Jump to content
Dogomania

Katowice 2011


sznaucerka84

Recommended Posts

[quote name='Czekoladowo']Miałam zgłosić swoją sukę, ale gdy zobaczyłam cenę, ciężko było mi pozbierać szczękę z podłogi. Pojadę więc tylko towarzysko, bo po prostu taka ilość pieniędzy za przebiegnięcie kilku kółeczek w rozszczekanym spodku to przesada. [B]Może jak trochę mniej psów ludzie pozgłaszają to na przyszły rok obniżą trochę cenę :)[/B][/QUOTE]
Nie bardzo mi się chce wierzyć w tę obnizkę cen w przyszłym roku...

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 517
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam pytanie ;)
Pierwszy raz będę wystawiała psa w klasie baby (Tamlina zaczęłam wystawiać w szczeniakach). Nie do końca wiem jak w przypadku baby wygląda sprawa szczepienia na wściekliznę. Czy u psów w wieku baby jest sprawdzane to szczepienie przy wejściu na wystawę ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']normalnie śmiech na sali. Katowice same z siebie robią sobie żarty.

dali takie ceny a teraz dziwią się że chętnych brak.......[/QUOTE]

Kto ci powiedział że chętnych brak? Wyczytalaś to z sugesti, że oddział idzie na rękę wystawcom i daje im jeszcze możliwość wpisania się? Co to przeszkadza? Konkurencję będziesz miała najwyżej większą a to jest akurat dobre żeby się samemu po ringu nie plątać. Katowice to wystawa z górnej półki i jak się nie mylę to w zeszłym roku tyle samo płaciłem i dwa lata temu także. To wystawa międzynarodowa i sędziowię przylatują nawet z Brazyli Australi i innych dalekich zakątków Świata i za friko się nie przemieszczą. Pewnie,że zawsze można zrobić wystawkę za 100 złotych i zaprosić sędziów z tak dalekich i egzotycznych krajów jak Czechy czy Słowacja:)

Link to comment
Share on other sites

dokładnie.
zresztą, jeśli...
organizator daje takie wymagania jak 150zł za wystawę, to sam od siebie też powinien wymagać, a najczęściej organizacja nieciekawa, przeludnienie, płatne parkingi, toalety. czy za takie pieniądze uczestnik wystawy nie powinien mieć już darowane te 1 czy 2 zł za toaletę? czy nie powinien mieć darmowego albo tańszego parkingu za okazaniem dowodu wpłaty za wystawę, niż ludzie przyjeżdźający tylko popatrzeć?
nie mówiąc już o tym, że o miejscu siedzącym, jeśli nie weźmie się swojego stolika, można tylko pomażyć.
płacę te pieniądze bo muszę, bo nie mam wyjścia. ale to jest zwykłe zdzierstwo. takie moje zdanie, mam do niego prawo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']
płacę te pieniądze bo muszę, bo nie mam wyjścia. ale to jest zwykłe zdzierstwo. takie moje zdanie, mam do niego prawo.[/QUOTE]

Masz wyjście -wystawy nie są obowiązkowe. W życiu bym nie pojechał gdzieś gdzie nie odpowiadają mi zwyczaje tam panujące. Po prostu stado koni by mnie tam nie zaciągneło !!! No bo jak można pojechać gdzieś gdzie nie można się wygodnie "rozpłaszczyć",nie ma gdzie usiąść ,kible są lub ich nie ma. No wytłumacz mi to jak można negować coś i jednocześnie się tam pchać i jeszcze za ten brak luksusu płacić !!!! nie mała kasę !!! I to nie pierwszy raz jak czytam ("najczęściej organizacja nieciekawa"). Ja nawet jak mi na czymś bardzo zależy nie dam z siebie idioty robić i to za własne pieniądze. Nie widzę w tym sensu aby sie tak męczyć na tej wystawie.Czy to czasami nie jest tak w twoim przypadku"'zrobię mamie na złość i odmroże sobie uszy"?? Mnie nie odpowiada wystawa w Poznaniu ze względu na cene parkingu (50 zł). Nie będę pracował pól dnia po to tylko aby moje auto postało na parkingu w Poznaniu za 50 zł. Z tego powodu ja poprostu nie jadę tam a bardzo bym chciał mieć tytuł "zwycięzca polski" Piszę ze mi sie to nie podoba na forum ale jestem konsekwentny -NIE JADĘ ! Katowicka wystawa nie jest jedyną wystawą międzynarodową i jak sie czuje MUS to się wybiera człowiek na inną - Głogów,Rzeszow Opole . Uważam że szkoda by mi było zdrowia i komfortu psychicznego aby za własne pieniądze przeżywać takie katorgi na jakie Cię naraża ta wystawa już nie wspomnę o piesku :)

