Jump to content
Dogomania

"Zaklinacz psów" Cesar Milan


engelina_88

Recommended Posts

Odniosę się do przyduszania gresywnego psa przez Cesara. Zwykle robi takie coś agresywnym psom, łapie je mimo ich woli i z całej siły trzyma przy podłodze do momentu, aż pies się nie złamie i nie podda. Jaki to da sens? owszem, pies będzie się go bał ale co to zmieni w stosunku do właścicieli? pytam zwolenników Millana :)

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem absolutną przeciwniczką tego pana ! A jego nazwa powinna być ZASTRASZACZ psów ! Ja dałam radę obejrzeć całe tylko 2 odcinki i byłam w ciężkim szoku jak taka stacja jak NG może coś takiego emitować !!! To tak jakby pokazać nagle 'cudotwórcę' leczącego umysłowo chorych przede wszystkim elektowstrząsami i innymi tego typu stosowanymi przecież kiedyś metodami lub osobę tłukącą dzieci , a te ze strachu się jej słuchają ! W jednym z tych oglądanych na moje nieszczęście odcinków wielki pan spec doprowadził psa do posikania się ! Pies z metką agresywnego kompletnie go ignorował odczytując w jak najbardziej prawidłowy sposób całą postawę i zachowania Milana , a ten co , osaczył psa , uniósł dusząc i ZMUSIŁ do ataku ! Pies się go cały czas panicznie bał ! To ma być metoda ?! Generalnie nie wiem czy zauważyliście ,że psy przy tym człowieku się WYŁĄCZAJĄ ! To nie są psy cieszące pychola, zadowolone, szczęśliwe i LUBIĄCE swego trenera ( szkoleniowca ) , te wszystkie psy się go BOJĄ !!! Zwróćcie uwagę na t zdjęcia psów z nim , rzadko widać na nich zrelaksowane , zadowolone psy :( Dla mnie on nie rozwiązuje problemów tylko chwilowo zwierzaka zastrasza i niby po problemie. A potem ... potem to go już nie obchodzi , on dokonał cudu ! NIe wierzę, że te jego metody są trwałe , i co się dzieje z tymi psami jak otrząsną się z traumy po nim . Nie mówi się już o tym, ale wiele z tych 'wyleczonych' przez niego psów potrzebuje potem PRAWDZIWEJ pomocy ! Dla mnie ten człowiek i jego średniowieczne metody są NIE DO PRZYJĘCIA !!! A przemoc jest typowa gdy nie wie się co zrobić i z resztą po co , to tak fajnie wygląda , poddusić i po problemie . Dla mnie szok i oburzenie !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jovi']Ja jestem absolutną przeciwniczką tego pana ! A jego nazwa powinna być ZASTRASZACZ psów ! Ja dałam radę obejrzeć całe tylko 2 odcinki i byłam w ciężkim szoku jak taka stacja jak NG może coś takiego emitować !!! To tak jakby pokazać nagle 'cudotwórcę' leczącego umysłowo chorych przede wszystkim elektowstrząsami i innymi tego typu stosowanymi przecież kiedyś metodami lub osobę tłukącą dzieci , a te ze strachu się jej słuchają ! W jednym z tych oglądanych na moje nieszczęście odcinków wielki pan spec doprowadził psa do posikania się ! Pies z metką agresywnego kompletnie go ignorował odczytując w jak najbardziej prawidłowy sposób całą postawę i zachowania Milana , a ten co , osaczył psa , uniósł dusząc i ZMUSIŁ do ataku ! Pies się go cały czas panicznie bał ! To ma być metoda ?! Generalnie nie wiem czy zauważyliście ,że psy przy tym człowieku się WYŁĄCZAJĄ ! To nie są psy cieszące pychola, zadowolone, szczęśliwe i LUBIĄCE swego trenera ( szkoleniowca ) , te wszystkie psy się go BOJĄ !!! Zwróćcie uwagę na t zdjęcia psów z nim , rzadko widać na nich zrelaksowane , zadowolone psy :( Dla mnie on nie rozwiązuje problemów tylko chwilowo zwierzaka zastrasza i niby po problemie. A potem ... potem to go już nie obchodzi , on dokonał cudu ! NIe wierzę, że te jego metody są trwałe , i co się dzieje z tymi psami jak otrząsną się z traumy po nim . Nie mówi się już o tym, ale wiele z tych 'wyleczonych' przez niego psów potrzebuje potem PRAWDZIWEJ pomocy ! Dla mnie ten człowiek i jego średniowieczne metody są NIE DO PRZYJĘCIA !!! A przemoc jest typowa gdy nie wie się co zrobić i z resztą po co , to tak fajnie wygląda , poddusić i po problemie . Dla mnie szok i oburzenie ![/QUOTE]

Ale to tylko i wylacznie Twoja opinia .........po ogladnieciu dwoch odcinkow i nieprzeczytaniu jego ksiazek ........ hmmm dla mnie wlasnie takie zamykanie sie jest powrotem do sredniowiecza, bo nie jestesmy otwarci na zrozumienie, bo to cos co nam sie niepodoba to MUSI byc zle, prawda??? :mad:



iwona&CAR dalas przyklad negatywnei opini o Cezarze jakiegos faceta, wiec prosze bardzo terez opinia o Vyolet Michales i jej osrodka od jednego z jego klijetow."[B][SIZE=3]Negative Experience[/SIZE][/B]

[FONT=Georgia]I had a very negative experience with Drayton from Urban .....Drayton appears to be very passionate about what he does, but it seemed to me that in his passion, he forgets to listen or be sensitive to a customer that is having trouble using a particular approach with a particular dog. I only worked with Vyolet once, but she seemed to be better at listening and trying out different approaches. In the end, I found the whole experience a bad fit, and very upsetting. " ( Drayton to jej maz)[/FONT]
[FONT=Georgia]wiec na podstawie tego mamy przekreslictrego trenera? apropos Dryton i jej maz nagrywaja teraz program do TV o pit bullach ' Judging the innocent" oh i oni wydadza bardzo pochlebna opinie o jakiejkolwiek konkurencji prawda....oh i ludzie sa bardz zazdrosni sukcesowi ( pamietacie Ole szydlowska? odrazu pojawily sie komentarze ze ona psy maltretuje...:shake:[/FONT]

[FONT=Georgia]co do filmikow na YT, ja osobiscie nie wierze ze sa w 100 procentach prawdziwe , zawsze mozna zrobic piekny i latwy edit, :cool3:[/FONT]

