Jump to content
Dogomania

Słowacja


aniaa

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

[quote name='sirion'][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Osobiście widziałam psy pod Łomnicą. W tym miejscu, gdzie sie przesiada z dolnej kolejki na tą na sam szczyt.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote]
My z Ozzym tam byliśmy tam rok temu :) wjechaliśmy kolejką i zjechaliśmy . Pracownicy obsługi kolejki byli dla nas bardzo mili .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='migotqa']Wiem, że poniżej jest podobny temat, ale nie znalazłam tam wszystkich potrzebnych informacji, wybaczcie więc to pytanie. Chciałabym, aby ktoś życzliwy i doświadczony uświadomił mnie jakie dokumenty potrzebuje pies by wjechać na teren Słowacji, bo rozumiem, że psi paszport i tatuaż/czip obowiązkowo. Jakie badania i szczepienia musza być zrobione, w jakim najpóźnieszym terminie przed planowanym przekroczeniem granicy no i ile to m.w. wszystko kosztuje?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam![/quote]
Ja bylam na Slowacj w te wakacje jest tak Paszport.czip ja mialam tylko paszport ...ale i tak nie byl potrzebny bo jak przejezdzalam przez granice to ją widzieli i nie sprawwdzali.. ale lepiej zrób paszport <lepiej dmuchaci na zimno:mad: >paszport z czipem razem kosztują ok. 70 zl

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Comic Sans MS]Bardzo często jestem na Słowacji z psem - wiem, że wymagany jest paszport, w którym jest aktualne swiadczenie przeciwko wściekliźnie i, najlepiej aktualne badanie psa + chip (chociaż niekoniecznie); z reguły badam psa u weta i podbijam paszport w dniu wyjazdu lub dzien wcześniej; nie ma najmniejszego problemu na granicy; z tego co wiem pojawiają się problemy na granicy ukrainskiej, węgirskiej...... chociaż, jak już ktoś wspomniał wcześniej - wszystko zależy od straży granicznej - a na polsko-słowackiej spotkałam same miłe i uśmiechnięte osoby![/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 2 weeks later...
  • 8 months later...

W tym roku zamierzamy całą rodzinką wybrać się na wakacje na Słowację. Oczywiście Nexee (border collie) pojedzie z nami!
Macie może jakieś pomysły - gdzie się wybrać, żebyśmy mogli po górach pochodzić z psem? Jak wygląda przyjmowanie w pensjonatach/gospodarstwach agroturystycznych/hotelikach turystów z psem?

Agata

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Chip nie jest potrzebny. Potrzebny jest paszport z ważnym szczepieniem na wściekliznę. Chip to jest dla ciebie bardziej (jesli jest zgłoszony do bazy) i gdy chcesz jechać do krajów wymagajacych kwarantanny (UK, Irlandia, Szwecja).
Paszport wyrabia się w uprawnionych lecznicach weterynaryjnych. Spytaj swojego veta. Jeśli on nie ma uprawnień, to powinien wiedzieć, który w okolicy jest. Można znaleźć też listy takich vetów w sieci. Dokładnie to do paszportu pies musi być trwale oznakowany (tatuaż lub chip).

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Czy przy wyjeździe na Słowację wystarczy paszport z aktualnymi szczepieniami + czip, czy wymagane jest jeszcze świadectwo zdrowia wystawiane przez weta? Wiem ze kiedyś, gdy paszportów nie bylo obowiązkowe bylo swiadectwo wystawiane przez powiatowego weta. W poniedzialek wyjeżdzamy i ktoś mi wczoraj powiedzial ze trzeba mieć też takowe świadectwo :angryy: A teraz to chyba już nic nie zdzialamy bo pracuję caly weekend :placz:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wczoraj wrocilismy z wakacji na Słowacji. W sumie granicę przekraczalismy dwukrotnie w każda stronę - najpierw polsko-czeską w Cieszynie, a potem czesko-słowacką w miejscowości [I]Čadca. [/I]Powiem tak - ani razu nawet się nie zatrzymywalismy ;) Przejscia graniczne są tam zlikwidowane więc z przewozem psa przez granicę nie bylo zadnego problemu :loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...

Wybieram się z psem w okolice Polskich Tatr (nie do parku, bo z psem nie wolno).
Zastanawiam się, czy w Parku Narodowym po stronie Słowacji można chodzić z psem? Oczywiście przejrzałam już internet, ale znalazłam różne info.
Byłabym wdzięczna za jakieś pewne informacje.
Czy jak np. nie byłoby tam tabliczek z zakazem wstępu, to znaczy, że można? Nie chcę nieświadomie łamać prawa

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='sloneczkoswieci']Wybieram się z psem w okolice Polskich Tatr (nie do parku, bo z psem nie wolno).
Zastanawiam się, czy w Parku Narodowym po stronie Słowacji można chodzić z psem? Oczywiście przejrzałam już internet, ale znalazłam różne info.
Byłabym wdzięczna za jakieś pewne informacje.
Czy jak np. nie byłoby tam tabliczek z zakazem wstępu, to znaczy, że można? Nie chcę nieświadomie łamać prawa[/QUOTE]
W regulaminie parku narodowego jest że nie można :(

A ja mam z kolei trochę inne pytanie o Słowację. Jakie tam są w ogóle przepisy dotyczące spacerów z psami? Czy zawsze pies ma być na smyczy, czy w miejscach odludnych można go spuścić tak jak u nas/ I czy kaganiec zawsze jest obowiązkowy? Ewentualnie gdzie takich przepisów mogę szukać?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

[quote name='sloneczkoswieci']Wybieram się z psem w okolice Polskich Tatr (nie do parku, bo z psem nie wolno).
Zastanawiam się, czy w Parku Narodowym po stronie Słowacji można chodzić z psem? Oczywiście przejrzałam już internet, ale znalazłam różne info.
Byłabym wdzięczna za jakieś pewne informacje.
Czy jak np. nie byłoby tam tabliczek z zakazem wstępu, to znaczy, że można? Nie chcę nieświadomie łamać prawa[/QUOTE]

[quote name='***']Wdzięczna będę za informacje na ten temat:cool3: Podobno przepisy zabraniają wprowadzania psów na teren parku. Czy ktoś wie jak to wygląda w praktyce? Jak do psów na szlaku podchodzą pracownicy parku? Czy zakaz obejmuje czałe Tatry, czy może tylko Wysokie.[/QUOTE]

Podbijam powyższe pytania - czy ktoś wie czy w Tatry Słowackie można wejść z psem? W internecie są sprzeczne informacje, może ktoś przerabiał to w praktyce?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...