Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

[quote name='ulvhedinn']Szczerze mówiąc to określenie dożywotni tymczas to po prostu uczciwe postawienie sprawy- dobrze wiemy, że sa psy, które - wzięte tylko na DT- okazują się nieadopcyjne (np z przyczyn psychicznych czy zdrowotnych), lub tak naprawdę zdajemy sobie sprawę, że szanse na znalezienie domu jest mało realne.
Przykładowo- bierzesz psa na tymczas. Wiesz, że to może być jedynie tymczas, nie stać cię na kolejnego swojego psa, nie zamierzasz go mieć na zawsze. I nagle bęc, okazuje się że pies ma złośliwy nowotwór z przerzutami do płuc. Pożyje jeszcze chwilę, ale wymaga drogiego leczenia (chociażby paliatywnego), a jednocześnie: a. jest mało adopcyjny (bo kto chce umierającego psa), b. nie powinien zmieniać miejsca - bo stres być może przyspieszy rozwój choroby, bo wymaga leczenia, które będzie trwało do jego śmierci, bo jakoś tak niefajnie kazać psu przezywać kolejna zmianę domu, kiedy ma przed sobą tygodnie, może dni...
I co? Napisać uczciwie- on już nie jest do adopcji i bujaj się frajerze, sam z ogromnymi kosztami, udawać że pies jest do adopcji, czy może szybko i tanio uśpić?[/QUOTE]

właśnie, co w takim przypadku?
Może dołączenie historii leczenia i opinii weta?

Szukam osoby, która leczyła bądź leczy psa z nowotworem preparatem DCA

Link to comment
Share on other sites

dlatego pytałam właśnie,mam taki dożywotni najprawdopodobniej DT( nie ja).pies brany na DT ze schroniska na czas dojścia do siebie po operacji(ludzie,o których jest nie mieli sumienia,starego psa oddawać do schronu) na chwilę obecną wygenerował kosztów na ok.3-4 tys.wiadomo schron nie pokryje.ludzie u których jest pies już się zadłużyli,a co dalej?wziąć do na DS nie mogą.dlatego chciałabym zrobić bazarek,ale z regulaminu wychodzi,że nie mogę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='devoner']dlatego pytałam właśnie,mam taki dożywotni najprawdopodobniej DT( nie ja).pies brany na DT ze schroniska na czas dojścia do siebie po operacji(ludzie,o których jest nie mieli sumienia,starego psa oddawać do schronu) na chwilę obecną wygenerował kosztów na ok.3-4 tys.wiadomo schron nie pokryje.ludzie u których jest pies już się zadłużyli,a co dalej?wziąć do na DS nie mogą.dlatego chciałabym zrobić bazarek,ale z regulaminu wychodzi,że nie mogę.[/QUOTE]

Może zgłosisz do moderatora wątek i wszystko dokładnie opiszesz, załączysz dokumentację choroby itd.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie rozumiem po co ktoś w ogóle stworzył to określenie Dożywotni DT. Pies jest w DT, jeśli ktoś chce go adoptować i zająć się nim w takim stanie, w jakim jest, to należy rozważyć i oddać, lub z jakichś względów nie, i cała filozofia. A jeśli ktoś z góry mówi - tego psa to ja już nie oddam - no to pies staje się jego psem, ma DS, nie szuka domu, a konsekwencje finansowe bierze na siebie właściciel, niestety.

Schrony/przytułki są pełne chorych psów, które grosza nie mają na leczenie, a czasem i na głupi koc, czy miskę jedzenia. Ale w obliczu naprawdę potężnych pieniędzy, zbieranych tu na PDT i hoteliki, na skomplikowane bardzo drogie zabiegi itd., przeciętny pies w schronie nie ma szans nawet na podstawową pomoc, bo potencjał jest ograniczony.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']Ja nie rozumiem po co ktoś w ogóle stworzył to określenie Dożywotni DT. Pies jest w DT, jeśli ktoś chce go adoptować i zająć się nim w takim stanie, w jakim jest, to należy rozważyć i oddać, lub z jakichś względów nie, i cała filozofia. A jeśli ktoś z góry mówi - tego psa to ja już nie oddam - no to pies staje się jego psem, ma DS, nie szuka domu, a konsekwencje finansowe bierze na siebie właściciel, niestety.

