Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

[quote name=':: FiGa ::']Nie mozna juz reklamowac bazarkow w profilach? Bardzo, bardzo zly pomysl :shake:
Jak mamy reklamowac swoje bazarki? Spamowac wiadomosciami pw i zapychac ludziom skrzynki? :shake:[/QUOTE]
Popieram, tak właściwie, to jaki cel ma teraz możliwość pisania w cudzych profilach?

Link to comment
Share on other sites

[quote name=':: FiGa ::']Czy byłaby możliwość przywrócenia opcji wklejania linków do profili?[/QUOTE]

Myślę , że nie. Wiele osób się o to burzyło i zgłaszało do moda , który musiał za to obdzielać punktami karnymi. Żeby zgłosić do moda wpis w profilu nawet nie trzeba pisać skargi tylko wystarczy kliknąć z boku ,,zgłoś" . Według mnie tak jest dobrze bo przynajmniej nie kusi by wklejać reklamy do profili. Można wysłać pw do osób , o których się wie , że sobie tego życzą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='caryca26']Myślę , że nie. Wiele osób się o to burzyło i zgłaszało do moda , który musiał za to obdzielać punktami karnymi. Żeby zgłosić do moda wpis w profilu nawet nie trzeba pisać skargi tylko wystarczy kliknąć z boku ,,zgłoś" . Według mnie tak jest dobrze bo przynajmniej nie kusi by wklejać reklamy do profili. Można wysłać pw do osób , o których się wie , że sobie tego życzą.[/QUOTE]
Tak.... i wiele tych osob po umieszczeniu w podpisie iz nie zycza sobie zaproszen na bazarki nie mialo odtad nowych wiadomosci w profilach i juz pewnie miec nie bedzie.
Cholerka, czy Ci, ktorzy nie chca tych zaproszen nie mogliby po prostu zablokowac calkowicie dodawanie komentarzy?
Reklamowanie po profilach naprawde bardzo, bardzo pomagalo w funkcjonowaniu bazarkow :(

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś poruszałam ten temat, że użytkownik ma możliwość zablokowania możliwości otrzymywania wpisów w profilach. Każdy może to zrobić, jeśli nie chce mieć tam zaproszeń. Moderator nie odniósł się merytorycznie do tej kwestii.
Zgadzam się, że reklamowanie w profilach bardzo pomaga zbierać kasę na bezdomniaki... Już tego nie robię, jeden ban mnie nauczył.
I faktycznie teraz wygląda to tak, że można w profilu napisać coś w stylu "pozdrawiam", albo "masz zapchaną skrzynkę". I tylko takim bzdetom służą wpisy w profilu.

Link to comment
Share on other sites

Post pod postem, ale w zupełnie innej kwestii.

1. Czy można robić bazarki / zbierać kasę na dogo na spłatę własnych deklaracji na psy?

Tzn. mi się ta kwestia wydaje oczywista, że nie można. Z punktu widzenia korzyści psa, takie łatanie ludzkiego budżetu nie powinno mieć miejsca... A może ja przesadzam? Podpowiedzcie....