Link to comment
Share on other sites

A ja kompletnie Cię nie rozumiem [B]Yanni[/B]. Każdy ma prawo sobie ponarzekać, nikomu tym krzywdy nie robi. Nie ma chyba wystawy, która pod względem organizacji każdemu by się podobała, prawie zawszę na forum przed wystawą parę osób sobie ponarzeka, nic w tym złego. Owszem jeśli wystawa mi się nie podoba mogę na nią nie jechać. Dziwi mnie tylko że jeśli chodzi o temat wystawy w Katowicach to Ty zachowujesz się tak jak gdyby ktoś obrażał Ciebie osobiście. Zachwalasz tę wystawę pod niebiosa, nikt nie ma prawa jej skrytykować bo jest Twoim zdaniem ''najlepsza'' i koniec kropka, a każdego kto uważa inaczej najlepiej zmieszać z błotem. Ja sama lubię tę wystawę, owszem kasy biorą sporo, ale mam blisko, rok temu wystawiałam psa na lodowisku i jak dla mnie było sporo miejsca, Tamlin mimo że nie lubi hal, nie stresował się. Zobaczę jak będzie w tym roku. Pozwól więc każdemu na jego zdanie, Twoje już znamy. Bo póki co odbieram Twoje uwagi jako niepotrzebne i niestety dosyć agresywne ( nie wiem czy to tylko moje odczucie ).

Link to comment
Share on other sites

Yanni, uważasz więc że pomimo tego iż jestem hodowcą, to powinnam się zaprzeć i siedzieć w domu tak?
że powinnam nie jeździć na wystawy? no niestety, jakbyś na to nie patrzył, wyjścia nie mam. chyba że zrezygnuję z hodowli, a ta opcja odpada.

organizacja jest nieciekawa, ceny wygórowane, do tego jak pisałam-brak miejsc siedzących i inne niedogodności. ale jak wchodzę z psem na ring, to to mi wszystko wynagradza, bo ja to uwielbiam, i jednak wystawy, jakie by nie były, są moją pasją.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']Yanni, uważasz więc że pomimo tego iż jestem hodowcą, to powinnam się zaprzeć i siedzieć w domu tak?[/QUOTE]

nie uważam ,że masz siedzieć w domu tylko mozę pojechać gdzieś indziej w tym samym czasie? Teraz jest Presov, Rzeszów



[quote name='pa-ttti']organizacja jest nieciekawa, ceny wygórowane, do tego jak pisałam-brak miejsc siedzących i inne niedogodności[/QUOTE]
co masz na myśli mówiąc, że nie ciekawa organizacja ? po wystawie jest zebranie.Chetnie zgłoszę jakieś wątpliwości a najlepiej jakieś ciekawe rozwiązania.
Już wiem ,że chodzi o płatne toalety aby je zlikwidowac (znaczy opłaty -nie toalety -hi hi ). Jeżeli chodzi o ceny to powiedzmy sobie szczerze że Spodek jest nadal w Polsce największym obiektem rozrywkowo sportowym i pewnie jednym z najdroższych. Sędziowe przylatują z dosyc daleka i ceny ich transportu też sa nie małe.
Ja powiem tak -na antresoli maiałem ring w zeszłym roku -było bardzo duzo miejsca i siędzieć także było gdzie gdyż w okół Spodka nad ogrzewaniem są marmurowe płyty na których można siedzieć i się rozkładać. Dwa lata temu byłem w namiocie -tez nie było żle ale nie jestem zwolennikiem namiotow ze względu na przepisy p/poż. Za to było bardzo czysto w tym namiocie i miejsca tez miałęm sporo.

