Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

[quote name='Agnes_Jot']czy można przedłużać bazarki? gdzieś Pianka bodajże pisała że nie można skoro już się ustaliło.[/QUOTE]
jesli bazarek masz w całości w opcji "kup teraz" to mozna bo to nie wpływa na zmiane warunków zakupu. Natomiast jesli jest licytacja to niestety nie- zmiana terminu zakonczenia licytacji to na tyle istotna zmiana że musiałabys uzyskac zgode wszystkich licytujacych - bez sensu i niepotrzebne zamieszanie. Najlepiej zakończ ten , który masz a co zostanie wystaw od nowa.

Link to comment
Share on other sites

aha i powrócę do pewnego poruszanego tu tematu a propos przebijania kwot o 1 zł na minutę przed....... ktoś mówi że w ten sposób uzbiera się więcej kasy ale co to jest ta złotówka? gdyby ten ktoś przebił fant np na kilka godz przed a mi by na nim zależało to ja bym przebiła i tak dalej i tak dalej. pamiętam kiedyś spodobały mi się spodnie-licytowałam się z ciotką ze dwa dni aż cena była dużo wyższa-w ten sposób można zdobyć więcej pieniążków na psiaki. to nie jest tak że ktoś to traktuje jako być albo nie być-bo ktoś tak wcześniej napisał ale właśnie po to żeby podbijać ceny i więcej zarabiać. a jeżeli przez 7 dni nie ma chętnych np na książkę biorę ją za wywoławczą i nic nic aż tu nagle o 21:59 przebija ktoś o złotówkę to co to za biznes dla psiaka?? gdyby post pojawił się np o 12 przebiłabym itd.

Jedynie uczciwą licytacją można uzbierać więcej pieniędzy. Jak się coś komuś spodoba to będzie walczył i rzucał na stół kasę-ja kiedyś miałam u siebie na bazarku koszulkę i spodobała się dwóm ciotkom-walczyły walczyły i wyszło za nią 33 zł-wygrała chainsavlady!!!! Wystawiłam ją bodajże za 7 zł, gdyby ktoś przebił ją za 8 zł na minutę przed to poszłaby za 8 zł a nie za 33 zł. Rożnica to 25 zł!!!!!!!!

Myślę że taki zapis powinien się znaleźć w regulaminie. Bazarki powstały po to żeby zbierać na psiaki jak najwięcej. A powyżej macie najlepszy przykład że dzięki UCZCIWEJ rywalizacji dwóch ciotek na psiaki poszło ok 25 zł więcej-to 3 puszki karmy przykładowo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']jesli bazarek masz w całości w opcji "kup teraz" to mozna bo to nie wpływa na zmiane warunków zakupu. Natomiast jesli jest licytacja to niestety nie- zmiana terminu zakonczenia licytacji to na tyle istotna zmiana że musiałabys uzyskac zgode wszystkich licytujacych - bez sensu i niepotrzebne zamieszanie. Najlepiej zakończ ten , który masz a co zostanie wystaw od nowa.[/QUOTE]

o dziękuję taks-licytuję n bazarku i ciotka sprzedająca mówi że może zmienić datę zakończenia więc chciałam się upewnić że jej dobrze doradzam :)

Link to comment
Share on other sites

[B]Agnes_Jot[/B], zupełnie się z Tobą zgadzam. Pomijając licytację w ostatnich sekundach, uważam, że przebijanie przedmiotu o 1zł jest trochę bez sensu. Ja, kiedy już coś licytuję to zawsze staram się podbijać chociaż o te 5zł, żeby więcej było dla psiaka.

Niestety to smutne, że kiedyś na bazarku kupowało się byle co za mega sumy, żeby tylko pomóc psiakom. Teraz zrobił się z tego "dział okazji", gdzie naprawdę cenne przedmioty są sprzedawane za pół darmo...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pinczerka_i_Gizmo'][B]Agnes_Jot[/B], zupełnie się z Tobą zgadzam. Pomijając licytację w ostatnich sekundach, uważam, że przebijanie przedmiotu o 1zł jest trochę bez sensu. Ja, kiedy już coś licytuję to zawsze staram się podbijać chociaż o te 5zł, żeby więcej było dla psiaka.

