Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

Pianko - zostanę po godzinach ale trudno:-(
[B]Nie wolno zbierać na utrzymanie lub/i leczenie własnego ( i krewnych,znajomych)psa
[/B]to może tak? bez tego rozwinięcia

"To ogranicza bazarki osób, które mieszkają daleko i żaden inny dogomaniak nie ma do tej osoby blisko."
ale ja nie myślałam o kimś znajomym z "realu" tylko o drugiej osobie która bedzie kontrolować przepływ gotówki choćby i to można zrobić internetem.
Prowadziłam bazarki z Diana79 - Ona miała konto , ja robiłam wysyłki. Wzajemnie się "pilnowałyśmy" żeby czegoś nie pomylić. Ja wiedziałąm co i od kogo powinno wpłynąć na Jej konto - Ona wiedziała kto wpłacił i za co i sprawdzała z moimi "meldunkami" o wysyłkach. Co jakiś czas robiła łączne przelewy na cel bazarkowy a ja dostawałam skan dowodu wpłaty. A chciałam nadmienić że mieszkamy w 2 róznych miastach i poza internetem i telefonem ( znamy sie przez dogo) nie mamy kontaktu. Nam tak było raźniej i pewniej że czegoś nie przeoczymy a i bazarek miał dwie opiekunki co też było korzystne.Teraz Diana79 jest Młodą Mamą i m in. przez to zawiesiłąm bezposrednie prowadzenie bazarków. Uważam że "zdrowiej " jest jak kto inny ma konto do wpłat a kto inny towar - ale nie wymagałabym tego jako zasady bo może byc trudne, natomiast "poręczenie" prosze przemyślcie jeszcze na spokojne czy to nie jest dobry pomysł

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks'][B]Nie wolno zbierać na utrzymanie lub/i leczenie własnego ( i krewnych,znajomych)psa [/B][/quote]

To ja wystawiam bazarek na zwierzaki taks.;) Przecież my się kompletnie nie znamy. Nawet nie wiem jak masz na imię:evil_lol: I będę przysięgać, że jesteś nieznajoma:cool1:

To akurat żart. Ale chcę zwrócić uwagę że niektórzy też mogą to wykorzystać.


Pozostałe pomysły taks z tego postu rewelacyjne!!!

Link to comment
Share on other sites

Nie bardzo wiem jak te zasady wprowadzić i na jakiej zasadzie.

np. ja zakładam bazarek, sprzedaje moje rzeczy, a pieniadze ida na utrzymanie psa w hotelu za który ja płace osobiście. Czyli co by miala robic ta druga osoba? Zbierać kase na swoje konto? I tak musiałaby mi je przelać, bo to ja płace. Albo wysyłać przedmioty? Ale jak skoro np. żaden dogomaniak nie mieszka blisko mnie.

albo ktos będzie chciał zrobić bazarek, ale żadna osoba nie będzie chciała w nim uczestniczyć znaczy nie znajdzie się osoba, która by wspólnie prowadziła bazar z tamta osobą


Tylko taki przykład, ale nie bardzo wiem jak ma zasada dwóch osób działać w praktyce.


[quote name='"taks"']Pianko - zostanę po godzinach ale trudno:-([/QUOTE]
Nie płacz:evil_lol: Poczekam do poniedziałku na Ciebie. Przy okazji inni modzi beda mieli czas na obgadanie tego:p

Link to comment
Share on other sites

Melduję się w nowym tygodniu i co wymyśliłam przez weekend:;)

ponieważ największym zagrożeniem krętactwa są wg. mnie bazarki wystawiane „do własnej kieszeni” więc żeby takim procederom utrudnić max realizację proponuję wprowadzenie 2 zasad :


1/ jeśli bazarek jest prowadzony ze wskazaniem [U]oficjalnego[/U] ( [I]czyli takiego które można sprawdzić w internecie, które gdzieś na oficjalnych stronach dana instytucja podała[/I]) [U]konta do wpłat fundacji, schroniska[/U] itd. dopuszcza się prowadzenie go [U]w pojedynkę[/U]
2/ jeśli bazarek prowadzony jest z podaniem [U]prywatnego konta[/U], [U]wymagane[/U] [U]jest[/U] poza określeniem celu również [U]wskazanie[/U] [U]„asystenta” [/U]( drugiego dogomaniaka, który potwierdzi zgodę na to swoim wpisem na początku wątku).
Bazarek taki uważa się za zakończony dopiero po potwierdzeniu przez „asystenta”, że zebrana kwota trafiła na wskazany cel.
Metodę kontroli wystawiający i asystent mogą ustalić między sobą ( weryfikacja osobista lub skany przelewu, rachunków itp.) wg. istniejących możliwości technicznych.

