Jump to content
Dogomania

Karmy - straszne


jaszczurka

Recommended Posts

A moja sunia miała problemy żołądkowe po karmie gotowanej. Ciągle trzbe było nocami z nią wychodzić na kupki. Odkąd dostaje karmy suche wszystko sie unormowało. Jest zdrowa i pełna energii. Ma też piękne futro. Ja bym tak zbytnio nie straszyła tymi suchymi karmami.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mój pies na samym początku jak u ans był, i był karmiony suchym jedzeniem bardzo źle sie czuł, słaniał sie, nie wiem czy to od tego, czy od czegoś innego, ale potem (od tamtej pory, i narazie tak jest) gotujemy jej żarełko, kurczaczek z marchewką, no i inną włoszczyzną...
tylko wieczorami dosypujemy jej chrupek, royala zeby jakby co sie 'uzupełnić' ale najczęściej tego nie rusza:P

Link to comment
Share on other sites

Szok! A ja juz myślalam o acanie. Zawsze wiedziałam że chapi itp to jakies świnstewka ale żeby takie "rarytasowe" karmy były takim ochydztwem...... już wole stać przy garnkach i podawać psu jedynie gotowane. Może by to przeniesć na dział o żywieniu? łosz...

Link to comment
Share on other sites

jak to przeczytałam myślałam ze padne...Moje koty jedzą Friskies,ale to wszytsko jedno,nauczone sa jesc suche i nie odbiore im tego swiata nieuzdrowie!Ale puszek nie kupuje kiedys kupilam sama padlina jechalo:/gotuje im mielone drobiowe z makaronem ryzem warzywkami,gotuje

Link to comment
Share on other sites

Nasze psy nigdy nie chciały jeść suchego. Zawsze gotowane. Jedynie obecna sunia skusi sie czasem na Frolic, ale to tak bardziej dla zabawy, niż żeby pojeść.
Kiedyś dostałam saszetkę Pedigree, taką mięsną. Dałam jej to do miseczki... Gdybyście widzieli wyraz jej oczu i pyszczka :evil_lol: Podeszła, z daleka powąchała, po czym z wielkim obrzydzeniem ominęła miskę obchodząc ją na metr co najmniej. A na mnie popatrzyła jak na UFO - co ta pańcia, zwariowała? Ona myśli, że TO COŚ się je? :shake: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

O bogowie greccy i egipscy,i pomyśleć ze ja swoje koty i psy trułam tymi świństwami przez tyle lat,jaki człowiek jest naiwny,co prawda owe gotowce dostawały raczej jako dodatek do ryżu z mięsem i warzywami,gdybym wiedziała wcześniej,że daję truciznę jako ''dodatek'....:shake: :mad: :-o :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Wkleje to, co pisalam jakis czas temu na forum black&white:

...w gazetach reklamowana jest teraz nowa karma ORIJEN ([url]www.orijen.pl[/url])
sklad 70% mieso odpowiadajace normom zywieniowym dla ludzi
30% owoce, warzywa i skladniki roslinne
Nie zawiera ziaren...

Jestem bardzo ciekawa ile ta karma kosztuje bo jesli nie kosztuje majatku to chyba warto. Jesli to mieso jest rzeczywiscie takie jak twierdzi producent to przynajmniej mozna byc pewnym ze nie jest to to co im sie udalo zeskrobac lopata z podlogi w rzezni albo o zgrozo jakas padlina.

Link to comment
Share on other sites

musze przyznac, ze przeczytalam watek od poczatku i jestem zszokowana, nie obejzalam filmu, nie czytalam jego opisu, nawet punktow na tej stronie nie przeczytalam do konca bo nie bylam w stanie. U mnie na akademi medycznej robi sie eksperymenty na szczurkach, krolikach, oprowadzali nas(studentow) kiedys po zwierzetarni i rzeczywiscie warunki zwierzaki mialy lepsze niz w domach. ogladam czasem na animal planet program o policji dla zwierzat w usa, i w sumie nieraz w domach zwierzeta zaznaja wiekszego cierpienia(np. byl psiak, ktoremu lancuch wrosl w szyje), ale i tak nie jestem w stanie o tym myslec. chyba jestem zbyt wrazliwa na zycie w takim swiecie, jak bylam mala na dzwiek slowa schornisko lecialy mi lzy, a od kiedy na hbo obejzalam dokument o transporcie krow na rzez i nie jem wolowiny(i prawie w ogole miesa)... moja suczka byla karmiona tylko gotowanym, to byla decyzja mojej mamy, ale widze ze sluszna. nawet jak sie w domu nie przelewalo, mama jej skrobala miesko z szyjek kurzych i gotowala.czasem podjadala frolic(ale to baaardzo zadko), no i jak ja odchudzalismy to eukanube(musze przyznac, ze swietnie sie sprawdzila, psiak schudl i odzyskal sily). Po przeprowadzce do domu kupuje doga i juz wiem, ze bede mu gotowac sama... :shake:


p.s.
wiecie, ze nawet jablka w sklepach pochodza ze specjalnych odmian jabloni, a nie z tradycyjnych jakie sa u 'dziadka w sadzie'?? szoook

Link to comment
Share on other sites

Jestem zszokowana. Byłam zawsze przekonana, że dając Indrze suchą karmę(bento Kronen- belgijska karma) daję jej "toconajlepsze", ale po przeczytaniu tego artykułu i innych na tamtej stronce straciłam orientację. nikomu nie można wierzyć, to jest smutne, ale to już temat na rozważania filozoficzne(uczęszczam na kółko filozoficzne, może poruszę ten temat).
Myślę, że przejdziemy na diete BARF, słyszałam o niej wcześniej bardzo wiele dobrego, ale jak każdy z nas broniłam zażarcie mojej opinii na temat karm suchych, a tym samym szkodziłam mojej suńce.
Dz iękuję za zamieszczenie tego artykułu tutaj. Teraz już wiem, ze należy wierzyć doświadczeniu, nie reklamie.

