Jump to content
Dogomania

"Zaklinacz psów" Cesar Milan


engelina_88

Recommended Posts

Zacytuję samą siebie:

[QUOTE][COLOR=#000000]Tylko o ile w powyższych przypadkach człowiek krzywdzi o samego siebie i [B]nie obchodzi mnie to czy się otruje lekami,[/B] to z Millanem jest sprawa taka, że [B]człowiek krzywdzi niewinne stworzenie[/B].[/COLOR][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Ale Millan utwierdził ludzi w przekonaniu, że to dobry pomysł (tych, którzy nie widzą różnicy między jego kopniakami a waleniem byle gdzie).
I nie cierpię Millana za to jako człowieka - jest nieodpowiedzialny, on ma świadomość, że ludzie jego filmy biorą jako przyzwolenie do samodzielnej tresury bo wygląda łatwo, ale mimo to nie przestaje emitować programu, chociaż kasy i tak już nie ma na co zbierać bo zęby wybielił do granic możliwości :lol:

I nie obchodzi mnie czyja to wina, obchodzi mnie to kto na tym cierpi. Jakby Superniania biła dzieci w "magiczny" sposób, ale wyglądałoby to jako coś prostego tak jak u CM, to zdjęliby jej program z anteny, bo dzieci byłyby zagrożone przez rodziców, którzy źle mogliby odczytać przekaz. A jak CM ryzykuje często życiem psów (bo potem jest uśpienie - jak dobrze pójdzie), to nagle nikt nie ma nic przeciwko tylko mówi "jak właściciel głupi to trudno".

Odwoływanie się po tylu latach, które udowodniły że ani napis, ani jakieś tam wzmianki CM że to nie dla każdego nie robią na ludziach wrażenia, do ludzkiego poczucia odpowiedzialności dalej tymi samymi metodami - napisem i gadaniem, świadczy tylko o tym że on stwarza pozory by mieć coś na swoje usprawiedliwienie. Bo jak dla mnie nie ma usprawiedliwienia na robienie czegoś, co 90% ludzi odbiera jako przyzwolenie do katowania psów. Ja przynajmniej - zakopałabym się pod ziemię ze wstydu i do końca życia miałabym wyrzuty sumienia. Bo przecież wiedziałam że ludzie to idioci i że psy mogą na tym ucierpieć, bo ludzie od napisu nie zmądrzeją.

Edited by Soko
Link to comment
Share on other sites

to może by tak ukamienować tego, kto wymyślił kolczatkę, bo teraz masa psów chodzi w kolcach w postaci mało gustownych naszyjników wiszących na szyi? to nie wina metody, że ktoś jej źle używa, tylko tego człowieka. każdy kto ma choć trochę wrażliwości nie potraktowałby tego biednego psa tak jak na tym filmiku, niezależnie od tego jakie guru w TV by mu tak powiedziało.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Soko']A jak CM ryzykuje często życiem psów.[/QUOTE]
akurat CM uratował życie wielu psom, które były już skazane na igłę.
i nie zapominaj, ze CM nie szkoli psów tylko zajmuje się ich rehabilitacją. nie bierze psa od małego, nie układa go sam tylko bierze psa z problemami, często bardzo poważnymi i to z takim psem pracuje, więc i metody nie będą milutkie dla oka.

Link to comment
Share on other sites

Ja mówię o ludziach którzy korzystają z metod, nie o CM. I wówczas sfrustrowane agresywne od bicia psy są usypiane.
Polskie psy? Nie tylko u nas źle się korzysta z CM ;)
I co do kolczatki to ja jestem za tym, by nie była ona ogólnodostępna. I tak samo CM. I uważam, że produkowanie kolczatek ze świadomością że jakiemuś psu kolec może nawet wrosnąć w szyję też jest głupotą. Pewnie, z tego się żyje, ale to nie jest dla mnie wymówka. Prędzej bym głodowała, niż miałabym wytwarzać obecnie jedno z największych narzędzi zbrodni dostępne dla każdego.

zedytowałam tamten post

Link to comment
Share on other sites

Niestety tak jest, że nie jest to realne, chociaż ściągnięcie programu nastąpi prędzej ;) w końcu umrze :evil_lol: bo na obudzenie się jego wyrzutów sumienia i jakiejś odpowiedzialności nie liczę.
Ale jak mówiłam w przypadku Millanowskiej Superniani psy wieszano by na niej, że emituje program który może zagrozić dzieciom i zostałoby to zdjęte praktycznie od razu przez "zły, niebezpieczny przekaz", to przy CM obwinia się wyłącznie właścicieli, a jego winy, że źle z tego korzystają w tym w ogóle nie ma. Kolejny przykład ludzkiego rozumowania :roll:

Link to comment
Share on other sites

Nie uważam, że CM krzywdzi psy. Jeśli Superniania nie krzywdziłaby dzieci, ale jej metody zostałyby opacznie zrozumiane przez rodziców - nie, nie uważałabym, że to jej wina. Pytanie, czym według nas jest krzywdzenie dziecka.