Schrony/przytułki są pełne chorych psów, które grosza nie mają na leczenie, a czasem i na głupi koc, czy miskę jedzenia. Ale w obliczu naprawdę potężnych pieniędzy, zbieranych tu na PDT i hoteliki, na skomplikowane bardzo drogie zabiegi itd., przeciętny pies w schronie nie ma szans nawet na podstawową pomoc, bo potencjał jest ograniczony.[/QUOTE]

Rozi, nie zawsze można podjąc tę decyzję świadomie. Przyjmując psa na bdt nie do końca znamy stan jego zdrowia. Miał być "zdrowiusieńki", a okazuje się, że krucho z tym zdrowiem. Jeżeli problemy zdrowotne są przejściowe, to problem z głowy. Ale, co w przypadku, gdy okazuje się, że psu zostało kilka miesięcy życia. Nikt nie chce go przyjąc z powrotem.

W schroniskach są weci schroniskowi. Nie wszystkie schroniska prowadzą wolotariat.Często jest problem, żeby zdiagnozowac psa poza schroniskiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katarzyna Starkiewicz']Rozi, nie zawsze można podjąc tę decyzję świadomie. Przyjmując psa na bdt nie do końca znamy stan jego zdrowia. Miał być "zdrowiusieńki", a okazuje się, że krucho z tym zdrowiem. Jeżeli problemy zdrowotne są przejściowe, to problem z głowy. Ale, co w przypadku, gdy okazuje się, że psu zostało kilka miesięcy życia. Nikt nie chce go przyjąc z powrotem.
[/QUOTE]
No co w przypadku, nic, pies jest w DT i ma prawo do pomocy bazarkowej. Po cholerę drążyć temat i się zwierzać ze swoich anielskich przemyśleń. Nikt go nie chce, no to siedzi w DT i już.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']No co w przypadku, nic, pies jest w DT i ma prawo do pomocy bazarkowej. Po cholerę drążyć temat i się zwierzać ze swoich anielskich przemyśleń. Nikt go nie chce, no to siedzi w DT i już.[/QUOTE]
Rozi zapewne wie jak dlugo żarliwie rozmawialismy kiedyś z moderatorem.
Nie pomogly argumentacje i dokumentacje .Taki jest regulamin odnoscie dozywotnych DT.
Regulaminu się nie zmieni...tak twierdzi moderator i niepozwala na nic innego i kasuje...
Rozi slusznie uważa,że jeżeli zwierzę jest w DT i ma ogłoszenia to ma prawo do pomocy
bazarkowej..Siedzi i czeka . Nawet jak jest chory to ma ogloszenia i czeka na wybawce..I nie ma sensu tutaj drazyć ten temat ,bo juz raz to robilismy i psiaki dożywotne
dostały blokady i zakaz robienia im bazarków..A więc może lepiej uzywajmy
Dt a nie dozywotne DT...Zawsze ktos może sie zdłosic aby psiakowi pomóc
i go zaadoptowac...i nie przekreslajmy jego szans na wymarzony domek..
i

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LeCoyotte']Pies na dożywotnim DT "prywatnym" nie ma prawa do bazarkowej pomocy, ale pies na dożywotnim DT w fundacji już ma takie prawo (wg regulaminu).[/QUOTE]