[FONT=Georgia]co do ludzi kturzy sa oburzeni ze w programie cezara NG daje ostrzezenie zeby tych metod nie stosowac bez konsultacji... ludzie zastanowcie sie chcecie zeby przecietny kowalski czy smith uwazajac np, ze pies z suka sie nie gryzie, albo ze pieski sa bez smyszy bo musza sie wybiegac albo socjalizowac ze wszystkim w okolo i nie zwarzaja na prosby i grozby innych wlascicieli zeby je zabrac... uwazacie ze tacy ludzie ZROZUMIEJA wszysto z programu i BEZPIECZNIE beda psa wychowywac???:-([/FONT]

[FONT=Georgia]Bardzo mnie dziwi ta nagonka kilku osob w stosunku do Cezara zwlasza ze urzywaja do tego argumetow swiadczacych ze sami jego metod i podejscia nie rozumieja do konca, tylko na podstawie kilku wizualnych bodcow wydaja opinie i sa calkowicie zamkniete na jakiekolwiek argumenty....[/FONT]

[FONT=Georgia]Moja opinia o cezarze jest moja opinia, i nie bede na publicznym forum jej powielal zwlaszcza ze :[/FONT]
[FONT=Georgia]1. nie jestem ani certyfikowanym trenerem ani beherwiorysta( tak to sie pisze po polsku?)[/FONT]
[FONT=Georgia]2, nie prowadze zadnego przytulku czy schroniska dla psow[/FONT]
[FONT=Georgia]3 nie skonczylem zadnych kursow czy szkolen pod kierunkiem szkolenia psa [/FONT]
[FONT=Georgia]wiec nie jestem autorytetem w tej dziedzinie ( jak wiekszosc tutaj piszacych) [/FONT]

[FONT=Georgia]a co o nim sadze.. wiec zgodzam sie z jego filozofia, ( discipline exersize, affection) [/FONT]
[FONT=Georgia]co do jego metod nie stosuje ich wszystkich ( np nie popchne mojego psa noga bo nie wiem czy to zrobie dobrze czy zamocna) ale urzywam tzw, "claw, dziala wspaniale co do przyduszania psa do ziemi ciekawe ile osob tutaj na sile sadzalo swojego psa na tylku bo cos rozrabial albo sie niesluchal??? po pierwsze nie ma w tej metodzie zadnego przyduszania bo psa nie lapie sie za krtan ( tylko za kark np a jak juz pies lezy na boku to psa sie nie uciska tylko lekko trzyma reke na szyji ( palce dotykaja w ten sposob zeby przypominaly ucisk szczek jak matka karcila szczeniaka.... [/FONT]

[FONT=Georgia]wychodzenia z psem, pies wychodzi pierwszy bo mi tak wygodnie, ale... wiem ze moge pozwolic psu wychodzic pierwszy bo mam KONTROLE nad psem, a ceasar uczy ludzi zeby oni wychodzili pierwsi bo ci wlasciciele zaniedbali swoje stosunki z psami i ich psy maja problemy.... tyle w tym teorji dominacji ze pies by sie poplakal.....[/FONT]

[FONT=Georgia]metody ceasara nie sa metodami dla kazdegowlasciciela i dla kazdego psa, jednym odpowiadaja innym nie to tylko kwestja jaki mamy charakter i jakie podejscie do swiata, ceasar uczy przedewszystkim spokoju,opanowania, wewnecznej ciszy, bo tylko wtedy mozemy sobie poradzic z naszym psem, [/FONT]

[FONT=Georgia]mialem sie nie wypowiadac na tym forum ale denerwuje mnie podejscie ludzi kturzyz gory wszystko odrzucaja bo to ma naklejka : made by Ceasar Millan" i sam ceasar twierdzi ze jego metoda to nic nowego ( nie odkryl ametyki przeciesz ) ale stare podstawowe podejscia do zwierzat, i mamy to odrzucic bo to teraz nie pokrywa sie z dzisiajszym swiatopogladem o bezstersowym wychowaniu i niekaraniu? bzdura....ja mam swojego psa i jest taki jaki jest a najwazniejsze jest taki jaki chce zeby byl i do jakijkolwiek zmiany w kture bede chcial zeby zaszly w jego zachowaniu bede stosowaj taki emetody jakie mnie przypadaja bardziej do charakteru, ale tez jakie psa nie narazaja na krzywdy ( np nie stisyje i nie bede stosowak kolczatek jak czesto radzi VS) [/FONT]

[FONT=Georgia]i tyle moich mysli na ten temat, czekam teraz na ataki ludzi kturym na slowa zaklinacz psow ceasar millan zapda klapka na oczy i otwiea sie nuz w kieszeni ( oh my wiemy kto to jest, prawda) [/FONT]

[FONT=Georgia]na koniec powturze jeszcze jedno co Pies Pustyni ciagle powtara i jakby groch o sciane " [U]Ceasar Millan nie jest treserem psow, on psy nie trenuje on zmienia icha zachowanie[/U]" wiec jezeli ktos stosuje jego metody do treningu..... to ta osoba jest w ogule nie rozumie co oglada i to ostrzezenie w w programie calkowicie sie do niego odnosi..:evil_lol:.. [/FONT]

[FONT=Georgia]z powazaniem do wszystkich myslacych wlascicieli psow [/FONT]
[FONT=Georgia]Greg[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Podstawy tego, co prezentuje Millan są zasadne, ale trzeba zwrócić uwagę na to, że każdy dobry szkoleniowiec/trener/behawiorysta zwróci nam uwagę na te aspekty więzi i relacji z psem - tutaj pan Cesar nie jest specjalnie odkrywczy - co zresztą nie dziwi, skoro opiera się na starych, a może nawet przestarzałych metodach pracy z psami. To, że nie jest on treserem, a 'zaklinaczem' psów jest moim zdaniem tylko chwytem medialnym - dobór słów taki, by lepiej sprzedać produkt. Książkę, płyty, grę. Dużo mówi o spokoju podczas spacerów czy szkolenia i to jest jak najbardziej niepodważalne, ale jednocześnie sam prezentuje metody, które mogą bardzo łatwo prowadzić do kanalizowania złości na psa. Ostrzega, by jego metod nie stosować samemu, gdy tymczasem wiele osób po prostu to robi, bo uważają, że mogą i w pełni rozumieją, na czym to polega, ale czy na pewno? No właśnie, czasem tak, czasem nie. I nie jest to nic nadzwyczajnego.

