Jump to content
Dogomania

Toruń 20.08.2006 - wystawa krajowa


Mała_Tybetanka

Recommended Posts

  • Replies 608
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Cavalierka'] :shake: W zeszłym roku z powodu upału na tej wystawie zmarły 2 Chow Chowy i 1 Amstaff :shake: .[/quote]

o matko... nie brzmi to dobrze..


my będziemy, zgłoszenie wysłałam :) Czy ktoś zna może maila do organizatorów? bo chyba się pomyliłam wypełniając formularz i wysłałam drugi poprawiony, chciałam to sprostować mailem..

Link to comment
Share on other sites

Co do handlera .. powaznie sie zastanawiam czy KTOS nie mialby ochoty wystawic STAFFIKA jedyne co bardoz dla mnie wazne zeby byl z wawy zeby mozna bylo przygotowac psa i go przyzwyczaic.

PKSem nie ma problemu z zabraniem psa? z zachodniego jezdzisz Agama?

Link to comment
Share on other sites

tak z ZACHODNIEGO ponadto w PEKAESACH w niedziele nie ma ludzi-pies jedzie za darmo-nie spotkalam sie z odmowa-raz kiekowca sprawdzal mi ksiazeczke zdrowia
zupelnie inaczej przedstawia sie sytuacja u przewoznika POLSKI EXPRES-oni zabieraja tylko male psy w kontenerkach.pozdrawiam:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Cavalierka']Organizacja jest w sumie ok,ale jest bardzo mało miejsc, gdzie można schronić siebie i swoje psy przed słońcem :shake: W zeszłym roku z powodu upału na tej wystawie zmarły 2 Chow Chowy i 1 Amstaff :shake: .[/quote]

Jakie chowy? Wystawianym nic się nie stało, więc o jakich piszesz Cavalierko?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cavalierka']Organizacja jest w sumie ok,ale jest bardzo mało miejsc, gdzie można schronić siebie i swoje psy przed słońcem :shake: W zeszłym roku z powodu upału na tej wystawie zmarły 2 Chow Chowy i 1 Amstaff :shake: .[/quote]
:diabloti:
Cavalierko, zdementuje te plotki, bo ja wystawiałam chowy w zeszłym roku i jakos mi niewiadomo o tym, że jakies chowy padły.
Zresztą my, właściciele chowów trzymamy sie razem i wiedziałabym , że jakiś zszedł po tej wystawie.
Nie rozpowszechniaj niesprawdzonych wiadomości, bo to ludzi odstrasza, a nas właścicieli chowów stawia w niezrecznej sytuacji, jako bezdusznych, bo wystawiamy psiaki w te upały.:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cavalierka']Organizacja jest w sumie ok,ale jest bardzo mało miejsc, gdzie można schronić siebie i swoje psy przed słońcem :shake: W zeszłym roku z powodu upału na tej wystawie zmarły 2 Chow Chowy i 1 Amstaff :shake: .[/quote]

Cavalierka opisuje niestety prawdziwe zdarzenie ale miało ono miejsce dużo wcześniej.O ile pamięć mnie nie zawodzi w roku 2000.
Zresztą do takich smutnych sytuacji dochodziło wielokrotnie na różnych wystawach.I niestety dochodzić będzie.Wystarczy poczytać wpisy przy wystawie warszawskiej gdzie podobno dochodziło do wybijania szyb w samochodach aby uwolnić psy.
To co napisała Cavalierka odbieram jako ostrzeżenie dla nowicjuszy,a nie "napaść"na hodowców.

Każdy wystawca powinien zapewnić swojemu pupilowi chociaż miniumum w postaci wody i cienia wystarczy zwykły parasol.
A ludzie zwłaszcza początkujący nie są tak przewidujący jak doświadczeni hodowcy i wystawcy,którzy wożą ze sobą majdany-namioty,wentylatory,lodówki turystyczne,atomizery do spryskiwania psów,krzesełka,klatki i co tam jeszcze.
Przez x-lat jeżdzenia po wystawach nie raz nie dwa pozwalałam różnym "sierotom" ulokować się w kąciku namiotu ,dawałam obcym ludziom wodę dla psów o misce nie wspominając :shake: .

Wystawa odbywa się na innym stadionie i można ulokować się nie na płycie gdzie faktycznie może być gorąco i duszno tylko na trybunie pod drzewami-jest cień i przewiew gdy wieje wietrzyk.

Każdy hodowca powinien kłaść do głowy nowicjuszom nie tylko jak przygotować i pokazać psa ale też CO ZABRAĆ NA WYSTAWĘ!!!Ja to robię,a Wy?
Tak prawdę mówiąc jest to temat-rzeka i powinien mieć swój topic.
Pozdrawiam
PS.Wystawy w Toruniu są baaaardzo sympatyczne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...