Jump to content
Dogomania

Toruń 20.08.2006 - wystawa krajowa


Mała_Tybetanka

Recommended Posts

[quote name='Drabster']Tak czytam te wasze posty i poprostu smiec mi sie chce widziałem całą sytułacje przy ringu w Toruniu. I powiem tak że jezeli ktos byłby pierwszy raz na wystawie to mógłby sie żalić i miec pretensje ze to tak a nie inaczej i że przebiegali ci od ONków mu przez namiot i gwizdali.Ale Ludzie z tego co widziałem. Sami sie tam ustawialiście znacie zasady jakie panuja na tym ringu więc o co te żale???? A ten biały namiot trzeba było ustwic przy smym ringu albo najlepiej na nim?? A i żeby nie było nie jestem fanem ani kibicem onków.
Pozdrawiam[/quote]

:lol: od białego namiotu to jestem ja a nie ci co tu pisza :lol: a widac nie tylko ja miałam złe odczucia

ale zdecydowanie masz rację że stanowczo w złym miejscu stanęłam - poprostu nie przyszło mi do głowy że może mi ktos gwizdać do ucha w szaleńczym pędzie lub walić mi nad głową butelka plastikową z czyms w środku co robi duzy hałas :angryy:

Tym razem się spóżniłam i nie zorientowałam się że tam gdzie ustawiam namiot to ring ON-ków a co za tym idzie doublehandling który jest zabroniony jest na porządku dziennym. Gdybym stanęła przy jakimkolwiek innym takiej sytuacji by nie było :shake:

Dlatego był to mój pierwszy i ostatni raz - juz będę z namiotem ustawiac się tak aby byc jak najdalej - od tego ringu na wystawach krajowych w Polsce, ponieważ na zagranicznych wystawach kultura wystawiania i wystawców to chyba inna klasa społeczna.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 608
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Drabster, ale to co robią wystawcy onków to po prostu łamanie regulaminu wystaw ZK za co grozi nawet dyskwalifikacja. A tak po prostu po ludzku to zwykłe chamstwo. Musiałek, po prostu najwyraźniej wystawcy onków to jakaś inna kategoria, nie wiem czy gorsze psy? Inne psy potrafią się pokazywać same , a onki jakoś nie mogą? Moim zdaniem ZK powinien z tym zacząć stanowczo walczyć, bo mieć ring w pobliżu ringu onków to naprawdę koszmar, a na dodatek łamanie prawa które obowiązuje nas wszystkich.

Link to comment
Share on other sites

Mili Państwo,
Wiem, że dziwne to wystawianie ON-ków, ale to nie my to wymyśliliśmy. Myślicie, że ja bym nie chciała wyjść sobie na ring, przejść się kawałek w przód, w tył, kółeczko, troszkę truchcikiem??????? Dla właścicieli innych ras wystawianie psa to przyjemność - dla nas owczarkarzy to niesamowity wysiłek fizyczny zarówno w przygotowaniu psa jak i pokazaniu go na ringu. To nie nasza wina, że tak są usytuowane nasze ringi, że nie ma miejsca na bieganie, a owczarek to kłusak więc ktoś wymyślił, że mają biegać w ringu. My naprawdę nie chcemy nikogo deptać, ale musimy biegać wokół ringu i nawoływać psa tak aby się dobrze pokazał. Często jest to wina gapiów, że pomimo tego, że widzą biegających owczarkarzy wchodzą im na linię biegu. Nie mam nic przeciwko temu, żeby nasze ringi były zdala od innych, bo rzeczywiście jest bardzo głośno i "niebezpiecznie", ale to chyba należy do organizatorów Wystaw. I jeszcze raz powtarzam nie mam nic przeciwko temu, żeby pokazywać owczarki tak jak inne rasy w spokoju i bez bieganiny, ale to nie leży w naszych kompetencjach.
P.S.
Owczarkarze to naprawdę mili i normalni ludzie i nie powinni być dyskryminowani tylko dlatego, że ktoś inny narzucił im sposób wystawiania ich milusińskich!!!!!
Pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Ale zaraz zaraz...
Czegos tu nie rozumiem...
Kazda rasa biega w ringu, nie tylko owczarki!
Ja tez ze swoim biegam przeciez.
Tu z tego co doczytalem chodzi o to, ze u Was stosuje sie niedozwolony, podwojny handling, czyli ze ktos biega POZA ringiem z zabawka czy czymkolwiek, co zwroci uwage psa!
I o to sie rozchodzi...
Moj tez biega lepiej, jak wkolo widzi piszczaca swoja zabawke, ale tego nie stosuje.
Wiec i Wy chyba tez mozecie tego zaprzestac?
W czym jest problem...?

