Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

na allegro też trzeba pilnować swojego fantu . Licytacja polega na podbijaniu ceny a ze cel szczytny i nikt na tym nie zarabia kazde podbicie powinno być witane z radością, w końcu zyskują na tym psy w potrzebie . Ale fakt jezeli załozycielowi bazarku takie licytowanie nie pasuje powinien jasno i wyraźnie i najlepiej duzymi literami zamiescić taka informację na poczatku bazarku . Przypuszczam ze większość osób zwraca uwagę na cel bazarku i na date i godzinę zakończenia bazarku . Większośc tekstu który jest zamieszczany na poczatku nie jest czytany . Tak wywnioskowałam z moich bazarków , wiec takie informacje , które sa nietypowe nalezy wyeksponować ,żeby nie było pretensji na koniec .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rodzice']na allegro też trzeba pilnować swojego fantu . [B]Licytacja polega na podbijaniu ceny a ze cel szczytny i nikt na tym nie zarabia kazde podbicie powinno być witane z radością, w końcu zyskują na tym psy w potrzebie[/B] . Ale fakt jezeli załozycielowi bazarku takie licytowanie nie pasuje powinien jasno i wyraźnie i najlepiej duzymi literami zamiescić taka informację na poczatku bazarku . Przypuszczam ze większość osób zwraca uwagę na cel bazarku i na date i godzinę zakończenia bazarku . Większośc tekstu który jest zamieszczany na poczatku nie jest czytany . Tak wywnioskowałam z moich bazarków , wiec takie informacje , które sa nietypowe nalezy wyeksponować ,żeby nie było pretensji na koniec .[/QUOTE]

Dokładnie, zgadzam się w pełni. Co do wytłuszczonego zdania - bo zgadzam się przede wszystkim. Jak i co do całości postu - jestem tego samego zdania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='black_sheep']Hej, czy mogę odnowić reklamę, jeśli bazarek trwa na przełomie dwóch miesięcy w nowym wątku reklamowym? Zapomniałam, a dziś dogo tak działa, że chyba nigdy się nie doszukam:/[/QUOTE]

tak, jesli jest już nowy watek reklam, tzn na czerwiec

Link to comment
Share on other sites

[quote name='La Componella FCI']witam
mam do oddania fanty - Wrocław, ul.Ożynowa 36, kontakt 660753566

fanty to m.in.:
ubrania
rolki
łyżwy
plyty oryginalne z muzyka
plyty oryginalne z dobrymi filmami
ksazki, najlepsze dziala w idealym stanie
gadżety

chetnych zapraszam:))[/QUOTE]

Hej. Przekopiowałam Twój post do wątku Wrocławskiego : [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/192672-Wroclaw-psy-w-potrzebie-Watek-informacyjny/page122[/URL]
Tam szybciej potrzebujący futrzak i chętny do odbioru fantów powinien się znaleźć.