Przytrzymywanie psa na boku też może wyglądać różnie - od bardzo spokojnego po takie, które doprowadzi psa do strachu, a kluczowe będą detale - Cesar jest bez żadnych wątpliwości człowiekiem porywającym tłumy. To wygląda bardzo efektownie i efektywnie zarazem, gdy przyjeżdża do psa, którego nie można w ogóle dotknąć w domu, szarpie się z nim kilka minut, unikając pogryzień, po czym w końcu cudem objawionym kładzie przerażone, zestresowane zwierzę na boku i uczy podobnego zachowania właścicieli, by już nie mieli z psem problemów. Dużo mówi o psychologii, energii i dominacji, a ja, patrząc na niektóre fragmenty i całe odcinki widzę kogoś, kto zagubił się we własnym majestacie. Nie mówiąc już o tym, jak świadczyłoby o jego osobie to, co pisano na temat jego rzekomego rozwodu i jego powodów.

Traktujmy psy jak psy - prawda.
Pracujmy z nimi, kształtujmy ich zachowania - prawda. Ale czy koniecznie przemocą? Strachem? Przymusem? Czy zawsze, kiedy Cesar sięgał po takie środki, była to jedyna droga? Spróbowano innych?

Ja osobiście uważam go za pożalcie się niebiosa gwiazdkę sprytnie wykreowaną na potrzeby rynku. Jego metody ani sztuczny uśmiech nie wzbudzają mojego zaufania, a widoku psa z fioletowym od podduszania na dławiku językiem długo nie zapomnę. Ktoś, kto z rozmysłem pokazuje coś takiego w ogólnodostępnych programach, zasłaniając się tym, że pies jest agresywny, że dominuje... Cóż, jest w moich oczach tylko frustratem, który musi sobie i innym coś koniecznie udowodnić.

Świetnie, że uratował psy, na których inni postawili kreskę. Ciekawe, czy weźmie na siebie odpowiedzialność za te, które zostały skrzywdzone przez propagowane przez niego metody?

Link to comment
Share on other sites

Mistwalker, nie wiem czy nie dokładnie doczytałaś posty niektórych z nas, ale moje na pewno nie... To wszystko co wymieniłaś/-eś i co pozwala ci akceptować i stosować się do tych metod, ja odrzucam... m.in. dlatego, że znam lepsze, że nie musze itp
Sama piszesz o przeciętnym Kowalskim, o tym, że Cesar naprawia psy, z ktorymi ludzie sobie nie radzą, ale dla mnie niektóre jego metody które chcą zastosować ludzie wychowujący psy od szczeniaka, są bezsensu, bo można inaczej - po prostu... I nie popadajmy w skrajności, pomiędzy przygniataniem psa do ziemi, a wychowaniem no-stress hulaj dusza piekła nie ma, jest jeszcze spora przestrzeń innych metod, które nie zakładają ani przemocy ani bezkarności.
Ja nie mówię NIE każdemu jego rozwiązaniu, bo ma sporo dobrych, które przydadzą siię ludziom, ale ogólny wydzwięk i stosowanie metod w trudnych przypadkach jest wg mnie nie do zaakceptowania.

Powyższy post jak i każdy mój wcześniejszy wyraża tylko i wyłącznie moją opinię, i proszę o nieobrażanie i nie wyzywanie się na autorze. Każdy z nas ma tu prawo przedstawić swoją opinię, ty masz taką, ja inną.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie rozumiem, czemu służy łapanie psa chwytem udającym zęby matki? rozumiem, suka szczeniaki tak uspokoja ale czy ktokolwiek widział dorosłego psa w ten sposób przywracanego do porządku bezez innego psa? to chyba jakieś nieporozumienie. Co działa na szczeniaka niekoniecznie zadziała na dorosłego psa.
Dodatkowo nie widzę w tych metodach głębszego znaczenia, liznęłam trochę książkę Millana, niedługo ją dokończę, obejrzałam masę odcinków, przerobiłam na wykładach o psach i co widzę? połączenie kilku mądrych rad zaczerpniętych z bogatszej w mądrości literatury z przestarzałą teorią dominacji i przestarzałymi metodami szkolenia. Nie widzę absolutnie żadnych agrumentów za tym, by stosować metody tego pana w szkoleniu. Bo to zwykła agresja, to podporządkowywanie sobie psa na sióę, zmuszanie go by coś zrobił i albo doprowadzi to do więksego problemu albo pies będzie wycofany i zamknięty. Nie wiem jak inni, ja osobiście większe korzyści czerpię z współpracy z psem niż wymuszaniu na nim pewnych rzeczy. I ni jak ma się usadzenie sa na siemi do przytrzymania rozwścieczonegi i przerażonego psa do podłogi. Zauważcie że te psy nie patrzą nawet Millanowi w oczy.
Osobiście nie kupiłabym książki Millana, traf chciał że ją wygrałam. Wolę zainwestować w kilka mądrzejszych książek w których te wszystkie mało odkrywcze teorie milana sa połączone z innymi, mądrzejwymi radami które nie zrobią krzywdy nam i psom. Millan żadnym odkryciem ani cudem nie jest i nie będzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']A moze w to wierzy? a my jestesmy od tego by [B]Pies Pustyni [/B]przekonac :smile: a nie :mad:
Otoz ja proponuje by [B]PIES PUSTYNI[/B] swoj komentarz wstawil tutaj, po dokladnym przeczytaniu ( tam tez pisze o przywiazywaniu do biezni i nie tylko):

BARDZO CIEKAWY ARTYKUL !

[B]"AMERYKANSKI SEN NA CZTERECH LAPACH."[/B]

[URL]http://dominikaknossalla.blogspot.com/2010/08/ave-caesar.html[/URL]

Pies Pustyni malo dowodow Ci przestawiono ?[/QUOTE]


Wspomnialas wczesniej o "slynnym niebieskim jezyku" Millana. Nie wiem co to jest wiec zapytalem o wyjasnienie, 3 RAZY, jednak pytanie bylo ignorowane. Na koniec odpisalas tak:
[QUOTE]A co ma byc ? napisalam ze slynie z metody "niebieskiego jezyka" [/QUOTE]

Nie zacheca to do dyskusji, wiec skomentuje tylko to, co nazywasz "bardzo ciekawym artykulem".
Przeczytalem te tendencyjne wypociny "treserki" z San Francisco i bynajmniej mnie to nie przekonalo.
Skad ona wziela te statystyki? Z czego sie wziely procenty? Czy to efekt przebadania pod katem agresywnych reakcji tej samej grupy psow w obu przypadkach? Ile tych psow bylo?
Dlaczego wymienia np.:
"- bicie lub kopanie psa (41%)
- warczenie na psa (41%)
- wyrywanie przedmiotu z pyska psa (38%)"?
Kto tak robi? Millan?
I dlaczego w przypadku testow reakcji na "metody pozytywne" nie ma:
- reakcji na husher,
- reakcji na kantar,
- reakcji na "smycz behawioralna" czy kliker?
Przeciez to tez zalicza sie do "pozytywow" i jest wieksze prawdopodobienstwo, ze pies odpowie na zastosowanie ktoregos z tych przyrzadow agresja, niz na podanie smakolyka.
A ironizowanie na temat Cesarowego „tsch tsch” ? Ciekawe dlaczego to niby jest gorsze od "a a!" czy innego "fe!"... Zal, jak to mowia mlodziaki.
Krotko mowiac - jesli to ma byc Twoj argument, to idzie ku gorszemu.