Link to comment
Share on other sites

Simonk u Onków to jest dopuszczone.
A ja nie mam pretensji do wystawiających onki bo kazdy chce to zrobic jak najlepiej. Tylko do głupoty innych którzy znając zasady pchają sieby było im jak najwygodniej nie patrząc na innych ( Ten namiot o który mi vhodziło to nie ten co stal przy ringu Borderów I Aussi Ale ten co stał bliżej onków)I poem jeszcze stękają że im sie prze namiot przebiega

Link to comment
Share on other sites

Ja się powtórze, nie mam nic przeciwko temu, że biegają i wrzeszczą, w Chojnicach poprosili nas byśmy się przesunęli i to zrobiliśmy. Ale jak można chować się za wielkiego psa i mu nad głową piszczeć?:shake: Dobrze, że Maniek w Chojnicach był tak zdezorientowany, że nie zwrócił na to uwagi, ale jakby trafili na jakiegoś mega agresywnego psa? A był taki obok co na niego ludzie tylko patrzyli a on się rzucał (własną panią chapnął), co by było gdyby za niego się schowali?? Niech sobie biegają, mi to nie przeszkadza, ale niech się nie chowają za inne psy, bo później to będzie, że psa wina, że się rzucił...

Link to comment
Share on other sites

To ja zapytam inaczej:

dlaczego będąc na wystawach m.in w Bratysławie, Pradze, Berlinie, Tulln czy Rydze nie ma takiego zachowania przy ringu ON-ków, dlaczego tam wystawiane są psy bez doublehandlingu?

tam nikt nie biega, wrzeszczy, gwiżdże i macha dziwnymi przedmiotamia psy wystawiane są na tych samych ringach co inne rasy.

czy nasze ONki są inne?

proszę nie czytac tego jako atak tylko dyskusję ;) dzięki

Link to comment
Share on other sites

Wszystko byłoby OK gdyby ringi onków były trochę oddalone od innych ringów, tak aby umożliwić bieganie właścicielom poza ringiem. Poza tym bieganie onków, a tak naprawdę właścicieli to bardzo szybki bieg, a nie jakiś tam truchcik. Rzeczywiście chowanie sie za innego psa to nie jest dobry pomysł, bo nie potrafimy zawsze przewidzieć jego reakcji. Chociaż agresja psów na wystawie jest nie wskazana. Chociaż rzeczywiście to tylko zwierzę i może różnie zareagować. Gdyby jednak ring Onków był oddalony od innych ringów nie byłoby problemu, bo zazwyczaj właściciele (akurat wystawiający) chowają się za innymi ludźmi stojącymi wokół ringu.
Acha i nie ma mowy o podwójnym handlingu, bo handler jest na drugim końcu smyczy, a właściciel wrzuca piąty bieg i biega wokół ringu, często gęsto musi biegać więcej niż handler. Dlatego jeszcze raz proszę o trochę wyrozumiałości dla owczarkarzy.
Pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Drabster']Simonk u Onków to jest dopuszczone.
A ja nie mam pretensji do wystawiających onki bo kazdy chce to zrobic jak najlepiej. Tylko do głupoty innych którzy znając zasady pchają sieby było im jak najwygodniej nie patrząc na innych ( Ten namiot o który mi vhodziło to nie ten co stal przy ringu Borderów I Aussi Ale ten co stał bliżej onków)I poem jeszcze stękają że im sie prze namiot przebiega[/quote]

Czy możesz napisać w którym miejscu regulamin wystaw psów rasowych dopuszcza taki sposób wystawiania właśnie owczarków niemieckich? Mój pies też by się super powtarzał, jakby ktoś z rodziny piszczał zabawką, czy wołał do niego. Tego nie robimy jednak.I nie rozumiem jak można miec do kogoś pretensje o to, że ktoś nie dość że łamie regulamin wystawy to jeszcze zachowuje się po chamsku.

