Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
bzuma

Straz miejska lapie tylko lagodne rasy psow!!!!

Recommended Posts

[B]Motyli[/B], gdy zgłaszałam podobną sprawę, to straż miejska w kwestii odłowu psów odesłała mnie do schroniska, a sama podjęła interwencję u właściciela suki w cieczce, która była celowo wypuszczona i wabiła stada psów z całej okolicy.

[quote name='taks']Dobermania tez kiedyś się zestarzejesz - masz to jak w banku:diabloti: - i pewno tez będziesz "lazła", że o wyglądzie nie wspomnę...[/quote] Pewnie będę, a może i nie dożyję. Dla Twojej informacji - szanuję ludzi, o ile na to zasłużą. Pisałam to pod wpływem emocji, nawet jeśli chamsko, to tamta o tym nie wie - a "czego oczy nie widzą". Nie za wygląd ją skrytykowałam, w każdym razie nie o fizjonomię czy makijaż chodziło - o zachowanie, które już raz opisałam. I o brak reakcji, jak zwykle, mundurowych, mimo że innej osobie (np. nastoletniej dziewczynie - bo dresowi już nie) wlepili by wysoki mandat.

[quote]No chyba, że do tego czasu (na wniosek pięknych i młodych) - tych żle wyglądających i starych (łażących) się powystrzela bo psują krajobraz i zabierają miejsce na świecie (słusznie należne tylko młodym).[/quote] A no jeśli taką masz wizję przyszłości, to do dzieła;) Ja nie pisałam o przymusowej eutanacji ludzi starych.

[quote]A na marginesie - równie częstym zjawiskiem ( przynajmniej na moim osiedlu)są podlotki zajęte po uszy flirtowaniem z kolegami podczas gdy ich spuszczone luzem pieski robią co chcą ;) - a najczęściej z braku lepszych zajęc chcą zaczepiać moje duże i prowadzone na smyczy. Jak widzisz w każdym pokoleniu są czarne owce:shake: i nie o wiek tylko odpowiedzialność tu chodzi.[/quote] A temu nie zaprzeczam, opisywałam konkretną sytuację. Skoro takich widzisz - zwracaj uwagę, dzwoń po SM/psy. Ja wtedy nie miałam co dzwonić, bo byli na miejscu i widzieli uciekających rowerzystów i usuwających się z jej drogi w obawie o swoje nogawki i kostki spacerowiczów.
Naprawdę nie chodzi o to, czy miała lat 15 czy 70. Tylko że tych starych nigdy nie spisują, nie upominają - ilekroć jestem świadkiem takich sytuacji w obecności naszych służb dbających, tfu, o bezpieczeństwo i porządek. Jeżeli tak ma się rozumieć szacunek dla starszych, to owszem, nie szanuję. Bo uważam, że prawo dotyczy wszystkich - albo wszyscy dostają mandaty i upomnienia, albo samowola i na spacer do parku trzeba brać pałkę.