Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

Witam serdecznie.
Nie otwiera mi się niestety Regulamin Bazarku i stąd moje pytanie na tymże wątku:
- Czy mogę robić bazarek na Fundację, która nie ma wątku na dogomanii.
Fundacja ta bardzo pomaga mi przy dogomaniackim, niepełnosprawnym kocie - Luśce.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joanka40']Witam serdecznie.
Nie otwiera mi się niestety Regulamin Bazarku i stąd moje pytanie na tymże wątku:
- Czy mogę robić bazarek na Fundację, która nie ma wątku na dogomanii.
Fundacja ta bardzo pomaga mi przy dogomaniackim, niepełnosprawnym kocie - Luśce.
Z góry dziękuję za odpowiedź.[/QUOTE]

z tego co pamiętam, to TAK
tylko na watku bazarku najlepiej wklej skan wykonanego przelewu
a może dodatkowo jest na dogo ktoś z fundacji i mógłby potwierdzić wpłatę
(wiesz, chodzi o to, zeby nikt się nie przyczepił, że pieniązki nie trafiły do fundacji)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']z tego co pamiętam, to TAK
tylko na watku bazarku najlepiej wklej skan wykonanego przelewu
a może dodatkowo jest na dogo ktoś z fundacji i mógłby potwierdzić wpłatę
(wiesz, chodzi o to, zeby nikt się nie przyczepił, że pieniązki nie trafiły do fundacji)[/QUOTE]
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Na dogo, na wątek kota zagląda od czasu do czasu Adria - Dziewczyna z Fundacji, więc poproszę Ją o potwierdzenie i wkleję skan przelewu.
Jeszcze raz bardzo dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joanka40']Witam serdecznie.
Nie otwiera mi się niestety Regulamin Bazarku i stąd moje pytanie na tymże wątku:
- Czy mogę robić bazarek na Fundację, która nie ma wątku na dogomanii.
Fundacja ta bardzo pomaga mi przy dogomaniackim, niepełnosprawnym kocie - Luśce.
Z góry dziękuję za odpowiedź.[/QUOTE]

w regulaminie stoi:
[I][COLOR=#000000]* Jeżeli pieniądze z bazarku mają być przekazane na konto schroniska lub fundacji ogólnie, a nie na konkretne działanie/konkretne zwierzęta (Sprzedający nie wie jakie są najpilniejsze potrzeby) proszę w pierwszym poście podać pełną nazwę organizacji, link do strony WWW oraz do wątku na dogomanii (jeśli istnieje), koniecznie w bazarku na konkretną organizację należy podać również jej numer KRS, adres prowadzonej działalności. W takim wypadku do rozliczenia bazarku będą potrzebne potwierdzenia odbioru przesyłek (na potwierdzenia czekamy 2 miesiące - jeśli nie będzie informacji o braku dostarczenia przesyłki - uznaje się ją za doręczoną) przez Kupujących oraz dowody wpłat (potwierdzenie przelewu/skan/zdjęcie) dokonanych przez Kupujących na oficjalne konto schroniska/fundacji. Wszystkie dowody wpłat zbiera Sprzedający i dopiero przy rozliczaniu się z pieniędzy przedstawia je Moderatorowi.[/COLOR]
[COLOR=#000000]Jeśli pieniądze (z kosztami wysyłki) zbiera Sprzedający - to on przedstawia dowód wpłaty wszystkich środków (poza kosztami wysyłki) na konto schroniska/fundacji na PW do Moderatora w celu rozliczenia i usunięcia bazarku.[/COLOR][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nikaragua']w regulaminie stoi:
[I][COLOR=#000000]* Jeżeli pieniądze z bazarku mają być przekazane na konto schroniska lub fundacji ogólnie, a nie na konkretne działanie/konkretne zwierzęta (Sprzedający nie wie jakie są najpilniejsze potrzeby) proszę w pierwszym poście podać pełną nazwę organizacji, link do strony WWW oraz do wątku na dogomanii (jeśli istnieje), koniecznie w bazarku na konkretną organizację należy podać również jej numer KRS, adres prowadzonej działalności. W takim wypadku do rozliczenia bazarku będą potrzebne potwierdzenia odbioru przesyłek (na potwierdzenia czekamy 2 miesiące - jeśli nie będzie informacji o braku dostarczenia przesyłki - uznaje się ją za doręczoną) przez Kupujących oraz dowody wpłat (potwierdzenie przelewu/skan/zdjęcie) dokonanych przez Kupujących na oficjalne konto schroniska/fundacji. Wszystkie dowody wpłat zbiera Sprzedający i dopiero przy rozliczaniu się z pieniędzy przedstawia je Moderatorowi.[/COLOR]
[COLOR=#000000]Jeśli pieniądze (z kosztami wysyłki) zbiera Sprzedający - to on przedstawia dowód wpłaty wszystkich środków (poza kosztami wysyłki) na konto schroniska/fundacji na PW do Moderatora w celu rozliczenia i usunięcia bazarku.[/COLOR][/I][/QUOTE]
Dziękuję bardzo.
Przeczytałam dwa razy cały tekst i chyba wszystko zrozumiałam, i idę pouzupełniać KRS itd.
Pozdrawiam serdecznie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam.Wczoraj po zakończeniu bazarku,znalazła się chętna osoba do zakupu 2książek (nie były licytowane) nie wiem czy mogę sprzedać te fanty? z pewnością już było to pytanie zadawane,ale jeszcze nie znalazłam odpowiedzi,biegnę szukać dalej,ale może ktoś w tym czasie będzie w stanie udzielić odpowiedzi?:) z góry dziękuję

