Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

W jezyku polskim istnieje forma czasownika dokonana i niedokonana o czym warto pamiętać;)

Co innego oznacza :
bazarek jest [B]zamykany( [/B]kończy się, trwa do[B]...)[/B] o 10.30
co oznacza czynność trwającą , w tym wypadku domyślnie minutę i znowu domyślnie- mozna przypuszczać że czynność ta zostanie wykonana i o 10.31 bazarek z zamykanego zmieni się w juz zamknięty

a co innego oznacza stwierdzenie że bazarek jest [B]zamknięty[/B] ( skończony, nieczynny...) o 10.30 ( co oznacza czynność zakończoną , dokonaną wraz z wybiciem godziny 10.30)

i analogicznie jest róznica :
licytacja [B]będzie kończona[/B] o 10.30
i licytacja [B]będzie zakończona[/B] o 10.30

dlatego aby informacja o której mówimy była precyzyjna i jednoznaczna lepiej unikac formy niedokonanej.
a więc nie "bazarek trwa do 10.30"
a lepiej " bazarek będzie/zostanie zamknięty o 10.30"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ick']Reguła jest obecnie znana ale nie jest stosowana na wszystkich bazarkach..
Są jeszcze wyjątki..
Będzie chyba dobrze jak wpiszemy to do regulaminu i nie będzie już na ten temat dyskusji
i każdy nie będzie na swoim bazarku inaczej to interpretować co to oznacza...
Szczególnie po jego zakończeniu kiedy okazuje się,że są rózne interpretacje.
Prościej i bezkonfliktowo jak zostanie to wpisane w regulaminie co to oznacza.[/QUOTE]


a wydawało mi się że już wszystko wyjaśnione? jednak widzę, że ick co innego pisze mi, co innego pod publikę.


Wyjaśnie, że całe to zamieszanie robione przez ick dotyczy bazarku prowadzonego przeze mnie. Oto on: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/193969-Torba-NIKE-Biżu-Książki-Zara-Levis-TH-Ikea-do-20-10-g.17-ROZLICZAM[/URL]

[B]Bazarek został założony 5 października[/B]

W pierwszym poście było jasno określone że:
[quote name='jambi_'] [B][SIZE=3][COLOR=red][U]Bazarek potrwa do 20 października do godziny 17.00 [/U][/COLOR][/SIZE][/B]
[/QUOTE]

[B]ani razu na wątku nie padło żadne pytanie ani prośba o wyjaśnienie co to właściwie oznacza! [/B]


[quote name='ick']I nalepiej jeszcze przed końcem napisać co to oznacza dla prowadzającego bazarek a nie już po fakcie.[/QUOTE]

[B]a może najlepiej się spytać jak się ma watpliwości?[/B]


[quote name='Diora'][B][COLOR=red]Do czasu, gdy regulamin nie zostanie sprecyzowany, decyduje o tym sprzedający.[/COLOR][/B] Na upartego, uważam, że licytacja o 16:59 jest ważna, bo regulamin wyraźnie mówi o tym, aby podać "[B]datę i godzinę zakończenia licytacji lub bazarku" -[/B] A nie określenie do kiedy on trwa ;) Niby masło maślane, ale jednak... :)[/QUOTE]

tak chyba właśnie jest, ale cały problem tkwi w tym, że ick odmawia mi tego prawa i uznania licytacji z godziny 17.00 uznając ją za nieważną i powołując się na Regulamin właśnie...