Regulamin dopuszcza pomoc bazarkową na pensje PDT, a nie dopuszcza na leki dla nieadopcyjnych staruszków, to o czym tu dyskutować.
Regulamin jest, jaki jest, należy robić swoje w jego obrębie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ick']Dt a nie dozywotne DT...Zawsze ktos może sie zdłosic aby psiakowi pomóc
i go zaadoptowac...i nie przekreslajmy jego szans na wymarzony domek..
i[/QUOTE]
Można wykupić u Ziuci pakiet za 3zł, potem sobie odnawiać i sprawa załatwiona
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/250389-II-edycja-OG%C5%81OSZENIOWY-dla-mestudio-20-og%C5%82-3-z%C5%82-do-20-02-godz-22-00[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='perpe-tua']Cześć :) Wnioskuję, że można robić bazarki dla domów tymczasowym, ale wolę jasno spytać – czy można robić bazarki dla całego dt, nie dla konkretnego psa?[/QUOTE]

mozesz tylko musisz to potem rozliczyc
na watku
jesli dt ma watek zbiorczy to problemu nie widze, jeśli nie to i tak bedziesz musiala rozpisac na watku każdego psa ile pieniazków z bazarku dostał

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LeCoyotte']Ile czasu tracisz na pominięcie ośmiu bazarków cegiełkowych?[/QUOTE]
trochę tracę. zanim się tytuł przeczyta, nieraz wprowadzają w błąd np. bazarek pączkowy, to wejdę, znowu trzeba wrócić do poprzedniej strony. więc traci się sporo czasu.
2 dni temu jak patrzyłam to praktycznie co drugi wydawał mi się cegiełkowy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='irysek']trochę tracę. [B]zanim się tytuł przeczyta[/B], nieraz wprowadzają w błąd np. bazarek pączkowy, to wejdę, znowu trzeba wrócić do poprzedniej strony. więc traci się sporo czasu.
2 dni temu jak patrzyłam to praktycznie co drugi wydawał mi się cegiełkowy.[/QUOTE]
:loveu: Dzięki !!!

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie: jeżeli fanty na bazarku wystawione są w opcji Kup Teraz,to czy na prośbę kupujących można zmienić opcję KT na licytację niektórych przedmiotów? Jeżeli przy opcji Kup Teraz ktoś poprosi o rezerwację przedmiotu na jakiś czas, a następnie inna osoba chce zakupić tę rzecz bez zastanawiania się,to jak należy postąpić? Zarezerwować dla tej pierwszej osoby, czy sprzedać tej drugiej?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ala123']Mam pytanie: jeżeli fanty na bazarku wystawione są w opcji Kup Teraz,to czy na prośbę kupujących można zmienić opcję KT na licytację niektórych przedmiotów? Jeżeli przy opcji Kup Teraz ktoś poprosi o rezerwację przedmiotu na jakiś czas, a następnie inna osoba chce zakupić tę rzecz bez zastanawiania się,to jak należy postąpić? Zarezerwować dla tej pierwszej osoby, czy sprzedać tej drugiej?[/QUOTE]

co do rezerwowania,ja zawsze rezerwowałam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='devoner']co do rezerwowania,ja zawsze rezerwowałam[/QUOTE]

Ja właśnie nie zdążyłam zarezerwować,bo prośba o rezerwację była w nocy,a rano jak weszłam na wątek,był już wpis innej osoby,która chciała kupić fant. Pomimo to,powinnam zarezerwować? No,a co z tą opcją KT ? Można w trakcie trwania bazarku zmienić na licytację?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ala123']Ja właśnie nie zdążyłam zarezerwować,bo prośba o rezerwację była w nocy,a rano jak weszłam na wątek,był już wpis innej osoby,która chciała kupić fant. Pomimo to,powinnam zarezerwować? No,a co z tą opcją KT ? Można w trakcie trwania bazarku zmienić na licytację?[/QUOTE]

osoba rezerwująca była pierwsza z tego co piszesz,ja bym zrobiła rezerwację,co do zmiany z kup teraz na licytację to nie bardzo wiem,ale chyba osoba kupująca musiałaby się na to zgodzić,napisz może do moderatora do Viris na pewno ci odpowie,mnie pomogła

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...