Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

Kto wyslal mi paczke z Dzierzoniowa ? Podalam do wysylki moj adres zamiast adresu sasiada. Ja bede w Warszawie za ok 2 tygodnie a upowaznienie sasieda do odbioru moich paczek skonczylo sie. Facet prosi na poczcie o wydanie tej paczki, ale nie udaje mu sie i najprawdopodobniej wroci ona do nadawcy. Oczywiscie zaplace za ponowne nadanie i zwrot, chcialabym tylko wytlumaczyc wysylajacemu dlaczego wrocila. Sprawdzam moje zakupy na bazarkach, ale nie moge rozgryzc kto wysylal z Dzierzoniowa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='li1']Kto wyslal mi paczke z Dzierzoniowa ? Podalam do wysylki moj adres zamiast adresu sasiada. Ja bede w Warszawie za ok 2 tygodnie a upowaznienie sasieda do odbioru moich paczek skonczylo sie. Facet prosi na poczcie o wydanie tej paczki, ale nie udaje mu sie i najprawdopodobniej wroci ona do nadawcy. Oczywiscie zaplace za ponowne nadanie i zwrot, chcialabym tylko wytlumaczyc wysylajacemu dlaczego wrocila. Sprawdzam moje zakupy na bazarkach, ale nie moge rozgryzc kto wysylal z Dzierzoniowa.[/QUOTE]

giselle4 jest z dzierzoniowa
ona robi duzo bazarków, może to ona?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LeCoyotte']Ostatnia zmiana regulaminu: 4 czerwca [B]2008[/B]
zacytowane posty Viris: 21-02-[B]2009[/B] oraz 19-10-[B]2009[/B].
W tym okresie regulamin nie był zmieniany.......

Ale dziękuję za odpowiedź.[/QUOTE][COLOR=DarkGreen][B]To nie chodzi o zmiany w regulaminie widziane w podpiętym dla użytkowników wątku - lecz o zmiany "tolerancji" konkretnego problemu poprzez moderatorów. My cały czas prowadzimy dyskusje na co pozwalać, na co pozwalać warunkowo itp. Ogólnie od czasu ostatniej "edycji" regulaminu zaistniało wśród moderatorów kilkanaście kolejnych jego wersji, niestety nie udało się jak na razie tych zmian wprowadzić.

Ale poruszony temat przedłużanych bazarków jeśli się nie mylę nie jest regulowany regulaminem, ale właśnie aktualnymi wskazówkami moderatorów.
Na dzień dzisiejszy przyjęta jest opcja że bazarków nie przedłużamy - nawet jeśli coś się nie sprzeda. Ostatnio jednak zezwolono na przedłużenie bazarku o dobę, ponieważ dogo świrowała i nie można było zakończyć licytacji w normalnych warunkach.

Obecnie znowu prowadzimy dyskusję o wprowadzeniu zmian w regulaminie, takie kwestie postaramy się w nim rozstrzygnąć.
Pozdrawiam.[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris'][COLOR=DarkGreen][B]To nie chodzi o zmiany w regulaminie widziane w podpiętym dla użytkowników wątku - lecz o zmiany "tolerancji" konkretnego problemu poprzez moderatorów. My cały czas prowadzimy dyskusje na co pozwalać, na co pozwalać warunkowo itp. Ogólnie od czasu ostatniej "edycji" regulaminu zaistniało wśród moderatorów kilkanaście kolejnych jego wersji, niestety nie udało się jak na razie tych zmian wprowadzić.

Ale poruszony temat przedłużanych bazarków jeśli się nie mylę nie jest regulowany regulaminem, ale właśnie aktualnymi wskazówkami moderatorów.
Na dzień dzisiejszy przyjęta jest opcja że bazarków nie przedłużamy - nawet jeśli coś się nie sprzeda. Ostatnio jednak zezwolono na przedłużenie bazarku o dobę, ponieważ dogo świrowała i nie można było zakończyć licytacji w normalnych warunkach.

Obecnie znowu prowadzimy dyskusję o wprowadzeniu zmian w regulaminie, takie kwestie postaramy się w nim rozstrzygnąć.
Pozdrawiam.[/B][/COLOR][/QUOTE]

Viris, dzięki za odpowiedź:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pianka']Jak odzyskam mój laptop to dopisze to do regulaminu bo dużo osób o to pyta.

jak jest licytacja do 18, to ostatnia wiążąca deklaracja liczy sie z godziny 17.59. I analogicznie do innych godzin[/QUOTE]

Pianka, ja rozumiem, że ta interpretacja zacznie obowiązywać z momentem umieszczenia jej w Regulaminie? "Prawo nie działa wstecz" a póki co, w Regulaminie Bazraku jest jedynie informacja o dokładnym określeniu daty i godziny zakończenia...
Pytam, bo akurat zakończenia bazarku o pełnej godzinie są normą - trzeba by było w tej chwili pounieważniać prawie wszystkie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jambi_']
[B]Pytam, bo akurat zakończenia bazarku o pełnej godzinie są normą[/B] [/QUOTE]

Na logikę - koniec bazarku jest o pełnej godzinie, więc trzeba dać ofertę wcześniej. Na przykład - koniec jest o 18, więc oferta z 18 jest już nieważna. Dogo nie liczy sekund, dlatego ostatnia oferta może być z 17:59 (i 59sek.) Sekundę później bazarek jest zakończony...