[B][U]Dziękuję Pianka za tą odpowiedź: [/U][/B]

[quote name='Pianka']Oczywiście, ze od momentu wprowadzenia do regulaminu, dopóki nie ma tego w regulaminie o tym z której godziny są ważne deklaracje decyduje sprzedajacy.
Jak dodamy to do regulaminu to napisze to w tym watku.[/QUOTE]

dla mnie już wszystko jasne, jednak widze, że dla ick nadal nie

[quote name='ick']No tak a co robimy gdy: informacja jest na pierwszym poście bazarku :
Bazarek potrwa do 17:00..A co to dokladnie znaczy? Dowiadujemy się po zakończeniu
I jak licytujemy do 16 :59..TO .dla mnie jest koniec ...
a inna osoba licytuje dalej ,bo dla niej koniec jest o 17:00
Nie ma czasu na pytania ..bo zostały tylko sekundy..
Bazarek się kończy ..No i kto ma zadecydować,ktora licytacja jest ważna...
No tak to nie takie proste...
i chyba trzeba i o16:59 i o 17:00 licytować ..bo jak to wcześniej interpretowac?[/QUOTE]

[B]licytowanie o pełnej godzinie jest normalną praktyką!!! nikt nie robi takich problemów, ludzie licytują na bazarkach bo chcą pomagać psom! a nie żeby zrobić tanie zakupy - chcesz kupować tanio? idź na allegro! [/B]
[B]mi zależy na tym aby z fantów które przedstawiam do sprzedaży uzyskać jak najwięcej pieniędzy dla potrzebujących psów - dlatego każde postąpienie jest dla mnie ważne, bo każda złotówka się liczy![/B]

Ja przepraszam, ale ja mam dość całodziennego tłuczenia się o łańcuszek za 12 zł :roll:
ciągłych PW, żali, maglowania wciąż tego samego, pisania mi o moderatorach, którzy mają takie samo zdanie - co jak widze nie jest do końca prawdą...

Link to comment
Share on other sites

Mozna przecież zapytać o zasady i reguły ..Po to jest ten watek założony.
Czy ja nie uznałam Twojej decyzji.?Mozna przecież spojrzeć na ten watek.
.Czy robię TAM jakieś zamieszanie ?Nie można było pytać, bo nie było prowadzącego
a to sie też zdarza...Było za mało czasu. Ale ta sprawa jest już po fakcie...
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/193969-Torba-NIKE-Biżu-Książki-Zara-Levis-TH-Ikea-do-20-10-g.17-ROZLICZAM[/URL]
I pisze tutaj na ten temat, bo jak widać chyba jest potrzebny jest taki zapis w regulaminie
aby w przyszłości uniknąc takich niesympatycznych i niepotrzebnych dyskusji na tym forum.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks'][SIZE=3][B]W jezyku polskim istnieje forma czasownika dokonana i niedokonana o czym warto pamiętać[/B][/SIZE];)

Co innego oznacza :
bazarek jest [B]zamykany( [/B]kończy się, trwa do[B]...)[/B] o 10.30
co oznacza czynność trwającą , w tym wypadku domyślnie minutę i znowu domyślnie- mozna przypuszczać że czynność ta zostanie wykonana i o 10.31 bazarek z zamykanego zmieni się w juz zamknięty

a co innego oznacza stwierdzenie że bazarek jest [B]zamknięty[/B] ( skończony, nieczynny...) o 10.30 ( co oznacza czynność zakończoną , dokonaną wraz z wybiciem godziny 10.30)

i analogicznie jest róznica :
licytacja [B]będzie kończona[/B] o 10.30
i licytacja [B]będzie zakończona[/B] o 10.30

dlatego aby informacja o której mówimy była precyzyjna i jednoznaczna lepiej unikac formy niedokonanej.
a więc nie "bazarek trwa do 10.30"
a lepiej " bazarek będzie/zostanie zamknięty o 10.30"[/QUOTE]

Myślę, że tu jest wiedza podana w pigułce ;)
warto przeczytać ze zrozumieniem i zapamiętać :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiek0502']albo jeszcze prościej:

bazarek trwa do 23.00
jako ostatnią ważną uznaję się licytację z godziny 22.59:razz:[/QUOTE]

taaaa i jako że nie ma naliczania sekundowego to może się zdarzyć, że będzie parę postów z 22.59 i zaczną się znowu dywagacje, kto jest zwycięzcą :roll: ;)

