąsiedzi się czepiają. Chyba,że ktoś weżmie urlop i będzie go uczyć zostawania. Jeśli w domu będzie pies, to myślę, że mogą sobie pracować i po 8 godzin.

Link to comment
Share on other sites

mam nadzieję, że znajdzie się przede wszystkim cierpliwy dom , który będzie wiedział jak pracować z psem...u nas naprawdę ma dużo zabawy i naprawdę nic nie zniszczył takiego poza tym że czasem cos złapie i przyciąga na środek pokoju ( za co jest karcony i wie że zrobił źle i spuszcza głowę:)) i tak zostawia, gryzie tylko swoje zabawki, szuka swoich granic i naszych granic:)...pierwszy tydzień fakt nie było żadnej nauki tylko walka o jego życie i wędrówki do weta...

Link to comment
Share on other sites

Nie mogę uwierzyć, ze to śliczności wróciło z adopcji..ale chyba lepiej, ze tak sie stało...bo jak pan taki niecierpliwy, to róznie mogłoby sie to skonczyć..
JA myśle, że Klusio znadzie domek- bo jest naparwde śliczny...
Mozna jakies najnowsze fotki Kiniu..???Bo juz chyba troche urósł szczylek;):)
Kochane jestescie, ze się nim tak troskliwie zajmujecie....widac Klusio poznaje się na ludziach od małego:):)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kinia1984']nie mam narazie fotek bo Kluch jest tej dziewczyny co go znalazla...zrobil sie troche smuklejszy i ciut wyzszy...taki przystojniak sie robi...:)[/QUOTE]No, na pewno jest coraz piękniejszy...;) To nic, czekamy wiec na focie- na sniegu z pewnością będą mega cudne:):)

Link to comment
Share on other sites

Wiem ,ze kolejka.Porobię ile zdołam.
[url]http://www.kokosy.pl/zwierzaki/psy/15502.html[/url]
[url]http://www.cafeanimal.pl/zwierzaki/Klusek,55228[/url]
[url]http://www.petworld.pl/ogloszenie/sprawdzenie/dodania/24349[/url]
[url]http://www.kupsprzedaj.pl/secure/showAdvert.do?aid=4784253&cid=161[/url]
[url]http://aukcjezwierzat.pl/aukcja12917_klusek-z-konteneru..html[/url]
[url]http://petsy.pl/ogloszenia/2/1_Psy/34_Wielorasowe/11021_Klusek_wyrzucony_jak_miec_.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kinia1984']dzieki!:) jak tylko Pani poda mi adres napisze do niej...Dom wydaje sie fajny, ma adoptowanego psiaka 4 miesiecznegoz fundacji, Panstwo byli domem tymczasowym tez dla innego psiaka...zobaczymy[/QUOTE]

Trzymam kciuki oczywiście :)
jesli chodzi o transport to Cypiska zawoziła ciocia Figu, która kursuje na trasie Warszawa-Katowice (przez Częstochowę). To tak na wszelki wypadek :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...