Link to comment
Share on other sites

Do regulaminu bazarku - oprócz terminu na wpłaty - należałoby dodać termin wysyłek i termin wstawienia rozliczenia, choć moim zdaniem rozliczenie powinno się pojawić w chwili dotarcia pierwszych wpłat i być uzupełniane na bieżąco, żeby nie trzeba było dopytywać. Jak już mówiłam szanujmy się wzajemnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']Do regulaminu bazarku - oprócz terminu na wpłaty - należałoby dodać termin wysyłek i termin wstawienia rozliczenia, choć moim zdaniem rozliczenie powinno się pojawić w chwili dotarcia pierwszych wpłat i być uzupełniane na bieżąco, żeby nie trzeba było dopytywać. Jak już mówiłam szanujmy się wzajemnie.[/QUOTE]
Ja bym jeszcze dodała rozliczenie dokładne wysyłki. Od jakiegoś czasu mniej udzielam się na bazarkach, ponieważ koszty wysyłek coraz częściej nie przypominają starań, jakie czyniono jesczze kilka lat temu, aby były jak najmniejsze. Dostaję info, że wysyłka kosztuje np. 10 zł, znaczek później jest za 4,5 a koperta pewnie w okolicach 2zł, a co się dzieje z resztą? Mało kto pisze, co z tym zrobił. Jeśli idzie to na zwierzaki nie mam żadnych uwag, ale chciałabym to zobaczyć w rozliczeniu. Szanuję te osoby, które skrupulatnie rozliczają koszty i najpierw dostaję info o rzeczywistej cenie za przesyłkę, a nie brane kwoty z głowy. Jeżeli ktoś sprytnie zapakuje mój fant w stare koperty czy zadrukowane z jednej strony kartki - super, tak kiedyś więcej osób robiło. Teraz niejednokrotnie na allegro przesyłka jest niższa niż tutaj na dogo, a chyba nie taka była idee tego działu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Czy można zrobić bazarek na koszty leczenia psa będacego pod opieką fundacji (ma wątek na dogo), ale pieniędzy z bazarku nie przekazywać na konto fundacji, tylko bezpośrednio lecznicy, w której fundacja ma dług?
Jeśli tak, to jaki dokument jest mi potrzebny do rozliczenia? Faktura wystawiona na fundację czy na mnie (wpłacającego) z dopiskiem, że dotyczy psa takiego i takiego? Chodzi mi o to, żeby kasa poszła faktycznie za leczenie do lecznicy, a nie na zapłatę innych zobowiązań fundacji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isiak']Czy można zrobić bazarek na koszty leczenia psa będacego pod opieką fundacji (ma wątek na dogo), ale pieniędzy z bazarku nie przekazywać na konto fundacji, tylko bezpośrednio lecznicy, w której fundacja ma dług?
Jeśli tak, to jaki dokument jest mi potrzebny do rozliczenia? Faktura wystawiona na fundację czy na mnie (wpłacającego) z dopiskiem, że dotyczy psa takiego i takiego? Chodzi mi o to, żeby kasa poszła faktycznie za leczenie do lecznicy, a nie na zapłatę innych zobowiązań fundacji.[/QUOTE]

najprościej by chyba było, zeby fundacja 'potknela' ze tyle a tyle pieniązków wpłyneło do lecznicy na leczenie takiego a takiego psiaka
od Ciebie
albo po mojemu może byc faktura na ciebie z zaznaczeniem, że to za leczenie psa takiego a takiego z Fundacji takiej a takiej - jesli wet takową wystawi
ew f-ra na fundację z zaznaczeniem za jakiego psiaka

i jeszcze "zmniejszenie" długu na watku psiaka

Link to comment
Share on other sites

Mam problem i nie wiem co z tym fantem zrobić.Dn.21.05 dostałam pw z numerem konta i informacją,że coś wylicytowałam z razem z wysyłką to będzie mnie kosztowało 16 zł.Za cholerę nie mogłam przypomnieć sobie o jaki bazarek chodzi.Faktycznie zginął mi gdzieś jeden bazarek na którym licytowałam dwie książki ale to było dużo wcześniej i kwota mi się nie zgadza.
Więc poprosiłam o przypomnienie o jaki bazarek chodzi i o sprawdzenie numeru konta bo coś mi się wydawało,że jest za dużo o jedną cyfrę.
Dzisiaj,czyli po prawie miesiącu,dostałam pw z pytaniem o przelew i zapewnienie że numer konta jest dobry.Ani słowa na temat bazarku,którego ta wpłata ma dotyczyć.
I nie wiem co mam zrobić.Płacić czy nie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moris1001']Mam problem i nie wiem co z tym fantem zrobić.Dn.21.05 dostałam pw z numerem konta i informacją,że coś wylicytowałam z razem z wysyłką to będzie mnie kosztowało 16 zł.Za cholerę nie mogłam przypomnieć sobie o jaki bazarek chodzi.Faktycznie zginął mi gdzieś jeden bazarek na którym licytowałam dwie książki ale to było dużo wcześniej i kwota mi się nie zgadza.
Więc poprosiłam o przypomnienie o jaki bazarek chodzi i o sprawdzenie numeru konta bo coś mi się wydawało,że jest za dużo o jedną cyfrę.
Dzisiaj,czyli po prawie miesiącu,dostałam pw z pytaniem o przelew i zapewnienie że numer konta jest dobry.Ani słowa na temat bazarku,którego ta wpłata ma dotyczyć.
I nie wiem co mam zrobić.Płacić czy nie?[/QUOTE]

