Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

A ja mam pytanie w kwestii formalnej - ostatnio coraz częściej nie są wysyłane pw z danymi do wpłaty a tylko jest info na bazarku, że np. konto i dane w pierwszym poscie. Czy aż tak trudno wysłać każdemu kto brał udział w bazarku dane do wpłaty wraz z sumą, którą należy wpłacić? [B]Czy wysłanie pw po zakończeniu bazaru nie jest obowiązkowe zgodnie z regulaminem?[/B] Szczerze mówiąc głęboko gdzieś mam takie bazary, które muszę śledzić od a do z a później jeszcze samodzielnie się upraszać o dane, koszty wysyłki itp. Jak się coś robi to powinno się to robić na 100% a nie na 50% - ale to tylko moje skromne zdanie.

Link to comment
Share on other sites

ponieważ to dotyczy również moich bazarków może wyjaśnię, dlaczego tak robię - wzorowałam się na bazarkach robionych na fundacje z kontami w pierwszym wątku i myślałam, że w takim wypadku nie jest konieczne już wysyłanie pw.

jeśli jest to wymóg regulaminu i życzenie kupujących to oczywiście się do tego zastosuję, przepraszam wszystkich zainteresowanych, następne bazarki zakończę wysłaniem pw

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nikki']Ja mam takie pytanie... jeżeli na bazarku sprzedajemy rzeczy w opcji kup teraz oraz licytacji, to gdy osoba licytuje już jakąś rzecz to inna może już kupić w opcji kup teraz??[/QUOTE]

Zazwyczaj tak - opcja kup teraz jest zazwyczaj aktualna tak długo, aż cena licytacji jej nie osiągnie (działa jak cena minimalna na allegro - mniej więcej)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diora']A co w przypadku, gdy licytacja już trwa? Czy sprzedający może wstwić opcję KT danego przedmiotu, gdy są już osoby licytujące?[/QUOTE]

Hmmm według zasad portali aukcyjnych nie ma takiej opcji. Możnaby zalicytować jakąś cenę zaporową i zapytać, czy ktoś się pisze na przebicie a jak nie, to czy można szybciej finalizować... No ale to kwestia dobrej woli i dogadania się ;)

Link to comment
Share on other sites

Własnie o to mi chodzi:) Bo ogólnie rzecz biorąc, nie ma nic na ten temat w regulaminie bazarku.
Wiadomo, zdarza się, że ktoś chce coś kupić, np. na prezent i zależy mu na szybkim zakończeniu transakcji. Na portalach aukcyjnych też przecież można zakończyć aukcje przed czasem. Stąd moje pytanie

Link to comment
Share on other sites

Zmienianie warunków aukcji w trakcie jej trwania to jak dla mnie niedopuszczalne - to po prostu zrywanie umowy. Jeśli taka zmiana ma jakieś wyjątkowe uzasadnienie to należy uzyskać na nią zgodę wszystkich uczestników - tak uważam.
Druga sprawa to założenie z góry dwóch form zakupu tzn. poprzez licytacje i opcję "kup teraz". Trochę to wprowadza zamęt ale da się jakoś z tego wybrnąć tak aby wszyscy uczestnicy aukcji od początku wiedzieli na co mogą liczyć ( bo to jest podstawą dobrze zrobionych bazarków).
Prawo zakupu ma ten uczestnik który pierwszy zaoferuję kwotę [U]co najmniej równą[/U] tej z "kup teraz" i to od niego zalezy czy skorzysta z tego prawa zakupu i zakończy tym samym licytację czy WYRAŹNIE zrezygnuje z tego przywileju i zaproponuje udział w dalszej licytacji aż do zakonczenia aukcji.

może konkretne przykłady:
[B] cena wywoławcza 5 zł , cena kup teraz 15 zł[/B]
[B] licytuje A, B, C[/B]
[U]wariant 1[/U]
A daje wywoławczą
B przebija 12 zł
C podnosi do 15zł (w tym momencie C może zakończyć licytację i kupić w opcji "kup teraz" albo zaproponować dalszą "walkę") i proponuje dalszą licytację
B daje 18 zł
A podnosi do 20 zł i kwota ta nie zostaje przebita do końca licytacji - czyli wygrywa A