PS. sama niejednokrotnie za dzieciaka dostałam wpieprz i nie uważam, że byłam krzywdzona.

Link to comment
Share on other sites

No spoko, ale uderzysz dziecko publicznie to naślą na Ciebie opiekę społeczną ;) albo ile się słyszy że tata się pochyli nad wózkiem i biorą go za pedofila itp.
Nie ukrywajmy że w przypadku dzieci ludzie są bardziej wyczuleni i dlatego uważam że gdyby Superniania biła dzieciaki to zdjęliby jej program bo wszystkie fundacje by się na nią zawzięły. I nie chodzi o to co Ty czy ja uważamy tylko o to jak reaguje społeczeństwo i co jest bardziej opłacalne producentowi ;) TVN nie mógłby emitować czegoś co łamie prawa człowieka, a nagonka na CM podwyższyła jego oglądalność, każdy lubi kontrowersje, ma tak samo wielu zwolenników i przeciwników, to się NG opłaca, każdy z ciekawości zajrzy. A jak chodzi o dziecko to pojawiłyby się głosy przeciw od ludzi, którzy w życiu programu nie widzieli ;) dzieci mają np. głosy starszych ludzi, a psy już nie, a to jednak duża część społeczeństwa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']Soko, skoro takie masz poglądy na sprawę, to raczej powinnaś dążyć do odebrania idiotom telewizorów, a nie ściągnięciem programu ze stacji ;) Jedno i drugie tak samo realne do zrobienia :)[/QUOTE]

Tylko odbierz teraz telewizory jakiemuś 90% społeczeństwa.... :eviltong:

Ten program przynosi więcej szkody niż pożytku... dlatego powinien zostać zdjęty z emisji. Rozsądni ludzie sami dojdą do tej niewielkiej ilości dobrego, które przewija się w jego programie. Wystarczy posłuchać Alexy Capry, Amber Batson czy innych wyedukowanych behawiorystów...

Co do kolczatki, to owszem i ona powinna być zakazana moim zdaniem: [url]http://www.psiawachta.pl/blogi/magda-urban/jak-dział-kolczatka[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bonsai']Tylko odbierz teraz telewizory jakiemuś 90% społeczeństwa.... :eviltong:

Ten program przynosi więcej szkody niż pożytku... dlatego powinien zostać zdjęty z emisji. Rozsądni ludzie sami dojdą do tej niewielkiej ilości dobrego, które przewija się w jego programie. Wystarczy posłuchać Alexy Capry, Amber Batson czy innych wyedukowanych behawiorystów...

Co do kolczatki, to owszem i ona powinna być zakazana moim zdaniem: [URL]http://www.psiawachta.pl/blogi/magda-urban/jak-dział-kolczatka[/URL][/QUOTE]

eksperyment Mały Albert był totalnie niemoralny.
to, co opisuje psiawachta, to zupełnie nieprawidłowe zastosowanie kolczatki. stąd też takie skutki

Link to comment
Share on other sites

Jak pisałam, dla mnie zakazanie kolczatki nie jest najlepszym wyjściem (sama nie spotkałam się z psem na którym trzeba by jej użyć, ale wierzę że takie są, a i kolczatka która nie napiera cały czas na szyję psa nie wyrządza mu krzywdy), ale to ze jest ogólnodostępna jest dla mnie nie do pomyślenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']eksperyment Mały Albert był totalnie niemoralny.
to, co opisuje psiawachta, to zupełnie nieprawidłowe zastosowanie kolczatki. stąd też takie skutki[/QUOTE]

