Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

[quote name='wani']Ehh chce zalozyc swoj pierwszy bazarek, ale mam jakies mega problemy z edycja... :/ Chyba na dzis zrezygnuje i dokoncze to jutro... Tylko prosze nie zamykac mi watku! plisssss :][/QUOTE]

daj na opcje zaawansowane to wtedy zedytujesz posta :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wani']Ehh chce zalozyc swoj pierwszy bazarek, ale mam jakies mega problemy z edycja... :/ Chyba na dzis zrezygnuje i dokoncze to jutro... Tylko prosze nie zamykac mi watku! plisssss :][/QUOTE]

Wani, żeby wyedytować i móc zapisać zmiany musisz kliknąć po "edytuj" "edycja zaawansowana" - wtedy robota :)

Link to comment
Share on other sites

[B]To nie będzie pytanie tylko prośba[/B]

Błagam - zróbcie tu jakiś instruktaż do przesyłek, nawet mogę się tym sama zająć bo mi ręce opadają - już 2 razy dostałam przesyłkę która miała gabaryty listu (rozmiar B) a przyszła paczką, naprawdę - najtańsza paczka kosztuje 9,5 zł i tyczy się tylko rzeczy naprawdę dużych.

po prostu mi żal że kasa zamiast iść na psiaki idzie na pocztę polską, bo ja płacę jak za polecony który w tej sytuacji kosztował by niecałe 5 zł a nie dwa razy tyle

[COLOR=Red]Naprawdę , list może ważyć nawet do 2 kg i to jest ciągle list!!! byleby spełniał warunki wymiarów[/COLOR]

wiem że Panie w okienku próbują wykorzystać sytuacje ale wystarczy podejść z pewną miną i powiedzieć "poproszę polecony zwykły, to zdaje się będzie gabarycik B, proszę sprawdzić" i niech wam nie wmawiają że to paczka, sprawdźcie na stronie poczty polskiej, tam mozna poczytać:

[COLOR=Red]GABARYT B to przesyłki o wymiarach:
MINIMUM - jeśli choć jeden z wymiarów przekracza wysokość grubość 20 mm lub długość 325 mm, lub szerokość 230 mm,
MAKSIMUM - suma długości, szerokości i wysokości (grubości) 900 mm, przy czym największy z tych wymiarów (długość) nie może przekroczyć 600 mm.[/COLOR]

zauważcie że to jest w mm czyli w przeliczeniu na cm to spokojnie jeśli tylko nie przekroczymy wagi 2 kg możemy wysłać list wielkości np koperty A4 i jeszcze sporej grubości i to będzie list!!!!

Link to comment
Share on other sites

Basiapron - w całej rozciągłości popieram.
Faktycznie moje spostrzeżenia co do wysyłek bazarkowych są podobne - zbyt czesto sie zdarza wysyłanie rzeczy paczką jesli mozna to zrobic znacznie taniej listem. A juz pomijając koszty , paczki idą inna "scieżką" i ich dostarczanie trwa znacznie dłużej niz listu - a to tez przeciez ma niejednokrotnie znaczenie.

Waga przesyłki do 2 kg to na prawdę duzo - z wyjatkiem np. ceramiki czy litego metalu to jesli przesyłka zawiera ciuch a nawet ksiązke musi byc tego na prawde dużo aby przekroczyc dopuszczalny limit.

I jeszcze dodam że list wcale nie musi byc w kopercie - to nie kwestia opakowania a właśnie waga+ gabaryty+ decyzja wysyłajacego decyduja jak przesyłka będzie zakwalifikowana.
Tak więc nawet pudełko o długości np. 40 cm jesli jego szerokośc i wysokośc nie przekraczają w sumie 50 cm ( czyli powiedzmy 25 x25 cm)MOŻE byc listem. Dla uzmysłowienia o czym mówimy - jest to pudełko sporo większe niż pudełko po butach.
I kolejna droga do "zbicia" ceny wysyłki to opakowanie - nie wszystko przeciez wymaga "bąbelkowej" koperty . Sweterek czy pluszowa zabawka nie wymaga takiego zabezpieczenia - woreczek foliowy+zwykła o wiele tańsza koperta a nawet kawałek papieru pakowego w zupełności wystarczy. Wiem że to może bardziej pracochłonne ale skoro bazarki robią ludzie zbierający groszowe nawet wpłaty na psiaki to chyba taki apel o oszczedność nikogo nie zdziwi ani nie oburzy.

wklejam link do cennika poczty polskiej - warto się z nim zapoznać gdyż liczyc na zyczliwe doradztwo pań w okienku raczej nie radzę...