A do tego pytania skłoniła mnie transakcja, w której miałam brać udział. Ale dogadywana na PW, bo to był wynik mojego postu na wątku "Co chce kupić". Chodziło o transakcję, w której miałam być strona kupującą, kwota ponad 100zł (duża ilość przedmiotów małej wartości). Pytałam wcześniej na jakie psy będzie przeznaczona kasa. Dostałam informację, że na psy w typie rasy jakiejś tam i ok. Myślałam, że się dogadamy, dziewczyna ma dużo postów na dogo i zapewne dużo robi dla psów. Sprzedająca przesłała mi nawet na wzór dwie sztuki rzeczy, żebyśmy mogły ustalić cenę. No i zaproponowałam, że wezmę wszystko co ma w rozsądnej konkretnej cenie, ale że chciałabym znać cel, na który pójdzie ta kasa. Sprzedająca zaakceptowała cenę i napisała, że to na pokrycie jej deklaracji na dwa psy, podała wątki. Dopytałam jeszcze czy na pewno ma na myśli, żeby ta kasa pokryła jej deklaracje comiesięczne na psy. Tak... Napisała w tonie trochę obrażonym i że ona nie widzi nic złego w tym, że to na pokrycie jej deklaracji, że robiła już na pokrycie deklaracji bazarki i było ok. I nie wiem, czy ja się czepiam? Odpisałam jej, że ja jestem gotowa tę kasę wydać na te rzeczy, ale na wpłatę jednorazową na te psy, a nie na pokrycie ludzkich deklaracji wobec psa. Dogadałyśmy cenę realną, więc ani dla mnie to nie jest super okazja, ani dla niej strata, skoro tych rzeczy nie wykorzysta. Rozchodzi się o to, że ona chce, żeby to było na pokrycie jej deklaracji, a ja wolę, by było na wpłatę jednorazową. Wychodzę z założenia, że deklaracja się psu należy, skoro ktoś ją złożył. A transakcje wszelkie powinny poprawiać sytuację finansową psa, a nie odciążać deklarowiczów... Czy ja przeginam w swojej wizji? Może powinnam być mniej czepialska?

Za przedmioty, które dostałam jako próbki wpłacę kasę przez wpłatę jednorazową na wskazany wątek, o ile nie dogadam się z tą osobą w kwestii transakcji.

Kurcze, nie wiem, może ja przesadzam? Naprawdę nie chciałabym tej dziewczyny urazić... ale wygląda na to, że to już zrobiłam...:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bric-a-brac']Jedną deklaracje wpłaca od dawna, druga jest dopiero co zdeklarowana w tym miesiącu... Sama już nie wiem :([/QUOTE]

Bric, ale spójrz na to tak :)
Lepiej sprzedać własne rzeczy i uzyskane pieniądze przeznaczyć na spłatę własnych deklaracji (idą przecież na psa), niż olać sprawę, przestać wpłacać i zniknąć z Dogo. U Spajka są dwie takie delikwentki, które już w sumie chyba na 500 zł zalegają.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']Ja myślę, że to jest ok ;)
Dziewczyna wystawia na bazarek własne rzeczy, być może coś tam jej się pokomplikowało finansowo, a że deklarowała wpłaty na psy, i nie chce ich zostawić w potrzebie to zorganizowała bazarek :)[/QUOTE]
zawsze można się wycofać z deklaracji
ja niestety miałam taką sytuację że wycofałam sę z deklracji
co prawda nie było na kokretne psy a powiedzmy na organizacje

[quote name='bric-a-brac']Jedną deklaracje wpłaca od dawna, druga jest dopiero co zdeklarowana w tym miesiącu... Sama już nie wiem :([/QUOTE]

[quote name='mala_czarna']Bric, ale spójrz na to tak :)
Lepiej sprzedać własne rzeczy i uzyskane pieniądze przeznaczyć na spłatę własnych deklaracji (idą przecież na psa), niż olać sprawę, przestać wpłacać i zniknąć z Dogo. U Spajka są dwie takie delikwentki, które już w sumie chyba na 500 zł zalegają.[/QUOTE]

skoro ktoś się deklarował to dla mnie logiczne jest że liczy się z tym, ze tyle musi wpłacać miesięcznie na danego zwierzaka
(zawsze może się wycofać i wspierac psa jednorazowymi wpłatami z bazarków)
a pokrycie deklracji odebrałabym jako dodatkowe pieniądze dla człowieka a nie dla psa
jakby chciała wspomóc psa to tak jak napisała b-a-b pieniązki powinny być wpłatą dodatkową jednorazową

a niesolidność ludzi z deklaracjami to zupełnie iny temat

Link to comment
Share on other sites

Ja jeszcze w sprawie zaproszen na priv - chetnie bym zabronila tego w Regulaminie. Zaproszenia splywaja, zawalaja skrzynke, ktora i tak jest malenka. Za to faktycznie nie rozumiem zakazu zaproszen w profilu, ale domyslam sie, skad sie to wzielo (Na serwerze zajmowalo podobna ilosc miejsca, co pw. Z tym, ze pw kazdy musi co jakis czas czyscic, a profili juz nie...). Sama znajde bazarek, ktory mnie interesuje. Np po cholere mi zaproszenie na bazarek z ciuszkami S, jak nosze co najmniej XL?

