Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

[quote name='Anastazja&Aleksander']na bazarkach podany jest czas koncowy np.22, czy licytujac równo o 22 godzine wygrywam czy nie, co jest brane pod uwage. Inna sprawa to czas dogo, mianowicie tutaj czas jest inny niż lokalny ( ok 1-2 min).[/quote]

bierze się pod uwagę czas dogo - miałam juz taki przypadek na swoim bazarku kiedyś i aby rozstrzygnąc spór, wzięty został pod uwagę czas dogomanii - dostroić zegarki proszę :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dominika74']bierze się pod uwagę czas dogo - miałam juz taki przypadek na swoim bazarku kiedyś i aby rozstrzygnąc spór, wzięty został pod uwagę czas dogomanii - dostroić zegarki proszę :p[/quote]

główne pytanie było:
czy licytując[SIZE=3] równo[/SIZE] o 22 godzinie wygrywam czy nie?
nie mam zamiaru się spierać ale chce to wiedzieć na przyszłość.
(już nie raz wygrywałam licytując punktualnie )
[SIZE=1][COLOR=black]ps. dostrajając zegarek do czasu dogo wykazałabym się to skrajną głupotą.[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Zupełnie nie rozumiem w czym problem czy wątpliwosci. :roll:Jesli licytacja jest do 22.00 to wygrywa ostatni post pojawiający sie na dogo z wyświetloną godziną [U]mniejszą niż 22.01 . [/U]Zegar dogo pokazuje czas z dokładnością do 1 minuty więc wpisane po zakończeniu licytacji ( czyli przegrane)bedzie wszystko pojawiajace się po godzinie granicznej- najmniejsze spóźnienie to własnie 22.01

I ( jesli juz walka taka ostra:diabloti:) nie ważne co kto ma na swoim zegarku tylko liczy się obiektywnie sprawdzalny czas dogo wyswietlony na wklejonym poscie.
Nie wiem tylko czy technicznie mozliwa jest sytuacja że 2 posty pojawią sie z tym samym czasem ( np własnie ta 22.00) ale wtedy moim zdaniem i tak powinien zwycięzyc ten ostatni.
Problem z "rozjeżdżającym" sie zegarem dogo w stosunku do czasu realnego był juz wielokrotnie wałkowany - widocznie jest to technicznie nie do naprawienia . Wszyscy o tym problemie wiemy więc skoro tak, to zamiast sie denerwowac wystarczy ( np w opisywanej tu sytuacji) zerknąc na dół strony , gdzie wyswietlany jest zegar dogo i uwzględnić poprawkę;)
Gdy to piszę jest 23.20 a na dogo dopiero 23.05 - jesli licytacja byłaby do 23.20 to mam jeszcze 15 minut do jej zakończenia
edit
a że mnie przy okazji "wywaliło" z logowania to post wkleił sie z godziną 23.24- samo życie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']Zupełnie nie rozumiem w czym problem czy wątpliwosci. :roll:Jesli licytacja jest do 22.00 to wygrywa ostatni post pojawiający sie na dogo z wyświetloną godziną [U]mniejszą niż 22.01 . [/U]Zegar dogo pokazuje czas z dokładnością do 1 minuty więc wpisane po zakończeniu licytacji ( czyli przegrane)bedzie wszystko pojawiajace się po godzinie granicznej- najmniejsze spóźnienie to własnie 22.01

I ( jesli juz walka taka ostra:diabloti:) nie ważne co kto ma na swoim zegarku tylko liczy się obiektywnie sprawdzalny czas dogo wyswietlony na wklejonym poscie.
Nie wiem tylko czy technicznie mozliwa jest sytuacja że 2 posty pojawią sie z tym samym czasem ( np własnie ta 22.00) ale wtedy moim zdaniem i tak powinien zwycięzyc ten ostatni.
Problem z "rozjeżdżającym" sie zegarem dogo w stosunku do czasu realnego był juz wielokrotnie wałkowany - widocznie jest to technicznie nie do naprawienia . Wszyscy o tym problemie wiemy więc skoro tak, to zamiast sie denerwowac wystarczy ( np w opisywanej tu sytuacji) zerknąc na dół strony , gdzie wyswietlany jest zegar dogo i uwzględnić poprawkę;)
Gdy to piszę jest 23.20 a na dogo dopiero 23.05 - jesli licytacja byłaby do 23.20 to mam jeszcze 15 minut do jej zakończenia
edit
a że mnie przy okazji "wywaliło" z logowania to post wkleił sie z godziną 23.24- samo życie[/quote]


