Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

Ja jeszcze slowko co do zaproszen na pw. NIE znosze, gdy dostaje dwa luib wiecej zaproszen na ten sam bazarek. Litosci! Niech sie zainteresowane osoby jakos dogadaja i podziela, komu wysylaja (nie wiem, moze alfabetycznie po pierwszej literze nicka).
Ale dostalam juz naprawde wysokiego ciesnienia, jak raz dostalam dwa zaproszenia na jeden bazarek. Ale to nic - ja na tym bazarku juz licytowalam!!! Napisalam wtedy odpowiedzi do obu osob i jaka dostalam odpowiedz? A bo wysylaja jak leci, duzo osob licytuje i nie pamietaja, kto juz jest na bazarku.... ostrzegam - nastepnym razem zglosze taki przypadek jako spam.

3x - ja nie pisalam o dobrej woli, tylko o bazarkach. Bazarki czasem dlugo trwaja i jesli cos zalicytowalam 3 tygodnie wczesniej, ale widac na przedmiocie mi nie zalezalo tak bardzo, by pilnowac licytacji i jakims cudem okazalo sie, ze nikt mnie nie przebil, a w miedzyczasie licytowalam na kilku czy kilkunastu kolejnych bazarkach, to naprawde latwo o tym zapomniec.
Ja nie mam pamieci absolutnej i co wiecej - staram sie nawet nie pamietac rzeczy, ktore specjalnie nie sa mi niezbedne do zycia (i sa do sprawdzenia).

ps.
Nie mam psow (czy innych zwierzakow, na ktore tez sa bazarki) w dupie, ale tez nie zawsze dokladnie czytam, na co jest bazarek - to fakt. I czesto na bazarkach szukam rzeczy fajnych lub oryginalnych, ale czasem tez po prostu tanszych. Nie raz sie juz do tego przyznalawalam. Czy cos w tym zlego? Czy naprawde najwazniejsze sa intencje? Czy jednak zebrana kwota? Bo jesli sie licza tylko intencje, to po co bazarki? Zawsze mozna bazarek po prostu potraktowac jak tablice ogloszen i tylko zbierac wplaty cegielkowe. Ale skoro tak nie jest...

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#000000]Mam problem[/COLOR]:oops:[COLOR=#000000]Co zrobić kiedy dwie osoby licytują skarpety za wywoławczą i pojawia się następny chętny licytując jedną parę[/COLOR]:roll:
[B]
Przykład:

[/B][B]1-Martika@Aischa za 8 zł
2-Martika@Aischa za 8 zł
3-Ziutka za 8 zł
4-Ziutka za 8 zł
5-Ziutka za 8 zł
6-Ziutka za 8 zł[/B][B]

Aga.k i dara9 licytują po 1 parze za 9 zł...Przy kim mam napisać zalicytowane za wyższą kwotę skarpetki?

Pomóżcie proszę...Nigdy wcześniej nie miałam takiej sytuacji bo nie wystawiałam tyle sztuk z jednego pozycji.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='radovan2'][COLOR=#000000]Mam problem[/COLOR]:oops:[COLOR=#000000]Co zrobić kiedy dwie osoby licytują skarpety za wywoławczą i pojawia się następny chętny licytując jedną parę[/COLOR]:roll:
[B]
Przykład:

[/B][B]1-Martika@Aischa za 8 zł
2-Martika@Aischa za 8 zł
3-Ziutka za 8 zł
4-Ziutka za 8 zł
5-Ziutka za 8 zł
6-Ziutka za 8 zł[/B][B]

Aga.k i dara9 licytują po 1 parze za 9 zł...Przy kim mam napisać zalicytowane za wyższą kwotę skarpetki?

Pomóżcie proszę...Nigdy wcześniej nie miałam takiej sytuacji bo nie wystawiałam tyle sztuk z jednego pozycji.[/B][/QUOTE]

Radovan, chyba Kupujący podaje nr, np 1 za 9 albo 6 za9

Link to comment
Share on other sites

Katarzyna Starkiewicz,licytacja wygląda tak:

[B]8.Skarpety piłkarskie Zina,biało-czerwone,senior.6 par
Cena wywoławcza 8 zł
[COLOR=#ff0000]Licytuje:[/COLOR]
1-Martika@Aischa za 8 zł
2-Martika@Aischa za 8 zł
3-Ziutka za 8 zł
4-Ziutka za 8 zł
5-Ziutka za 8 zł
6-Ziutka za 8 zł

