Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

[quote name='3 x']jak bazarek zostanie zusunięty to nie bedziesz mogła juz na niego wejść
ale bazarek będzie w otchłaniach archiwum
(kiedys poprosiłam moda o odzyskanie zdjęć z bazarku i mi je przesłał na maila)

co do który mod moderuje twoje bazarki - nie wiem
ale jak masz ptyanie to napisz do którejkolwiek osoby :)

osobiście pisuję do Viris[/QUOTE]


Dzięki za odpowiedź!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='omi'][B]Bardzo proszę o informację-jak się robi bazarek, krok po kroku.[/B]

Mam sunię ( tymczasowiczkę) na utrzymaniu i głupio mi za każdym razem prosić kogoś o zrobienie bazarku i zabierać mu czas.[/QUOTE]

tutaj masz regulamin bazarku: [url]http://www.dogomania.pl/threads/112101-Nowy-REGULAMIN-Bazarku-AKTUALIZACJA[/url]!

a wizualnie robisz tak, zeby wyglął jak każdy inny poprawnie prowadzony

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']tutaj masz regulamin bazarku: [url]http://www.dogomania.pl/threads/112101-Nowy-REGULAMIN-Bazarku-AKTUALIZACJA[/url]!

a wizualnie robisz tak, zeby wyglął jak każdy inny poprawnie prowadzony[/QUOTE]

Bardzo dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulvhedinn']Czy gdzieś jest dokładnie wyjaśnione, jak działa bazarek, żeby uniknąć "czepiania" np ze strony skarbówki? Bo zaczął powstawać bazarek na forum chi i właśnie są wątpliwości.....[/QUOTE]

[quote name='Rudzia-Bianca']Powiem szczerze że też się nad tym zastanawiałam ...[/QUOTE]

a ja się zastanawiałam...
i myślę, że jest jak z każdą sprzedażą, że trzeba by odprowadzić podatek (alw póki co i z allegro się nie płaci, choć skarbówka raz po raz się odgraża)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nikaragua']a ja się zastanawiałam...
i myślę, że jest jak z każdą sprzedażą, że trzeba by odprowadzić podatek (alw póki co i z allegro się nie płaci, choć skarbówka raz po raz się odgraża)[/QUOTE]

Ja też się nad tym zastanawiałam, i nie wiem czy jest tak jak napisała Nikaragua.

Jeśli kupuję nowe książki, a następnie je sprzedąje na bazarkach, to najpierw ponoszę koszt zakupu, a później po sprzedaży calość przeznaczam na określone cele - psiaki. I tak naprawdę nie mam z tego żadnego zysku, i dlatego nie wiem czy Urzędowi Skarbowemu należy się jakiś podatek, bo niby od czego? Ja z tej sprzedaży nic nie mam, jedynie co to inwestuję w książki, ktore potem i tak oddaję.

Może problem stanowi to, że ludzie, ktorzy wpłacają pieniądze na rzecz organizacji zajmującej się pomocą dla Zwierząt mogą odpisać te kwoty od podatku, i może tu jest problem, czy za wpłacone pieniądze organizacji należy się taki zwrot podatnikowi ?

Może warto zapytać w Urzędzie Skarbowym, to wtedy sparwa byłaby jasna...

Link to comment
Share on other sites

[B]Znalazłam taki artykuł, link:[/B]


[URL]http://www.roztocze.net/newsroom.php/22045[/URL]

[SIZE=4][COLOR=#ffffff][B]Infolinia Urzędu Skarbowego [/B][/COLOR][/SIZE] [B]Już ponad 37 tys. osób zadzwoniło do zorganizowanej przez Ministerstwo Finansów Krajowej Informacji Podatkowej.[/B]

Działa od 3 lipca, ale dopiero dziś ministerstwo zdecydowało się pokazać ją od kuchni. Podczas spotkania w Płocku dziennikarze będą mogli zobaczyć pracujących przy nowoczesnych komputerach najlepiej wykwalifikowanych urzędników fiskusa, którzy na bieżąco udzielają odpowiedzi dotyczących VAT, CIT, PIT i innych danin, by ujednolicić interpretację przepisów podatkowych.

