Jump to content
Dogomania

"Zaklinacz psów" Cesar Milan


engelina_88

Recommended Posts

[quote name='mistwalker1006']jezeli zyjemy w idealnym swiecie to dziala:) ale w swiecie jakim zyjemy RSPCA a u mnie np Toronto Humaine Society usypia setki psow miesiecznie poniewaz nie ma na tyle veterynarzy, behaviorystow czy psich psychologow zeby te psy ratowac, i taka jest prawda... nie ma naprawde duzo "kill free shelters"[/QUOTE]

Jak tyle usypia to po co ratowac te beznadziejne przypadki czyli z agresja psy ???
To cos sie uparl na agresywne jednoski by je ratowac ?????
O czym ty piszesz, juz sie pogubiles :-o

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mistwalker1006'][b]ludzie,przyjaciele, wlasciciele psow , psiarze z calego swiata spokojnie, nie docinajmy sobie, jest tyle zla i nienawisci na swiece ze tutaj nam jej nie potrzeba..[/b].[/quote]
A dalej piszesz w tym samym poscie :
[quote]
[b]Iwona doszedlem do wniosku ze jestes[size=4] shit disturber[/size][/b]:) [/b][/QUOTE]
dziwie sie ze jeszcze moderator tego nie zauwazl ? moze nie zna angielskiego ;)
czyli w innym jezyku widac mozna sie obrzucac blotem jak to czynisz .
Widze ze zawiodly nerwy przy braku argumentacji !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']Jestem przeciwna za wszelka cene prostowania agresywnych obojetnie jakiej rasy psow ,zwlaszcza metodami Millana !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wole uspionego psa !!!!!!!!!!!!!! niz poszarpane przez nich dzieci !
Ja tez chce czuc sie bezpiecznie wychodzac z domu.Od tego jest [B]RSPCA [/B]ktore zatrudnia weterynarzy ,psich psychologow i oni decyduja czy takiego psa mozna rehabilitowac i oni sa za takiego psa odpowiedzialni , a u Millana nikt gwarancji nie da ,zwlaszcza po takich metodach , niech sobie daruje to wybawianie psow kosztem tragedii ludzi !!![/QUOTE]

Długo czytałam w milczeniu, ale tego przemilczeć się nie da!

[b]Iwono![/b]
Jak więc to się stało, że twój pies nie został uśpiony? Tak potwornie agresywny, że wszyscy szoleniowcy rozkładali ręce, nikt nie umiał/nie chciał wam pomóc? A teraz chwalisz się, że tak niebezpieczny pies chodzi bez smyczy! Wśród ludzi i innych psów. Jesteś totalnie nieodpowiedzialna. Pytana wielokrotnie przez różnych ludzi JAK sobie poradziłaś, nie potrafiłaś odpowiedzieć. W dobre wróżki, czary-mary nikt tu nie wierzy. Albo wasz problem był dużo mniejszego kalibru, niż twierdzisz, albo ściemniasz od początku do końca - równiutko.
I taka osoba bierze się za ocenianie innych?
Przerażające...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juliusz(ka)']wszyscy szoleniowcy rozkładali ręce, nikt nie umiał/nie chciał wam pomóc? [/quote]
Jak to nie umieli ? umieli tylko takimi metodami jak Millan a ja sie nie zgodzilam :)
[quote]Jesteś totalnie nieodpowiedzialna.[/quote]
Wiem ze jestem ,bo zaryzykowalam metodami pozytywnymi !
Nie tylko Ty sie pytasz jak ? ci szkoleniowcy ktorzy potrafia tylko szkolic silowo tez pytali JAK ? jak po 2-3 lat wrocilam do nich i pokazalam co mam :)))))
To TYLE :)