Najprościej będzie wejść na profil użytkownika który wysłał PW i sprawdzić "wątki użytkownika".
Powinien Ci się wyświetlić bazarek i sprawdzisz sobie czy licytowałaś czy nie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moris1001']
I nie wiem co mam zrobić.Płacić czy nie?[/QUOTE]

nie płacić, skoro ktos może odpisac na pw ze numer konta sie zgadza to moze tez podac link do bazarku
i tak musi go monitorować żeby na koniec rozliczyć więc powinien miec go pod ręką

napisz jeszcze raz pw z prośba o podanie linku do bazarku
przeciez nie jest to Twoja zła wola i nie jest tak, ze nei chcesz zapłacić
chcesz tylko nie wiesz za co ;)

może ktos odpisując na pw odpisywał na szybko i zapomniał wkleic linku do bazarku

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za pomoc i podpowiedzi.Zrobiłam tak jak napisała Kara.I faktycznie znalazłam ten bazarek,licytowałam na nim a potem była ta 2-dniowa przerwa w działaniu dogo.A kwota się nie zgadza bo do jednej książki ktoś mnie przelicytował przed końcem bazarku.Szkoda bo byłam skłonna dać za nią o wiele więcej ale nie było tam KT i nikt jej nie licytował.
Tak czy siak wiem już wszystko i żałuję,że nie zapytałam tutaj miesiąc wcześniej jak to sprawdzić.Pędzę puścić przelew i mam nadzieję,że nie trafię na CZARNĄ LISTĘ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Można jeszcze po własnych postach pośledzić, ale jak ktoś się dużo udziela to strasznie żmudna robota.:roll:

Tak na przyszłość: w subskrypcjach jest edycja folderów i można sobie utworzyć własne. Jakie się chce. Ja sobie zrobiłam taki dla bazarków na których licytuję i których nie chcę przegapić. W ten sposób nie mylą mi się z wątkami psiaków i innymi topikami. Bo już miałam momenty, że dostawałam lekkiego obłędu przekopując się przez wszystko.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A ja mam pytanie czy można zrobić cykliczne bazarki na spłatę rat za zakup pralki do przytuliska , nie ma możliwości żebyśmy kupili od ręki bo to za duża kasa , a raty byłabym w stanie bazarkami spłacać a pralka potrzebna na już . Umowa byłaby niestety na mnie bo nie ma możliwości żeby ludzie z przytuliska dostali kredyt . Ale zdjęcie pralki w przytulisku i co potrzeba oczywiście wstawię .

Link to comment
Share on other sites

Ja mam odwieczny problem ze znalezieniem bazarku by potwierdzić jak dojdzie do mnie przesyłka i wiem , że nie tylko ja mam ten problemik.
Większość jakoś znajduję ale dzisiaj na przykład dostałam dwie pary dżinsów ( jestem z nich bardzo zadowolona:)) ale nie mogłam nijak znaleźć z jakiego to bazarku. Po godzinie poszukiwań jakoś dałam radę:)
Jak u mnie osoby nie potwierdzają to wysyłam im link z wątkiem bazarku to wtedy większość potwierdza.
Więc jak czasem zdarzy mi się nie potwierdzić to poproszę o linka i z góry przepraszam za kłopot:)

Edited by caryca26
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rudzia-Bianca']A ja mam pytanie czy można zrobić cykliczne bazarki na spłatę rat za zakup pralki do przytuliska , nie ma możliwości żebyśmy kupili od ręki bo to za duża kasa , a raty byłabym w stanie bazarkami spłacać a pralka potrzebna na już . Umowa byłaby niestety na mnie bo nie ma możliwości żeby ludzie z przytuliska dostali kredyt . Ale zdjęcie pralki w przytulisku i co potrzeba oczywiście wstawię .[/QUOTE]

możesz zrobic taki bazarek
tylko np musisz przelewac pieniazki na konto przytuliska (skan potwierdzenia lub coś w ten deseń)
albo jakieś potwierdzenie, że płaisz raty za pralkę
tylko wtedy przydałoby się zeby ktoś z przytuliska to potwierdził, żeby nei było ze sobie na prywatna pralkę zbierasz

edit: chyba ze Viris powie inaczej

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...