Link to comment
Share on other sites

Każdy ma swoją logikę? Jakoś nie mogę się z tym zgodzić :)
W regulaminie jest wymóg podania daty i godziny [U][I][B]ZAKOŃCZENIA[/B][/I][/U] bazarku. Jeżeli jest to godzina 10, to znaczy, że o dziesiątej bazarek jest zakończony. W jaki więc sposób można jeszcze licytować?
Ostatnia, ważna oferta jest z godziny 9:59 i 59 sekund. Jeżeli oferta została rzucona o godz. 10:00 i 1 sek. to już jest nieaktualna, bo jest PO czasie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diora']Każdy ma swoją logikę? Jakoś nie mogę się z tym zgodzić :)
[/QUOTE]
Ufff a juz myślałam, że to tylko moja logika jest jakaś "normalna inaczej"
Tyle że zamiast toczyć spory logiczne może prościej dodać magiczne słowo "włącznie" i wszystko będzie jasne
[I]
[B]"licytacja trwa do 10.30 włącznie[/B][/I]". Czy wtedy nie jest jaśniej że posty z 10.30 się liczą a z 10.31 juz nie?
Albo to samo tylko inaczej sformułowane ( a więc inf. nie do kiedy trwa a od kiedy już nie trwa/jest zamkniety):
bazarek o 10.31 jest już zamkniety i oferty z tej godziny nie sa brane pod uwagę

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']
Tyle że zamiast toczyć spory logiczne może prościej dodać magiczne słowo "włącznie" i wszystko będzie jasne
[I]
[B]"licytacja trwa do 10.30 włącznie[/B][/I]". Czy wtedy nie jest jaśniej że posty z 10.30 się liczą a z 10.31 juz nie?
[/QUOTE]

tak - tak trzeba pisać i będzie bez problemów

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pianka']Jak odzyskam mój laptop to dopisze to do regulaminu bo dużo osób o to pyta.

jak jest licytacja do 18, to ostatnia wiążąca deklaracja liczy sie z godziny 17.59. I analogicznie do innych godzin[/QUOTE]
Reguła jest obecnie znana ale nie jest stosowana na wszystkich bazarkach..
Są jeszcze wyjątki..
Będzie chyba dobrze jak wpiszemy to do regulaminu i nie będzie już na ten temat dyskusji
i każdy nie będzie na swoim bazarku inaczej to interpretować co to oznacza...
Szczególnie po jego zakończeniu kiedy okazuje się,że są rózne interpretacje.
Prościej i bezkonfliktowo jak zostanie to wpisane w regulaminie co to oznacza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jambi_']Pianka, ja rozumiem, że ta interpretacja zacznie obowiązywać z momentem umieszczenia jej w Regulaminie? "Prawo nie działa wstecz" a póki co, w Regulaminie Bazraku jest jedynie informacja o dokładnym określeniu daty i godziny zakończenia...
Pytam, bo akurat zakończenia bazarku o pełnej godzinie są normą - trzeba by było w tej chwili pounieważniać prawie wszystkie...[/QUOTE]
Oczywiście, ze od momentu wprowadzenia do regulaminu, dopóki nie ma tego w regulaminie o tym z której godziny są ważne deklaracje decyduje sprzedajacy.
Jak dodamy to do regulaminu to napisze to w tym watku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pianka']Jak odzyskam mój laptop to dopisze to do regulaminu bo dużo osób o to pyta.

jak jest licytacja do 18, to ostatnia wiążąca deklaracja liczy sie z godziny 17.59. I analogicznie do innych godzin[/QUOTE]

No tak a co robimy gdy: informacja jest na pierwszym poście bazarku :
Bazarek potrwa do 17:00..A co to dokladnie znaczy? Dowiadujemy się po zakończeniu
I jak licytujemy do 16 :59..TO .dla mnie jest koniec ...
a inna osoba licytuje dalej ,bo dla niej koniec jest o 17:00
Nie ma czasu na pytania ..bo zostały tylko sekundy..
Bazarek się kończy ..No i kto ma zadecydować,ktora licytacja jest ważna...
No tak to nie takie proste...
i chyba trzeba i o16:59 i o 17:00 licytować ..bo jak to wcześniej interpretowac?

Link to comment
Share on other sites

Do czasu, gdy regulamin nie zostanie sprecyzowany, decyduje o tym sprzedający. Na upartego, uważam, że licytacja o 16:59 jest ważna, bo regulamin wyraźnie mówi o tym, aby podać "[B]datę i godzinę zakończenia licytacji lub bazarku" -[/B] A nie określenie do kiedy on trwa ;) Niby masło maślane, ale jednak... :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiek0502']ale moim zdaniem mylimy zakończenie bazarku z końcem licytacji - koniec jest o wyznaczonej godzinie, a licytacja ma się zakończyć minutę przed upływem określonego czasu zakończenia[/QUOTE]

I nalepiej jeszcze przed końcem napisać co to oznacza dla prowadzającego bazarek a nie już po fakcie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...