Dzwonić może każdy, pod numer [B]0801 055 055[/B] za 35 gr brutto za minutę rozmowy lub pod numer [B]022 330 03 30[/B], z tym że tutaj opłata zależy od operatora. Działają cztery punkty informacyjne: w Płocku, Lesznie, Bielsku-Białej i Toruniu. Do wszystkich dzwoni się tak samo. Informacja jest natychmiastowa, ale nie wiąże tak, jak odpowiedź udzielona przez naczelnika urzędu czy dyrektora izby skarbowej.

Powstaje zatem pytanie, jak ma postąpić podatnik, który otrzyma inne wyjaśnienie w swoim urzędzie, a inne w infolinii.
- W takim wypadku należy opierać się na wiążącej interpretacji. Po uzyskaniu jedynie ustnej opinii urzędnika warto poprosić w infolinii o udzielenie tzw. odroczonej odpowiedzi - sugeruje Monika Krajewska, zastępca dyrektora Departamentu Administracji Podatkowej Ministerstwa Finansów.
Podatnik otrzymuje wtedy numer przypisany do pytania i czeka pięć - sześć dni.
W tym czasie porozumiewają się ze sobą urzędnicy z infolinii i urzędu właściwego dla podatnika i ustalają wspólne stanowisko. Podatnik musi następnie ponownie zadzwonić do infolinii i po podaniu numeru pytania otrzyma odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

No, tylko żebyście przez tą dociekliwość na forum, telefonami i kierowaniem uwagi US na dogo nie wylały dziecka z kąpielą.:shake:
W necie jest dziesiątki stron gdzie ludzie sprzedają niepotrzebne rzeczy i jeżeli sprzedaz jest w rozsądnych ilosciach i nie wskazuje na zarobkowy charakter tego procederu to nikt sie do takich detalistów na razie nie przyczepia - to jest po prostu logistycznie nieopłacalne ( koszty adm. przekroczyłyby ew. zysk dla skarbu państwa)
Osobna sprawa to podatek od darowizny - ciąży na obdarowanym ( i nie ma znaczenia co z tą kasą dalej robi i na co przeznacza). Ale i tu sa kwoty wolne od podatku ( jak na realia bazarkowe ogromne) więc jak juz, to w strachu moga byc załadowane po uszy PDT ( te nie zarejestrowane jako działanośc a zbierające za psy tysiące zł miesięcznie) no i może niektóre "skarbonki" jesli nie mają kont fundacyjnych.
Publiczne zbiórki (np. cegiełki na dogo, deklaracje stałe i jednorazowe) tez formalnie wymagają zgody na ich organizowanie więc... dajcie spokój bo z takim dzieleniem włosa na czworo psy zostaną na lodzie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']No, tylko żebyście przez tą dociekliwość na forum, telefonami i kierowaniem uwagi US na dogo nie wylały dziecka z kąpielą.:shake:
W necie jest dziesiątki stron gdzie ludzie sprzedają niepotrzebne rzeczy i jeżeli sprzedaz jest w rozsądnych ilosciach i nie wskazuje na zarobkowy charakter tego procederu to nikt sie do takich detalistów na razie nie przyczepia - to jest po prostu logistycznie nieopłacalne ( koszty adm. przekroczyłyby ew. zysk dla skarbu państwa)
Osobna sprawa to podatek od darowizny - ciąży na obdarowanym ( i nie ma znaczenia co z tą kasą dalej robi i na co przeznacza). Ale i tu sa kwoty wolne od podatku ( jak na realia bazarkowe ogromne) więc jak juz, to w strachu moga byc załadowane po uszy PDT ( te nie zarejestrowane jako działanośc a zbierające za psy tysiące zł miesięcznie) no i może niektóre "skarbonki" jesli nie mają kont fundacyjnych.
Publiczne zbiórki (np. cegiełki na dogo, deklaracje stałe i jednorazowe) tez formalnie wymagają zgody na ich organizowanie więc... dajcie spokój bo z takim dzieleniem włosa na czworo psy zostaną na lodzie[/QUOTE]


Myślę, że masz rację. Nie ma co drążyć tematu i dociekać, bo stracą na tym jedynie psiaki.

Moja wypowiedź wyżej to taka dygresja do stwierdzenia Nikaragua.