[U]wariant 2
[/U]A daje wywoławczą
B 6 zł
C 15 zł - i kończy licytację korzystając z opcji "kup teraz" ( zależy mu na czasie i chce szybko dokonac zakupu - ta opcja mu to umożliwia)
[U]
wariant 3
[/U]A - wywoławcza
B - 14 zł
C - 16 zł - rezygnuje z " kup teraz" i proponuje dalszą licytację - nie zostaje jednak przelicytowany do konca aukcji i kupuje za wylicytowane 16 zł

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli masz fanty na bazarek, możesz wystawić go sama. Jeżeli nie chcesz/ nie umiesz, itp. skontaktuj się z osoboą, która umie to robić - najlepiej przesłać zdjęcia rzeczy mailem + opis i cena.
Jeżeli byś się zdecydowała sama wystawić bazarek, to przeczytaj regulamin bazarków.

Link to comment
Share on other sites

Przejrzyj bazarek i zdecyduj, na jakiego pieska chciałabyś przekazać ewentualny dochód. Napisz prywatną wiadomość do osoby, która prowadzi teraz bazarek na danego psa. Reszta to kwestia dogadania się. Możesz spakować fanty i przesłać je poczta do wystawiającego bazarek, albo wysyłać po kolei do osób, które wygrały

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pianka']Pod warunkiem, ze wszyscy licytujący sie zgadzają, jesli nie to nie można.[/QUOTE]
Podstawą aukcji jest niezmienność zasad ustanowionych na początku. Zawsze przecież ktoś może dojść w trakcie trwania. Taka wypowiedź jaką prezentujesz, traktuję jako wysoce nieprofesjonalną.
Na forum jest wiele osób, której jak sobie coś upatrzą, to raptem to jest potrzebne na prezent dla cioci - a chodzi tylko o skrócenie aukcji z wiadomym celem - zmniejszeniem kosztów.
Ten który wystawia bazarek niech się namyśli jak zrobić, a potem niech będzie konsekwentny - ułatwia to życie wszystkim stronom.

Link to comment
Share on other sites

Bazarek to miejsce szczególne. Jeśli wszyscy licytujący się zgadzają na zmiany - można je wprowadzić.
Zachęcamy w ten sposób do licytowania od pierwszego dnia trwania wątku a nie na "ostatnia chwile" jak np na allegro.

[quote name='eloise']ale to serio byłaby głupota ;) i chyba za duze zamieszanie by sie mogło zrobić[/QUOTE]
BYły takie przypadki gdy ktoś chciał kupić jakąś rzecz "ale szybko", zależało na czasie, oferował cenę bardzo dobrą.
I skoro i tak nikt by nie przebił takiej oferty przez miesiąc to po co czekać?
Oczywiście szanując zdanie wszystkich innych licytujących powinno się zapytać o zgodę biorących udział w wątku (osoby które zaoferowały jakieś kwoty). Jeśli nikt nie widzi w tym nic złego to głupotą byłoby zmuszanie wszystkich do czekania "na oczywiste".
To samo tyczy się skracania bazarków z długim czasem trwania, jak "od tygodnia" się nic nie dzieje, można poinformować wszystkich i oczywiście zapytać licytujących o zgodę - czy można skrócić bazarek i podać konkretny "nowy" termin.

Link to comment
Share on other sites

Witam!

A ja mam inny problem - właśnie zakończyła się licytacja na bazarku, który prowadziłam. Do ostatnich sekund trwała licytacja butów sportowych i niestety nie jestem w stanie ocenić, która z osób tak naprawdę wygrała buty. Bardzo proszę o interpretację wyniku licytacji.
Podaję link do bazarku: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/179083-BiA-uteria-Esprit-ksiAE-A-ki-Kinga-tel-OSTATNI-DZIEA-dla-Rufusa-21-02-godz-23-00[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...