Jump to content
Dogomania

Wystawa Klubowa Chartów


matrix.....

Recommended Posts

Taaaak?? To prosze mi wyluszczyc na czym polega roznica miedzy wystawami klubowymi i WYSTAWAMI KLUBOWYMI ;)

A moze jest to opisane w jakims regulaminie? tylko ja slepa nie doczytalam?

"W związku z licznymi zapytaniami informujemy, że na Klubowej Wystawie

Chartów w Świerklańcu w dniu 18.09.2004r., charty polskie będą oceniane jak na Wystawach Krajowych, tzn. otrzymują CWC "małe". Przypominamy, że jedyna Klubowa Wystawa Chartów Polskich odbyła się w Swornychgaciach dnia 5.09.2004r., zgodnie z zatwierdzonym przez Zarząd Główny Kalendarzem wystaw na rok 2004.

Wniesione opłaty za charty polskie na Wystawę w Świerklańcu zostaną

zwrócone.

Jako Organizatorzy wyrażamy ubolewania i przepraszamy za niezamierzone nieporozumienie w powyższej sprawie. Byliśmy przekonani, że Szanowni Właściciele Chartów Polskich, tak jak i my uważali, że Klubowa Wystawa Chartów Polskich w Swornychgaciach posiada wyższą rangę i tylko na niej przyznawane jest tzw. "duże" CWC.

Organizatorzy"

Taka wiadomosc od dzis jest zamieszczona na stronie oddz.bytomskiego i stronie Klubu Charta (identyczna dostalam mailem). Nie dosc, ze nie odpowiedziano mi na jakiej podstawie (przepisy, regulaminy) zostala podjeta taka decyzja i przez kogo, to jescze obraza sie wlascicieli chartow polskich. Czysta paranoja.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 173
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Taka wiadomosc od dzis jest zamieszczona na stronie oddz.bytomskiego i stronie Klubu Charta (identyczna dostalam mailem). Nie dosc, ze nie odpowiedziano mi na jakiej podstawie (przepisy, regulaminy) zostala podjeta taka decyzja i przez kogo, to jescze obraza sie wlascicieli chartow polskich. Czysta paranoja.

Niestety jest to zgodne z Regulaminem Klubu ( Komisji ZG), na wystawie bedzie vice ZG ds hodowlanych p.Junikiewicz i ona kazdemu z osobna i wszystkim razem wytlumaczy.

Prosze Was nie wyzywajcie sie tak na oddziale Bytom - organizatorze bo to nie w ich gestii lezy interpretacja i tlumaczenie przepisow i postanowien.

Jenn w zacytowanej informacji nie ma nic co by moglo Charciarzy Polskiech obrazic wiec dlaczego starasz sie dolac oliwe do ognia takim pisaniem?

Wystawa juz za kilka dni nie psuj atmosfery innym charciarzom poczekaj cierpliwie na to co maja Ci do powiedzenia osoby odpowiedzialane za regulaminy i ustalenia. Powinnas sie cieszyc.. MACIE SWOJ PRZEGLAD...

Link to comment
Share on other sites

jeszcze jedno

/../ nie odpowiedziano mi na jakiej podstawie (przepisy, regulaminy) zostala podjeta taka decyzja i przez kogo.

na stronie ZG ( www.zkwp.pl ) sa rozne regulaminy tam znajdziesz Regulamin Klubu Rasy (grupy ras) Komisji Zarządu Głównego ZKwP

jeden z punktow mowi ze...

Klub jest powoływany i rozwiązywany przez Plenum Zarządu Głównego na podstawie postanowień Statutu i Regulaminów Związku. Klub podlega Wiceprzewodniczącemu Zarządu Głównego ds.Hodowlanych.

...

jest to wlasnie p Junikiewicz( to informacja gdyby nazwisko podane powyzej - osoby ktora bedzie tlumaczyc - nic Ci nie mowilo)

Link to comment
Share on other sites

Niestety jest to zgodne z Regulaminem Klubu ( Komisji ZG), na wystawie bedzie vice ZG ds hodowlanych p.Junikiewicz i ona kazdemu z osobna i wszystkim razem wytlumaczy.

I bardzo sie ciesze z tego, moze w koncu uslysze jakie przepisy reguluja te sprawe, bo jak dotad zaden z organizatorow nie potrafil mi odpowiedziec na to pytanie mimo ze pytalam wielokrotnie.