Jeszcze cos a'propos przechodzenia przez drzwi

[quote name='iwona&CAR']
Na tym przykladzie widac jak Millan cofnal ludzi do tylu z wiedza :angryy:[/QUOTE]

Jest na YT filmik, gdzie pewien polski behawiorysta i pozytywny trener pracujacy nad "agresywnym" psem, kaze wlascicielce wyprowadzic go z pomieszczenia. Dziewczyna otwiera drzwi, puszcza przodem psa i wtedy slychac ciche: "ale wyjdz sobie pierwsza". Tez pewnie "cofa ludzi do tylu".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fauka']Ja nie rozumiem, czemu służy łapanie psa chwytem udającym zęby matki? rozumiem, suka szczeniaki tak uspokoja ale [B]czy ktokolwiek widział dorosłego psa w ten sposób przywracanego do porządku bezez innego psa?[/B] to chyba jakieś nieporozumienie.[/QUOTE]

Oj widzial, widzial... Nie raz i nie dwa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katica']Mistwalker, nie wiem czy nie dokładnie doczytałaś posty niektórych z nas, ale moje na pewno nie... To wszystko co wymieniłaś/-eś i co pozwala ci akceptować i stosować się do tych metod, ja odrzucam... m.in. dlatego, że znam lepsze, że nie musze itp .[/QUOTE]

znasz lepsze metody, i potrafisz je stosowac , to dobrze ale wybacz sa ludzie niepotrafiacy stosowac lepszych metod ani ich znaja a chyba zauwarzylas ( nie wiem czy ogladasz filmy po angielsku czy z tlumaceniem ale w tlumaczeniu naprawde wiele ginie) ze ludzie nie radza sobie z tymi psami i w wielu przypadkach inni trenerzy nie mogli sobie z tymi problemami poradzic, oh jako ciekawostka nie wiem czy widzialas film " marley and me" na podstawie ksiazki, i autor tej ksiazki wziol drugiego laba, i majac problemy z psem zglosil sie do cesara a cesar razem z[U] trenerem psow pracowal nad tym psem. [/U]



[QUOTE=Katica;15777611
Sama piszesz o przeciętnym Kowalskim, o tym, że Cesar naprawia psy, z ktorymi ludzie sobie nie radzą, ale dla mnie niektóre jego metody które chcą zastosować ludzie wychowujący psy od szczeniaka, są bezsensu, bo można inaczej - po prostu....[/QUOTE]

nie sama:) ale sam:)
mozna...? majac psa od szczeniaka i doprowadzajac psa do takiego stanu co swiadczy o wlascicielach?? widocznie nie moga, wiec to raczej nie swiadczy o cesarze ale o wlascicielach... ulubione powiedzenie cesara, " rehabilityje psy, Tresuje wlascicieli"


[QUOTE=Katica;15777611
I nie popadajmy w skrajności, pomiędzy przygniataniem psa do ziemi, a wychowaniem no-stress hulaj dusza piekła nie ma, jest jeszcze spora przestrzeń innych metod, które nie zakładają ani przemocy ani bezkarności..[/QUOTE]

oczywiscie ze nie popadajmy, ja nie zgadzam sie z kazda jego technika i metoda ( moje osobiste doswiadczenie i znam swojego psa) ale sa tutaj na forum osoby ktorym tego niewytlumaczysz,


[QUOTE=Katica;15777611
Ja nie mówię NIE każdemu jego rozwiązaniu, bo ma sporo dobrych, które przydadzą siię ludziom, ale ogólny wydzwięk i stosowanie metod w trudnych przypadkach jest wg mnie nie do zaakceptowania.
.[/QUOTE]
ja tez nie mowie TAK kazdemu rozwiazaniu ale jestem bardziej tolerancyjny co do metod, i uwazam ze czasami trzeba inaczej

[QUOTE=Katica;15777611
Powyższy post jak i każdy mój wcześniejszy wyraża tylko i wyłącznie moją opinię, i proszę o nieobrażanie i nie wyzywanie się na autorze. Każdy z nas ma tu prawo przedstawić swoją opinię, ty masz taką, ja inną.[/QUOTE]

nikogo nie wyzywam oczywiscie ze kazdy ma prawo sie wyrazac ale tez jezeli ktos pisze cos co ja uwazam ze przesadzone i ostre tez takim samym tonem sie odezwe, i ja jestem otwarty na kazda inteligetna dyskusje, potrafie zrozumiec inny ponkt widzenia i kulturalne tego wysluchac ale tez wymagam tego od innych a nie nagonki jaka sie zrobila na ostatnich kilku stronach ...i tez oczekuje o uszanowanie mojej opini.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mistwalker1006']
iwona&CAR dalas przyklad negatywnei opini o Cezarze jakiegos faceta, wiec prosze bardzo terez opinia o Vyolet Michales i jej osrodka od jednego z jego klijetow."[B][SIZE=3]Negative Experience[/SIZE][/B][/QUOTE]
Bardzo ciekawe porownanie !
[B]JEDNA OPINIA[/B] jakiegos klijenta ???? chcesz porownac do :
Światowej sławy treserzy, behawioryści i weterynarze ostrzegli National Geographic przed potencjalnie niebezpiecznymi metodami Cesara Millana.
[quote name='"mistwalker1006"']co do filmikow na YT, ja osobiscie nie wierze ze sa w 100 procentach prawdziwe , zawsze mozna zrobic piekny i latwy edit, :cool3:[/quote]
Szkoda ze te same byly na NG, czyzby temu programowi zalezalo na pokazaniu czegos takiego ?
I to NG usunal te drastyczne filmiki po interwencji NIE JEDNEJ OPINII a setki ludzi swiatowej slawy, malo tego pozostale maja opis by nie stosowac tych metod w domu , co za nonses , po co ogladac w takim razie ?
[quote name='"mistwalker1006"']z powazaniem do wszystkich myslacych wlascicieli psow[/quote]
Widac jak dobrze umiesz myslec po tym co napisales ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fauka']Ja nie rozumiem, czemu służy łapanie psa chwytem udającym zęby matki? rozumiem, suka szczeniaki tak uspokoja ale czy ktokolwiek widział dorosłego psa w ten sposób przywracanego do porządku bezez innego psa? to chyba jakieś nieporozumienie. Co działa na szczeniaka niekoniecznie zadziała na dorosłego psa..[/QUOTE]

