Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

30 minut temu, jozi napisał:

 ja mam natomiast pytanie jak przyznać reputację i o co w niej chodzi?

starałam się coś znależć na ten temat i nie umiem ;(

W poście po prawej stronie masz dwie strzałeczki ( jedna na zielonym, druga na czerwonym tle). Po naciśnięciu na którąś z nich ( zależnie czy jesteś na tak, czy na nie), przyznajesz reputację.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Może kogoś zainteresuje informacja, którą na FB zamieściła Inga Gasińska Moczulska dotyczące podstawy prawnej bezpodatkowego pozyskiwania pieniędzy na bazarkach. Każde kopiowanie tekstu wymaga zgody i podania nazwiska autorki (zgodę na umieszczenie na tym wątku uzyskałam :) )

"Osoby, którym nie podoba się samodzielne zdobywanie środków utrzymania na podopiecznych, nie muszą uczestniczyć w aukcjach - przystąpienie do aukcji jest wyłącznie dobrowolne.

PRAWNA STRONA SPRZEDAŻY INTERNETOWEJ

Tego typu przychodów nie opodatkowuje się ponieważ stosuje się tu przepisy dotyczące sprzedaży internetowej rzeczy prywatnie wystawianych (potwierdzone w urzędzie skarbowym oraz Krajowej Informacji Podatkowej)
------
zbiórki społecznościowe to rodzaj crowdfundingu, który nie został objęty przez ustawę koniecznością zgłoszenia tak jak to trzeba robić w przypadku zbiórek publicznych. Zbiórki elektroniczne pozostawiają wiele śladów i można je łatwo rozliczać.
Do crowdfundingu jako rodzaju zbiórki społecznościowej najbardziej zbliżone są bazarki, ponieważ w założeniach bazarków występuje fant czyli odpowiednik świadczenia zwrotnego – każdorazowo za udzielenie wsparcia finansowego każdej osobie, która go dokona oferowane jest świadczenie zwrotne, może ono przyjąć różną formę, ale nie może mieć ona jedynie charakteru emocjonalnego."

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Kolejna podstawa prawna to - jeżeli macie fant minimum 6 m-cy i nie jest to stałe cykliczne źródło dochodu (a w przypadku bazarków bez trudu można udowodnić, że to nie źródło dochodu), to bez obaw można zbierać środki.

Pierwszy lepszy link:https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=sprzedaż+rzeczy+używanych      http://www.pit.pl/odpowiedz/sprzedaz-na-allegro-rzeczy-uzywanych,36679.html

Link to comment
Share on other sites

O ‎2016‎-‎09‎-‎07 o 11:47, jolantina napisał:

Czyli z tego wynika, że bazarek cegiełkowy pod  crowdfunding się nie załapie.

Można zrobić np. zapałkowy -zapałka z czerwonym łebkiem za 5zł, z zielonym za 10zł, z brązowym za 2zł. Jak ktoś ma życzenie kupić zapałkę za 10zł, to jest jego prywatna sprawa.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Chciałabym zrobić bazarek na Fundację Zwierzęca Arkadia, ale ta fundacja "żyje" głównie na FB, na dogo marnie z ich wątkiem, nic tam się nie dzieje:

W związku z tym mam pytanie, czy mogę robić taki bazarek? Czy lepiej na konkretnego psa z innego wątku?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hej,

Po remoncie mam różne bibeloty na wyautowanie (i pewnie jeszcze dojdą bo nie miałam czasu na segregacje tego co mam pochowane). Szkoda mi je wyrzucać.

Pomyślałam sobie, że może jest tu jakaś duszyczka wystawiająca aukcje która zechciałaby podjechać do mnie samochodem i zabrać je ode mnie? Jestem z Warszawy.

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, 1w0na napisał:

Hej,

Po remoncie mam różne bibeloty na wyautowanie (i pewnie jeszcze dojdą bo nie miałam czasu na segregacje tego co mam pochowane). Szkoda mi je wyrzucać.

Pomyślałam sobie, że może jest tu jakaś duszyczka wystawiająca aukcje która zechciałaby podjechać do mnie samochodem i zabrać je ode mnie? Jestem z Warszawy.

a mogłabys je wysłać za zwrotem kosztów?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pigwowiec to nie grzyb, trujących bliźniaków nie posiada ;) Zazwyczaj na przetwory bierze się pigwowca japońskiego, ale o ile mi wiadomo pozostałe też trujące nie są ;) Jak wysoko rośnie? W jakim miesiącu i na jaki kolor kwitnie?

Swoją drogą, pigwowce są (a raczej były) dość powszechnie sadzone jako miejskie rośliny ozdobne, bo są ładne i kompletnie niewymagające. Sporo ich w parkach, i może tam lepiej zbierać na nalewki, bo podwórka jednak trochę zanieczyszczone spalinami...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Proszę o pomoc techniczną,

Czy jest jakaś możliwość,żeby przenieść kilka postów z jednego wątku na całkiem nowy wątek?...takie coś jak tu multicytowanie, ale żeby umieścić całość w innym temacie.....czy tylko opcją kopiuj- wklej da się to zrobić...(data i kto pisze wówczas mi się nie kopiują,a chciałabym mieć to również).