Link to comment
Share on other sites

Bywam na wystawach w Niemczech na landówkach i tam jest tak samo, tyle że są same onki. Jak jest w innych krajach się nie wypowiadam bo nie byłam. Chociaż kiedyś widziałam video z wystawy w USA i onki nie musiały tak szaleńczo biegać!!! Spróbujcie zrozumieć ile czasu wymaga przygotowanie kondycyjnie psa i nie wspomnę o nas właścicielach. Na jednej wystawie owczarkarskiej byłam świadkiem zawału u jednego z właścicieli - i nie był to przyjemny widok. Na szczęście facet przeżył!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Musiałek']To ja zapytam inaczej:

dlaczego będąc na wystawach m.in w Bratysławie, Pradze, Berlinie, Tulln czy Rydze nie ma takiego zachowania przy ringu ON-ków, dlaczego tam wystawiane są psy bez doublehandlingu?

tam nikt nie biega, wrzeszczy, gwiżdże i macha dziwnymi przedmiotamia psy wystawiane są na tych samych ringach co inne rasy.

czy nasze ONki są inne?

proszę nie czytac tego jako atak tylko dyskusję ;) dzięki[/quote]Popieram w pelni. W innych rqsach niekiedy nawet pileczki piszczące przeszkadzaja i nie wolno ich uzywać, nie mowiac juz o nawolywaniu spoza ringu, a w onkach niestety wszystko wolno. Psy na ringach sasiadujacych z onkami sa często wystraszone , a ich wlasciciele niekiedy sponiewierani. Czy nie mozna by bylo wreszcie u nas z tym skończyc?????????????????

Link to comment
Share on other sites

Ja też w Nitrze, Czechach, Litwie, Łotwie nie spotkałam się takim wariactwem jakie ma miejsce u nas na i przy ringach ONów. Psy wystawiane były bez biegających wokół ringu i jakoś się dało!!! Moim zdaniem to tylko kwestia nauczenia psa. A tak poza tym to nie zapomnę młodego przystojnego faceta wystawiającego ONki w łososiwej koszuli i garniturze na Łotwie, co za widok, i dało się !!! Nawet w mojej rasie sędziowei potrafią zwrócić uwagę gdy ktoś z poza ringu nawołuje psa więc przestańcie ciągle gadać , 'że to kłusak i tak trzeba wystawiać'. Wystawiać ok, ale ten tłum biegający i wrzeszczący dookoła w dresach, zbędny!
Ale dyskusji na temat wystawiania ONków w Polsce na tym forum było już wiele i zawsze każda ze stron przedstawiała swoje rację, i do niczego to nie prowadziło, ale wydaje mi się, że opinię wyrazić można :)

Link to comment
Share on other sites

Dodam, że ja nic nie miałam wspólnego z białym namiotem. :eviltong:
A teraz- lepiej późno niż wcale- jakieś odgrzewane fotki toruńskie
[url]http://images26.fotosik.pl/66/47ac445eee706a79.jpg[/url]
[url]http://images26.fotosik.pl/66/f1085ea7c5b43595.jpg[/url]
[url]http://images25.fotosik.pl/66/ef89d44752860806.jpg[/url]
[url]http://images27.fotosik.pl/66/2ef84d2d7b37ec6c.jpg[/url]
[url]http://images25.fotosik.pl/66/e7afacf238a1d999.jpg[/url]
[url]http://images30.fotosik.pl/66/59ef9790add22580.jpg[/url]

[IMG]http://images28.fotosik.pl/66/2b721e142603c896.jpg

:lol:
[url]http://images27.fotosik.pl/66/b82282dd340e32c1.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...