Ja nie wiem, wcześniej nie było takich problemów na bazarku, dopiero ostatnio jakieś takie zawiłości są wyciągane :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

Ale nie bawcie sie już w formy czasownika dokonanego i nie dokonanego, napisałam juz wyraźnie, ze ostatnia wiażąca deklaracja liczy sie z godziny 59. Tak zostało to ustalone ze wszystkimi modami wspólnie. Wprowadze to w weekend do regulaminu i wtedy bedzie to obowiązywało. A dopóki nie ma nic w regulaminie w przypadku sporu decyzje czy bazarek zakończony jest z godziny 59 czy 00 decyduje sprzedający. Tak według mnie jest najsprawiedliwiej, jasno określone co i jak.


[quote name='"IV_"']może się zdarzyć, że będzie parę postów z 22.59 i zaczną się znowu dywagacje, kto jest zwycięzcą[/QUOTE]
no to chyba jasne, ze ten ostatni post z tej godziny. No chyba, ze dwie osoby zalicytuja tą sama kwotą, to jasne, ze wygrywa ta osoba która była pierwsza.

Link to comment
Share on other sites

Skoro formą sprzedaży jest licytacja to powinno brać się przykład z portali aukcyjnych. W końcu na tym się wzorujemy, tak??
U siebie na bazarku nie raz miałam podobny problem, moderatora prosiłam o pomoc.
[quote name='Czarodziejka'][B][COLOR=green]Oferta złożona o 22.00 jest ofertą spóźnioną. Nawet na Allegro zegar odlicza sekundy i o 22.00 już niestety jest po ptakach. Tak więc faktycznie ta oferta jest nieważna. [/COLOR][/B][/QUOTE]
I takiej wersji powinniśmy się trzymać.
Konieczny jest zapis w regulaminie, ponieważ spory są zbędne i trzeba je jak najszybciej załagodzić.
Wszyscy jesteśmy tutaj po to, by pomagać.

Miałam też taką sytuację... Nie dość, ze dogo muliło, to jeszcze posty "skakały".
Spóźniłam się, die wylicytowałam rzeczy na której mi zależało, bo mój post wskoczył o 22.00
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/194354-Koniec...-dla-Dyzia-na-weta-i-ząbki-do-17-10-10-do-godz.-22.00-!!!/page9[/URL]
I do nikogo nie mam pretensji. Moja wina - trzeba było przebijać oferty wcześniej :)

Polatałam, poszukałam... i zapis z bazarku o który zaczęła się dyskusja brzmi:

[quote name='jambi_'][B][SIZE=3][COLOR=red][U]Bazarek potrwa do 20 października do godziny 17.00 [/U][/COLOR][/SIZE][/B]
[/QUOTE]

bez dopisku, że ofertu składane o pełnej godzinie 17.00 będą brane pod uwagę. Czyli oferty z 16.59 są wazne, późniejsze nie... jak przewidują ogólne zasady aukcyjne.

Chciałam dodać, że piszę to bez opowiadania się po którejkolwiek ze stron sporu.

Link to comment
Share on other sites

[B]No to ja mam teraz prośbę do [COLOR=green]Moderatora[/COLOR] - zapraszam na wątek dyskusyjnego Bazarku - [COLOR=red]prosze o wypowiedzenie się w tej kwestii[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000][/COLOR][/B]
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/193969-Biżu-Nike-Zara-Ikea-książki-NA-SZNAUCERY-do-20-10-g.17[/URL]

Link to comment
Share on other sites

I to jest właściwe podejście do sprawy :)
Od tego są moderatorzy (chyba) by pomóc w rozwikłaniu problemu.
Bo jak to próbuje robić wiele osób na raz to zdarzają się kłótnie i niedomówienia. Nie mozemy przez takie błahostki stawać się dla siebie wzajemnie wrogami. Cel wszyscy mamy jeden.

