Jump to content
Dogomania

Jakie są airedale terrierki???


Ana&dalma

Recommended Posts

Tak jak w temacie...
Czy airedalki potrafią dać w kość:mad: ,a może są w miare grzeczne???:p
Słyszałam,że lubią pływać i przekopywać ogródki...:razz:
Pytam bo udało mi się załatwić wyjazd do ciotki ,do Stanów i właśnie
tam będe mieć codziennie doczynienia z tym''amerykańskim''terrierkiem...:lol:

Link to comment
Share on other sites

nie znam się na "amerykańskich" airedalach, ale te które miałam sama i które znałam i znam to najwspanialsze psy na świecie, nieprawdopodobnie inteligentne, błyskawicznie się uczące, potrafiące myśleć! a tak, właśnie tak one myślą i żaden naukowiec już nie wciśnie mi ciemnoty, że zwierzęta nie mają zdolności myślenia abstrakcyjnego - airedale mają!
Co do temperamentu - na spacerkach tajfun energii - jak Pan/Pani pozwoli, jeśli nie - bardzo zdyscyplinowany, w domu - spokojny kanapowiec, jedyna wada - jak airedale rozłoży się na środku pokoju - to trzeba skakać przez niego, bo się nie ruszy...

Link to comment
Share on other sites

:evil_lol: [quote name='merfi']Jonquil - mieszkasz w Płocku i masz może airedala?![/quote]

Jonquil mieszka w Płocku i ma airedala, ja też mieszkam w Płocku i tez mam airedala :lol: :lol: :lol:

Mój AT nie lubi pływać i nie przekopuje ogródka a na spacer chętnie wyjdzie z każdym. To bardzo zrównoważony pies, ale wda się w bójkę, jeśli zostanie zaczepiony przez innego psa. AT są wspaniałymi psami ale trzeba im zapewnić odpowiednią ilość ruchu i to najlepiej nie na smyczy :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Swallow-siostra twojego airedala uwielbiała pływac i wykopywac dziurę pod jałowcem w ogrodzie :evil_lol: a jej córka, czyli jego siostrzenica ma dokładnie te same zamiłowania :evil_lol: czyli typowe przedstawicielki rasy. A starszy brat twojego Bonda nie wyjdzie na spacer z nikim innym, jak z członkiem swojej rodziny ( czasami mój Tomek z nim wychodził i po prostu kawałek , gdy pies się zapierał, ciagnął go wbrew woli, żeby paskud się załatwił ;))-w kwestii psich zapasów podobnie jak twój, pierwszy razcej nie zaczepi,ale jak pies na niego warknie, to hulaj dusza i wojna gotowa :diabloti: moje sunie z kolei nigdy nie gryzły się z psami,żadna , nigdy :multi:. Oszem, sprowokoane potrafia się wyszczerzyć, zabulgocą i ewentualnie poloża przeciwnika na łopatki ale bez gryzienia ...pacyfistki psie :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ana&dalma']A jak myślicie,czy taki piesek bedzie umiał się zachować na spacerze z zupełnie obcą osobą(Taj nigdy mnie nie widział)Jak jest z ufnością do obcych?[/QUOTE]

[B]Ana[/B], myślę że rasa nie ma tu znaczenia, wszystko zależy od tego jak pies został wychowany, jakie ma nawyki itd.
A poza tym, airedale to najwspanialsze psy na świecie, pod każdy względem :loveu:
:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Płocczanie-erdelowcy, ilu Was jest w tym zacnym grodzie? Napiszcie mi koniecznie o swoich erdelach, tylko nie piszcie, że to są najwspanialsze psy na świecie bo ja to wiem! Kto miał airedala, to po nim każdy inny pies wydaje się "przygłupem" /nie obrażając nikogo/

Link to comment
Share on other sites

[B]Merfi[/B] - miałaś hodowlę AT, czy reproduktora? Żyją jeszcze te Twoje erdelowe dzieci?? Wydawało mi się, że znam wszystkie AT w Płocku, ale żadne trzy nie są z tej samej hodowli (no może ze 3 znajdą się z warszawskiej PRIMY) ani po tym samym reproduktorze :roll:

Link to comment
Share on other sites

Miałam same sunie, a w Płocku były dwa psy ode mnie i jedna panienka. Jeden z psów od kilku lat już nie żyje, a dwa pozostałe - nie wiem, ostatni raz widziałam je ok.2 lata temu. Wermuth nie żyje a Szogun i Sonia mam nadzieję, że ładnie się postarzały i jeszcze cieszą się tym światem. Ja mam pięć psów, ale są to kundelki i ostatnia z mojej hodowli sunia-staruszka jamniorka szorstkowłosa, jedyna w tej chwili z rodowodem i medalami z uprawnieniami hodowlanymi - "stara panna" bo nigdy jej nie kryłam.

Link to comment
Share on other sites

Merfi to mam dla Ciebie niespodziankę:

Sonia jest we wspaniałej kondycji, od paru lat ją trymuję, ma wspaniałą bardzo ją kochającą właścicielkę, to zdjęcie jej robiłam w maju tego roku :loveu:

[CENTER][URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img488.imageshack.us/img488/5425/soniadogoqq6.jpg[/IMG][/URL][/CENTER]

A o Szogunie jedynie słyszałam od różnych znajomych, ze taki pies jest w Płocku ale nigdy go na oczy nie widziałam

Link to comment
Share on other sites

Jak tylko "Cię dorwę" to uduszę chyba całkowicie "na śmierć" z radości ogromnej. Proszę, jak zobaczysz Dziewczyny /obie/, to ucałuj je ode mnie i przypomnij, że ciągle jestem, gdzie byłam i ogromnie ucieszyłabym się z odwiedzin /obiecanych zresztą kiedyś/. Gdyby choć połowa psów miała takich właścicieli jak Sonia to już na ziemi byłby psi raj!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...