Swietna nastepna parodia , sorry ze po angielsku , Ci co nie znaja to na pewno [b]w 3 min [/b]zrozumieja pomimo ze po angielsku :
[URL="http://www.youtube.com/watch?v=HXuj3Kss9c4"]Comedian Charlie Murphy Tells Dog Whisperer Secrets[/URL] (watch to the end) [COLOR=#ff0000][I][B][SIZE=3]Caution: Strong language [/SIZE]

[/B][/I][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Iwona Ty sama sie nakrecasz, piszesz post pod postem, nie możesz wytrzymac, że ktoś ogląda go i nie krytykuje :) Odpuśc sobie, można rozmawiac ale tu nie chodzi o narzucanie i wysmiewanie tych którzy go lubią. Super, że jestes takim super szkoleniowcem - tylko jakos o Tobie nie słychac - jak taka genialna jesteś i tak kochasz wszystkie zwierzęta ( troszczysz sie tu o te co Milan szkoli) to sama sie weź za to??? Taki talent jak Ty nie może sie marnowac, taki autorytet.

Link to comment
Share on other sites

W mojej (prywatnej) opinii metody prezentowane przez Pana Milana są w 90% przypadków mocno chybione, źle dobrane, niewspółmierne do problemu danego psa. Po obejrzeniu kilkunastu odcinków jestem w stanie przewidzieć co powie właścicielom i jakie techniki wykorzysta. Wg CM wszystkie psy próbują dominować, muszą okazywać uległość, a ich największym problemem jest brak szacunku do przewodnika stada. Hamuje (przemocą) pewne negatywne zachowania psów nie dając im nic w zamian, "odbiera" im ich typową reakcję nie ucząc zachowań pozytywnych, pożądanych.
Ja na swoich psach przenigdy bym jego metod nie zastosowała, nie pozwoliłabym również żadnemu szkoleniowcowi/treserowi na ich szarpanie, szturchanie, ciąganie, przygwożdżanie do ziemi. Uważam to za okrutną, niehumanitarną drogę na skróty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mistwalker1006']
[B]Nie skupiaj się na uczeniu psa posłuszeństwa za wszelką cenę. Najpierw zbuduj z nim więź, a reszta przyjdzie z czasem"
(za: Turid Rugaas")..[/B] a jak nie ma czasu??
[/QUOTE]
Jak sie nie ma czasu na psa, to się nie powinno mieć psa. Dla osobistej wygody nie powinno się iść na skróty.

Poza tym proszę Was o kulturę w rozmowie, jesteśmy w o tyle prostszej sytuacji, że rozmawiamy przez internet - jak Was za bardzo nosi, by zamiast rzeczowych argumentów robić osobiste wycieczki, to zejdźcie z kompa i ochłońcie, zamiast pisać w emocjach...

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego cześć ludzi uważa,że sukces odniesiony w szkoleniu metodami pozytywnymi na pewno jest "bujdą"? Iwona uczyła swojego psa czymś innym niż kolczatką i TD a wy, oskarżacie ją o jakieś fantazje?Mnie tez to spotka skoro powiem,że tylko przy użyciu smaczków i klikera oduczyła yorka rozrywania nogawek gościom?Tez jestem niewiarygodna?Skoro tak to ja życzę wam owocnych sukcesów ucząc psa metodami CM:pTrzymam za Was kciuki:evil_lol:
A co to wyrywków jakie przedstawia Iwona...One tez są niewiarygodne? Bo pokazują jak CM radzi sobie z psami?I na dodatek każdy przedstawia to samo?Czyli TD i siła???To ja poproszę o wyrywki,fragmenty artykułów/filmów w których CM stosuje inne metody niż te jakie pokazała Iwona:Rose::megagrin:

Link to comment
Share on other sites

Popatrzcie czasem na coś charakterystycznego dla metod Milana.Psy tresowane jego metodami mają oczy wytrzeszczone albo z przerażenia albo z bezsilnej złości.Co dzieje się za drzwiami domów właścicieli po jego wyjściu?Myślicie,że siedzi tam idealnie posłuszny pies,poddany swoim właścicielom????Jeżeli ktoś uważa,że jego brutalna wizyta na zawsze zmieniła psa to nie radzę próbować jego metody.Pies ma uczucia i pamięć!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evl']
dziwi mnie czasem to, że w "szkole pozytywnej" tak szeroko poleca się kantar. Mam psa, który przy nacisku na kufę w momencie niewłaściwego zachowania dostaje histerii, więc tak sobie tylko podejrzewam, że w kantarku zrobiłaby rodeo i ewentualnie skręciłaby sobie kark... Więc to nie zawsze jest tak, że kantar jest lepszy niż np. kolce, to nie jest tak, że są rzeczy czarne i białe. [/QUOTE]
Nie wiem czy lepszy niz kolce !
Ja bym swojemu psu nie nalozyla kolcow , tu gdzie mieszkam nie kupisz kolczatki :)
Nie zobaczysz psa w kolczatce, czy w kagancu.
Co do haltera jakos nigdy nie bylo mi w 100% obojetne jak widzialam psa w tym equipment, zawsze myslalam ze moze miec jakis efekt emocjonalny i psychiczny na psa :(
Niektore psy w nich szaleja i nie sposob ich do nich przyzwyczaic ,
chyba ze po czasie sami rezygnuja z walki , a to juz smutne :(
No ale niektorzy sobie bardzo chwalili.
Bardzo duzo osob mnie tez namawialo w tym trudnym naszym okresie, nawet wet uwazal ze nie mam sily by utrzymac swojego psa , no wlasnie i to byl glowny powod, ze nie wlozylam haltera bo balam sie ze przetraci sobie kregi moj pies.
Slyszalam ze w Szwecji mieli zakazac uzywania haltera ,
poniewaz za duzo psow uszkadzalo sobie kregi szyjne, a nawet byl przypadek skrecenia karku ,ale czy zakazali tego nie wiem.

Ps. Sorry ze dopiero teraz odpowiadam ale skupilam sie bardzo na Millanie ze az chyba suchej nitki na nim nie zostawilam,
a to ze post pod postem to spieszylam sie , jutro jade na urlop- hurrra :)
Nigdzie nie napisalam ze jestem szkoleniowcem i nigdzie nie napisalam ze sobie sama poradzilam z psem.
Mialam dwa Ony i bylo ok na moje mozliwosci Car mnie przerosl , ale mu sie nie dalam :)
Szybko wiedze poglebilam przy pomocy zyczliwych osob .Uczono mnie przez internet.Zdawalam relacje ze spacerow prawie codziennie, dzieki Carze poznalam glebiej psi swiat , to on mnie zmusil do poszerzenia wiedzy.
Byli ludzie co wspierali , a bylo ciezko i chwile zalamanie , szlo powoli ale caly czas z gorki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR'](...) [B]Mialam dwa Ony i bylo ok na moje mozliwosci Car mnie przerosl ,[/B] ale mu sie nie dalam :)
Szybko wiedze poglebilam przy pomocy zyczliwych osob[B] .Uczono mnie przez internet.[/B][/QUOTE]

I chociazby z tych powodow powstrzymalbym sie od tak zawzietego krytykowania innych.

A skoro twoja znajomosc jezykow jest rownie doskonala co wiedza o psach, przeczytaj sobie definicje tego, co twoim zdaniem powinno byc usuniete przez moderatora:

"[B]shit disturber[/B] - an individual who creates unnecessary conflict and unhappiness where it is especially not required"

