Jump to content
Dogomania

"Zaklinacz psów" Cesar Milan


engelina_88

Recommended Posts

[quote name='Beatrx']no ale ta obroża tyle ze Ci tą pętelkę zaciskową na odpowiednim miejscu trzyma, tak ze nie musisz tego non stop kontrolować, a więcej żadnych cudów nie robi;)[/QUOTE]
no i dokładnie o to chodzi. zero cudów, zwykła biologia i ręce na miejscu a nie powyrywane.

jak ktoś znajdzie - proszę o info. Dal dużego psa, tzn większego, powiedzmy wielkości labradora, onka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']A nie lepiej użyć zwykłego dławika? Czy to passe? ;)[/QUOTE]



można i zwykły - miałaś przyklad na moim czarnuchu - na łańcuszku wtedy na wystawie był coście go we dwie trzymały.... Zwykly dławik spada, chyba, ze pies ma sierść kudłatą. A jak spadnie to jak zwykła smycz działa, czyli wcale....

Link to comment
Share on other sites

ten "sznurek" jest tak na prawdę rewelacyjny - ale też trzeba się nauczyć go obsługiwać.
To polączenie klsycznej ringówki wystawowej z mixem obrożowym który trzyma tą ringówkę na miejscu gdzie pies ma najczulszą szyję i ciągnąć nie będzie, chyba ze jest masochistą.
Można by na i ringówce, nawet się zastnawialam czy tak psów nie wyprowadzać.
Ogara w każdym razie juz od 2 miesięcznego szczyla nauczyłam chodzić od razu na ringówce (ale tej zaciskowej a nie "szubienicznej") i ogar peknie chodzi teraz na zwyklej obroży, nawet na nitce by mi ladnie szedł. Za to labek jedne to traktor na łańcuszku - zwłaszcza w obcym miejscu pełnym ciekawych aromatów i miejsc godnych obsikania (łącznie z ringiem i lokatami - zawsze jak ma lokatę mniejszą niż I to podnosi łapę i ma ochotę oblać...aż mi wstyd...)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...