Za to, jezeli moge, to mam propozycje a propo bazarkow i privow do wplacenia. Czy mozna by zrobci zapis, zeby w [B]kazdym priv do wplaty byl obowiazkowo link do bazarku?[/B] [B]Lub co najmniej wymienione zakupione rzeczy?[/B]
Mysle, ze ulatwiloby to nie jednej osobie zycie. Ja czesto licytuje na kilku bazarkach, ale mam w tygodniu dosyc ograniczony dostep do kompa. Najpierw licytuje, potem zapomne.... potem dostaje priv o wplate. Zawsze slusznie, ale tak do konca nie wiem, za co tak naprawde place, bo nie mam czasu szukac konkretnego bazarku (co nie jest zawsze proste o czym poznije), prawie nigdy nie pamietam osoby wystawiajacej bazarek, a i w tresc priva czesto brzmi "wylicytowalas przedmiony na kwote" - tylko co wlasciwie hm.... ale nic, wplacam. Cos dostaje i znow to samo, bo znow brak mi czasu na szukanie bazarku, z ktorego ten fant pochodzi, wole poogladac nowe bazarki (jak mowilam, jestem dosyc ograniczona czasowo). Robie to z duuuzym opoznieniem i zawsze "hurtowo". Nawet, jakbym chciala na szybko poszukac po powiadomieniach na maila, to tez niestety jest czasem trudno bo... bazarki zmieniaja tytuly i tutaj to juz naprawde dostaje krecka. Czyli pamietam, ze licytowalam "super kwiatek na misie", potem szukam maila z takim bazarkiem i co? Nie ma. Bo nagle jest bazarek o tytule "nowe fanty ostatnia minuta" LITOSCI..... nie wymagajcie pozniej szybkich potwierdzen na watku!

Podsumowaujac - wystarczy link do bazarku w privie o wplate - i o wiele latwiejsze zycie. I jak juz sie wypowiadam - po kazdym zakonczonym bazarku priv z informacja o wplacie.
(na szczescie rzadko sa bazarki, gdzie nie dostaje sie priva, tylko nr konta jest w pierwszym poscie - przyznam szczerze, ze czesto nie zwracam na to uwagi od razu i znoww wplacam z opoznieniem... po przypomnieniu).


ps.
a propo kopert babelkowych - polecam na allegro, pakowane po 10 sztuk i wychodzi po kilkadziesiat groszy za sztuke, roznie w zaleznosci od wielkosci (ale warto kupic wiecej na raz, zeby zniwelowac koszty wysylki)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nefesza']Ja jeszcze w sprawie zaproszen na priv - chetnie bym zabronila tego w Regulaminie. Zaproszenia splywaja, zawalaja skrzynke, ktora i tak jest malenka. Za to faktycznie nie rozumiem zakazu zaproszen w profilu, ale domyslam sie, skad sie to wzielo (Na serwerze zajmowalo podobna ilosc miejsca, co pw. Z tym, ze pw kazdy musi co jakis czas czyscic, a profili juz nie...). Sama znajde bazarek, ktory mnie interesuje. Np po cholere mi zaproszenie na bazarek z ciuszkami S, jak nosze co najmniej XL?

[/QUOTE]

popieram!!!!!!!!! Proszę o zmiane Regulaminu!!!