Rozumienie pojedynczych skladnikow nie oznacza rozumienia sensu calosci.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mistwalker1006']ludzie,przyjaciele, wlasciciele psow , psiarze z calego swiata spokojnie, nie docinajmy sobie, jest tyle zla i nienawisci na swiece ze tutaj nam jej nie potrzeba, powiedziawszy to ja zaczne......:)
[B]Fauka [/B]nie bardzo rozumiem co chcesz powiedziec w Twoich postach.... masz psa ktory jest agresywny do wszystkich tylko nie do Ciebie??? potrafi ugrysc innych ludzi?? i nie widzisz w tym problemu??? i jak dlugo masz go( ja)? jak dlugo nad nim pracujesz?? moze metody ktore stosujes sa niewystarczajace??? nie psrzeszkadza Ci ze twoj pies moze pogrysc reszte domownikow, abo jakies dziecko na spacerze?? uwarzasz ze wszystko jest w porzadku??
krytykujesz CM za jego metody ale jakos nie widac rezultatow u Ciebie....[/QUOTE]

Mój pies słucha tylko mnie, nie gryzie tylko mnie ponieważ potrafię z nim odpowiednio postępować i nie prowokować ku temu, mam go od ośmiu lat. Dostałam go gdy byłam dzieckiem, w wieku 3 miesięcy zaatakował. Nie mając wtedy jeszcze dostępu do internetu ani porządnej księgarnii pracowałam z nim awersją ktora skończyła się tym, że pies jest większym paranoikiem niż był. Pracuję z nim już kilka lat pozytywnie łącząc to czasem z awersją w postaci stanowczego "nie", moja rodzina jednak metod tych uważać nie chce i na niego po prostu krzyczy i przepędza co skutkuje agresją w ich kierunku, na ich rachunek ponieważ robię co mogę. Metody ktore stosuję sa wystarczające ponieważ pies jest perfekcyjnie posłuszny, reaguje dosłownie na każde słowo jakby czytał mi w myślach, psa którego chce zagryźć wychodząc z moją mamą na dwór przy mnie omija bez szmeru i bez smyczy. Ludzi na spacerach totalnie ignoruje, jak go zaczepiają to odbiega węsząc dalej. Rodzina nie chce więc niesie swój krzyż, ja robię wszystko ale za nich psa w stosunku do nich nie naprawię co sprawia, że pies przy nich jest nie do zniesienia. Opisałam sytuację co jest, gdy jestem z psem sama, gdy wkracza rodzina to pies chodzi nabuzowany, warczy, nie może sobie znaleźć miejsca, broni zasobów, wychodząc z nimi ujada. Dwa zupełnie inne psy w jednym ciele. Walczę codziennie o jego życie, bo rodzina chce się go pozbyć, najprostsze rozwiązanie problemu. Dodatkowo wraca na zawołanie, siada przy przejściu dla pieszych i czeka na sygnał że może iść. Gdyby nie rodzina - pies ideał. Cesar Millan by go wykończył swoimi tandetnymi sztuczkami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AngelsDream']panbazyl, a masz problemy z odwołaniem suczki na indywidualnych spacerach czy wtedy, gdy biega z pozostałą dwójką?

Jakimi metodami już nad tym pracowałaś, z jakimi trenerami, jakie były rezultaty? Możesz, jeśli w ogóle chcesz, odpisać mi na PW.

[/QUOTE]
moja suka - moja porażka. Ona jest szefową tego stada, to ona jest prowodyrka wszelkich ucieczek. Słucha się tylko na odleglość 3-4 metrów, nie dalej. jak puszczam ją ze smyczy w polach, biegnie na oślep, robi spora rundę, wraca, owszem, ale wtedy kiedy ona chce a nie ja. Próbowalam z klilkerem, ze smaczkami, ale jej to na spacerach "nie rajcuje". Ona musi uciekać, tylko nie wiem czemu. Z podworka tez mi zwiewa - potrafi przerwać siatkę lub się podkopać, nauczyla się tego od suki przyblędy którą kiedyś mialam., teraz nauczyla tego swojego syna. I ciągnie na smyczy, choć coraz mniej. Nie trzymam teraz smyczy w ręku a opasuje sobie biodra. Byla by idealna przy sportach zimowych - ciągniecie nart. Serio.
Jeśli masz jakieś ciekawe propozycje - mój mail jest w podpisie. Z chęcią coś zrobię z tą gadziną. Będę wdzięczna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']Byla by idealna przy sportach zimowych - ciągniecie nart. Serio.[/QUOTE]
Zapowiadają opady śniegu. Może zaczniesz ją zaprzęgać? Jeśli lubi ciągnąć, to niech ciągnie. Wyżyje się, zrealizuje, a Ty będziesz miała mniej nacisku na smycz. Moje psy w sezonie ciągają sanki, poza sezonem oponę. Może praca zaprzęgowa pomoże Ci rozwiązać przy okazji inne problemy.

