Jump to content
Dogomania

Jakie są airedale terrierki???


Ana&dalma

Recommended Posts

Moja sunia, jeśli idę z nią na spacer na smyczy, i szczeka pies to nie zwóci szczególnej uwagi na niego, ale jeżeli jest na podwórku i jak jakiś pies do ogrodzenia podejdzie to bardziej reaguje. słyszałam że airedale'ki dosyć długo żyją średnio do ok. 12-13 lat

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Moja suńka to ostra kobita w stosunku do innych psów, choć to zależy do których... niektóre "olewa", ale były i takie które miała w swojej wydawałoby się łagodnej paszczy.
Już raz leżałam na trawie z błotem i z rękami w górze trzymającymi smycz z całej siły, bo pojawił się pies którego bardzo nie lubi, na marginesie pies duży pies pasterski, heh głownie tych dużych nie lubi, ale z małymi też różnie bywa...
Szczękościsk ma masakryczny... jak jej ostatnio chciałam wyciągnąć z pyska piłkę to makabra siłowałam się chyba z 10 min... nie dało się, tak mocno ścisnęła...

Ale w stosunku do ludzi jest raczej przyjazna... choć nigdy lepiej jej w pełni nie ufać, bo nie wiadomo czy jakaś nowa osoba w domu jej się nie spodoba. W stosunku do domowników i przyjaciół rodziny jednak jest bardzo przyjazna i urocza, taki pieszczoch najchetniej to by polizała po przechodzila kilka razy miedzy nogami :) sweet :)

Pozdrawiam ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mój erdelek - jako stateczny pan w powaznym wieku (skończone 10 lat) jest spokojny i nawet jak inne psy ujadają na niego, on je olewa. Aczkolwiek jak w domu próbuje porządzić 2,5 letni bern szybko i sprawnie dostaje po głowie od tego niezwykle statecznego erdelka (Borysa). Aczkolwiek jak sobie przypomnę młodość Borysa... No cóż - zdecydowanie nie był to pies, który spuści głowę i spokojnie minie innego psa, który się na niego jeży i warczy :mad:
Co do ludzi - no cóż.. Borys nigdy nie był agresywny w stosunku do ludzi czy też dzieci, aczkolwiek do obcych nie jest wylewny w uczuciach. Na spacerach gdy ktos chce go pogłaskać chwilę cierpliwie pozwoli, po czym się odsuwa.
Z moich obserwacji są to ogromnie indywidualiści o niezwykle silnych charakterach. Nie sądze by była to rasa która moze trafić do osób które nie mają doświadczenia w wychowywaniu psów. One zbyt sprawnie wychowają sobie same właściciela (tak jak właśnie zrobił z nami Borysek).

A to zdjęcie mojej kluski
[IMG]http://galwin.pl/www/galleries/Borys/m_48302171aa418IMG_7483.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...