Równie niemoralne uważam sprawianie swojemu psu bólu poprzez szarpnięcia kolczatką. Bo chyba się zgadzamy, że pies czuje wtedy ból?
Żeby "prawidłowo" stosować kolczatkę trzeba by mieć zmysły lepsze albo chociaż porównywalne z psimi, a to niemożliwe. Zawsze znajdzie się coś neutralnego, co pies skojarzy z atakiem na niego i bólem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bonsai']Równie niemoralne uważam sprawianie swojemu psu bólu poprzez szarpnięcia kolczatką. Bo chyba się zgadzamy, że pies czuje wtedy ból?
Żeby "prawidłowo" stosować kolczatkę trzeba by mieć zmysły lepsze albo chociaż porównywalne z psimi, a to niemożliwe. Zawsze znajdzie się coś neutralnego, co pies skojarzy z atakiem na niego i bólem.[/QUOTE]

oczywiście, że pies czuje wtedy ból. na tej zasadzie to przecież działa. jednak są psy których nie sposób naprawić wyłącznie pozytywnymi metodami. uważam, że lepiej kilka razy użyć kolców i móc normalnie wyprowadzić psa, niż nie móc nawet z nim wyjść.

Link to comment
Share on other sites

Hehe. Kolczatka to dla mnie i dla mojego psa wybawienie :) Ja się nie frustruję na spacerach na smyczy, a w rezultacie pies nie obrywa za każdą głupotę. Proste ;)
Zaznaczam, że mój pies nosi równolegle kolce ze zwykłą obrożą, smycz jest luźno. Kolce służą jedynie do krótkich korekt, niczego więcej.

"Zdarza się również, że kolczatkę poleca trener, który nie potrafi szkolić psów przy użyciu metod pozytywnych."
Hehe. Masz ci los, do dupy mam tych trenerów :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']oczywiście, że pies czuje wtedy ból. na tej zasadzie to przecież działa. jednak są psy których nie sposób naprawić wyłącznie pozytywnymi metodami. uważam, że lepiej kilka razy użyć kolców i móc normalnie wyprowadzić psa, niż nie móc nawet z nim wyjść.[/QUOTE]

Tylko, tak jak napisałam, nie da się "prawidłowo" zastosować kolczatki. Zawsze będzie to prowadziło do wyuczonej bezradności, nie wspominając o tym, że można psu zrobić niezłą krzywdę (może wywoływać zespół chwiejności oraz zapalenie stawów odcinka szyjnego kręgosłupa oraz porażenie nerwu krtaniowego wstecznego u psów. Poza tym stosowanie już samej obroży, a co dopiero kolczatki, zwiększa ciśnienie wewnątrzgałkowe w ich oczach, co może prowadzić do utraty wzroku (zwłaszcza u psów z jaskrą, cienką rogówką czy innymi "ocznymi" dolegliwościami)).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']dog193, jak tam wyuczona bezradność Twojego psa? ;) i paru innych, które chodzą na kolcach? jakoś nie zauważyłam...[/QUOTE]

Człowiek jest ułomny, nie zauważa nawet 50% tego, co zauważa (wszystkimi swoimi zmysłami) jego pies. ;) I dotyczy to Ciebie, mnie, dog193, jak i wszystkich innych.

Link to comment
Share on other sites

Wg mnie jego metody są skuteczne.Niektóre czasem mi się nie podobają,ale wg mnie,pani z palucha,która była na filmiku akurat robiła zupełnie co innego niż robi Cezar.Ten kto ogląda,wie,że Milan stosuje krótką korektę,umiejętnie to robi.Ta pani psa szarpała do góry i wgl nie wiem,co miała na myśli robiąc to.Tak samo jest z kolczatką,u osób doświadczonych jest ona może i przydatna(bo sama jakoś nie lubię widoku psa z kolczatką ;/) ale jeśli zwykły laik się za nią weźmie to wyrządzi tylko krzywdę psu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bonsai']Człowiek jest ułomny, nie zauważa nawet 50% tego, co zauważa (wszystkimi swoimi zmysłami) jego pies. ;) I dotyczy to Ciebie, mnie, dog193, jak i wszystkich innych.[/QUOTE]

z tego co mi wiadomo pies z wyuczoną bezradnością nie jest w stanie się uczyć nowych rzeczy. to, czy pies się uczy czy nie, widać bez specjalnych zmysłów

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']z tego co mi wiadomo pies z wyuczoną bezradnością nie jest w stanie się uczyć nowych rzeczy. to, czy pies się uczy czy nie, widać bez specjalnych zmysłów[/QUOTE]

Cóż, czarno na biało zobaczysz to tylko na maksymalnie przegiętych eksperymentach. Po to one są, by człowiek mógł dostrzec coś, czego nie mógł zobaczyć na mniejszej skali. Nawet nie jesteś świadoma ile rzeczy nie widzisz, dopóki ktoś Ci tego nie pokaże.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...