Asystent bazarku działając jako "mąż zaufania" społeczności dogomaniackiej odpowiada przed nią za ew. potwierdzenie nieprawdy, zaniechanie kontroli, świadome utajenie nieprawidłowości .

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]2/ jeśli bazarek prowadzony jest z podaniem [U]prywatnego konta[/U], [U]wymagane[/U] [U]jest[/U] poza określeniem celu również [U]wskazanie[/U] [U]„asystenta” [/U]( drugiego dogomaniaka, który potwierdzi zgodę na to swoim wpisem na początku wątku).
Bazarek taki uważa się za zakończony dopiero po potwierdzeniu przez „asystenta”, że zebrana kwota trafiła na wskazany cel.
Metodę kontroli wystawiający i asystent mogą ustalić między sobą ( weryfikacja osobista lub skany przelewu, rachunków itp.) wg. istniejących możliwości technicznych. [/QUOTE]
Idąc tym tropem może to być osoba, która uczestniczy w danym watku psa i czyta wszystkie wpływy i wypływy (skany rachunków itp.) ?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Asystent bazarku działając jako "mąż zaufania" społeczności dogomaniackiej odpowiada przed nią za ew. potwierdzenie nieprawdy, zaniechanie kontroli, świadome utajenie nieprawidłowości .[/QUOTE]

obawiam się że nie znajdzie się wiele osób które będą w stanie podjąć się takiego sprawdzania, nie mamy przecież wśród nas detektywów którzy będą w stanie wykryć oszustwa. oni też mogą zostać oszukani, a odpowiedzą jakby byli wspolnikami. skany rachunków jak ktoś chce - można świetnie podrobić, podmienić nazwiska choćby czy cokolwiek, mamy przeciez fotoszop czy inne sprytne sposoby. ten aysytent musiałby mieć osobistą kontrolę nad bazarkiem - więc i mieszkać w tym samym miejscu, znać sytuację osobiście - wtedy miałoby to sens

poza tym kilka lat sprzędzonych na dogo pokazało mi, że i "zaufane" osoby mają swoje za pazurami... nie obrażąjąc nikogo - jak "sprawdzimy" te zaufane osoby że nie działają w zmowie?

Link to comment
Share on other sites

HebaNowa- nie wymyślimy na 100% szczelnego systemu , nie ma się co łudzić:shake:.
Jednak wydaje mi się że jak trzeba bedzie włożyc troche więcej wysiłku w kantowanie , znaleśc wspólnika itd. to wielu potencjalnych oszustów zniechęci.
Pianko - tak własnie myslałam- jeśli jest wątek psa, trochę ludzi skupionych wokół sprawy to wśród nich "asystent" powinien sie znalesc bez większego trudu. Generalnie chodzi mi o to aby wyeliminować takie "samotne" osoby co to same wszystko : i wynajdują psa i robią bazarek i wydają pieniądze i wszystkie informacje pochodzą z jednego źródła. Tak myślę że jakaś forma kontroli społecznej by się w takim wypadku przydała. Dlatego zaproponowałam "asystenta" wtedy cięzar kontroli na tyle się rozłoży na wiele osób że taka kontrola bedzie mogła być faktycznie rzetelnie przeprowadzana i nikt sie przy tym nie zarobi na śmierć. Asystent nic nie ryzykuje - jeśli nie otrzyma żądanych rozliczen poprostu pisze o tym na wątku i m in. informuje o podejrzeniu naciągania Was Moderatorów a Wy macie swoje instrumenty karania np. ban
no ale to podkreslam sa jeno propozycje;)