Może priva napisz do moda?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pianka']Ale nie bawcie sie już w formy czasownika dokonanego i nie dokonanego, napisałam juz wyraźnie, ze ostatnia wiażąca deklaracja liczy sie z godziny 59. Tak zostało to ustalone ze wszystkimi modami wspólnie. Wprowadze to w weekend do regulaminu i wtedy bedzie to obowiązywało. [B]A dopóki nie ma nic w regulaminie w przypadku sporu decyzje czy bazarek zakończony jest z godziny 59 czy 00 decyduje sprzedający.[/B] Tak według mnie jest najsprawiedliwiej, jasno określone co i jak.
[/QUOTE]


Przecież Mod wyraził się jasno :roll:

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie.
Brutus jest psem, na DT u nas, od dawna. Nikt go nie chciała, bo jest niezbyt przyjazny wobec obcych, ma swoje "jazdy" i był nie do końca sprawny.
Teraz- rozsypał się solidnie. Technicznie wiadomo, ze nikt go nie weźmie, zreszta zmiana domuw jego stanie byłaby okrucieństwem.
Jednak ciągle oficjaknie jest tymczasowiczem....

Czy można na niego zrobić bazarek?

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/83606-Zagłodzony-pies-nie-wychodzi-od-roku-z-mieszkania!!!!-Szukamy-D.-stałego!!!!/page52[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Green][B]do regulaminu zostało wprowadzone to o godzinach i pare innych rzeczy, zapoznajcie sie z tym[/B][/COLOR]


[quote name='ulvhedinn']Mam pytanie.
Brutus jest psem, na DT u nas, od dawna. Nikt go nie chciała, bo jest niezbyt przyjazny wobec obcych, ma swoje "jazdy" i był nie do końca sprawny.
Teraz- rozsypał się solidnie. Technicznie wiadomo, ze nikt go nie weźmie, zreszta zmiana domuw jego stanie byłaby okrucieństwem.
Jednak ciągle oficjaknie jest tymczasowiczem....

Czy można na niego zrobić bazarek?

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/83606-Zag%C5%82odzony-pies-nie-wychodzi-od-roku-z-mieszkania%21%21%21%21-Szukamy-D.-sta%C5%82ego%21%21%21%21/page52"]http://www.dogomania.pl/threads/83606-Zagłodzony-pies-nie-wychodzi-od-roku-z-mieszkania!!!!-Szukamy-D.-stałego!!!!/page52[/URL][/QUOTE]

ulv to jest napisane w regulaminie
[QUOTE][B]Bazarek jest miejscem gdzie zbierane są fundusze na [/B][COLOR=#9932cc][B][COLOR=red]bezdomne zwierzęta (za zwierze bezdomne uznaje się zwierze, które jest do adopcji i szuka domu docelowego)[/COLOR][/B][/COLOR][/QUOTE]nie wiem jak mam to inaczej ujać żeby wszyscy zrozumieli.
Dla bazarku nie ma takiego czegos jak dożywotni DT. Dożywotni DT nie szuka psu domu, tylko zatrzymuje go na stałe.