To, ze jakas rasa (w tym przypadku charty polskie) na Klubowej Wystawie nie dostanie Zw.Klubu i duzego'CWC' nie jest normalna sprawa. Tym bardziej, ze ta wiadomosc zostaje podana na 10 dni przed wystawa i PO zamknieciu przyjmowania zgloszen na te wystawe.

Dla mnie to szok :o

Prosze Was nie wyzywajcie sie tak na oddziale Bytom - organizatorze, bo to nie w ich gestii lezy interpretacja i tlumaczenie przepisow i postanowien.

Bylam przekonana, ze zarowno Klub Charta jak i Oddz.Bytom jest czescia ZKwP i przepisy i postanowienia sa znane osobom w nich pracujacym.

Jenn w zacytowanej informacji nie ma nic co by moglo Charciarzy Polskiech obrazic wiec dlaczego starasz sie dolac oliwe do ognia takim pisaniem?.

"Byliśmy przekonani, że Szanowni Właściciele Chartów Polskich, tak jak i my uważali, że Klubowa Wystawa Chartów Polskich w Swornychgaciach posiada wyższą rangę i tylko na niej przyznawane jest tzw. "duże" CWC".

Ta czesc informacji jest dla mnie obrazliwa. Ten tekst sugeruje, ze właściciele chartów polskich sa odpowiedzialni za to co zaszlo i ich oburzenie nie ma podstaw. Jestem wlascicielem cp i w zaden sposob nie czuje sie 'winna' temu co zaistnialo i mam prawo to powiedziec, bo czuje sie oszukana.

Wystawa juz za kilka dni nie psuj atmosfery innym charciarzom poczekaj cierpliwie na to co maja Ci do powiedzenia osoby odpowiedzialane za regulaminy i ustalenia. Powinnas sie cieszyc.. MACIE SWOJ PRZEGLAD...

Dziekuje za informacje, ze ktos wyjasni te sprawe, a przynajmniej sie postara to zrobic.

A jesli chodzi o 'psucie atmosfery' to wlascicielom chartow polskich juz ja ktos zepsul. Poza tym od tego jest forum, zeby wyrazac swoje opinie na dany temat. Jesli komus nie odpowiada to co pisze, nie musi tego czytac a tym bardziej pisac odpowiedzi. Nie wyzywam nikogo, nie uzywam obrazliwych slow a jedynie wyrazam swoja opinie.

A co do przegladu to osobny temat i kompletnie niezwiazany ze sprawa Wystawy Klubowej Chartow i tytulow dla cp.

Ale i tak sie ciesze ze bedzie, bo w koncu to az 2 przeglad hodowlany w tym roku, wrecz nisamowite, ze do niego doszlo, istny cud 8)

Link to comment
Share on other sites

Prosze Was nie wyzywajcie sie tak na oddziale Bytom - organizatorze, bo to nie w ich gestii lezy interpretacja i tlumaczenie przepisow i postanowien.

Bylam przekonana, ze zarowno Klub Charta jak i Oddz.Bytom jest czescia ZKwP i przepisy i postanowienia sa znane osobom w nich pracujacym.

W oddzialach jedyne osoby tam PRACUJACE to sekretarka i ksiegowa. Ani Andrzej Bilinski - glowny organizator ani Andrzej Kot - Prezes odzialu Bytom nie sa osobami zatrudnionymi w Zwazku Kynologicznym, ich praca jest spoleczna a wiedza... powinna byc taka sama jak Twoja - czlonka ZK... choc pewnie jest duzo wieksza. Wiesz to tak jak w zyciu nieznajomosc prawa szkodzi.

Link to comment
Share on other sites

Jenn w zacytowanej informacji nie ma nic co by moglo Charciarzy Polskiech obrazic wiec dlaczego starasz sie dolac oliwe do ognia takim pisaniem?.

"Byliśmy przekonani, że Szanowni Właściciele Chartów Polskich, tak jak i my uważali, że Klubowa Wystawa Chartów Polskich w Swornychgaciach posiada wyższą rangę i tylko na niej przyznawane jest tzw. "duże" CWC".

Ta czesc informacji jest dla mnie obrazliwa. Ten tekst sugeruje, ze właściciele chartów polskich sa odpowiedzialni za to co zaszlo i ich oburzenie nie ma podstaw. Jestem wlascicielem cp i w zaden sposob nie czuje sie 'winna' temu co zaistnialo i mam prawo to powiedziec, bo czuje sie oszukana.

????gdzie ty to czytasz? bo ja tam zadnego sugerowania ze cos zaszlo z winy wlascicieli chartow polskich nie widze.