[FONT=Comic Sans MS][SIZE=4]dziękuje, nie widziałam tego zegara wcześniej, po tej odpowiedzi nie mam już więcej pytań.
[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Proszę o poradę, co zrobić w takie sytuacji:

Pewna osoba wystawiła bazar 11 sierpnia 09'. Data zakończenia bazaru została oznaczona na dzień 24 sierpnia 09'. Za cenę wywoławczą wylicytowałam pewną rzecz, nikt inny, do zakończenia bazaru ani nawet po, tej rzeczy nie licytował - czyli wygrałam, ale... mimo dawno zakończonego bazaru osoba ta, nie pisze nic na swoim bazarkowym wątku, nie robi podsumowania, zakończenia, nie wysyła pw. 6 wrześnie 09' pytałam na bazarku co się dzieje - zero reakcji. Parę dni później wysłałam pw do tej osoby z zapytaniem o bazar - zero odzewu, a [B]osoba ta bywa na dogo, widać po profilu [/B]- co mogę/mam zrobić w takie sytacji? Jeszcze nie płaciłam i kwota wywoławcza też nie jest duża - 12 zł, ale nie wiem do kiedy mam czekać, aż się osoba ta łaskawie odezwie i zakończy swoje sprawy zgodnie z regulaminem:cool1: 12 zł - nie dużo, ale w tym czasie mogła bym kupić coś innego, wysłać kasę i już otrzmać rzecz, a teraz czekam w zawieszeniu nie wiem na co:cool1:
Mogę w tej sytacji w ogóle wycofać moją ofertę kupna tej rzeczy po cenie wywoławczej?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Przeczytałam regulamin i z 20 stron tego wątku, ale nie ma odpowiedzi na moje wątpliwości : czy można "dokładać" rzeczy do istniejącego bazarku na stronie np.4, czy zakładac nowy?
To mój pierwszy ( ale nie ostatni) bazarek - byłabym wdzięczna za odpowiedź

Link to comment
Share on other sites

W życiu nie robiłam bazarku. Mam prośbę...jak jest z przesyłkami bazarkowych rzeczy? Czy korzystacie z poczty polskiej? A czy macie może cennik?
Czy z każdą rzeczą biegacie na pocztę pytać o koszt przesyłki?
Jak jest z tymi przesyłkami?
A jakprzesyłacie szkło, wszelkiego rodzaju filiżanki, flakoniki itp?

Link to comment
Share on other sites

Tu masz link do cennika PP ( wybierasz wagę i rodzaj przesyłki a program sam wycenia koszt nadania):
[url=http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm]Poczta Polska - Cennik Usług Poczty Polskiej - www.poczta-polska.pl[/url]

znacznie ułatwia sprawę posiadanie w domu w miarę precyzyjnej wagi kuchennej ;)
a tłukące rzeczy? - gazety, papierowe ręczniki, kawałki styropianu/folia bąbelkowa , mocne pudełko i nadane jako "uwaga szkło":lol:

Link to comment
Share on other sites

znalazłam już tą stronę PP, ale strasznie drogo mi się wydaje, bo paczka do 1kg kosztuje aż 9,5 zł. Wydawało mi się, że jak kupowałam od kogoś coś, to koszty przesyłki małego pudełka wynosiły chyba 7zł.

Przymierzam się do pozbierania różności od siebie i zrobieniu bazarku dla jednego psiaka. Wiem, że pierwszy jest najgorsz (najtrudniejszy):evil_lol:, tak jak pierwszy wątek...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...