Czyli Kupujący powinien podać przy tej pozycji którą osobę chce przelicytować tak?[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kara.'][B]W sumie powinno się chyba zaznaczać od pierwszej pozycji. [/B]
W tym przypadku wydaje mi się ,że sprawiedliwiej i przyzwoiciej byłoby jednak zabrać każdej po jednej parze:lol:[/QUOTE]
też mi się tak wydaje
że od pierwszej pozycji

następnym razem napisz, że wygrywają najwyższe oferty i kolejność licytacji
czyli ze jak są wszystkie pozycje zajęte za taką samą cenę to jak ktoś da wyzszą ofertę to zapisujesz od pierwszej pozycji

zabranie każdej po jednej jest bez sensu bo jak przyjda kolejne licytujące po 9 zł to co, zabrać Ziutce bo ma jeszcze 3 pray i tym sposobem każda będzie miala po jednej ? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']też mi się tak wydaje
że od pierwszej pozycji

następnym razem napisz, że wygrywają najwyższe oferty i kolejność licytacji
czyli ze jak są wszystkie pozycje zajęte za taką samą cenę to jak ktoś da wyzszą ofertę to zapisujesz od pierwszej pozycji

zabranie każdej po jednej jest bez sensu bo jak przyjda kolejne licytujące po 9 zł to co, zabrać Ziutce bo ma jeszcze 3 pray i tym sposobem każda będzie miala po jednej ? ;)[/QUOTE]

3x,masz rację nastepnym razem tak zrobię...

Dziękuję za pomoc;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='radovan2']Katarzyna Starkiewicz,licytacja wygląda tak:

[B]8.Skarpety piłkarskie Zina,biało-czerwone,senior.6 par
Cena wywoławcza 8 zł
[COLOR=#ff0000]Licytuje:[/COLOR]
1-Martika@Aischa za 8 zł
2-Martika@Aischa za 8 zł
3-Ziutka za 8 zł
4-Ziutka za 8 zł
5-Ziutka za 8 zł
6-Ziutka za 8 zł

Czyli Kupujący powinien podać przy tej pozycji którą osobę chce przelicytować tak?[/B][/QUOTE]

Tak mi się zdaje

Link to comment
Share on other sites

W nowym regulaminie bazarkow,Viris zakazala wystawiania bazarkow z katalogow(Avon i Oriflame)bo napisala,ze byly zle rozliczane
i budzily kontrowersje.Ja zrozumialam,ze chodzilo o to,ze calkowita kwota nie szla na psy,tylko wystawiajacy zarabial cos dla siebie.
Czy nie mozna przywrocic takich bazarkow a od wystawiajacego wymagac[COLOR=#0000cd] bardzo dokladnego rozliczenia[/COLOR],bo takie bazarki,ktore wystawiala kejciu,bardzo pomagaly naszej fundacji.A u nas bida:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='UlaFeta']W nowym regulaminie bazarkow,Viris zakazala wystawiania bazarkow z katalogow(Avon i Oriflame)bo napisala,ze byly zle rozliczane
i budzily kontrowersje.Ja zrozumialam,ze chodzilo o to,ze calkowita kwota nie szla na psy,tylko wystawiajacy zarabial cos dla siebie.
Czy nie mozna przywrocic takich bazarkow a od wystawiajacego wymagac[COLOR=#0000cd] bardzo dokladnego rozliczenia[/COLOR],bo takie bazarki,ktore wystawiala kejciu,bardzo pomagaly naszej fundacji.A u nas bida:placz:[/QUOTE]

ale to chyba się bezpośrednio kejciu nie tyczyło?
tzn wiem, ze juz nie wolno ale chyba nie chodziło o to ze kejciu zle rozlicza tylko ze niektórzy wystawiali bazarki "za zwrot kosztów" bez pytania o pozwolenie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magda_ol']czy istnieje możliwość zaznaczenia w jakiś sposób bazarku który sie już obejrzało - np indywidualna zmiana ikony przy tytule? bo oglądam, one znowu wskazują na 1 i już w końcu nie wiem które oglądałam a których nie... :([/QUOTE]

To sobie przeglądaj tylko nowe bazarki.;-)

Na dole strony masz opcje wyświetlania wątków. " Pokaż wątki z..." Zaznaczasz: ostatni dzień (tydzień- co tam akurat potrzebujesz). "Sortuj wątki wg" Zaznaczasz: data rozpoczęcia wątku. Potem klik "pokaż wątki"

I masz po kolei wg daty powstania. I jaka oszczędność czasu:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']ale to chyba się bezpośrednio kejciu nie tyczyło?
tzn wiem, ze juz nie wolno ale chyba nie chodziło o to ze kejciu zle rozlicza tylko ze niektórzy wystawiali bazarki "za zwrot kosztów" bez pytania o pozwolenie[/QUOTE]
Tak jest jak napisalas.Kejciu sie rozliczala cudnie,a przez innych nieuczciwych i ona nie moze tych bazarkow wystawiac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwia1982']czy zakładając bazarek na np. zakup karmy dla bezdomnych kotów, które dokarmiam na swoim podwórku, muszę założyć tym kotom wątek?[/QUOTE]

tak
każdy cel musi mieć swoj watek
chyba ze zbierasz dla fundacji wtedy trzeba pokazać potwierdzenie przelewu pieniazków na konto fundacji