Link to comment
Share on other sites

Pianko nie zwykłam polemizowac z moderatorami ale tu niestety muszę wyrazić moje wielkie rozczarowanie tym werdyktem.
Owszem JEST cos takiego jak dozywotni DT i jest to jedna ze wspanialszych spraw jakie dzieją się na dogo. Podarowanie starym, schorowanym psom lepszych warunków na ostatnie chwile zycia mimo że nie mają szans na adopcje albo "zasiedziały się" i przenoszenie ich w nowe miejsce byłoby niegodziwe to nie fanaberia tylko odruch serca ale i niestety spore obciążenie finansowe. Te psy nie tylko jedzą ale i najczęsciej wymagają leczenia. Czy to jest mniej warte wsparcia niż DT dla szczeniaczka czy pieska w typie rasy , który szybko znajdzie dom? Czy DT trwające wiele miesięcy tez mamy wykluczyc?
A może mamy promować hipokryzję i w takiej sytuacji udawać, że pies szuka domu tylko jakoś pechowo nie ma chętnych? Przecież takie, choć nieuczciwe rozwiązanie nasuwa się wobec tych zakazów samo . I pewnie nie jeden zamiast pytać i stawiać sprawę otwarcie jak uvhedinn bez mrugniecia okiem zrobi bazarek.
Dogo ma także wychowywać , uczyc wrazliwości i uczciwości . A bazarek to nie tylko okazja do zakupów ( i dyskusji kto i w której sekundzie zdobył upragniony towar) ale przede wszystkim często jedyna mozliwość zdobycia kasy ratującej psa. Czy aby to zrobić mamy kłamać? Czy na prawde nie da sie tak skonstruowac regulaminu aby te staruszki nie znalazły sie za burtą a ich opiekunowie pozostawieni sami sobie?
I proszę nie straszyć, że te wszystkie rygory sa niezbędne aby bazarek w ogóle istniał bo w takim razie zagrożone jest całe dogo.
Handel i to handel do własnej kieszeni a nie jako pomoc psom kwitnie na dogo bezkarnie i nie widzę aby był ścigany z jakims szczególnym zaangażowaniem.
Polecam dział żywieniowy i " sprzedam karmę"jako OFICJALNĄ nazwę poddziału
Polecam weterynarię i handel lekami
Polecam dział akcesoria z grupą userów których oferty przypominają już od wielu miesięcy regularny sklep internetowy
I proponuję przemyśleć zapis regulaminu pozwalający na oferty handlowe w podpisie - dla mnie to szczyt niekonsekwencji. To ,czego teoretycznie nie wolno napisac w jednym miejscu ( poscie) nad kreską jest cacy pod kreską czyli o zasięgu bez porównania większym. Czemu taki zapis ma słuzyc? Bo chyba nie podpowiedzi jak ofercie handlowej nadać większy zasięg.

Link to comment
Share on other sites

O rany a tych staruszków jest przecież najwięcej...
To właśnie one są bez szans na adopcje..Dlatego też często mają
przymusowy dozywotny DT.
Czy można zrobić ten charytatywny wyjątek?
Przecież są one cały czas na DT bo nikt ich nie chce..To co z nimi mamy zrobić..?
Prosimy o pozwolenie na te skromne bazarki dla tych staruszków,
które nas potrzebują aby choć trochę pomóc osobom ( znanym dogomaniakom) w kosztach ich utrzymania i leczenia .

Link to comment
Share on other sites

Pamiętacie Fuksa? Był pod moja opieką 10 miesięcy. Bez szans na adopcję, chociaż próbowaliśmy cały czas. Nigdy nie powiedziałam, że to MÓJ pies...
Dogomaniacy zebrali sporo pieniędzy na kojec, by miał swój kącik... To miejsce miało słuzyć kiedyś innym psiakom w potrzebie.
Kojec stanie wiosną, Fuks odszedł za TM...
Chyba należy zrozumieć osoby, które z dobrego serca opiekują się staruszkami, psiakami bez szans na adopcję... A przecież nie każdego stać na karmę, leczenie...
Co w takiej sytuacji zrobić z psiakiem jak zabraknie funduszy? Przecież wielkiego majątku z bazarków nie ma.
Myślę, że należy pomagać wszystkim, którzy tego potrzebują.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Green][B]Ten punkt regulaminu nie jest wprowadzony do dzis tylko wisi juz ponad 2 lata. Dla bazarków nie ma takiego czegoś jak dożywotni DT, można zbierać kase na watku, nie na bazarku[/B][/COLOR].[COLOR=Green][B] Macie dział "maja dom, ale potrzebuja pomocy" tam sobie możecie zbierać[/B][/COLOR].