tez widzialem,

[quote name='Fauka']
Dodatkowo nie widzę w tych metodach głębszego znaczenia, liznęłam trochę książkę Millana, niedługo ją dokończę, obejrzałam masę odcinków, przerobiłam na wykładach o psach i co widzę? połączenie kilku mądrych rad zaczerpniętych z bogatszej w mądrości literatury z przestarzałą teorią dominacji i przestarzałymi metodami szkolenia. Nie widzę absolutnie żadnych agrumentów za tym, by stosować metody tego pana w szkoleniu.
.[/QUOTE]


oczywiscie ze polaczenie starych metod, stare to znaczy zle?? cesar nigdy nie twierdzil ze odkryl cos nowego tylko ze wyniusl to podejscie z domu dziadka i wybacz ale jaka teorie dominacji Ty widzisz w jego metodach???

[quote name='Fauka']
. Zauważcie że te psy nie patrzą nawet Millanowi w oczy.
.[/QUOTE]
to raczej on nie potrzy im w oczy, ... tak patrz obcemu psu w oczy patrz....


[quote name='Fauka']
Osobiście nie kupiłabym książki Millana, traf chciał że ją wygrałam. Wolę zainwestować w kilka mądrzejszych książek w których te wszystkie mało odkrywcze teorie milana sa połączone z innymi, mądrzejwymi radami które nie zrobią krzywdy nam i psom. Millan żadnym odkryciem ani cudem nie jest i nie będzie.[/QUOTE]

to jest Twoje zdanie i opinia prawda :) i jeszcze raz podkreslam ze jego metody nie sa czyms nowym tylko stare spradzone metody ktore dzialaja dla niego, i nie kazdy nadaje sie zeby je stosowac tak jak nie kazdy pies ich potrzebuje, tak jak nie kazdy wlasciciel potrafi kontrolowac swojego psa ( zobacz posty o chamstwie innych psiarzy)

Link to comment
Share on other sites

Jak to po co? Po to, by kupić książkę i grę, a potem iść z psem do jednej z jego szkół? Brzmi logicznie, prawda? [Jeśli chodzi o USA].

Ja patrzę w oczy moim psom i wiem, że to jest możliwe jedynie przy odpowiednim prowadzeniu, nadużywanie agresji i eskalacja chorej przemocy spowodują, że pies nigdy nie podniesie wzroku ani nie skupi się na przewodniku w 100%. Tu ciekawą przeciwwagą jest odcinek z mieszańcem owczarka, który brał udział w szkoleniu innego trenera. Świetnie widać kontrast. Nawet, gdy zerknie się tylko na fragmenty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']Bardzo ciekawe porownanie !
[B]JEDNA OPINIA[/B] jakiegos klijenta ???? chcesz porownac do :
Światowej sławy treserzy, behawioryści i weterynarze ostrzegli National Geographic przed potencjalnie niebezpiecznymi metodami Cesara Millana.
;)[/QUOTE]

tylko jednego i zajelo mi to 0.003 secundy zeby to znalesc, to znaczy Ty mozesz podwarzac opinie innych a jak ktos inny podwarza opinie Twoich "ekspertow" to sie burzysz??
jakich swiatowej slawy treserow?? sory ale o zadnym ja osobiscie nieslyszalem,

[quote name='Fauka']

Szkoda ze te same byly na NG, czyzby temu programowi zalezalo na pokazaniu czegos takiego ?
I to NG usunal te drastyczne filmiki po interwencji NIE JEDNEJ OPINII a setki ludzi swiatowej slawy, malo tego pozostale maja opis by nie stosowac tych metod w domu , co za nonses , po co ogladac w takim razie ?
;)[/QUOTE]

nie wiem , nie widzialem tych filmow co mowisz na NG wiec sie nie bede wypowiadal,


[quote name='Fauka']

Widac jak dobrze umiesz myslec po tym co napisales ;)[/QUOTE]

oh prosze bez osobistych docinek .... bo nie dyskutuje z ludzmi ktorzy nie potrafia sie zachowac .....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pies Pustyni']Wspomnialas wczesniej o "slynnym niebieskim jezyku" Millana. Nie wiem co to jest wiec zapytalem o wyjasnienie, 3 RAZY, jednak pytanie bylo ignorowane. Na koniec odpisalas tak:
"A co ma byc ? napisalam ze slynie z metody "niebieskiego jezyka" "[/quote]
Za malo wyjasnilam ???? ignorowalam bo wydawalo mi sie smieszne pytanie :) teraz widze ze to bylo desperackie sie czepianie :)
Zobacz powyzej post , tez Ci wyjasnia co to za metoda "niebieskiego jezyka "
[quote name='"AngelsDream"'] Jego metody ani sztuczny uśmiech nie wzbudzają mojego zaufania, a widoku psa z fioletowym od podduszania na dławiku językiem długo nie zapomnę.[/quote]
Watpie ze dotarlo ...zapytasz czwarty raz !
[quote name='"Pies Pustyni"']
A ironizowanie na temat Cesarowego „tsch tsch” ? Ciekawe dlaczego to niby jest gorsze od "a a!" czy innego "fe!"...[/quote]
To nie jest ironizowanie samego "tsch tsch" tylko orginalnego reklamowania na ktore lapia sie ludzie jak muchy na lep !
Tak jak ktos tu napisal ze jest "gwiazdkę sprytnie wykreowaną na potrzeby rynku"
"Tsch Tsch" hahaha slyszysz na ulicach reklame jakiegos trenera " fe,fe" ? wiec sie zastanow co jest ironizowane .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mistwalker1006']tylko jednego i zajelo mi to 0.003 secundy zeby to znalesc, to znaczy Ty mozesz podwarzac opinie innych a jak ktos inny podwarza opinie Twoich "ekspertow" to sie burzysz?? [/QUOTE]
Ja jestem tylko w szoku ze chcesz dyskutowac dajac za przyklad jakis jeden przyklad jednej osoby to jest jak kpina :)
[quote]jakich swiatowej slawy treserow?? sory ale o zadnym ja osobiscie nieslyszalem,[/quote]
W tym linku co sa wymienieni nie znasz ich ??????? mnie by bylo wstyd sie przyznac !
[URL]http://dominikaknossalla.blogspot.com/2010/08/ave-caesar.html[/URL]
[quote]oh prosze bez osobistych docinek .... bo nie dyskutuje z ludzmi ktorzy nie potrafia sie zachowac ..... [/quote]
Wlasnie tak Ciebie odebralam po tym co napisales/as, to ja sie czulam urazona.Tak wiec zastanow sie kto byl pierwszy ;)