to przydatne do szybkiej wyceny wybranego wariantu przesyłki
[url]http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm[/url]

to do zapoznania sie z warunkami jakie dany rodzaj przesyłki powinien spełniać
[url]http://www.poczta-polska.pl/cenniki/Cennik_Krajowy_2008.pdf[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']



I jeszcze dodam że list wcale nie musi byc w kopercie - to nie kwestia opakowania a właśnie waga+ gabaryty+ decyzja wysyłajacego decyduja jak przesyłka będzie zakwalifikowana.
Tak więc nawet pudełko o długości np. 40 cm jesli jego szerokośc i wysokośc nie przekraczają w sumie 50 cm ( czyli powiedzmy 25 x25 cm)MOŻE byc listem. Dla uzmysłowienia o czym mówimy - jest to pudełko sporo większe niż pudełko po butach.
[/QUOTE]
chodziło mi o przykład, że np wielkość koperty plus wysokość spora, ale pudełko po butach to też dobre porównanie

ja kupuję w papierniczym papier do pakowania przesyłek - taki brązowy za 90 gr arkusz, do tego taśma klejąca i wystarczy mi na sporo przeróżnej wielkości przesyłek

[B]naprawdę warto wiedzieć co jest listem, pieski na tym sporo zyskają!!![/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']Basiapron - w całej rozciągłości popieram.
Faktycznie moje spostrzeżenia co do wysyłek bazarkowych są podobne - zbyt czesto sie zdarza wysyłanie rzeczy paczką jesli mozna to zrobic znacznie taniej listem. A juz pomijając koszty , paczki idą inna "scieżką" i ich dostarczanie trwa znacznie dłużej niz listu - a to tez przeciez ma niejednokrotnie znaczenie.

Waga przesyłki do 2 kg to na prawdę duzo - z wyjatkiem np. ceramiki czy litego metalu to jesli przesyłka zawiera ciuch a nawet ksiązke musi byc tego na prawde dużo aby przekroczyc dopuszczalny limit.

I jeszcze dodam że list wcale nie musi byc w kopercie - to nie kwestia opakowania a właśnie waga+ gabaryty+ decyzja wysyłajacego decyduja jak przesyłka będzie zakwalifikowana.
Tak więc nawet pudełko o długości np. 40 cm jesli jego szerokośc i wysokośc nie przekraczają w sumie 50 cm ( czyli powiedzmy 25 x25 cm)MOŻE byc listem. Dla uzmysłowienia o czym mówimy - jest to pudełko sporo większe niż pudełko po butach.
[B]I kolejna droga do "zbicia" ceny wysyłki to opakowanie - nie wszystko przeciez wymaga "bąbelkowej" koperty . Sweterek czy pluszowa zabawka nie wymaga takiego zabezpieczenia - woreczek foliowy+zwykła o wiele tańsza koperta a nawet kawałek papieru pakowego w zupełności wystarczy.[/B] Wiem że to może bardziej pracochłonne ale skoro bazarki robią ludzie zbierający groszowe nawet wpłaty na psiaki to chyba taki apel o oszczedność nikogo nie zdziwi ani nie oburzy.

wklejam link do cennika poczty polskiej - warto się z nim zapoznać gdyż liczyc na zyczliwe doradztwo pań w okienku raczej nie radzę...

to przydatne do szybkiej wyceny wybranego wariantu przesyłki
[url]http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm[/url]

to do zapoznania sie z warunkami jakie dany rodzaj przesyłki powinien spełniać
[url]http://www.poczta-polska.pl/cenniki/Cennik_Krajowy_2008.pdf[/url][/QUOTE]

dodam, że przesyłka nie musi być zapakowana w papier
można wysłac np torebkę czy książkę czy cokolwiek dobrze zapakowane np w czarny worek
dobrze zapakowane oznacza ze nie wrzucamy czegoś do worka zawiązujemy jak ten ze śmieciami i szczesliwi idziemy na pocztę tylko, że wspomniany czarny worek może robić za papier
czasami cięzko zapakowac coś dziwniegabarytowego w papier bo się papier drze czy cokolwiek wtedy mozna zapakowac w folię
tylko tak "ściśle"
ja ostatnio wysyłałam jako list polecony przesyłkę w pudełku
w domu zrobiłam to pudełko z jakiegos inne
no nie wygladało rewelacyjnie
wiec po wierzchu zapakowałam w niebieski worek śmieciowy i tam nakleiłam adresy i bez problemu poszło jako list

jak jeszcze można obtanić przesyłkę poprzez tańsze opakowanie - ja np wykorzystuję "wnętrzości" starych przesyłek, tzn bąbelkowe wnętrze
sprawdza się idealnie do tego co powyżej pisała taks

i ja kieruję się zasadą ze cokolwiek nie waży 2 kg i ma przyzwoite gabaryty czyli nie jest stojącą lampką nocną czy wieszakiem na ubrania - idzie jako list a nie paczka

chociaż raz pani kazała mi przesyłkę wielkości pół pudełka po butach wysłac jako paczkę a nie list
bo niby mogaby iśc jako list ale takie gabaryty to już powinna iść paczka