A co do rozliczeń bazarków, to faktycznie powinien w privie byc link do bazarku i super by było by w tytule priva pojawiło się słowo rozliczenie - zdazyło mi się juz kilka razy skasować priva z tytułem "bazarek", bo pomyslałam że to jakies kolejne zaproszenie, a przeciez nie musze po 2 tygodniach kojarzyc u kogo cos tam licytowałam

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie:
Czy po zakonczeniu bazarku, moge zmienic beneficjenta, bo pies, na ktorego bazarek był robiony, umarł, pojechał do domu, albo po prostu jego sytuacja finansowa uległa nagle duzej poprawie, zebrał komplet deklaracji itp. Czy wtedy mozna procentowo zmniejszyc jego udział w zyskach? Czy musze pytac kupujących ?
Czy cel wypisany na początku bazarku jest nienaruszalny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tu_ania_tu']popieram!!!!!!!!! Proszę o zmiane Regulaminu!!!

A co do rozliczeń bazarków, to faktycznie powinien w privie byc link do bazarku i super by było by w tytule priva pojawiło się słowo rozliczenie - zdazyło mi się juz kilka razy skasować priva z tytułem "bazarek", bo pomyslałam że to jakies kolejne zaproszenie, a przeciez nie musze po 2 tygodniach kojarzyc u kogo cos tam licytowałam[/QUOTE]

Zaproszenia na bazarek to spamy i w regulaminie stoi jak byk , że to zabronione więc każdy wysyła na własne ryzyko.
Mnie zupełnie takie zaproszenia nie przeszkadzają bo mi się nie chce szukać bazarków samemu a jak już dostanę zaproszenie to zerkam. Czasem jak nawet nie zerknę to poprostu ignoruje albo usuwam , dwie sekundy roboty. Wiem , że wiele osób podchodzi tak jak ja , woli dostać zaproszenie niż samemu szukać. Dlatego idealnie byłoby gdyby osoby , które sobie tego nie życzą umieściły po prostu wpis w profilu. Wiem , że niektóre osoby miały taki wpis a mimo taki wpis a mimo to dostawały takie wiadomości. Ale to chyba już nie na taką skalę , tylko sporadycznie jak ktoś nie zauważył wpisu.

Link to comment
Share on other sites

wpis na profilu nie działa, bo jak ktoś priva wysyła to na profil nie zagląda.
Jakbym nie robiła bazarków to by mi pewnie nie przeszkadzało, ale jak się bazarki robi to jednak sporo się privów wysyła i dostaje więc skrzynka szybko się zapycha, a do tego codziennie jakiś priv z zaproszeniem (czasem kilka) - problem w tym że czasem skasuje się niechcący wiadomość która jest ważna, bo się nie zauważy jej wśród zaproszeń.

Czyli co, nie pozostaje nic innego jak raportować spam

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej napisać do takiej osoby , że sobie nie życzysz. Ja sprawdzam wpisy w profilu i jak widzę , że ktoś nie chce to nie wysyłam. Jeżeli osoba , do której napisałaś , że sobie nie życzysz za jakiś czas znowu Ci wyślę to jeśli musisz raportuj. Ja prowadzę notesik i mam zapisane kto sobie nie życzy:) Ja akurat też robię bardzo dużo bazarków i staram się w miarę często czyścić skrzynkę. Jasne jest to parę chwil roboty ale jestem tu po to by pomagać zwierzakom. Osoby , które wysyłają takie spamy z zaproszeniami też nie robią tego dla hobby tylko właśnie by psiakom pomóc , poświęcają swój czas. Więc ja mogę poświęcić kilka sekund by skasować niechcianą wiadomość. Ludzie wysyłają bo to przynosi wymierne efekty bo niektórzy tak jak np, ja wchodzą na bazarki z zaproszeń a nie szukają na bazarkowym wątku. I teraz rodzi się pytanie - czy skarżyć do moda i ,,załatwić" komuś punkty karne za to , że poświęca czas by pomóc zwierzakom? Kwestia indywidualnego podejścia człowieka. Ja w każdym razie nie będę skarżyć i do mnie możecie wysyłać:) Nie obiecuję , że wejdę , najwyżej zignoruje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='caryca26'] Dlatego idealnie byłoby gdyby osoby , które sobie tego nie życzą umieściły po prostu wpis w profilu. Wiem , że niektóre osoby miały taki wpis a mimo taki wpis a mimo to dostawały takie wiadomości. Ale to chyba już nie na taką skalę , tylko sporadycznie jak ktoś nie zauważył wpisu.[/QUOTE]