Link to comment
Share on other sites

[quote name='halszka']Witam.Wczoraj po zakończeniu bazarku,znalazła się chętna osoba do zakupu 2książek (nie były licytowane) nie wiem czy mogę sprzedać te fanty? z pewnością już było to pytanie zadawane,ale jeszcze nie znalazłam odpowiedzi,biegnę szukać dalej,ale może ktoś w tym czasie będzie w stanie udzielić odpowiedzi?:) z góry dziękuję[/QUOTE]

możesz
po zakończeniu bazarku można sprzedac jedną rzecz - myślę, ze skoro nie były licytowane a kupuje je jedna osoba możesz sprzedac dwie rzeczy - dopisz to po prostu w rozliczeniu bazarku (bo z tego co zrozumiałam to jeszcze nie rozliczyłas bazarku wię c tym mniejszy kłopot masz :) )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']możesz
po zakończeniu bazarku można sprzedac jedną rzecz - myślę, ze skoro nie były licytowane a kupuje je jedna osoba możesz sprzedac dwie rzeczy - dopisz to po prostu w rozliczeniu bazarku (bo z tego co zrozumiałam to jeszcze nie rozliczyłas bazarku wię c tym mniejszy kłopot masz :) )[/QUOTE]
ogromnie dziękuję :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']możesz
[B]po zakończeniu bazarku można sprzedac jedną rzecz [/B]- myślę, ze skoro nie były licytowane a kupuje je jedna osoba możesz sprzedac dwie rzeczy - dopisz to po prostu w rozliczeniu bazarku (bo z tego co zrozumiałam to jeszcze nie rozliczyłas bazarku wię c tym mniejszy kłopot masz :) )[/QUOTE]
To jeden z zapisów Regulaminu, który - moim zdaniem - nie ma sensu. Dla psów.
Chyba lepiej sprzedać w ramach bazarku nawet i pięć rzeczy i rozliczyć razem ze wszystkim, niż przez PW, co nie jest żadnym problemem przecież.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']To jeden z zapisów Regulaminu, który - moim zdaniem - nie ma sensu. Dla psów.
[/QUOTE]
To, że nie ma sensu to zbyt łagodne słowo. To najbardziej nieudany, idiotyczny, nielogiczny zapis w regulaminie. Zawsze sprzedaję ile kto chce po zakończeniu bazarku z nielicytowanych fantów, [B]edytowane: wpisuje to jako nadpłaty[/B].