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=DarkGreen][B]Skoro macie tyle chęci zróbcie to ładnie i składnie a gdzieś to upchniemy :)[/B][/COLOR].

Ja tam o tym wiem co i jak wysyłać, mam nawet kupione różne rozmiary pudełek fasonowych i wszystko to MA PRAWO iść jako polecony.

A licytując coś na bazarku można też zawsze starać się wytłumaczyć sprzedającemu że nie tylko listy to wg poczty listy ;>

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='groosia']mam pytanie, czy mysliscie ze moglabym powystawiac VHSY? wiecie te kasety na megnetowid, bo mam sporo bajek i filmow,ale nie wiem czy ludzie uzywaja takich rzeczy jeszcze:([/QUOTE]
Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz :)
Myślę, że są jeszcze osoby, które używają magnetowidu. Sama ostatnio zdobyłam taki sprzęt (sprawny!!), bo myślałam żeby niektóre kasety przegrać na DVD. Zwłaszcza te z dzieciństwa mojego już prawie pełnoletniego syna. Musiałam sprawdzić które to kasety. Ale był ubaw!!!

Link to comment
Share on other sites

mam pewne pytanie. otoz sasiedzi mojej kolezanki maja suczke i 4 szczeniaki. niestety wogole nie interesuja sie tymi psami. kolezanka musi je karmic. suczke trzeba wysterylizowac a szczeniaki odrobaczyc. na jedno odrobaczenie mialysmy kase. gorzej z reszta. no wiec psy sa czyjes ale praktycznie niczyje. czy w takiej sytuacji mozna zalozyc bazarek aby uzbierac kase na sterylizacje i odrobaczenie?

Link to comment
Share on other sites

poproszę o DOKŁADNĄ informację za co dostałam 3 punkty karne? Udzieliła mi ich mod o nicku Viris pisząc: "za [U]notoryczne[/U] łamanie regulaminu bazarku" Wystawiłam raptem 2 albo 3 bazarki (chyba że o jakimś zapomniałam to proszę uprzejmie o przypomnienie) - jeden był regulaminowy, drugi miał napisane "5 dni od I oferty" , ale miał szczegółowe rozliczenie i wszystko poza tym było ok. Ten ostatni, okay, rozumiem, nie było daty zakończ. w tytule, to jasne. Proszę zatem o odniesienie się do słowa "notoryczne" i wyjaśnienie nie na pw, ale tutaj dlaczego mi zostały dane te punkty na tak długi czas (do listopada bodajże). Dla mnie po pierwsze notoryczny odnosi się do dużego przewinienia a po drugie można było chyba dać ostrzeżenie a niekoniecznie punkty karne od razu, prawda?
Nie róbmy z dogo krucjaty, bo się tu tworzy biurokracja jak w schronach, nie liczy się pomoc psom, tylko władza i wlepianie punktów karnych oraz banowanie. Miejmy do siebie bardziej ludzkie podejście, w końcu i mod jest tu zdaje się żeby pomagać psom. Argument, że "powtarza się wiele razy, więc się ma prawo być zmęczonym tym" do mnie nie przemawia, ja w pracy muszę po milion razy powtarzać i nie mam prawa być niemiła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kagome19']mam pewne pytanie. otoz sasiedzi mojej kolezanki maja suczke i 4 szczeniaki. niestety wogole nie interesuja sie tymi psami. kolezanka musi je karmic. suczke trzeba wysterylizowac a szczeniaki odrobaczyc. na jedno odrobaczenie mialysmy kase. gorzej z reszta. no wiec psy sa czyjes ale praktycznie niczyje. czy w takiej sytuacji mozna zalozyc bazarek aby uzbierac kase na sterylizacje i odrobaczenie?[/QUOTE][COLOR=Green][B]Jeśli odbierzecie szczeniaki właścicielom, założycie im wątek udokumentowany zdjęciami i rachunkami od weta oraz będziecie szczeniakom szukać nowych domów - na umowę adopcyjną - to możecie wystawić na nie bazarek. W przeciwnym razie pozostaje allegro (link do allegra można umieścić w podpisie na forum) lub inne możliwości zebrania gotówki.[/B][/COLOR]