Link to comment
Share on other sites

Te psy nie mają domu bo nikt ich formalnie nie zaadoptował. Te psy często siedzą w hotelu , który owszem, trzyma zwierze nawet do śmierci ale i wymaga opłaty.
Pianko co więc wg Ciebie jest kryterium zmiany DT na DS? Fakt nie szukania w tym momencie domu? To takich wątków jest sporo bo pies jest dopiero socjalizowany, leczony... i nie ma żadnej pewności czy i kiedy znajdzie DS
Rozumiem ( choc nie popieram) wykluczenie z bazarków psów które mają formalny dom i to od dawna a na dogo pojawiły się dopiero w momencie gdy własciciel znalazł sie w tarapatach finansowych - i to owszem, może słusznie nazywać się "ma dom ale potrzebuje pomocy".
Ale podciąganie pod te same prawa także psów wyciągniętych przez dogo z bezdomności, hotelowanych, leczonych, posiadających od początku wątek na PwP tylko dlatego, że zaprzestano poszukiwania domu uznając, że jest to sprawa beznadziejna albo na pewnym etapie wobec psa niegodziwa - nie, przepraszam najmocniej ale to chyba jakieś grube nieporozumienie.
[U]I nie polemizuje tu z zapisem regulaminu a jedynie z jego interpretacją.[/U]( a wg mnie nadinterpretacją)
Oczywiście że możemy SOBIE zbierać na kogo chcemy i możemy prowadzić dialog z pozycji my i wy , mało, możemy w ogóle zrezygnowac z pośrednictwa dogo jeśli pomoc psom okaże się tu niemożliwa ale... czy przypadkiem gdzieś nie pogubimy przy okazji tego co nas powinno łączyć i co tak trafnie ujmuje nazwa tego forum?
A jeśli nawet uważasz Pianko że obecny zapis regulaminu jest na tyle ogólny że nie uwzględnia DT dożywotnich jako formy z DS mającej niewiele wspólnego to może zamiast uznawać że jest to DS wprowadzisz uzupełnienie (tak jak wypadku czasu licytacji )- regulamin to nie Biblia i jak widać da się go poprawiać jeśli życie pokaże , że jest błąd lub luka.

Link to comment
Share on other sites

wg tego jak interpretuje Pianka wystarczy, ze dziewczyny dadzą jedno ogłoszenie a że nie będzie odzewu to juz nie ich wina przeciez, prawda?

zgadzam sie całowicie z Task
są przeciez hotele gdzie sa wyciagane psiaki i wiadomo, że ida na dożycie
i nie tylko hotele tak wyciągają psiaki, DT tez takie są
i co teraz jeśli psy nie mają kompletu deklaracji?
mają zdychac w schronisku bo moderatorzy z dogo tak a nie inaczej interpretują regulamin
w związku z czym pies nie ma możliwość dozbierania brakujących pieniędzy

3/4 osob w sytuacji ulv bez mrugnięcia okiem, zrobiłoby bazarek, nie po to żeby obejśc regulamin ale ze zwyczajnej nieświadomości, że może być to z nim niezgodne

co w sytuacji gdy ktos bierze na dt psa, który ma nikłe szanse na adopcję?
ma go nie zabierac bo nie będzie mógł dozbierac na jego leczenie zy jedzenie pieniędzy?

Link to comment
Share on other sites

Rozi my się nie kłócimy, przynajmniej ja nie mam takiego zamiaru. Różnica zdań to co najwyżej powód do dyskusji a to kolosalna różnica:lol:.
A w tej drugiej kwestii to faktycznie masz rację - skoro mod tak stawia sprawę to trzeba ogłaszać nawet jak w danym momencie psa wydać nie można.
Tyle, że to fikcja wobec której się burzę no ale cóż skoro tak trzeba...
Ulv zrobiła "błąd" pytając, jak widac nie warto być szczerym

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...