Niestety to smutne, że kiedyś na bazarku kupowało się byle co za mega sumy, żeby tylko pomóc psiakom. Teraz zrobił się z tego "dział okazji", gdzie naprawdę cenne przedmioty są sprzedawane za pół darmo...[/QUOTE]

dokładnie o to chodzi-zrobił się z tego dział okazji! Przecież gdyby ktoś przebił moją ofertę na kilka godz przed to ja bym ją podbiła i suma sumarum byłoby wiecej!!!!! nie chodzi mi o te fanty że je strace czy coś-bez przesady, jakby mi na czymś zależało to poprosiłabym czy da się zrobić opcję KT. Np u malagos licytowałam główkę do czesania dla dziewczynki i grę-czaiłam się każdego dnia czy ktoś mnie nie przebił wiesz żeby powalczyć poprzebijać-byłam gotowa o to się licytować. Nic cisza przez dwa tyg. Ale wyobraźmy sytuację że ktoś przebija mnie o 1 zł na minutę przed podczas gdy ja byłam gotowa do walki że tak powiem. a nie jest to tak że ktoś trafia na bazarek na minutę przed bo ma zaplanowane wszystko wcześniej i patrzę a minutę przed znika kilka fantów poprzebijane o złotówkę!!! Podczas gdy ktoś miał chęć o to powalczyć! Mi jak się spodobały spodnie to już nie pamiętam z którą ciotką o nie walczyłyśmy-z 18 zł wyszło 44 zł bodajże-jest różnica? jest. Naprawdę uważam że powinno się to wpisać do regulaminu-jak to kiedyś ciotki mnie uczyły jak się robi bazarek i mówiły że większość ciotek ma duszę hazardzisty :D

Link to comment
Share on other sites

Przyznam, że nie bardzo rozumiem Wasze żale.
Po pierwsze to od prowadzącego bazarek zależy cena wyjsciowa więc nie ma powodu aby "cenne przedmioty były sprzedawane za pół darmo". Wystarczy dać cene wyjsciową adekwatna do wartosci przedmiotu i nie mam zalu.
Po drugie zawsze mozna zastrzec w bazarku że licytacja ma być np. co 5 zł i po płaczu
Po trzecie widze wiele bazarków gdzie wystawiane sa na prawde mało wartosciowe rzeczy ( np. bardzo "przechodzone" ubrania) i nawet 2-3 zł ( + koszt przesyłki) to praktycznie darowizna na psy. A sam bazarek jest tylko pokazaniem że zbierajacy kase tez gotów jest podjąc wysiłek ( zrobic bazarek)a nie tylko wyciaga rękę po pomoc- ja bardzo to cenię. Na takich bazarkach tez zbiera sie troche kasy i licytacja po 1 zl wcale nikogo nie obraża.
I wreszcie po czwarte jesli jest licytacja i okreslony termin jej zakonczenia to zupełnie nie rozumiem Waszych pomysłów że sa lepsze i gorsze ( czytaj bardziej i mniej uczciwe ) oferty a te na koniec nalezy jakoś ograniczać. Nigdzie, na zadnych licytacjach tak nie ma - mało tego , zwykle własnie pod koniec atmosfera sie "zagęszcza" i emocje idą w górę. Dlatego myślę że troche przekombinowujecie;)

I pamietajcie że nie wszyscy tu mają duzo kasy albo polują na okazje ( nie przesadzajmy że jest ich na tych bazarkach az tak duzo)- jesli jakimis ograniczeniami wyeliminujecie drobne zakupy to stracą tylko psy. Takie bazarki gdzie zbiera sie po kilkanascie czy kilkadziesiat zł tez sa ważne bo grosz do grosza...

Link to comment
Share on other sites

Każdy fant wart jest tyle, ile kupujący gotowi są zapłacić. Nie dowiemy się, ile to jest, jeśli ktoś czai się przez kilka dni, a minutę przed zakończeniem przebije niewielką kwotą. [B]Uczciwość wobec psów[/B] dyktuje raczej jak najwcześniej złożyć deklarację, tak aby osoby zainteresowane zdążyły dać więcej, jeśli chcą, ponieważ w bazarkach chodzi o to, żeby osiągnąć cenę maksymalną za każdy wystawiany przedmiot. Tak sądzę.

Od niedawna takie nagłe przebicie tuż przed końcem nazywam "lisi strzał" - parę osób wie dlaczego :megagrin:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']jesli bazarek masz w całości w opcji "kup teraz" to mozna bo to nie wpływa na zmiane warunków zakupu. Natomiast jesli jest licytacja to niestety nie- zmiana terminu zakonczenia licytacji to na tyle istotna zmiana że musiałabys uzyskac zgode wszystkich licytujacych - bez sensu i niepotrzebne zamieszanie. Najlepiej zakończ ten , który masz a co zostanie wystaw od nowa.[/QUOTE]
nie można wogóle przedłużać, nie istotne od tego w jakiej opcji jest bazarek.
trzeba wystawić na nowo jak sie coś nie sprzedało




Agnes_Jot jak ci przeszkadza przebijanie o złotówke w ostatniej minucie to wpisuj sobie w regulaminie swojego bazarku " na minute (czy godzine) przed zakończeniem bazarku minimalna kwota przebicia to x zł wiecej" i po problemie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi'] ponieważ w bazarkach chodzi o to, żeby osiągnąć cenę maksymalną za każdy wystawiany przedmiot. Tak sądzę.