[quote name='Rodzice Maciusia :)']poproszę o DOKŁADNĄ informację za co dostałam 3 punkty karne? Udzieliła mi ich mod o nicku Viris pisząc: "za [U]notoryczne[/U] łamanie regulaminu bazarku" Wystawiłam raptem 2 albo 3 bazarki (chyba że o jakimś zapomniałam to proszę uprzejmie o przypomnienie) - jeden był regulaminowy, drugi miał napisane "5 dni od I oferty" , ale miał szczegółowe rozliczenie i wszystko poza tym było ok. Ten ostatni, okay, rozumiem, nie było daty zakończ. w tytule, to jasne. Proszę zatem o odniesienie się do słowa "notoryczne" i wyjaśnienie nie na pw, ale tutaj dlaczego mi zostały dane te punkty na tak długi czas (do listopada bodajże). Dla mnie po pierwsze notoryczny odnosi się do dużego przewinienia a po drugie można było chyba dać ostrzeżenie a niekoniecznie punkty karne od razu, prawda?
Nie róbmy z dogo krucjaty, bo się tu tworzy biurokracja jak w schronach, nie liczy się pomoc psom, tylko władza i wlepianie punktów karnych oraz banowanie. Miejmy do siebie bardziej ludzkie podejście, w końcu i mod jest tu zdaje się żeby pomagać psom. Argument, że "powtarza się wiele razy, więc się ma prawo być zmęczonym tym" do mnie nie przemawia, ja w pracy muszę po milion razy powtarzać i nie mam prawa być niemiła.[/QUOTE][COLOR=Green][B]Dalej łamiesz regulamin forum (np podpisem). Czy mam się rozwodzić nad Twoimi wszystkimi przewinieniami na całym forum (nie chodzi jedynie o bazarek) tu publicznie - czy wolisz na prywatną wiadomość? Pozdrawiam.[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Viris, szczeniaki maja watek na dogo i szukamy im nowych domow. Musze sie dopytac kolezanki jak bedzie z tym podpisywaniem umowy adopcyjnej. Czyli mame trzeba by bylo tez odebrac zeby zbierac na sterylke? Z tym moze byc problem :/ a sterylka strasznie droga. moze sprobuje z allegro

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rodzice Maciusia :)']poproszę o DOKŁADNĄ informację za co dostałam 3 punkty karne? Udzieliła mi ich mod o nicku Viris pisząc: "za [U]notoryczne[/U] łamanie regulaminu bazarku" Wystawiłam raptem 2 albo 3 bazarki (chyba że o jakimś zapomniałam to proszę uprzejmie o przypomnienie) - jeden był regulaminowy, drugi miał napisane "5 dni od I oferty" , ale miał szczegółowe rozliczenie i wszystko poza tym było ok. Ten ostatni, okay, rozumiem, nie było daty zakończ. w tytule, to jasne. Proszę zatem o odniesienie się do słowa "notoryczne" i wyjaśnienie nie na pw, ale tutaj dlaczego mi zostały dane te punkty na tak długi czas (do listopada bodajże). Dla mnie po pierwsze notoryczny odnosi się do dużego przewinienia a po drugie można było chyba dać ostrzeżenie a niekoniecznie punkty karne od razu, prawda?
Nie róbmy z dogo krucjaty, bo się tu tworzy biurokracja jak w schronach, nie liczy się pomoc psom, tylko władza i wlepianie punktów karnych oraz banowanie. Miejmy do siebie bardziej ludzkie podejście, w końcu i mod jest tu zdaje się żeby pomagać psom. Argument, że "powtarza się wiele razy, więc się ma prawo być zmęczonym tym" do mnie nie przemawia, ja w pracy muszę po milion razy powtarzać i nie mam prawa być niemiła.[/QUOTE] Widzę że Ciebie już nie ma, a mnie jutro do późna raczej nie będzie na necie, więc zgodnie z prośbą piszę tu na wątku.


Definicja ze słownika języka polskiego :

notoryczny
1. «stale postępujący w pewien sposób, zwykle niewłaściwy»
2. «o zjawiskach negatywnych: ciągle się powtarzający»


Niestety słownik nie definiuje ile to konkretnie razy powtarzające się zdarzenie możemy uznać za notoryczne, zatem przyjęłam i od dawna stosuję zasadę że notoryczne = trzy razy powtórzone. Można też przyjąć że stosuję jakże znaną zasadę "do trzech razy sztuka".
Jeśli wziąć pod uwagę przykłady z bazarków, gdy widzę temat bez daty zakończenia, upominam za pierwszym i za drugim razem, przy kolejnym z kolei zostają przydzielone punkty karne - w zależności od wszystkich przewinień na forum przypisanych użytkownikowi.