Link to comment
Share on other sites

Iwona tak z ciekawości, a jakie macie prawo? bo ja u siebie psa w kagańcu nie uświadczyłam, co nie znaczy że mój pies nie powinien go nosic, bo w Irlandii jest na liście psów ras agresywnych, musi chodzić w kagańcu, miec adresówkei nie może być prowadzona przez osobę poniżej 16roku życia..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Greven']Zapowiadają opady śniegu. Może zaczniesz ją zaprzęgać? Jeśli lubi ciągnąć, to niech ciągnie. Wyżyje się, zrealizuje, a Ty będziesz miała mniej nacisku na smycz. Moje psy w sezonie ciągają sanki, poza sezonem oponę. Może praca zaprzęgowa pomoże Ci rozwiązać przy okazji inne problemy.[/QUOTE]
już planuję dal tej małpy sanki - kowal (mamy na wsi kowala!!!) ma mi wykuć przedlużone płozy do sań dziecięcych takich z trzymanką na ręce - z takim jakby pchaczem. całość będzie wyglądała jakby sanie z połnocy. dzieciaki na sankach, ja z tyłu a Pirania jako koń zaprzęgowy. a dwa samce luzem. I jesli ktoś powie, ze tylko baby pracują - ma rację. W tym zaprzęgu będzie tylko Pirania ciągnąć.... Na lato chyba jakiś pług do niej podczepię. Mam nadzieję, ze za jakieś kilka lat przejdzie jej to. zawsze lepiej mi się z psami samcami pracowało. To moja pierwsza suka i od razu porażka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fauka']W książce są fotografie i "komixy" ;) jestem zdania że nie liczy się oprawa tylko treść, szkoda że treść jest średniej jakości.[/QUOTE]
no wlaśnie! Ksiązki nie znam, trudno mi sie na ten temat wypowiedzieć. Ale nie wolno oceniać po pozorach. Ja nawet żeby ocenić radio Maryja musialam je posłuchąc. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']już planuję dal tej małpy sanki - kowal (mamy na wsi kowala!!!) ma mi wykuć przedlużone płozy do sań dziecięcych takich z trzymanką na ręce - z takim jakby pchaczem. całość będzie wyglądała jakby sanie z połnocy. dzieciaki na sankach, ja z tyłu a Pirania jako koń zaprzęgowy. a dwa samce luzem. I jesli ktoś powie, ze tylko baby pracują - ma rację. W tym zaprzęgu będzie tylko Pirania ciągnąć.... Na lato chyba jakiś pług do niej podczepię. Mam nadzieję, ze za jakieś kilka lat przejdzie jej to. zawsze lepiej mi się z psami samcami pracowało. To moja pierwsza suka i od razu porażka.[/QUOTE]

Na lato jakąś oponę myślę, że mogę Wam skołować ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fauka']W książce są fotografie i "komixy" ;) jestem zdania że nie liczy się oprawa tylko treść, szkoda że treść jest średniej jakości.[/QUOTE]
Przekartkowałam to szybko może przeoczyłam, ale jeśli cos jest takiej jakości powinno byc tańsze nieprawdaż? Jakby wypuścił książkę na papierze toaletowym tez pewnie by była w tej samej cenie :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...