Edited by black_sheep
Link to comment
Share on other sites

[quote name='black_sheep']To, że nie ma sensu to zbyt łagodne słowo. To najbardziej nieudany, idiotyczny, nielogiczny zapis w regulaminie. Zawsze sprzedaję ile kto chce po zakończeniu bazarku z nielicytowanych fantów, ale nie wpisuje tego w rozliczeniu. No i jaki to ma sens? ...[/QUOTE]

taki, ze ujęte w rozliczeniu trafia do psów
a przynajmniej powinno
z twojego wpisu wynikać może że sprzedajesz a kasa trafia tylko do Ciebie a nie do psów

Link to comment
Share on other sites

[quote name='black_sheep']To, że nie ma sensu to zbyt łagodne słowo. To najbardziej nieudany, idiotyczny, nielogiczny zapis w regulaminie. Zawsze sprzedaję ile kto chce po zakończeniu bazarku z nielicytowanych fantów, ale nie wpisuje tego w rozliczeniu. No i jaki to ma sens? ...[/QUOTE]

Możesz pisać "dodatkowe wpłaty: misiorek - 20zł, szczurencja - 10zł" i dodać do przelewu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='3 x']możesz
po zakończeniu bazarku można sprzedac jedną rzecz - myślę, ze skoro nie były licytowane a kupuje je jedna osoba możesz sprzedac dwie rzeczy - dopisz to po prostu w rozliczeniu bazarku (bo z tego co zrozumiałam to jeszcze nie rozliczyłas bazarku wię c tym mniejszy kłopot masz :) )[/QUOTE]


Jedna rzecz = JEDNA RZECZ. Nie ważne ilu kupujących. Proszę nie odpowiadać na pytania, jeśli się nie ma pewności, bo wprowadza się innych użytkowników w błąd.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='black_sheep']To, że nie ma sensu to zbyt łagodne słowo. To najbardziej nieudany, idiotyczny, nielogiczny zapis w regulaminie. Zawsze sprzedaję ile kto chce po zakończeniu bazarku z nielicytowanych fantów, ale nie wpisuje tego w rozliczeniu. No i jaki to ma sens? ...[/QUOTE]

Zacytuję sobie, jak już znajdę wolną chwilę to odwiedzę zatem Twoje bazarki. Jeśli rzeczywiście jest jak piszesz, może skończyć się banem. Pozdrawiam.

Przyzwolenie na sprzedaż jednej dodatkowej rzeczy po zakończeniu bazarku powstało na skutek próśb użytkowników, jako kompromis/pójście na rękę. Człowiek rozumny powinien (używając swojego mózgu w choćby minimalnym stopniu) ogarnąć, że taką sprzedaż TRZEBA ująć w rozliczeniu tak jak i inne przedmioty sprzedane na wątku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']Zacytuję sobie, jak już znajdę wolną chwilę to odwiedzę zatem Twoje bazarki. Jeśli rzeczywiście jest jak piszesz, może skończyć się banem. Pozdrawiam.

Przyzwolenie na sprzedaż jednej dodatkowej rzeczy po zakończeniu bazarku powstało na skutek próśb użytkowników, jako kompromis/pójście na rękę. Człowiek rozumny powinien (używając swojego mózgu w choćby minimalnym stopniu) ogarnąć, że taką sprzedaż TRZEBA ująć w rozliczeniu tak jak i inne przedmioty sprzedane na wątku.[/QUOTE]