[/QUOTE]
I ja tak sądzę tylko wnioski z tego wyciagam inne - chodzi o max cenę. Tylko nie rozumiem dlaczego przebijanie jeszcze na koniec licytacji ma temu przeszkadzać. Chyba jest dokładnie odwrotnie.
Ja mysle że jak komuś na prawde na czyms zalezy to wystarczy dać od razu tak wysoką ofertę ,że będzie "zaporowa" albo podbije licytację na wyzszy poziom. Nikt nie każe zaczynać licytacji od wywoławczej i grzecznie czekać a póxniej płakać ze ktoś przebił. Możesz dac wiecej to dawaj a nie czekaj aż Cie licytacja do tego zmusi- skoro to "dla piesków" to chyba oczywiste
Irytacja, że się przegrało ( nawet o 1 zł) nie ma wg mnie nic wspólnego z uczciwoscią , jej brakiem lub jakimiś złymi zasadami bazarku. Takie sa reguły licytacji że wygrywa najwyzsza oferta złozona o czasie - to jest proste i logiczne
A gdybanie, że dałoby sie wiecej gdyby było z kim powalczyć to wybaczcie ale dziecinada maskująca tylko nieumiejetnośc przegrywania i dopisywanie do tego szlachetnych celów . Juz był ptaszek w garści i uciekł - przykre ale takie jest zycie, że nie wszyscy wygrywają nawet jak bardzo tego chcą. Walka , nawet ostra ale wg. reguł nie jest nieuczciwa. Oferte w ostatnich minutach może złozyc kazdy i kazdy ma równe szanse wiec gdzie tu nieuczciwość?Bo ktos juz sobie "zaklepał" a tu wpada nowy i zabiera w ostatniej chwili sprzed nosa? No pomyslcie spokojnie czy to nie śmieszne żale?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']Nie ma sensu rozciągać dywagacji, "lisi strzał" ma tylko jeden cel - nie dopuścić, żeby ktoś dał więcej. Psom więcej żeby nikt nie zdążył dać.[/QUOTE]

i z tym zgadzam się w 100%
niestety coraz częściej zdarzają się takie sytuacja

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']I ja tak sądzę tylko wnioski z tego wyciagam inne - chodzi o max cenę. Tylko nie rozumiem dlaczego przebijanie jeszcze na koniec licytacji ma temu przeszkadzać. Chyba jest dokładnie odwrotnie.
Ja mysle że jak komuś na prawde na czyms zalezy to wystarczy dać od razu tak wysoką ofertę ,że będzie "zaporowa" albo podbije licytację na wyzszy poziom. Nikt nie każe zaczynać licytacji od wywoławczej i grzecznie czekać a póxniej płakać ze ktoś przebił. Możesz dac wiecej to dawaj a nie czekaj aż Cie licytacja do tego zmusi- skoro to "dla piesków" to chyba oczywiste
Irytacja, że się przegrało ( nawet o 1 zł) nie ma wg mnie nic wspólnego z uczciwoscią , jej brakiem lub jakimiś złymi zasadami bazarku. Takie sa reguły licytacji że wygrywa najwyzsza oferta złozona o czasie - to jest proste i logiczne
A gdybanie, że dałoby sie wiecej gdyby było z kim powalczyć to wybaczcie ale dziecinada maskująca tylko nieumiejetnośc przegrywania i dopisywanie do tego szlachetnych celów . Juz był ptaszek w garści i uciekł - przykre ale takie jest zycie, że nie wszyscy wygrywają nawet jak bardzo tego chcą. Walka , nawet ostra ale wg. reguł nie jest nieuczciwa. Oferte w ostatnich minutach może złozyc kazdy i kazdy ma równe szanse wiec gdzie tu nieuczciwość?Bo ktos juz sobie "zaklepał" a tu wpada nowy i zabiera w ostatniej chwili sprzed nosa? No pomyslcie spokojnie czy to nie śmieszne żale?[/QUOTE]