Za co masz czuc sie winna? za regulamin ktory mowi ze klubowa jest tylko jedna? nadal nie rozumie....

Link to comment
Share on other sites

Wystawa juz za kilka dni nie psuj atmosfery innym charciarzom poczekaj cierpliwie ...

Dziekuje za informacje, ze ktos wyjasni te sprawe, a przynajmniej sie postara to zrobic.

A jesli chodzi o 'psucie atmosfery' to wlascicielom chartow polskich juz ja ktos zepsul.

Fajna metoda nam zepsuli to im zepsujemy... brawo

Link to comment
Share on other sites

Mialem sie nie wlaczac tutaj w zadne dyskusje, bo to sie jakimis kosmicznymi awanturami konczy, ale musze napisac ze ewidentnie ZKwp potraktowal CP po macoszemu. Przegladalem okulniki zwiazkowe z ostatnich 2 lat. Co roku jest oglaszane gdzie przyznawany jest tytul zw, Klubu dla ras ktore maja kilka klubowek o CP nie ma nic. Tak samo przy powstatniu klubow ras jest specjalny komunikat , ktory klub obejmuje dane rase ( ktory jest nadrzedna klubokomisja , a ktory klubem wybieralnym), a ktory nie. Nie zostalo nigdzie ogloszone ze Cp zostaly wyloczone z Klubu Charta i formalnie nadal w tym klubie sa i to jest ewidentne niedopatrzenie ZG . Mam nadzieje ze za rok bedzie to jakos formalnie w koncu wyjasnione i jak CP nie sa w klubie charta to po prostu bedzie Klubowa Chartow w Swirklancu bez CP. Tak jak jest teriereow bez typu bull, owczarkow bez Onow itp itd. Rzeczywiscie wlasciciele Cp powinni znac regulamin i przepisy , ale w tym wypadku tych przepisow nikt nie oglosil i taka jest prawda. Skad ktos mial w Polsce wiedziec ktory Klub dla CP jest wazniejszy i wlasciwy . W ONach klubow jest bodajze kilka, ale tylko jedna Klubokomisja i wszyscy ONiarze sa informowani , ktory klub jest klubokomisja.

Link to comment
Share on other sites

Witam Drodzy Charciarze!

Zapowiada się ładna pogoda na jutrzejszą wystawę i takiej Wam i piechom życzę.Ale przede wszystkim pogodnych nastrojów , wesołej zabawy, dumy i satysfakcji z piesków. Niech Waszym psom udzieli się Wasz spokój i radość, bo psi przyjaciele zasługują na to.

Kciuki i łapki trzymamy za szczególnie bliskie nam whippeciaki !

Pozdrawiam Kasia z Pokerem i Kiką.

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieje ze za rok bedzie to jakos formalnie w koncu wyjasnione i jak CP nie sa w klubie charta to po prostu bedzie Klubowa Chartow w Swirklancu bez CP.

Mysle ze i w tym roku moglo sie zalatwic pismem do Zg...

Wydawalo mi sie ze charty polskie sa rasa uprzywilejowana, za darmo ( lub taniej) na wystawach to i ze majac 2 kluby moga ubiegac sie o 2 niezalezne tytuly.

Ja nigdy nie wczytywalam sie w regulamin pod katem chartow pl. dlatego nie staje po zadnej stronie, Niech tlumacza i rozstrzygaja to madrzejsi.

Musze Cie Marcin zmartwic:))

juz w tej chwili jest to w 100% pewne ze Klubowa charta w Swierklancu bedzie wystawa bez chartow polskich

;)

..... podobnie bez whippetow, afganow, borzoi i pozostalych ras charcich... - wystawa Klubowa 2005 jest w Poznaniu ;)

Link to comment
Share on other sites

ad Lazarus

Alez Ty mnie wogole nie zmartwilas, jesli maja byc takie "jaja" to lepiej z gory wszystkim zapowiedziec ze Cp nie ma w klubie i koniec. JEsli chodzi o wystawe klubu rasy tez bysmy chetniej w niej uczestniczyli, zreszta nie tylko my ale wiekszosc CP. Zwroc uwage ze Ci ktorzy biora udzial w tym roku w klubowej w Swierklancu , niemalze w 100 % nie pojechali do Gaci. Nie sa to jakies tam 2 , 3 "burki" od nas , czy ze Slaska tylko wszystkie Interchampiony jakie sa w rasie w POlsce, 3 zw. europy 2 zw. swiata i ml.zw.swiata, czyli "smietanka" w rasie. Gdybys w ubieglym roku stanela przy ringu CP na organizowanej przez was klubowce slyszalabys gromki smiech niemalze przy kazdej ocenie w klasach, wowczas moze inaczej widzialabys te sprawe.