Zapraszam, może znajdziesz coś dla siebie. Poprawiłam swój post, [B]wpisuje w rozliczeniu jako nadpłaty.[/B] Wytłumacz zatem, czy logiczne jest, że sprzedaży przez wątek "co chcielibyście kupić" nikt nie reguluje żadnymi rozliczeniami, a na zakończonym bazarku, kiedy wszystko można rozliczyć normalnie, sprzedawać nie wolno? Też mi kompromis:)
I proszę nie pisz do mnie tym tonem i nie strasz mnie banem, bo póki co nie masz do tego prawa:) Kochana dogomania! Tu tak łatwo kogoś obrazić! Tyle miłośników psów a tyle osób, które nienawidzą ludzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='black_sheep']Zapraszam, może znajdziesz coś dla siebie. Poprawiłam swój post, [B]wpisuje w rozliczeniu jako nadpłaty.[/B] Wytłumacz zatem, czy logiczne jest, że sprzedaży przez wątek "co chcielibyście kupić" nikt nie reguluje żadnymi rozliczeniami, a na zakończonym bazarku, kiedy wszystko można rozliczyć normalnie, sprzedawać nie wolno? Też mi kompromis:)
I proszę nie pisz do mnie tym tonem i nie strasz mnie banem, bo póki co nie masz do tego prawa:) Kochana dogomania! Tu tak łatwo kogoś obrazić! Tyle miłośników psów a tyle osób, które nienawidzą ludzi.[/QUOTE]

Jeszcze się taki nie urodził, coby wszystkim dogodził. Jak napisałam wcześniej - ten idiotyczny zapis w regulaminie powstał na prośbę użytkowników forum. Zawnioskuj o jego usunięcie, myślę że nie będzie problemu - usunie się (chyba, że wcześniej Admini wreszcie zdejmą mnie z funkcji moderatora, która ciąży niczym kula nie u nogi a u szyi), nie będzie można sprzedawać NIC po dacie zakończenia i finał. Mi to osobiście lotto, jak i cały bazarek w obecnej mojej prywatnej, życiowej sytuacji. Pomagam zwierzętom jak mogę i bazarek nie jest już takim super narzędziem do tego jak kiedyś. Właśnie przez to, że starałam się latami pomagać użytkownikom tego działu, słuchałam uwag, naradzałam się z innymi moderatorami odechciało mi się "normalnego" udziału na forum. Sił zabrakło, takie życie.

Wiem, że moja opinia interesuje Cię mniej niż zeszłoroczny śnieg, ale pomyśl czasem jak ułatwić i sobie i innym życie, zamiast utrudniać. Tyle ode mnie.

Jak dzisiaj napiszesz na PW wniosek o usunięcie tego idiotycznego zapisu obiecuję że go usunę, mając gdzieś prośby innych. To będzie ostatnia moja czynność na tym forum jako moderatora. Taki super, extra potrzebny psom uczynek :lol:

Zachęcam również wszystkich do zgłaszania się na moderatorów forum - w obecnej sytuacji nowe siły, nowe osoby z tonami dobrych chęci są na wagę złota!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bric-a-brac']Viris, a jak napiszę wniosek, aby po zakończeniu bazarku można było sprzedać zamiast jednego, 10 niechcianych przedmiotów (oczywiście pod warunkiem rozliczenia na wątku), to przychylisz się? :razz: To tylko jedno zero więcej w regulaminie :D[/QUOTE]

No przecież zostało ustalone, że to idiotyczne. Lepiej zostawić wszystko samopas, niech każdy robi co chce, niech nikt nie rozlicza i ma w nosie czy bazarek trwa rok czy pięć. Ja zawnioskuję może o usunięcie działu Bazarek. Może wreszcie się uda :) Nikt już nie będzie miał żadnych uwag do regulaminu, do "pracy" moderatorów itp :) I wszyscy będą szczęśliwi JUHU ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']No przecież zostało ustalone, że to idiotyczne. Ja zawnioskuję może o usunięcie działu Bazarek. Może wreszcie się uda :) Nikt już nie będzie miał żadnych uwag do regulaminu, do "pracy" moderatorów itp :) I wszyscy będą szczęśliwi JUHU ;)[/QUOTE]
Nie no, ja uwagi o idiotyczności rozumiałam tak, że ograniczenie sprzedaży pobazarkowej do [B]jednej sztuki[/B] przedmiotu jest idiotyczne. Bo w to miejsce jeśli są chętni można sprzedać więcej przedmiotów i tym samym, zebrac więcej kasy na psy.
I pytałam poważnie, bez złośliwości czy ironii.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...