ale taks jakie żale? nie chodzi o żale widzę że się nie da tego wytłumaczyć bo ktoś to odbiera że ja strasznie cierpię bo coś przegrałam.....ech....:shake: chodziło o to że takie przebijanie o złotówkę na minutę przed nie ma służyć pomocy ale łowieniu okazji. i nic mnie nie boli że o złotówkę to za mało-wystarczająco wg mnie. jak się chce więcej to się przebija o więcej. Nie ciągnę tematu bo efekt jest iście odwrotny od zamierzonego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes_Jot']ale taks jakie żale? nie chodzi o żale widzę że się nie da tego wytłumaczyć bo ktoś to odbiera że ja strasznie cierpię bo coś przegrałam.....ech....:shake: chodziło o to że takie przebijanie o złotówkę na minutę przed nie ma służyć pomocy ale łowieniu okazji. i nic mnie nie boli że o złotówkę to za mało-wystarczająco wg mnie. jak się chce więcej to się przebija o więcej. Nie ciągnę tematu bo efekt jest iście odwrotny od zamierzonego.[/QUOTE]
Wybacz (tylko się nie obraź) ale Twoja wypowiedź jest dla mnie trochę niespójna. Piszesz: "takie przebijanie o złotówkę na minutę przed nie ma służyć pomocy ale łowieniu okazji".
Nie personifikując, przyjmijmy że osoba X zalicytowała 10zł za coś tam i przez kilka dni nic się nie dzieje. Minutę przed końcem osoba Y zadeklarowała 11 zł. I Ty zarzucasz tej osobie, że "łowi okazję"? Ja uważam, że osoba Y dała zwierzakom zeta więcej, a właśnie osoba X swoją bezczynnością w licytacji właśnie szukała okazji. Jeżeli osobie X bardziej zależałoby na przekazaniu większej kwoty to przed upływem końca licytacji strzeliłaby tak sobie np 30zł. Licytacja jest tylko licytacją - wygrywa ten kto daje więcej. Nikt nie zabrania osobie X dania wyższej kwoty kiedy tylko chce. Ja odbieram wyczekiwanie osoby X jako "mam fanta za śmieszną kwotę.....może mi się uda".
I nic do Ciebie nie mam ;)

Wesołych Świąt :x-mas:

Link to comment
Share on other sites

Nie, do założenia bazarku nie potrzebna jest zgoda moderatora. Ważne, aby psiak miał wątek na Dogomanii, gdzie podane są wszelkie wpływy i wydatki. Jeśli nie ma takiego wątku - możesz założyć bazarek ogólnie na Fundację, wtedy taki bazarek nie wymaga rozliczenia na innym wątku, a jedynie potwierdzenia Fundacji, że pieniądze wpłynęły na ich konto.

Link to comment
Share on other sites

Usiłuję założyć wątek bazarkowy:
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/220387-robi-się-proszę-nie-pisać[/URL]

Nie wyświetla się na forum pełna treść pierwszego posta - tylko początek. Jak wchodzę na edycję (nie działa mi przycisk normalnej edycji, tylko przycisk edycji zaawansowanej) to widzę wszystko, a po zapisaniu niby wszystko OK, a kiedy wchodzę ponownie na wątek - znowu jest tak samo.
Czy można to jakoś poprawić?

Próbowałam napisać do Viris, ale ma zapchaną skrzynkę, a ja walczę z tym już drugi dzień :( bez powodzenia.

EDIT: pozostałe posty mogę edytować, wszystko działa i wszystko widać, tylko ten pierwszy nie, a tam są najistotniejsze informacje przecież :(

Link to comment
Share on other sites

Tutaj większość bazarków jest przeznaczona na psy bezdomne, które szukają domu. A ja chciałabym zrobić bazarek na mojego psa ze schroniska, którego chcę wykastrować. Sęk w tym, że aktualnie mnie nie stać, bo pies jest chory [prawdopodobnie zapalenie jelit] i w tym miesiącu na wizytę, badania, leki i karmę weterynaryjną poszło już około 500 złotych.
Hm, czy taki bazarek będzie ok? Oczywiście z rozliczeniem i zdjęciem paragonu za zabieg i antybiotyki.

Link to comment
Share on other sites

Witam, jestem świeżym uzytkownikiem :) na dogomanii. Psiara ze mnie od zawsze, ale że takie strony i akcje istnieją dowiedziałam sie przy okazji poszukiwania pieska dla mamy. Mamy naszą ukochaną jamnisię Norkę z Zabrza juz u siebie ( 11 lat a jakby kilka lat mniej miała - taka werwa ! ). Jestem również na Facebooku i śledzę, rozsyłam różne wydarzenia, zapoznałam Panią z SOS Jamniki, która pomagała mi w wyborze psiaka :)
Napotykam na tylu wspaniałych ludzi , że wróciła mi wiara w człowieka :)
Moje pytanie: mam trochę zbędnych rzeczy , głównie ubrania ( w tym dziecięce ) i chętnie stworzyłabym bazarek dla wybranego pieska ( jest ich tyle , że ja jestem zrozpaczona ).
Tylko czy ja mogę?????? Czy muszę sie "podpinac" że tak powiem pod kogoś innego????
Będę wdzięczna za podpowiedzi
Pozdrawiam Ela S. ( e-mail : [email][email protected][/email] ).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...