Link to comment
Share on other sites

Yanni, teraz nie powiem co jest nie tak konkretnie z tą wystawą, bo jeszcze jej nie było:)

to co piszę, tyczy się większości wystaw na jakich jestem.

zła organizacja, to powiedzmy:
-sekretariat ulokowany tak,że cudem jest go znaleźc
-wąskie przejścia między ringami,
-brak kontrolowania wystawców, którzy ustawiają stoliki pośrodku przejścia
-ringi niektórych ras usytułowane zupełnie bez pomysłu, np obok chihuahua jakaś agresywna szczekliwa duża rasa, przez co małe psy zapierają się ze strachu i niechcą iść
-ale też nieodpowiedzialni weterynarze, którzy poczuwają się tylko do sprawdzania książeczek zdrowia. raz na wystawie pies dostał udaru, to moja znajoma z innymi hodowcami go ratowali, weterynarz stał i patrzył, nie miał przy sobie żadnego sprzętu!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yanni']
Ja powiem tak -na antresoli maiałem ring w zeszłym roku -było bardzo duzo miejsca i siędzieć także było gdzie gdyż w okół Spodka nad ogrzewaniem są marmurowe płyty na których można siedzieć i się rozkładać. Dwa lata temu byłem w namiocie -tez nie było żle ale nie jestem zwolennikiem namiotow ze względu na przepisy p/poż. Za to było bardzo czysto w tym namiocie i miejsca tez miałęm sporo.[/QUOTE]

Yanni to fajnie że powiedziałeś że jesteś z oddziału i możesz konkretne argumenty które wystawcy zgłaszaa przekazać dalej:) taka dyskusja jest konstruktywna a nie przepychanie sie a to tak a tamto siak ale nic konkretnego.
Ja na wystawę do Katowic jeżdżę od 5 lat i zawsze niestety mówię to już ostatni raz po czym jadę kolejny raz bo blisko, bo akurat czas mi mija aby któryś pies coś skończył bo w końcu po prostu sędzia zachęca i tak dalej i tak dalej:)
A teraz o tym co mi się nie podoba abyś miał argumenty na zebranie:)
Ringi na antresolach oki mogą być tylko czy koniecznie dla dużych psów które aby pokazać się w ruchu muszą mieć przestrzeń??
Jeśli zapytasz właścicieli wyżłów to antresola dla naszych psów to była porażka, ktoś pomyślał przeniesiono nas na lodowisko i tu zaczęły się schody:(
dwa lata temu ring na lodowisku był tak mały że ustawienie 4 psów w linii graniczyło z cudem.
no i w roku ubiegłym miłe zaskoczenie :) setery wylądowały na płycie głównej i przyznam było całkiem sympatycznie.
Pomysł z wolontariuszami uważam za super są naprawdę bardzo pomocni, parking chyba jak na większości wystaw pozostawia wiele do życzenia.
No i to co mnie irytuje najbardziej czy VII musi rok rocznie być w piątek ??
My też pracujemy i tak dla sprawiedliwości rotacja by się przydała !!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yanni']To są konstruktywne argumenty. Żałuję jedynie, że wystawa jest 18-20 marzec a zebranie (walne zgromadzenie sprawozdawcze) 21 marca (: Szkoda bo mozna by wiele spraw przedyskutować.[/QUOTE]

Będę w piątek to nie omieszkam uwagi Ci podsunąć:)
Choć mówiąc szczerze mam nadzieję że ich nie będzie :) (jestem jak zawsze niepopraną optymistką:) )

Link to comment
Share on other sites

To jak już kazdy te sugestie kieruje, to może i ja coś w imieniu Młodych Prezenterów.
Ceny - 30 zł/dzień, wystawa 3-dniowa, więc 90 zł, jeżeli ktoś jest we wszystkie dni, bez urazy, ale my, jako osoby niepełnoletnie, nie zarabiamy na siebie, a i rodzice nie zawsze chętni są do wykładania takiej kasy (Junior Handling praktycznie wszędzie płatny).