A jesli chodzi o klubowa w Poznaniu, to juz kompletnie nie wiem o co chodzi , bo szczerze mowiac nie mialem pojecia ze tam ma byc jakas klubowka. Wydawalo nam sie ze oni beda chcieli cos zrobic przy swiatowce w 2006. Jak masz jakies info to sam bym z checia sie dowiedzial co , jak i gdzie sie odbedzie.

Link to comment
Share on other sites

Wlasnie,

nie wiem jak jest dzis na Slasku, ale w Warszawie dzis jest fantastyczna, ciepla i sloneczna pogoda. Oby tak bylo i jutro.

Mam prosbe, jesli mozecie wezcie aparaty fotograficzne bo moj szwankuje i raczej zadnych zdjec nie zrobie :cry: .

Do zobaczenia jutro!!!

Pozdrowienia dla wszystkich, z szczegolnie dla Organizatorow wystawy (ktorzy pewnie teraz dopinaja wszystko na ostatni guzik) :)

Monika

Link to comment
Share on other sites

A jesli chodzi o klubowa w Poznaniu, to juz kompletnie nie wiem o co chodzi , bo szczerze mowiac nie mialem pojecia ze tam ma byc jakas klubowka. Wydawalo nam sie ze oni beda chcieli cos zrobic przy swiatowce w 2006. Jak masz jakies info to sam bym z checia sie dowiedzial co , jak i gdzie sie odbedzie.

Pewnie Milka wiecej powie bo chyba sie w przygotowania wlaczy.

Z tego co wiem to Przewodniczacy ZK p Mania nie wyrazil zgody na organizowanie Klubówki przy swiatowce. Dlatego Wystawa bedzie w Poznaniu w 2005 roku.

Link to comment
Share on other sites

Gdybys w ubieglym roku stanela przy ringu CP na organizowanej przez was klubowce slyszalabys gromki smiech niemalze przy kazdej ocenie w klasach, wowczas moze inaczej widzialabys te sprawe.

Az sie tym zainteresowalam..

Zwyc Mlodziezy wygral (w konkurencji nie sam ) - SENATOR Sopocka Aura

Klase otwarta ... Boruta Arcturus

w championach - HARAP przed psem Marty Kościańskiej-Gajdy.. gdzies daleko byl Jatagan, jeszcze dalej Lopuszek bylo kilka ocen bdb

To te wyniki taki smiech spowodowaly? Twoj? Tych osob co dostaly bdb? a kto mial wygrac?

a w sukach z kogo sie tak smiali?

klasa mlodziezy i Zwyc Mlodzeiezy Klubu - 1 CZEREMCHA Arcturus

2 jej siostra, byly jeszcze jakies suki... (co za przegiecie!!!)

klasa posrednia - GAMA Akacjana ...

klasa otwarta .... (pisac dalej bo sam swoja hodowle tak osmieszasz - widze ze wygrala BOGINKA Arcturus z calkiem ladnym opisem - faktycznie pec ze smiechu!!! no tak miala tu przeciez wygrac HOSSA Piekarskie Wzgórzeponiewaz nie ma znienawidzonego przez Ciebie przydomka...

jedzmu dalej

1 dosk, CWC, ZwKl.BOB - ChPl.ChCoursing.ZwŚw.ZwEu. LUBASZKA Celerrimus (to juz rozumie taka suka - pokraka - Rase <heheheh>)

klasa: championów - lokata/ocena 1 dosk, CWC - MłChPl.ChPl.ZwŚw'02.Best PuppyEu. ŁOCHYNIA Celerrimus

(a to smiech)

Zapraszam wszystkich na strone klubowa, tam gdzies w wynikach sa pelne wyniki chartow polskich - Z opisami - Marcin wam potem wytlumaczy co tak rozweselalo stojacych przy ringu!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

...no i jak tu nie jechać :wink:

już nie mogę się doczekać :thumbs:

No i pojechała i sie doczekała!!!! Pierwsza ważniejsza wystawa i brąz dla Maszy :P :P :P Śnieżka doskonała :P :P :P Gratulacje też dla debiutanta- mężyka Elzy :P to jego pierwsza wystawa i medalik... :P :P :P :laola:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...