MASZ TU DOKLANE NIEKTORYCH Swiatowej slawy wypowiedzi ,smutne ze ich nie znasz , a znasz jakiegos jednego ,bezimiennego klijenta:
[B]Dr. Nicholas Dodman - Professor and Head, Section of Animal Behavior [/B]
[B]Director of Behavior Clinic, Tufts University - Cummings School[/B] [B]of Veterinary Medicine[/B]
„Metody Cesara Millana są oparte na karaniu. Wyniki, pomimo tego, że szybkie, będą tylko tymczasowe. Jego metody są bezcelowe, już niestosowane, w niektórych przypadkach niebezpieczne oraz niehumanitarne. Nie chciałoby się być psem pod wpływami Cesara. Smutnym jest fakt, iż widzowie nie rozpoznają błędów w jego metodach. Mój znajomy myśli, że to parodia. Napisaliśmy do National Geographic, że cofnęli szkolenie psów o 20 lat.”

[B]Jean Donaldson, The San Francisco SPCA-Director of The Academy for Dog Trainers Jean Donaldson, San Francisco SPCA, [/B]
„Praktyki takie jak fizyczna konfrontacja psów agresywnych i używanie dławików przy psach lękliwych są oburzające, nawet przy najbardziej przerzedzonych standardach szkoleniowych. Zajęcie (przyp. tł. - szkolenie psów), które poczyniło powolne kroki w swoim profesjonalizmie, zaawansowaniu od strony technicznej i humanitarnych standardach zostało ogromnie cofnięte. Od dawna jestem bardzo zaniepokojona popularnością Pana Millana, ponieważ wielu będzie go naśladować. Wykorzystanie słowa „zaklinanie” dla praktyk brutalnych i opartych na błędnych przesłankach jest niezgodne z sumieniem.”

[B]Dr. Suzanne Hetts, certyfikowany zwierzęcy behawiorysta stosowany, [/B]
[B]Współwłaścicielka Animal Behavior Associates, Inc., Littleton, CO [/B]
„Wielu wykwalifikowanych profesjonalistów, wypowiedziało swoje obawy na temat dobra psów, które odczuły silne korekty z rąk Pana Millana. Moje obawy są oparte na jego niestosowności, niedokładnych instrukcjach oraz całkowicie sfabrykowanych tłumaczeń psich zachowań. Jego pomysły, a w szczególności te dotyczące „dominacji” są kompletnie odcięte od nauk etologicznych i sposobów uczenia się zwierząt, które są naszą największą nadzieją na zrozumienie, wyszkolenie i spełnienie potrzeb naszych psów. Wiele metod, do których używania zachęca, jest niebezpiecznych i mających zły wpływ na związek właściciela i psa.”

[B]Vyolet Michaels, CTC, CPDT (certyfikowany psi trener I doradca behawioralny) właściciel Urban Dawgs, LLC of Red Bank, NJ[/B]
„Cesar Millan używa przestarzałych metod, które są niebezpieczne i niehumanitarne. Używanie dławika i bieżni, aby leczyć lęk przed nieznajomymi i psami, jest zupełnie nieodpowiednie. Miejmy nadzieję, że kanał National Geographic posłucha społeczności naukowej i zaprzestanie produkcji „Zaklinacza psów”.”

[B]Janis Bradley, Instruktorka w The San Franciso SPCA Academy for Dog Trainers, autorka książki "Dogs Bite" [/B]
„W swoim programie Cesar Millan używa głównie metod awersyjnych (szarpnięcia smyczą, kopnięcia, szturchnięcia ręki o szyję psa) Nie są one uwarunkowane, gdyż są tak częste, że nie są połączone z żadnym konkretnym zachowaniem – z punktu widzenia psa – jest on szturchany w zasadzie stale. Daje to efekt nazywany „wyuczona bezradność” co oznacza, że zwierzę zbiera się w sobie i robi jak najmniej się da. To jest to co Millan nazywa „spokojnym podporządkowaniem się” (poddaniem się). Jest to dokładnie to samo, co robi szczur w „klatce Skinnera” która jest poddawana okresowym wstrząsom, których nie może uniknąć. Może się to stać bardzo szybko, powiedzmy sobie, w dziesięć minut? Zagrożenia dla psa są oczywiste, zaczynając od chronicznego [COLOR=blue][B][U]stresu[/U][/B][/COLOR], kończąc na pogłębieniu się agresji. Ten list jest najprostszym uzasadnieniem faktu, iż metody awersyjne są złym pomysłem w radzeniu sobie z agresją. Nawet używane w zasadzie poprawnie, jako pozytywną karę za niektóre zachowania takie jak warczenie, metody awersyjne nie robią nic w kierunku zmiany leżącego u podstaw, ukrytego lęku czy wrogości, więc najlepsze na co można liczyć, słowami lekarza weterynarii i behawiorysty Iana Dunbara jest „pozbycie się zegara z bomby zegarowej”. Zatem takie metody, w istocie zwiększają ryzyko pogryzienia.”

[B]Fragment listu od Lisa Laney, Dip. DTBC, CPDT, CBC do National Geographic przed wyświetleniem “Zaklinacza psów”:[/B]
„Program przedstawia metody awersyjne i okrutne– używane do pracy nad poważnymi lękami i problemami spowodowanymi strachem – zarządzane przez osobę bez żadnej formalnej edukacji w dziedzinie psiego zachowania. Wyniki, które są pokazywane, to prawdopodobnie efekt krótkotrwały, powstały w wyniku „wyuczonej bezradności” lub zmęczenia, z których to żadne nie wpływa na zachowanie w znaczący, długotrwały sposób – na pewno nie w pozytywnym znaczeniu. My, będący pionierami w próbach zakończenia tej ignorancji, która sprowadza okrutne traktowanie na naszych psich towarzyszy, jesteśmy zawiedzeni widząc, że ten program trafi do mas, zwłaszcza przez kanał National Geographic. Ignorancja, którą szerzy ten program, da równie niedouczonym ludziom zielone światło w poddawaniu swoich psów przemocy. W [COLOR=blue][B][U]efekcie[/U][/B][/COLOR], psy będą reagowały jeszcze bardziej defensywnie, będą gryzły więcej ludzi – i kończyły martwe.”