Gdyby spuścić do 20 - ok, byłoby to 60, ale jednak 30 zł zaoszczędzone.

Godziny - ustalanie eliminacji o godzinie 10.30 nie jest dobrym pomysłem, większość z nas wystawia psy na normalnym ringu. Właściciele też różnie psy dają, bardzo dużo z nich nie chce dać psa przed jego oceną, albo pies akurat wchodzi (10.30 to niestety taka godzina). Wiem, co się działo rok temu, bo byłam w dwa dni, kilka osób miało wszystko opłacone, ale z powodu tego, że psy wystawali wyrzucili w błoto 30/60/90 zł. Można by pomyśleć o czymś w rodzaju luźnych eliminacji, tzn. np. od 10 do 12 można przyjść się pokazać, a potem finały 14 czy 15. Wiem, że Katowice mają również pokazy, ale Rzeszów też organizuje JH i agility oraz inne ciekawe rzeczy na ringu głównym, ale dają rade - eliminacje od 10-12, potem pokazy, JH finały o 15.
Myślę, ze na prawdę warto o tym pomyśleć, bo Junior Handling to też miły widok dla oka, dla wystawców, osób, które może kiedyś zaczną wystawiać. No i my, młodzi, możemy się doszkalać, co potem tylko owocuje ładnym handlingiem np. na finałach, a to chyba dobrze wypada w oczach wystawców zagranicznych ;)

Link to comment
Share on other sites

Gdzie Wy w Spodku trafiliście na płatne toalety? Ja byłam na tej wystawie 3 razy i ani razu nie płaciłam ani grosza :-o

[quote name='pa-ttti']
-sekretariat ulokowany tak,że cudem jest go znaleźc[/QUOTE]

Tu się zgodzę, poza tym w zeszłym roku byłam świadkiem jak ktoś się grzecznie zapytał tam gdzie wydawano puchary o sekretariat to dostał taką 'milutką' odpowiedź że ja dziękuję..

[quote name='pa-ttti']-ringi niektórych ras usytułowane zupełnie bez pomysłu, np obok chihuahua jakaś agresywna szczekliwa duża rasa, przez co małe psy zapierają się ze strachu i niechcą iść[/QUOTE]

Śmiać mi się chce jak to czytam :lol:

Link to comment
Share on other sites

[I]Stare powiedzenie ale prawdziwe ;) Jeszcze się taki nie urodził któremu by się dogodziło
ok kilku lat jestem na tych wystawach,jako pracownik i wystawca ;) nigdy nie spotkałam się z płatnymi toaletami ;) nie wspomnę już o ringach ras mini. Ringi tych ras nigdy!!! nie są obok psów typu ast itp To totalna bzdura!!! Czy pudel i maltańczyk stanowi zagrożenie dla [/I]chihuahua ;) Nie wiem kto ma problemy z miejscem siedzącym bo ja takich nie zauważyłam ;) No ale jeśli się chce siedziec przy samym ringu,to trzeba swój stołek przynieść.jedynie to zgodzę się do ceny wystawy! fakt jest wysoka ale to już nie zależy od ZK lecz od właściciela obiektu ;) Może być taniej ...ale to na pewno pod chmurką.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yanni']To są konstruktywne argumenty. Żałuję jedynie, że wystawa jest 18-20 marzec a zebranie (walne zgromadzenie sprawozdawcze) 21 marca (: Szkoda bo mozna by wiele spraw przedyskutować.[/QUOTE]
wiesz, walne - walnym, ale przed każdą wystawą są w oddziałach organizowane zebrania poświęcone tylko wystawie. można zgłosić przecież uwagi na takim właśnie zebraniu zarządu "przed". a na zebranie zarządu każdy członek danego oddziału może przyjść ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...