Jump to content
Dogomania

DALIŚMY SIĘ OSZUKAĆ czyli sprawa Kasi_m


rebellia

Recommended Posts

[quote name='Vectra']wiecie co to jest koszmar że tacy ludzie chodzą po ziemi :shake: :shake:
śledze kilka wątków o nijakiej kasi_m i przeżywam szok :crazyeye:
Niewiem czemu oszustki podają się za adwokatów - mój dobry kolega wpadł w sidła takiej jednej pani adwokat dwudziesto kilku letniej która ukrada tożsamość prawdziwej Pani adwokat i podawała się za nią.Zniszczyła mu życie -stracił wszystko - dom,rodzine,prace ........
Nawet podobne są do siebie - ciemne włosy , okrągła twarz i tysiące wcieleń,wybujała fantazja noi zrobienie aplikacji w tak młodym wieku.
Mój kolega zrobił stronke z info o tej oszustce i szuka jej nadal ......
Nie cierpie oszustów , brzydze się kłamstwem -życze wam by udało się ją dopaść i zrównać z ziemią - niech zapłaci surową kare za to co zrobiła przez takich niby ludzi cierpią inni :shake:[/quote]

Daj linka do tej strony!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 519
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Vectra']wiecie co to jest koszmar że tacy ludzie chodzą po ziemi :shake: :shake:
śledze kilka wątków o nijakiej kasi_m i przeżywam szok :crazyeye:
Niewiem czemu oszustki podają się za adwokatów - mój dobry kolega wpadł w sidła takiej jednej pani adwokat dwudziesto kilku letniej która ukrada tożsamość prawdziwej Pani adwokat i podawała się za nią.Zniszczyła mu życie -stracił wszystko - dom,rodzine,prace ........
Nawet podobne są do siebie - ciemne włosy , okrągła twarz i tysiące wcieleń,wybujała fantazja noi zrobienie aplikacji w tak młodym wieku.
Mój kolega zrobił stronke z info o tej oszustce i szuka jej nadal ......
Nie cierpie oszustów , brzydze się kłamstwem -życze wam by udało się ją dopaść i zrównać z ziemią - niech zapłaci surową kare za to co zrobiła przez takich niby ludzi cierpią inni :shake:[/quote]

Może to nasz kasia?
Możesz podać link?

Link to comment
Share on other sites

to są dwa linki
pierwszy jako wyjaśnienie i przeprosiny dla prawdziwej Pani adwokat
[url]http://www.hirszjustynaalex.republika.pl/[/url]
a na górze na tej stronce jest link do nowej stronki - tylko to była oszustka z czatów manipulowała panami :shake: :shake:

to jest fotka poszukiwanej osoby
[IMG]http://www.wirtualna_oszustka.republika.pl/strony/zmija99.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Wrzuccie w google oszustka ciekawe historie mozna poczytac. A ta, czy nie jest analogiczna do naszych psiakow? Tu oddajamy my,DOBROWOLNIE, a tam ktos sprzedaje...
[URL="http://webfaq.pl/news.php/152/Internetowa_oszustka_%C5%BCerowa%C5%82a_na_dzieciach/"]http://webfaq.pl/news.php/152/Internetowa_oszustka_%C5%BCerowa%C5%82a_na_dzieciach/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']A nie mozna, jak setki innych zdjeci pokazywac zdjec z wystawy psow?

Dajcie podpis- date i miejsce wystawy:lol:[/quote]
Myślę, że zdjęcie z wystawy psów, gdzie na pierwszym planie jest pies, a w tle [B]jacyś widzowie[/B] można dać. Osoba uczestnicząca w jakiejś imprezie publicznej musi się liczyć z tym, że będzie przez kogoś sfotografowana [B]jako tło[/B] ważnego wydarzenia, jakim jest prezentacja psa. :evil_lol: Ale w podpisie ma być o psie albo wystawie, a nie o tle :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Moje domysły i chwiejne hipotezy pewnie mogą być upubliczniane, bez szkody dla sprawy ;)
Bo ja wczoraj późną nocą, już po napisaniu, że wg mnie bohaterka wątku nadaje się do leczenia, wpadłam wreszcie na to, do kogo pasuje mi jej zachowanie.
Otóż pasuje mi do osoby, która ma problemy z hazardem.

Te jej nagłe zrywy dobroczynności, tu zapłacić za transport psa ze schorniska, ty obiecać 1000 zł na leczenie... a przy tym przekręty na sumy takie... no, dla przeciętnego człowieka ogromne, dla zawodowego oszusta znikome...
Popatrzcie - obiecała 1000 zł na leczenie psa... a kilka dni później zaczęła wysyłać pw w sprawie pierścionka wartego 2500 zł, który jest gotowa sprzedać za pół ceny...
Wygrała - miała kasę. Obiecała (bo w swoim mniemaniu jest dobrą, wrażliwą osobą), że się kasą podzieli, ale w międzyczasie chciała ją jeszcze "rozmnożyć" - przegrała... wymyśliła historię z pierścionkiem... gdyby udało jej się kogoś naciągnąć miałaby 1000zł + trochę kasy na odegranie się...