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałam uważnie nowy regulamin i załamałam się. A co w takim razie z rodziną z Sadów, państwem z Mętkowa, Brajlem i setkami zwierząt, przygarniętymi NAJCZĘŚCIEJ przez ludzi, którym się nie przelewa? Co np. ze ślepą staruszką Bunią, która wymaga i będzie wymagać sporo pieniędzy na leczenie? Oczywiście alternatywą jest Allegro (lub inny portal aukcyjny), ale wiadomo, że tam sporo pieniędzy pochłaniają koszty. Doskonale rozumiem konieczność rozliczania się - i to bardzo skrupulatnego - ze wszystkich spraw finansowych, ale jak rozliczyć karmę, wysypywaną przez miłosierne osoby bezdomnym biedakom, przychodzącym pod blok czy na działkę? A koszty przewozu zwierząt?
Jest mi bardzo smutno, bo wspaniała akcja, która wspierała i uratowała wiele istnień, umrze śmiercią naturalną: czas, przeznaczony na pomoc zwierzętom, będziemy poświęcać na gromadzenie stert papierów, które i tak nie wyeliminują oszustw. Wielka szkoda...

Link to comment
Share on other sites

wg modów masz takim ludziom psa nie oddawać albo się prywatnie zobowiązać że ich będziesz wspierać. :roll: bazarek w tym nie pomoże. :shake:


[quote]
Różnica jest taka, że na bazarku to kupujący płaci i to jego pieniądze. Są dwie osoby kupujący i sprzedający. A jak ktoś robi sobie przelew to robi to z własnej inicjatywy to jego pieniądze i tylko jego. Niech sobie zrobi przelew gdzie chce. Może nawet sobie przelać pieniądze koleżance i nikomu nic do tego.
Ale jak wam coś nie pasuje, to zamkniemy wszystkie takie watki np. watek Brajla?:roll:


Jak nie jesteście sami w stanie opłacić takiego psa to nie wydawajcie go osobie, której nie stać go na utrzymanie. Ja bym w życiu nie dała psa osobie, której nie stać na niego.
Myślcie trochę. Co by sie stało gdyby dogo padło? Co byłoby z pomocą dla takiej osoby? Zostawilibyście ją na lodzie?

[/quote]

jedyne wyjścia to: bazarek usługowy, gdzie można wystawiać na własne psy i psy" domne" oraz założenie skarpety dla tego psa w jakiejś fundacji i na nią robić bazarki.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest Rennatta

A ja mam propozycję: może by bazarek podzielić na podfora: książki,płyty,filmy,kosmetyki,ciuchy,inne itp.
Dość często kupuję na bazarku i czasami brak mi cierpliwości do przeglądania tego wszystkiego.
I wnerwiają mnie nic nie mówiące o przedmiocie tytuły bazarków np. Bazarek dla Reksia,na krzyczkowskie psy,wsi spokojna i wesoła,gadżeciki,10pozycji i inne.
Skoro już nie ma podziału na w/w ciuchy,kosmetyki itd. to nie lepiej samemu zadbać o przejrzystość aukcji? Przykładowe tytuły: kosmetyki Avon,perfumy,książki,ceramika itp.
Ja szukam poszczególnych rzeczy (np.książkę mogę kupić,ale ciuchy raczej nie).Wchodzę w daną aukcję o niewiele mówiącym tytule i się okazuje,że to nie to,gdyby jeszcze aukcji były parę na krzyż to co innego,ale jest ich kilkanaście lub nawet więcej :angryy:.

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Wg mnie możnaby przyjąć jako nazwijmy,,wyjściowe,,właśnie zasady bazarku funkcjonująceego na miau.I tak np.
tam jest mowa,że osoby niepełnoletnie zoobowiązane są przekazać
zgodę opiekunów.
Oraz zasada,że wszystkie inne uzgodnienia o ew.przedłużeniu danej aukcji jest przedłużone w oparciu o uzgodnienia między nabywającym a sprzedającym też uważam za słuszne.Forum internetowe winno udostępnić tylko miejsce.
Jest uprzedzenie o zasadzie usuwania tych aukcji,które łamią prawo obowiązujące w Polsce,zawierające treści obelżywe itd...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='roz2']Czy możecie edytować swoje posty?

Proszę, sprawdźcie. Ja w tej chwili nie mam takiej opcji,, co uniemożliwia mi prowadzenie dwóch wątków w "na rzecz bezdomnych psów" :([/quote]

Nie możemy :shake:
Tylko cytować można. :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zmysł']Może to tylko "chwilowa niedyspozycja"?[/quote]
Kliknij w link, który podała Maciaszek to się dowiesz, jak to niedyspozycja. Chciałam tam dopisać jedno zdanie to wywaliło mnie z forum, chociaż wątek nie jest zamknięty.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...