Link to comment
Share on other sites

Musze sie z Wami podzielic wynikami moich poszukiwan.
tak wiec, wlasciciel hodowli bardzo mnie namawial, zeby szczeniaka(jak trafi do mnie) karmic sucha karma, bo dogi rosna powoli, badzo dlugo i nie warto eksperymentowac na swoim psie i uczyc sie psiego menu... zaczelam szukac po sklepach internetowych roznych karm, a kazda firme sprawdzalam jak moglam i co odkrylam, firma HAGEN produkuje karme dla psów, ale nie tylko. Do czego zmierzam na swojej stronie internetowej w dziale FAQ zamieszczono informacje, ze nie testuja na zwierzetach laboratoyjnych! [url]http://hagen-us.custhelp.com/cgi-bin/hagen_us.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=8&p_created=1154825125&p_sid=hNO73zmi&p_accessibility=0&p_lva=&p_sp=cF9zcmNoPTEmcF9zb3J0X2J5PWRmbHQmcF9ncmlkc29ydD0mcF9yb3dfY250PTMzJnBfcHJvZHM9NCZwX2NhdHM9ICZwX3B2PTEuNCZwX2N2PSZwX3NlYXJjaF90eXBlPWFuc3dlcnMuc2VhcmNoX25sJnBfcGFnZT0x&p_li=&p_topview=1[/url]

trohe dlugi link ale powinien sie otworzyc, powiem Wam , ze firmy HAGEN kupowalam produkty dla moich zolwi i bylam zadowolona, moze karma dla psow tez sie sprawdzi

Link to comment
Share on other sites

salomea dlaczego od razu podrobka? moze ta sama firma prowadzi te karme. Firmy rzadko zajmuja sie tylko jednym produktem! Jest to jedyna karma gdzie podaja, ze mieso spelnia warunki miesa do konsumpcji ludzkiej! Czy ktos juz probowal? Jestem ciekawa czy w ogole mozna juz ja kupic i ile kosztuje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nie dajmy się zwariować!Sa karmy i.....karmy.Nie wszystkie to chłam i dziadostwo.Karmie suchym choć nie miałam przekonania, ale moje psy które wystawiam wygladają i czują się świetnie.Nie zrobie tu reklamy bo importerzy nie sa tego warci ale kanadyjskie karmy są uznane na świecie, ich obostrzenia produkcji rzadko przechodzą europejskie karmy.Niedopuszczalne jest użycie zwierząt chorych badź padłych!!!W innych krajach jest różnie.Nie należy uogólniać.Ja mam zaufanie do karmy którą karmię,zamieniłam na nią garnek z żarełkiem i wierzę że może to nie to samo co sama ugotuje ale na pewno nie taki horror jak tu niektórzy piszą.Pozdrawiam IKA

Link to comment
Share on other sites

Z Royal Canin chyba jest podobnie, chociaż zauważyłam ,że mój pies i kot chętnie ją jedzą i nie mają kłopotów z układem pokarmowym, pies nie lubił pedigree, kot kitekata i nie przepadał za whiskasem, skoro zwierzakom nie smakuje to coś musi być z karmą nie tak.Najgorsze jest to, że dobrych ,nietestowanych karm nie kupi się w pierwszym lepszym sklepie zoologicznym, są one zawalone tym co najgorsze,a tych naprawdę dobrych nie uświadczysz, i co ja mam zrobić skoro suchą karmę traktuję jako dodatek do zupy ryżowej i kupuję pół kilo, które starcza prawie na 3 tygodnie, lepsza karma jest dostępna prawie wyłącznie w wielkich worach za niebotyczną cenę i można ją kupić jedynie przez internet, a nie chcę truć zwierząt gorszym paskudztwem?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Czy ktos przeczytal cos wiecej na stronie do ktorej link jest pdoany na poczatku tego watku??
hodowla " z palacu cesarza" jest sponsorowana przez eukanube....
Wg mnie autor jest malo woarygodny zamieszczjac artykuly przeciko sztucznemu jedzeniu i reklame eukanuby na jednej strnie, plus ejszcze cos o barfie..

Link to comment
Share on other sites

A ktoś się spodziewał ,że podstawą karmy jest polędwica i kotlety jagnięce?
Jeśli w ludzkim jedzeniu przemyca się świństwa to cóż się spodziewać po psim. Pocieszające jest tylko to że nie wszystko jest trujące ( choć obrzydliwe tak)

Link to comment
Share on other sites

Pozwolę sobie zabrać głos ponieważ zostałam obrażona przez użytkownika o nick-u [B]baltazar.[/B] W żaden sposób nie jestem ja, moja hodowla ani tym bardziej strona - sponsorowana przez Eukanubę. Gdyby tak było już dawno zerwali by ze mną umowę. Owszem należę do klubu hodowców i moje psiaki dostają jedną z części swojego dziennego pożywienia karmę tej firmy...i na tym koniec. Jeżeli ktoś nie jest w temacie - nie powinien się wypowiadać!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...