Możecie to potraktować jako rozrywkowy przerywnik w wątku ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']to są dwa linki
pierwszy jako wyjaśnienie i przeprosiny dla prawdziwej Pani adwokat
[URL="http://www.hirszjustynaalex.republika.pl/"]http://www.hirszjustynaalex.republika.pl/[/URL]
a na górze na tej stronce jest link do nowej stronki - tylko to była oszustka z czatów manipulowała panami :shake: :shake:
[/quote]

Eh, jakzes glupi to masz. Wcale mi nie zal takich panow..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dabrowka']Moje domysły i chwiejne hipotezy pewnie mogą być upubliczniane, bez szkody dla sprawy ;)
Bo ja wczoraj późną nocą, już po napisaniu, że wg mnie bohaterka wątku nadaje się do leczenia, wpadłam wreszcie na to, do kogo pasuje mi jej zachowanie.
Otóż pasuje mi do osoby, która ma problemy z hazardem.

Te jej nagłe zrywy dobroczynności, tu zapłacić za transport psa ze schorniska, ty obiecać 1000 zł na leczenie... a przy tym przekręty na sumy takie... no, dla przeciętnego człowieka ogromne, dla zawodowego oszusta znikome...
Popatrzcie - obiecała 1000 zł na leczenie psa... a kilka dni później zaczęła wysyłać pw w sprawie pierścionka wartego 2500 zł, który jest gotowa sprzedać za pół ceny...
Wygrała - miała kasę. Obiecała (bo w swoim mniemaniu jest dobrą, wrażliwą osobą), że się kasą podzieli, ale w międzyczasie chciała ją jeszcze "rozmnożyć" - przegrała... wymyśliła historię z pierścionkiem... gdyby udało jej się kogoś naciągnąć miałaby 1000zł + trochę kasy na odegranie się...

Możecie to potraktować jako rozrywkowy przerywnik w wątku ;)[/QUOTE]

no niby wesołe ,ale śmiać mi się nie chce mimo że jestem bardzo wesołą osobą;) .

Chciała zabłysnąć na dogo ofiarując pomoc (1000zł to duża kwota) kompinowała , kompinowała i przekompinowała nie spodziewała się że tu jest masa detektywów którzy ją rozszyfrują.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dabrowka']Moje domysły i chwiejne hipotezy pewnie mogą być upubliczniane, bez szkody dla sprawy ;)
Bo ja wczoraj późną nocą, już po napisaniu, że wg mnie bohaterka wątku nadaje się do leczenia, wpadłam wreszcie na to, do kogo pasuje mi jej zachowanie.
Otóż pasuje mi do osoby, która ma problemy z hazardem.

Te jej nagłe zrywy dobroczynności, tu zapłacić za transport psa ze schorniska, ty obiecać 1000 zł na leczenie... a przy tym przekręty na sumy takie... no, dla przeciętnego człowieka ogromne, dla zawodowego oszusta znikome...
Popatrzcie - obiecała 1000 zł na leczenie psa... a kilka dni później zaczęła wysyłać pw w sprawie pierścionka wartego 2500 zł, który jest gotowa sprzedać za pół ceny...
Wygrała - miała kasę. Obiecała (bo w swoim mniemaniu jest dobrą, wrażliwą osobą), że się kasą podzieli, ale w międzyczasie chciała ją jeszcze "rozmnożyć" - przegrała... wymyśliła historię z pierścionkiem... gdyby udało jej się kogoś naciągnąć miałaby 1000zł + trochę kasy na odegranie się...

Możecie to potraktować jako rozrywkowy przerywnik w wątku ;)[/quote]

Dobre:lol:
A moze Janosik? Bogatym zabiera biednym daje...a tych biednych wiecej wiec nie nadaza....:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Eh, jakzes glupi to masz. Wcale mi nie zal takich panow..[/QUOTE]
to jest bardzo złożona sprawa i na stronce nie ma wszystkiego dlatego by nie informować tej osoby o poczynanych krokach by ją dopaść.Tu nie tylko w gre wchodziły uczucia ,emocje ,ale i kasa również .....