[quote name='caryca26']Ja sprawdzam wpisy w profilu i jak widzę , że ktoś nie chce to nie wysyłam. [/QUOTE]

Hahahaha doprawdy? No to wejdź w mój profil, i poczytaj, poszukaj moich sprzeciwów i swoich wpisów.
Jestem za całkowitym zakazem i spamu na pw i wpisów w profilu :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gameta']Hahahaha doprawdy? No to wejdź w mój profil, i poczytaj, poszukaj moich sprzeciwów i swoich wpisów.
Jestem za całkowitym zakazem i spamu na pw i wpisów w profilu :)[/QUOTE]
znalazłam, ze tylko dwa razy się bulwersowałaś ;)

osobiście wolę wpisy w profilu niż na pw
teraz kiedy nie kupuję prawie na bazarkach zagladam tylko na te do których dostanę linka (pw albo wpis w profilu)

nie popieram spamu ale zaraz popadniemy w paranoję jakąś
teoretycznie bazrków nei można hopac
teraz tez nie mozna wysyłac pw z zaproszeniami
ani tez umieszczac takowych w profilu
na reklamach bazarku bazarek można reklamowac tylko raz
zaraz się okaże że modzi będą zmuszeni podyktować cent na fanty i np będzie ze torebka może być sprzadana w kwocie od 3-243 zł
;)
nie popadajmy w paranoję

nefesza, miło, jak jest link do bazarku w pw z nr konta, to fakt
ale jako kupujący powinniśmy wiedzieć co i gdzie kupujemy
poza tym tak jak piszesz czasami numer konta podany jest w pierwszym poście
i sprzedający nie ma obowiązku przypominać
odrobina dobrej woli powinna działać w obie strony :)

poza tym teoretycznie kupując na bazarku kupujemy aby wspierać danego psa, wiec pierwszy post w którym jest podany cel powinien byc przez nas przeczytany i wówczas widac czy jest podany nr konta od razu czy będzie pw
chyba, że ktoś kupuje na dogo bo taniej i po prostu korzysta z okazji a psy ma w dupie

btw. nefesza to nie personalnie do ciebie tylko poprzez twoj post nawiązałam do zapodanego tematu

Edited by 3 x
Link to comment
Share on other sites

[quote name='gameta']Hahahaha doprawdy? No to wejdź w mój profil, i poczytaj, poszukaj moich sprzeciwów i swoich wpisów.
Jestem za całkowitym zakazem i spamu na pw i wpisów w profilu :)[/QUOTE]

Tak jak mówisz. Raz wysyłałam zaproszenie na bazarek w profilu bo przyznaje się bez bicia nie zwracałam uwagi na wpisy w profilach zwłaszcze , że Twój był na poprzedniej stronie ( ale to nie istotne-faktycznie moje niedopatrzenie) ale teraz jesteś już odnotowana w moim magicznym notesiku:)
Jak pisałam spam jest spamem i jest jego zakaz w regulaminie i to nie podlega dyskusji. Więc nie wiem co mod mógłby jeszcze wpisać odnośnie spamów w regulaminie bazarku skoro to już jest w regulaminie ogólnym.Każdy wysyła na własne ryzyko. Ja w tej chwili wysyłam zaproszenia do osób , z którymi już miałam kontakt i wiem , że nie mają nic przeciwko temu tak jak ja nie mam.
Każdy robi jak uważa , jak ktoś czuje potrzeba zgłoszenia modowi to zgłasza , wolny kraj w końcu:)
A poza tym tak jak Viris pisała wcześniej była opcja całkowitego zlikwidowania bazarków , ona walczyła żeby wogóle mogły być więc nie ma sensu stwarzać teraz problemów tak naprawdę o pierdołki bo tak naprawdę to dla wielu psiaków główne źródło utrzymania.

Edited by caryca26
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...