Link to comment
Share on other sites

WiosnaA

  • Advanced Member
  •  
  • WiosnaA
  • Members
  • 334
  • 7810 postów
Dnia 24.01.2017 o 23:14, WiosnaA napisał:

...

Dziewczyny,ja z pytaniem technicznym. Pomóżcie proszę.

Muszę w końcu założyć obiecany wątek Moriskowi.Przydałoby się tam przenieść info o nim od początku,ale dużo jest tego opisywania.

Czy jest jakaś możliwość,żeby przenieść stąd całe posty na nowy wątek?...takie coś jak tu multicytowanie?.....czy tylko opcją kopiuj- wklej da się to zrobić.

 

 

Dnia 24.01.2017 o 23:40, Poker napisał:

.....

Nie znam się dobrze na  sprawach technicznych ,ale zawsze robię kopiuj - wklej.Chyba ,że zrobisz multicytowanie tylko z danej strony, skopiujesz na  nowy wątek ale na starym nie zapiszesz multicytowania  .

Próbuję,ale mi nie wychodzi....buu

Podpowiedzcie proszę,czy da się przenieść stąd posty na nowy wątek??

 

WiosnaA

  • Advanced Member
  •  
  • WiosnaA
  • Members
  • 334
  • 7811 postów

Proszę o pomoc techniczną,

Czy jest jakaś możliwość,żeby przenieść kilka postów z jednego wątku na całkiem nowy wątek?...takie coś jak tu multicytowanie, ale żeby umieścić całość w innym temacie.....czy tylko opcją kopiuj- wklej da się to zrobić...(data i kto pisze wówczas mi się nie kopiują,a chciałabym mieć to również).

Cytat

WiosnaA

  • Advanced Member
  •  
  • WiosnaA
  • Members
  • 334
  • 7810 postów
Dnia 24.01.2017 o 23:14, WiosnaA napisał:

...

Dziewczyny,ja z pytaniem technicznym. Pomóżcie proszę.

Muszę w końcu założyć obiecany wątek Moriskowi.Przydałoby się tam przenieść info o nim od początku,ale dużo jest tego opisywania.

Czy jest jakaś możliwość,żeby przenieść stąd całe posty na nowy wątek?...takie coś jak tu multicytowanie?.....czy tylko opcją kopiuj- wklej da się to zrobić.

 

 

Dnia 24.01.2017 o 23:40, Poker napisał:

.....

Nie znam się dobrze na  sprawach technicznych ,ale zawsze robię kopiuj - wklej.Chyba ,że zrobisz multicytowanie tylko z danej strony, skopiujesz na  nowy wątek ale na starym nie zapiszesz multicytowania  .

Próbuję,ale mi nie wychodzi....buu

Podpowiedzcie proszę,czy da się przenieść stąd posty na nowy wątek??

 

 

 

 

No w takiej formie się przenosi, ale nie wiem,czy o to Ci chdziło

 

 

Link to comment
Share on other sites

Cytat

Tyś(ka)

  • Advanced Member
  •  
  • Tyś(ka)
  • Members
  • 500
  • 4305 postów
  • LocationWrocław

/01.01/ dostałaś wpłatę za paliwo  i 40zł za tabletki na robale - te wydatki z konta elficzkowa są uwzględnione w rozliczeniu ogólnym, bo wówczas nie było podziałów na psiaków i były te pieniądze wzięte z puli jednorazowych.

/07.01/ otrzymałaś 699, 51 zł. 330 na łapaczy (nocleg) + 329,51zł (za odłowienie) + 40zł (deklaracje).

U mnie rzecz jasna wkradł sie błąd (uroki poprawiania rozliczeń w nocy), bo z odłowienia wyszło 361,43zł  (bo dodaję tutaj pieniażki z Twojego konta)- tu się pomyliłam o 2gr.

401... - to kwota, której faktycznie nie było. Nie wiem jak to się stało, że ją wpisałam, chyba wzięła się stąd, że coś poprawiałam przy ogólnym rozliczeniu (bo też wkradł się w błąd), a ja ją wpisałam, by nie zapomnieć... a potem nie usunęłam. Ale czemu ją zapisałam jako kwota za odłowienie? Nie mam bladego pojęcia... Przepraszam!  Powinnam się cofnąć do podstawówki z liczeniem.

 
0
  •  

 

Jeśli z czymś zalegam to dobijajcie się do mnie przez PW.
Małe dzikuski: żyły blisko ruchliwej ulicy, teraz uczą się życia z człowiekiem.

No a jak robisz?

Cytat

WiosnaA

  • Advanced Member
  •  
  • WiosnaA
  • Members
  • 334
  • 7812 postów

Jolantino,

No nie wychodzi mi tak...kopiuje mi się tylko treść bez nicku,bez daty...źle coś robię i już...jak chłopu na miedzy wytłumacz proszę jak to zaznaczyłaś?.

 
0
  •  

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...