Podałam przykład bo ta adwokatura mnie zaintrygowała i wiek oszustki - wiele mają te osoby ze sobą wspólnego :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']mój dobry kolega wpadł w sidła takiej jednej pani adwokat dwudziesto kilku letniej która ukrada tożsamość prawdziwej Pani adwokat i podawała się za nią.Zniszczyła mu życie -stracił wszystko - dom,rodzine,prace ........
[/quote]
No to zaczynają się u nas historie znane nam dotąd tylko z amerykańskich filmów. A moi znajomi patrzą na mnie jak na wariatkę, kiedy im mówię, że nie wyrzucam do śmieci żadnego świstka ze swoim nazwiskiem, adresem itp.
Mam w kompie zainstalowany program chroniący go przed włamaniami z internetu i ten program pokazuje mi, że mam 3-4 próby włamania na minutę! Na minutę! Nie pomyliłam się! To jakiś horror!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Eh, jakzes glupi to masz. Wcale mi nie zal takich panow..[/quote]

panów-jea ARKA :ylsuper: zawsze pan znajdzie inną panią i ta go szybko pocieszy :eviltong: :cool3:

ale psy to psy-i basta-do tego te zaburzenia-ona ma zaburzenia na pewno-i na tej fotce wygląda mi na jakąś ukrytą dewiantkę-ale to już inny temat-na pewno potrafi dobrze manipulować ludźmi-zdobyć ich zaufanie by później to wykorzystać negatywnie, do tego może mieć problemy chormonalne-wnioskuję po jej tuszy-może tarczycowe? Nieleczona nadczynność czy niedoczynność ma wpływ bezpośrednio na szyszynkę a w połączeniu z jej osobowością to kaplica.:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']to jest bardzo złożona sprawa i na stronce nie ma wszystkiego dlatego by nie informować tej osoby o poczynanych krokach by ją dopaść.Tu nie tylko w gre wchodziły uczucia ,emocje ,[B]ale i kasa również .....[/B]
[/quote]

No nie trudno sie domyslec. Ale w sumie mysle,ze na wlasne zyczenie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='oktawia6']panów-jea ARKA :ylsuper: zawsze pan znajdzie inną panią i ta go szybko pocieszy :eviltong: :cool3:

ale psy to psy-i basta-do tego te zaburzenia-ona ma zaburzenia na pewno-i na tej fotce wygląda mi na jakąś ukrytą dewiantkę-ale to już inny temat-na pewno potrafi dobrze manipulować ludźmi-zdobyć ich zaufanie by później to wykorzystać negatywnie, do tego może mieć problemy [B]chormonalne-wnioskuję po jej tuszy-może tarczycowe?[/B] Nieleczona nadczynność czy niedoczynność ma wpływ bezpośrednio na szyszynkę a w połączeniu z jej osobowością to kaplica.:angryy:[/quote]

tia, hormonalne, zapasiona i tyle, z tych naszych biednych psow.......lubie Twoje oktawio teorie,hahaha

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']no niby wesołe ,ale śmiać mi się nie chce mimo że jestem bardzo wesołą osobą;) .[/quote]
Mimo, że w ostatnim zdaniu puszczałam do Was oko, nie pisałam tego żartem - moje domysły są poważne, być może wynikające z tego, że w głowie mi się nie mieści, żeby ktoś mógł tak na zimno kombinować.
Poza tym znam kilka osób uzależnionych i wiem, że to podobnie wygląda - kiedy są "na plusie" stawiają wszystkim, kupują absurdalnie drogie prezenty, szastają kasą na prawo i lewo.
Kiedy kasa znika i potrzebna jest nowa, są gotowi na wszystko...

Dlatego też sądzę, że kasia_m jest również uzależniona od dogo, od PwP, panującej tu atmosfery działania, pomocy, co tam chcecie. I na pewno jest gdzieś tutaj... bo żyć bez nas nie może.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dabrowka']Otóż pasuje mi do osoby, która ma problemy z hazardem.[/quote]
Moim zdaniem to nie jest uzaleznienie od hazardu, tylko normalne dzialanie oszusta. Najpierw zdobycie zaufania: przyniosła karmę, potem przynęta: obietnica dużej pomocy: 1000 zł, następnie oszustwa: brylant (zapewne fałszywy), wyłudzenie 5500 zł, wyłudzenie psów, ktore pewnie zostały sprzedane - ona wie, co robi.
Oszust działa np. tak: pożycza drobna kwotę - oddaje, znowu pożycza trochę większą - znowu oddaje (cały czas oczywiście od tej samej osoby), pozycza duża kwotę (bo trafił mu się świetny interes i zyskiem się podzieli) - znika. Tu jest podobny schemat. Zyskanie zaufania drobnymi datkami, obiecanie większej korzyści, wyłudzenie, zniknięcie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']No nie trudno sie domyslec. Ale w sumie mysle,ze na wlasne zyczenie...[/QUOTE]
To że faceci mają natentegesowane w głowach i nie myslą głową to wiem ,ale nikt nie ma prawa oszukiwać w tak perfidny sposób - tu też ludzie pomagają i niejednokrotnie są oszukiwani można powiedzieć że na własne życzenie.
Ja nie popieram i nie przytakuje tym panom co się dali nabić w butelke bo to już ich problem że są naiwni i pazerni na powabne kształty , miłe słówka etc ....