Link to comment
Share on other sites

nie wiem czy to tylko przeze mnie, ale ja założyłam taki bazarek bez zapytania, nie wiedziałam o tym, ale przeprosiłam, poniosłam karę oraz rozliczyłam się całkowicie z bazarku, też żałuję, że więcej nie może ich być, jednak nie wydaje mi się, że przez jedną taką sytuacją te bazarki zostały zabronione, musiało być więcej takich. Ja też żałuję, że tak się stało, my zebraliśmy w bardzo krótkim czasie prawie 300 zł dla naszych psiaków, więc była to super sprawa no, ale cóż.. zawsze może wystawiać na innych portalach lub dokonywać ze stałymi klientami transakcje poza dogomania :) świat się tutaj nie kończy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='merryjanee']nie wiem czy to tylko przeze mnie, ale ja założyłam taki bazarek bez zapytania, nie wiedziałam o tym, ale przeprosiłam, poniosłam karę oraz rozliczyłam się całkowicie z bazarku, też żałuję, że więcej nie może ich być, jednak nie wydaje mi się, że przez jedną taką sytuacją te bazarki zostały zabronione, musiało być więcej takich. Ja też żałuję, że tak się stało, my zebraliśmy w bardzo krótkim czasie prawie 300 zł dla naszych psiaków, więc była to super sprawa no, ale cóż.. zawsze może wystawiać na innych portalach lub dokonywać ze stałymi klientami transakcje poza dogomania :) świat się tutaj nie kończy[/QUOTE]

nie kończy się masz rację tylko tutaj ujęte jest to w jakies ramy
a "poza" może być róznie
ty przelejesz na psy a inny zarobi dla siebie
i tyle

Link to comment
Share on other sites

no całkowicie to rozumiem, nie chcę krytykować pracy któregokolwiek z moderatorów, uważam jednak, że wystarczyło zamknąć mój bazarek tak jak to się stało i dać mi karę, a żeby reszty to nie dotknęło, ale to już i tak za późno. Chciałabym żebyście wiedziały, że nie zrobiłam tego celowo tylko z niewiedzy, nie chcę też stać się w waszych oczach nieuczciwa, po prostu to był mój pierwszy bazarek i nie doczytałam tego punktu w regulaminie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='radovan2'][COLOR=#000000]Mam problem[/COLOR]:oops:[COLOR=#000000]Co zrobić kiedy dwie osoby licytują skarpety za wywoławczą i pojawia się następny chętny licytując jedną parę[/COLOR]:roll:
[B]
Przykład:

[/B][B]1-Martika@Aischa za 8 zł
2-Martika@Aischa za 8 zł
3-Ziutka za 8 zł
4-Ziutka za 8 zł
5-Ziutka za 8 zł
6-Ziutka za 8 zł[/B][B]

Aga.k i dara9 licytują po 1 parze za 9 zł...Przy kim mam napisać zalicytowane za wyższą kwotę skarpetki?

Pomóżcie proszę...Nigdy wcześniej nie miałam takiej sytuacji bo nie wystawiałam tyle sztuk z jednego pozycji.[/B][/QUOTE]

Następnym razem najlepiej napisz, żeby każdy przebijał konkretny numer. Np. przebijam numer 5 za 9 zł. Wtedy nie ma kłopotu :)

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, jeśli pytanie się powtarza, ale ostatnio bardzo rzadko zaglądam na forum:oops:Mam pytanie do osób, które często kupują na bazarku kosmetyki - czy jest sens wystawiać kosmetyki już rozpoczęte, zużyte w jakiejś części (oczywiście niezbyt dużej). Mam kilka takich, wiem, kiedy zostały otwarte, wystawiłabym za symboliczne kwoty tylko trudno mi powiedzieć, czy w ogóle byłoby zainteresowanie. Jeśli nie, to szkoda czasu:oops: Czy ktoś pamięta może takie bazarki, sam kupował/wystawiał, czy to się sprawdziło?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madcat1981']Przepraszam, jeśli pytanie się powtarza, ale ostatnio bardzo rzadko zaglądam na forum:oops:Mam pytanie do osób, które często kupują na bazarku kosmetyki - czy jest sens wystawiać kosmetyki już rozpoczęte, zużyte w jakiejś części (oczywiście niezbyt dużej). Mam kilka takich, wiem, kiedy zostały otwarte, wystawiłabym za symboliczne kwoty tylko trudno mi powiedzieć, czy w ogóle byłoby zainteresowanie. Jeśli nie, to szkoda czasu:oops: Czy ktoś pamięta może takie bazarki, sam kupował/wystawiał, czy to się sprawdziło?[/QUOTE]

sprawdziło :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='merryjanee']nie wiem czy to tylko przeze mnie, ale ja założyłam taki bazarek bez zapytania, nie wiedziałam o tym, ale przeprosiłam, poniosłam karę oraz rozliczyłam się całkowicie z bazarku, też żałuję, że więcej nie może ich być, jednak nie wydaje mi się, że przez jedną taką sytuacją te bazarki zostały zabronione, musiało być więcej takich. Ja też żałuję, że tak się stało, my zebraliśmy w bardzo krótkim czasie prawie 300 zł dla naszych psiaków, więc była to super sprawa no, ale cóż.. zawsze może wystawiać na innych portalach lub dokonywać ze stałymi klientami transakcje poza dogomania :) świat się tutaj nie kończy[/QUOTE]
Ja nie pisalam o tobie.Nasze psy,tez kase z takich bazarkow mialy,a teraz nie maja.Szkoda.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...