[B]Steve Dale [/B]
„Mam poważne obawy, gdyż jego metody są często bardziej zastraszające, niż motywujące. W telewizji, psy często się poddają, lecz są do tego zmuszone – można to rozpoznać po języku ich ciała: ogon na dół, pysk zamknięty, uszy do tyłu, oczy rozszerzone… Przekonuję, iż motywujące przywództwo jest o wiele bardziej efektowne od prowadzenia przez zastraszenie.”

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']Za malo wyjasnilam ???? ignorowalam bo wydawalo mi sie smieszne pytanie :) teraz widze ze to bylo desperackie sie czepianie :)
Zobacz powyzej post , tez Ci wyjasnia co to za metoda "niebieskiego jezyka "

Watpie ze dotarlo ...zapytasz czwarty raz !

To nie jest ironizowanie samego "tsch tsch" tylko orginalnego reklamowania na ktore lapia sie ludzie jak muchy na lep !
Tak jak ktos tu napisal ze jest "gwiazdkę sprytnie wykreowaną na potrzeby rynku"
"Tsch Tsch" hahaha slyszysz na ulicach reklame jakiegos trenera " fe,fe" ? wiec sie zastanow co jest ironizowane .[/QUOTE]

Jest gorzej niz myslalem, ale bede trzymal za Ciebie kciuki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']Ja jestem tylko w szoku ze chcesz dyskutowac dajac za przyklad jakis jeden przyklad jednej osoby to jest jak kpina :).”[/QUOTE]

no tak podawanie opini jakiegos nieznanego tresera i powolywanie sie na nia to nie kpina??

[quote name='iwona&CAR']
W tym linku co sa wymienieni nie znasz ich ??????? mnie by bylo wstyd sie przyznac !
[URL]http://dominikaknossalla.blogspot.com/2010/08/ave-caesar.html[/URL]

:).”[/QUOTE]

dlaczego?? jest mase ksiazek i kazdy autor ma swoja wlasna teorie i opinie wiec to o niczym nieswiadczy .... a dlaczego wstyd?? mam sie kryc z wlsna niewiedz i udawac ze cos wiem??




[quote name='iwona&CAR']

Wlasnie tak Ciebie odebralam po tym co napisales/as, to ja sie czulam urazona.Tak wiec zastanow sie kto byl pierwszy ;)
:).”[/QUOTE]

zabolalo?? jak mowia prawda boli:):P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mistwalker1006']no tak podawanie opini jakiegos nieznanego tresera i powolywanie sie na nia to nie kpina??
dlaczego?? jest mase ksiazek i kazdy autor ma swoja wlasna teorie i opinie wiec to o niczym nieswiadczy .... a dlaczego wstyd?? mam sie kryc z wlsna niewiedz i udawac ze cos wiem??
zabolalo?? jak mowia prawda boli:):P[/QUOTE]

Widze ze skonczyles dyskusje z wiadomych powodow ;) Tylko jednego nieznanego tresera widziales w tym co przytoczylam ???
Czyli nie mamy o czym dyskutowac :)

[quote name='marta9494'][video=youtube;9iUeD4oxGLs]http://www.youtube.com/watch?v=9iUeD4oxGLs&feature=channel[/video]Szczerze mówiąc mnie przsraszyły jego metody[/QUOTE]

Co Millan chcial nauczyc/pokazac ?
Chyba tylko przestraszyc psa tak by jego nie ugryzl !
Zdecydowanie zrobil z tego psa : "
[B]"Metody awersyjne nie robią nic w kierunku zmiany leżącego u podstaw, ukrytego lęku czy wrogości,[/B]
[B]więc najlepsze na co można liczyć, [/B]
[B]słowami lekarza weterynarii i behawiorysty Iana Dunbara jest „pozbycie się zegara z bomby zegarowej”. [/B]
[B]Zatem takie metody, w istocie zwiększają ryzyko pogryzienia.”[/B]

Uwazam ze ten FACET powinien z tym swoim usmiechem przyklejonym i bialymi zabkami reklamowac paste do zebow a nic nie miec do czynienia z psami , przykre :(
No i co z tego ze psy agresywne ratuje przed smiercia , skoro po takich metodach stosowanych wobec agresywnego psa,
chyba ktos bez rozumu odwazy sie zaadoptowac, to co z takimi sie dzieje ? tego nigdzie nie znalazlam ???????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']Widze ze skonczyles dyskusje z wiadomych powodow ;) Tylko jednego nieznanego tresera widziales w tym co przytoczylam ???
Czyli nie mamy o czym dyskutowac :)



Co Millan chcial nauczyc/pokazac ?
Chyba tylko przestraszyc psa tak by jego nie ugryzl !
Zdecydowanie zrobil z tego psa : "
[B]"Metody awersyjne nie robią nic w kierunku zmiany leżącego u podstaw, ukrytego lęku czy wrogości,[/B]
[B]więc najlepsze na co można liczyć, [/B]
[B]słowami lekarza weterynarii i behawiorysty Iana Dunbara jest „pozbycie się zegara z bomby zegarowej”. [/B]
[B]Zatem takie metody, w istocie zwiększają ryzyko pogryzienia.”[/B]

Uwazam ze ten FACET powinien z tym swoim usmiechem przyklejonym i bialymi zabkami reklamowac paste do zebow a nic nie miec do czynienia z psami , przykre :(
No i co z tego ze psy agresywne ratuje przed smiercia , skoro po takich metodach stosowanych wobec agresywnego psa,
chyba ktos bez rozumu odwazy sie zaadoptowac, to co z takimi sie dzieje ? tego nigdzie nie znalazlam ???????[/QUOTE]


nie nie tylko, widzialem wiecej ale tez nieznani wiec na jedno wychodzi bo ich opinie mnie nie interesuja:) i nie chce stracic nastepnych 10 sekund szukajac informacji i nich i porazkach i osiagnieciach:) podajesz przyklady i opinie kilku osob a dlaczego nie podajesz opinie ludzi ktorym jego metody pomogly, zapewniam Cie jest ich o wiele wiecej...