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie, ponieważ jestem tu nowa... Jesli zdecydowalabym sie przeznaczyć jakies "fanty" na bazarek czy ktoś mógły go za mnie wystawić... Podesłałabym zdjęcia i wszystko co tam potrzeba... Nie mam pojęcia jak się za niego zabrać... (termin bazarku połowa grudnia - muszę najpierw natworzyć "fanty" :) )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Strawberry86']Mam pytanie, ponieważ jestem tu nowa... Jesli zdecydowalabym sie przeznaczyć jakies "fanty" na bazarek czy ktoś mógły go za mnie wystawić... Podesłałabym zdjęcia i wszystko co tam potrzeba... Nie mam pojęcia jak się za niego zabrać... (termin bazarku połowa grudnia - muszę najpierw natworzyć "fanty" :) )[/QUOTE]

tak
najlepiej wejdz na watek zwierzaka któremu chcesz pomóc
i tam się spytaj wprost kto może wystawić bazarek z Twoich fantów

jakby brakło zwierzaka do pomocy, służę fundacyjnymi podopiecznymi w wiecznej potrzebie :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Strawberry86']Mam pytanie, ponieważ jestem tu nowa... Jesli zdecydowalabym sie przeznaczyć jakies "fanty" na bazarek czy ktoś mógły go za mnie wystawić... Podesłałabym zdjęcia i wszystko co tam potrzeba... Nie mam pojęcia jak się za niego zabrać... (termin bazarku połowa grudnia - muszę najpierw natworzyć "fanty" :) )[/QUOTE]

oczywiście, że tak możesz zrobić

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lucyna']Czy w ten sposób można licytować na bazarku? Wywoławcza była 9 zł.
[COLOR=red][I][B]Proszę nr 20. cena wywoławcza , max 15 PLN.[/B][/I][/COLOR][/QUOTE]

wg regulaminu licytujący musi podac dokłaną kwotę
czyli wg mnie pisze się albo wywoławcza czyli 9 zł albo 15 zł
to nie allegro gdzie ustawia się cenę max ;)

Link to comment
Share on other sites

Kochane cioteczki-ja mam problem i nie wiem co robić.
Jedna z dogomaniaczek wzięła udział w licytacji na bazarku który zrobiłam, bazarek zakończył się 15 listopada, cioteczka w sumie wylicitowała 2 rzeczy ale od 13 listopada sie nie logowała na dogo i nie ma z nią kontaktu. Czy mogę te rzeczy przekazać dalej na bazarek czy czekać za tą osobą aż się zaloguje? Jak długo mam czekać za nią?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bric-a-brac']Ja bym rozliczyła bez tej wpłaty i przetrzymała fanty jeszcze trochę (bez wystawiania dalej), gdyby się osoba pojawiła jednak na dogo. W razie jak się pojawi, zawsze można dorzucić dodatkową wpłatę.[/QUOTE]

ja też tak robię

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny mam ogromną prośbę - czy możecie nie powielać co stronę reklam tych samych bazarków? Przecież to szału można dostać, bo na 90 stron reklam 85 to te same bazarki przeklejane na każdą kolejną nową stronę. Przecież gdyby wszyscy tak robili, to zamiast prowadzić bazarki trzeba byłoby siedzieć tylko na reklamowym i wklejać ten sam link co 2 minuty. Nowe bazarki giną w natłoku Waszych powielanych postów, a wchodzę tu właśnie po to, by wiedzieć co się aktualnie sprzedaje i co, gdzie mogę kupić. Widząc piąty raz na piątej stronie ten sam bazar po prostu szlag mnie trafia i takie natręctwo nie nastraja mnie sprzyjająco do zakupów na tych bazarkach. Nie wierzę, że nikomu więcej oprócz mnie to nie przeszkadza. Pytanie do Moderatorów: czy nie możecie ograniczyć wolności słowa pisanego w tym zakresie, by np. jeden i ten sam bazar mógł być reklamowany tylko 2 razy (na początku swego zaistnienia i powiedzmy dzień przed finiszem)? Wyeliminowałoby to powielanie co stronę tych samych bazarków i przynajmniej o połowę zredukowałoby liczbę stron na reklamowym

Link to comment
Share on other sites

Mam dokładnie to samo odczucie - [B]natrętna reklama to antyreklama.[/B]
Dlatego coraz rzadziej wchodzę na ten wątek bo szkoda nerwów.Najwyraźniej niektórzy tak mają, że ich musi byc zawsze na wierzchu nawet kosztem innych.

Aby nie przegapić nowych i ciekawych bazarków [B]używam wyszukiwarki [/B]-polecam.
Mozna ustawić na segregowanie wg daty załozenia wątku i np. odsiać tylko te założone w ostatnich 2 dniach i [B]juz jest się na bieżąco w nowościach[/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...