Jak się chociaż jedną taką wstrętną , kłamliwą oszustke dopadnie i doprowadzi przed wymiar sprawiedliwości i dostanie to na co zasłużyła to może następne/ni pomyslą zanim coś takiego zrobią.

No chyba że to choroba (niewiem) to może zaczną się leczyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dabrowka']Mimo, że w ostatnim zdaniu puszczałam do Was oko, nie pisałam tego żartem - moje domysły są poważne, być może wynikające z tego, że w głowie mi się nie mieści, żeby ktoś mógł tak na zimno kombinować.
[/quote]

No a jak postepuja prawdziwi oszusci, chyba wlasnie tak, dokladnie tak..

wrzuc w google oszusci, dzis sobie poczytalam, schematy postepowania podobne...

Ty pozyczka, tam okazja-kup tanie mieszkanie, tu pierscionek za pol ceny i jeszcze te psy biedne:angryy:
Za te zwierzeta dziw.......bym udusila...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AlmaMater']Na Allegro, jak wygrywasz licytację (dotyczy to także takich aukcji wieloprzedmiotowych, gdzie wygranych jest wielu), dostajesz wysyłanego z Allegro przez automat maila z danymi osoby, której aukcję wygrałaś, więc tam pokrzywdzeni mają te dane jeszcze przed wpłaceniem pieniędzy - chyba że ktoś dane zmienił i automat wysłał inne dane niż te, które ma Allegro z autoryzacji konta (żeby dokonać autoryzacji, trzeba odebrać kod przysłany zwykłą pocztą, czyli trzeba podać jakiś prawdziwy adres, do którego ma się dostęp).[/quote]Tak, tak, wiem, masz rację z tymi danymi wysyłanymi automatycznie.
Ale bywa, ze te dane mogą być fałszywe. Ja jestem Allegrowiczka od dawna, jeszcze z czasów, kiedy Allegro nie żądało wysyłania pocztą papierów - wszystko odbywało się drogą on-line. Gdybym chciała wtedy, to mogłabym podać fałszywe dane. Nie wiem wprawdzie, jakie mają metody sprawdzania tych informacji, ale może zdolnemu oszustowi by się udało... I mam konto z pełnymi prawami, nie wymagali potem (po zmianie postępowania) uwierzytelnienia poprzez wysłanie papierów.

Ale tak naprawdę chodziło mi o wszelkie inne dane na temat osoby, jakimi dysponuje Allegro, wykraczające poza te podstawowe, jak np. treść aukcji (nawet tych zdjętych), lista licytujących, numery IP i co tam jeszcze mogą mieć, nie wiem...

Link to comment
Share on other sites

Ludki wiecie co....Ona wiele osób tez nalitośc brała jak przyszło co do czego i zaczęło sie gmatwac w jej planach. Jak się okazało to Fifuni w tym samym czasie co mi powiedziała ,że umarł jej ojciec ,a poźniej że zaraz po ojcu matka.Mi powiedziała ,że umarł jej ojciec ,a matka jest w cięzkim stanie psychicznym i musiała się do niej przeprowadzic. Później jednym mówiła ,ze ona taka biedna i ma malutkie dziecko w domu ,a drugim ,że ona ma zagrozona ciaże i lezy w szpitalu.Takich historyjek kilka było.Histroria z poronieniem jeszce....jakas ....I tak wszyscy się litowali i nie wnikali bo przeciez i takie rzeczy się zdażają w zyciu ,no to Kasia na biednego misia.I to był nasz błąd ,mój równiez ,ż enie napisałam tego wczesniej na forum.Bo ona to wszytsko robiła zeby przeciągnac jak najdlużej ,pewnie jakąs sprawe na forum miała do załatwienia jeszce i się bała ,że się wyda zanim zdązy.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Przydaloby sie zawiesic na stałe ostrzezenie przed mozliwosciami oszustw i tu i na allegro.

Uprzytomnic ludziom, ze opis choroby psa moze byc wymyslony po to, by wyludzic pieniadze, ze sa ludzie wyludzajacy szczeniaki itp.

Zaapelowac - pomagamy, ale psom, nie oszustom, zanim przekaze sie pieniadze, chocby zlotowke, trzeba sprawdzic dokladnie - imie, nazwisko, adres proszacego o pomoc i dodatkowo niech ktos drugi, wiarygodny dla nas, potwierdzi potrzebe pomocy.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...