a co do filmu na YT to akutrat widzialem CALY odcinek i historie tego psa a nie dwu minutowy wybrany i wyrwany z kontekstu fragment.... o ile jeszcze pamietam to byl pies ktory juz nie jeden raz ugryzl wlascicieli nie mogli sobie w zaden sposob poradzic wiec naprawde nie widze co osoby chcialy fragmentem programu pozatym zeby tylko uzasadnic SWOJ punkt widzenia.......
a jezeli nie widzialas co sie dzieje z tymi agresywnymi psami potem obejrzyj sobie 100 odcinek tam sa pokazane te wlasnie psy i co one teraz robia i jak sie zachowuja....

o nie uwazasz ze ocenianie kogos po wygladzie i usmiechu to co to swiadczy o Tobie???

nie nie skonczylem dyskusji, bo dyskusja zawsze czegos uczy ale ja w przeciwienstwie do innych staram sie zrozumiec punkt widzenia drugiej osoby i jezeli ktos mi pokaze ze sie myle to zmienie zdanie a nie jak wiele osob tutaj zaobserwowanych jezeli cos nie zgadza sie z ich swiatopogladem i ich spojrzeniem na zycie to napewno jest musi byc zle,
i jeszcze raz powtarzam ze osobiscie zgadzam sie z jego filozofia a z jego metod tylko takie co mnie odpowiadaja.. ale tez stosuje inne metody bo tez mi odpowiadaja....

kazdy ma prawo do swojej wlasnej opini ale czytajac ten watek nie spodobal mi sie ton i wypowiedzi niektorych forumowiczow, wiec dlatego wlaczylem sie do dyskusji

Link to comment
Share on other sites

Iwona podalas przyklady osob ktore sie niezgadzaja z jego metodami a czy sprawdzials tzw success stories?? ciekawe czego jest wiecej??oh i dla ciebie specjalnie...

jedna z pozytywnych wypowiedzi.. nie bede zasmiecal watku bo moge ich podawac w tysiacach...

Let me raise my hand to plead “guilty.” I am guilty of getting help from Cesar Millan.
Cesar brings his own style which has helped many of us to understa
Let me raise my hand to plead “guilty.” I am guilty of getting help from Cesar Millan.
Cesar brings his own style which has helped many of us to understand how to interact with our dogs. Cesar establishes himself as a pack leader. His ability to calm animals and train people is truly remarkable.
The Dog Whisperer show is not a “how to show,” it’s a reality show that showcases humans unable to control their dogs and Cesar’s ability to help those people.
I have first-hand knowledge of this because I personally have had the honor of Cesar’s help. I’d like to assure you that the Cesar you see on the show is the same Cesar we see after the cameras are turned off. He does not treat dogs any differently whether the cameras are rolling or not. He is a very gentle person. I will always be grateful to Cesar.
Lucy and Schroeder

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mistwalker1006']Iwona specjalnie dla Ciebie ....

[URL]http://vetmedicine.about.com/b/2009/07/07/veterinary-behaviorists-take-a-stand-against-cesar-millan.htm[/URL][/QUOTE]

Juz cytowalam ten link :) nic nowego dla mnie dla Ciebie raczej .
Moze jeszcze znajdziesz ze nie wpuszczono psa Millana do Ontario ;) mysle ze tez o tym nie wiesz .


Pisalam ze wszystkie filmiki ktore warto by pokazac niestety zniknely .
Tu na dowod jak to wyglada

[SIZE=3][URL="http://www.youtube.com/watch?v=NQ857Lo_OEQ"]Cesar Millan Hits Dog Offering Calming Signals[/URL][/SIZE] [COLOR=#ff0000][B][I](Note: Removed from youtube by Cesar Millan)[/I][/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']Juz cytowalam ten link :) nic nowego dla mnie dla Ciebie raczej .
Moze jeszcze znajdziesz ze nie wpuszczono psa Millana do Ontario ;) mysle ze tez o tym nie wiesz .


Pisalam ze wszystkie filmiki ktore warto by pokazac niestety zniknely .
Tu na dowod jak to wyglada

[SIZE=3][URL="http://www.youtube.com/watch?v=NQ857Lo_OEQ"]Cesar Millan Hits Dog Offering Calming Signals[/URL][/SIZE] [COLOR=#ff0000][B][I](Note: Removed from youtube by Cesar Millan)[/I][/B][/COLOR][/QUOTE]

mylisz sie.. Cesara wpuszczono do ontario ale nie wpuszczona Junior, jego pit bull bo w ontario glupi liberalny rzad wydal zakaz na pit bulls i do ontario nie wolno przywozic piits chyba ze biora udzial w zawodach agility.... kazdy inny pit ( nawet zarejstrowany pies terapeuta) ma bana....

a co do linku mnie bardziej interesowaly komentarze, na 140 przewazaly pozytywne,:p

Link to comment
Share on other sites

Niektore filmiki jeszcze nie zostaly wyczyszczone ;)
Tu jest jak wciaga na sile na lancuszku psa pod schody , dziwne , wlasciciele tego nie potrafili ? musieli zaplacic za ta metode Millanowi ?
( ogladac od 1.20)
[URL="http://www.youtube.com/watch?v=B8elc5Pk8fk"]How to Drag a St. Bernard and Cause Unnecessary Trauma[/URL]

Tu ma schowany w kieszeni shock :)
Straszne co on wyprawia :( sadysta ?
[URL="http://www.youtube.com/watch?v=bi3ve9sWslI&feature=relatedGol"]Cesar Milan Uses Shock Collar in Abusive Manner[/URL] (dog yelps, cowers, cringes, and he continues to shock him)


Co za bzdury te czlowiek wygaduje - szokujace , czy ludzie postradali rozumy ? bym zabila jak by ktos potraktowal tak mojego psa.
[SIZE=3][URL="http://www.komonews.com/home/video/37440019.html?video=pop&t=a"]Are the Dog Whisperer's Methods Harmful? KOMO 4 News Report[/URL][/SIZE]

Mistwalker1006 ogladaj bo zaraz nic nie bedzie i tak te sa mniej drastyczne do tych ktorych juz nie ma .
A dlaczego juz nie ma, jak myslisz ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mistwalker1006']mylisz sie.. [/QUOTE]
Myle sie ??? naprawde ? czy ty czytac nie umiesz ??????? jaki wniosek ? nie bede konczyc ....

Przywiazywanie do biezni psy LANCUSZKIEM ,tym samym forsowanie do biegania ,chyba nic bardziej swiadczacego o tym czlowieku jak brakuje mu wyobrani nie ma .Toz to bezmozgowiec . Pies biedny ledwo z zyciem uszedl .
W TAKI SPOSOB MILLAN ZAPEWNIA PSOM RUCH ,WSZYSTKO W STRACHU I NA SILE !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...