A teraz konkrety:

Odnotowane przez moderatorów (nie tylko mnie):
*10 listopad 2008 - usunięty nieregulaminowy podpis
*4 luty 2009 - usunięty nieregulaminowy podpis + punkt karny (wygasł) w ramach ostrzeżenia (bo poprzednio samo usunięcie nie poskutkowało)
*9 kwiecień 2009 - usunięty nieregulaminowy podpis (moderator nie dał punktów karnych)
*18 maj 2009 - bazarek bez daty w tytule (plus wpisane że upomnienie na wątku nie zostało przyjęte do wiadomości i rozpoczęto dyskusję)
*18 maj 2009 - usunięty nieregulaminowy podpis plus 2 punkty karne na zawsze (recydywa)
*24 maj 2009 - odnotowano odpowiedź na wątku "co chcecie kupić na bazarku" - mimo że w wątku jest prośba (i zasada) by tam pisać tylko zapotrzebowanie a odpowiedzi kierować na PW (dla przejrzystości tematu)
*6 wrzesień 2009 - Kolejny raz (drugi) bazarek nie ma daty zakończenia w tytule.
*17 sierpień 2010 - Bazarek bez daty w tytule (po raz trzeci), nie ma w nim linku do celu na dogomanii, nie ma linku do wątku z rozliczeniem.


3 punkty karne przyznane 17 sierpnia 2010 roku (na 3 miesiące) to efekt notorycznego nie dodawania daty zakończenia w tytule bazarku plus przestudiowania całości zachowania i różnych przewinień na forum. 3 miesiące to termin bardzo krótki - bo przecież żeby uzbierać na bana trzeba się więcej postarać (teraz do bana brakuje 5 punktów).

Na dogomanii jest prawie 30tys użytkowników, jeśli każdy miałby "prawo" napsocić np. po 10 razy zanim otrzymałby zwykły punkt karny - to wierz mi moderatorów musiałoby być 10tys. Punkty karne to nie ban - to one właśnie pełnią rolę swoistego upomnienia i ostrzeżenia (nawet tabelka z wykazem punktów nazywa się właśnie tak). Nie byłoby tej rozmowy gdyby przestrzeganie regulaminu weszło Ci w krew. To jest kilka zasad, nie są stworzone po to by utrudniać życie - tylko właśnie ułatwiać. Wielu użytkowników świetnie sobie z tym radzi i ich "historia" jest czyściutka. Piszesz o bardziej ludzkim podejściu - to działa w dwie strony - Ty przestrzegasz regulaminu - ja nie tracę czasu na upominanie, a tym samym mogę poświęcić czas na pomaganie psom (jako człowiek, nie moderator).

Przeczytałam obie wersje Twojego postu. Odnośnie porównania do pracy - wypłać mi pensję za moderacje - będę milsza o 100%. Moderator na forum nie jest po to by pomagać psom, ale żeby dbać o porządek i przejrzystość tej skarbnicy wiedzy i wielkiego narzędzia do pomocy pokrzywdzonym zwierzętom. Od pomagania psom (między innymi) jestem na forum jako człowiek - nie jako moderator.

Nadmienię tylko że trafiłam na Twój bazarek przypadkiem usuwając spam o innym bazarku z tematu (chcąc go oczyścić). Żeby nie było że mam manię prześladowczą i tylko czekam na kolejne przewinienie.

Zmniejsz sobie podpis bo masz za wysoki (który to już raz?). Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='łolkiee']Viris a ja chciała bym zadać pytanie nie zgodne z tematem ale skoro już jesteś;)

czy będzie możliwość (kiedyś) wstawiania więcej niż 2 banerki w podpisie...
i czy nadal jest maksymalna wielkość podpisu 100x500 ??[/QUOTE] [COLOR=Green][B]Można wstawiać dwa banerki w podpisie, można wstawiać i więcej. Muszą tylko mieścić się w regulaminowych wymiarach czyli 100 pikseli wysokości i 500 szerokości. Była już dyskusja na ten temat - nie przewidujemy takiej możliwości (ale to od Administracji zależy). Są fora gdzie nie ma ograniczeń przy podpisach i często trudno odnaleźć między obrazkami i linkami właściwą treść postu.[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...