Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

Bazarek jest tylko w opcji KUP TERAZ - czy mogę po jego wystawieniu przedłużyć go o 20 minut?

Wystawiam jednocześnie bazarki na kup teraz i drugi na licytacji, które kończą się jednocześnie. Więc pomyślałam sobie, że może gdy ktoś wygra coś na licytacji, to jeśli ten bazar z kup teraz nadal by trwał, to może ktoś się jeszcze na coś skusi wiedząc, że może dokupić i dostać jedną wysyłką.

Link to comment
Share on other sites

e ten w opcji KUP TERAZ spokojnie mozesz przedłuzyć
gorzej jakbys chciala przedłuzyć licytację
wtedy mogłoby sie pojawić głosy, że ktoś nie wiedział ze trwa dłuzej i już myslał ze wygrał itd
w przypadku KUP teraz nie ma takiego problemu bo albo ktoś kupił przed końcem bazarku albo nie

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ciotki, nie wiem gdzie mam sie z tym podziac? Dlatego tutaj pisze.:razz:

Przyszly do mnie dwa listy od Fundacji Zwierze Nie Jest Rzecza.
W jednym byly zyczenia swiateczczne i cos o koniach, w drugim zalaminowany dyplom o Epsonie, breloczek i blyszczyk.
Czy to nie jest przypadkiem pomylka?? Niebardzo sobie przypominam zebym brala udzial w takich bazarkach...:razz::razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Adrianna']Witam!
Mógłby mnie ktoś skierować do wątku o zakładaniu bazarków? Jeśli takowego nie ma to proszę o wytłumaczenie co i jak robić, żeby wszystko było w porzadku : )[/QUOTE]
wszystko co trzeba wiedzieć od strony formalnej jest w regulaminie
[url]http://www.dogomania.pl/threads/112101-Nowy-REGULAMIN-Bazarku-AKTUALIZACJA[/url]!

a sprawy techniczne jak np. wklejanie zdjęć , edytowanie postów to już w trzeba pytać albo poszukać instrukcji w dziale Administracja
np to
[url]http://www.dogomania.pl/threads/205920-Dodawanie-zdj%C4%99%C4%87-do-post%C3%B3w[/url]...

Link to comment
Share on other sites

Ponieważ nie znalazłam ogólnego działu/wątku poświęconego pytaniom technicznym na temat forum, spytam tutaj.
W regulaminie bazarków i nie tylko są zapisy o przenoszeniu wątków/postów "do archiwum". I tu pytanie: czy to archiwum faktycznie istnieje jako niedostępne dla zwykłych użytkowników? Czy też te posty są usuwane i nie da się ich treści przywrócić? Proszę kogoś z moderatorów o odpowiedź lub o skierowanie mnie do wątku, w którym można pytać o takie kwestie. Z góry dzięki.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='*zaba*']Ciotki, nie wiem gdzie mam sie z tym podziac? Dlatego tutaj pisze.:razz:

Przyszly do mnie dwa listy od Fundacji Zwierze Nie Jest Rzecza.
W jednym byly zyczenia swiateczczne i cos o koniach, w drugim zalaminowany dyplom o Epsonie, breloczek i blyszczyk.
Czy to nie jest przypadkiem pomylka?? Niebardzo sobie przypominam zebym brala udzial w takich bazarkach...:razz::razz:[/QUOTE]


ja wiem, już pisze pw :)

Link to comment
Share on other sites

Pierwszy raz spotkalam sie z zasada, ze licytujac fanty, nie wiadomo, czy zostanie sie ich wlascicielem, nawet jezeli ma sie najwyzsza deklaracje.
Oto przyklad takiego bazarku [URL]http://www.dogomania.pl/threads/207869-***-Starocia-i-nie***od-1zł***Dla-kotów-JoliK***do-30-maja[/URL]
O wiele ladniej i prosciej jest licytowac na bazarkach, gdzie jest konkretna opcja KT, lub najwyzsza kwota daje prawo do kupienia rzeczy. Czy dogo moze miec tylko takie bazarki?

Link to comment
Share on other sites

Witajcie... mam pytanie... przyszły do mnie 2 książki od Beaty K z Warszawy - fantasy i sensacja... wydaje mi się baardzo poważnie, że ich nie kupowałam, więc chyba pomyłka, a ktoś pewnie na nie czeka... zna ktoś może tę użytkowniczkę i może pomóc mi się z nią skontaktować?...

Link to comment
Share on other sites

A ja sugeruje wystawiajacym bazarki zeby trwaly nie dluzej niz tydzien jesli nie ma opcji KT, a nie trzy tygodnie. To co zostanie mozna wystawic w nowym. W moim przypadku pokazuje sasiadom i licytuje dla nich zwyczajnie gubie sie, musze sprawdzac co moje co innych.

Link to comment
Share on other sites

Kora, też się często gubię, w tych, a których ja licytuję. Ale sama też wystawiam bazarki i zawsze trwają minimum 2 tygodnie, często 3. A robię tak dlatego, że im dłużej bazar trwa, tym więcej osób ma szansę na ten bazar trafić. A za ilością potencjalnych kupujących stoi kasa dla psów...

A ja bym moderatorów prosiła, by przenosili zakończone bazarki do zakończonych... Łatwiej będzie przeglądać te aktualne chcąc wydać trochę grosza na psy...

Link to comment
Share on other sites

mam problem z wejściem na swój bazarek który nie został jeszcze rozliczony

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/207183-Koce-psie-smaczki%C5%82-pojemniki-pokrowce-na-aparaty-na-Kielce-do-18.05-OTWARTE"]http://www.dogomania.pl/threads/2071...-18.05-OTWARTE[/URL].

nie otwiera się link a ja dostaję informację
[QUOTE][B]Wiadomość[/B]

[B]Rudzia-Bianca[/B] nie masz dostępu do tej strony. Prawdopodobne powody to:

[LIST=1]
[*]Twoje konto nie ma wystarczających uprawnień, aby przeglądać tę stronę,
[*]Próbujesz edytować cudzą wiadomość lub wykonywać jakiekolwiek inne akcje administracyjne,
[*]Twoje konto nie zostało w pełni aktywowane lub jest wyłączone przez administratora,
[/LIST]
[RIGHT] [URL="http://www.dogomania.pl/login.php?do=logout&logouthash=1307043890-dd71e0dd00401d034fb6d0a34c90cbb8576a432a"]Wyloguj się[/URL] [URL="http://www.dogomania.pl/forum.php"]Strona główna[/URL][/RIGHT]
[/QUOTE]czy ktoś wie co się mogło stać ?

Nieaktualne , bazarek powrócił :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bric-a-brac']
A ja bym moderatorów prosiła, [B]by przenosili zakończone bazarki do zakończonych[/B]... Łatwiej będzie przeglądać te aktualne chcąc wydać trochę grosza na psy...[/QUOTE] o tak! też proszę o to :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Anastazja&Aleksander']a ja mam takie pytanie gdzie w regulaminie jest zapis
"Regulamin bazarku wyraźnie zakazuje ofert "plus złotówka".
przeleciałam regulamin i nie znalazlam takiej informacji, bardzo proszę o pomoc.[/QUOTE]

[QUOTE][B][COLOR=red]2. KUPUJĄCY[/COLOR][/B]

Osoba kupująca na bazarku musi sama ocenić czy wszystkie szczegóły aukcji jej odpowiadają. Zanim weźmiesz udział w bazarku sprawdź czy koszty wysyłki Ci odpowiadają, później Twoje ewentualne roszczenia nie będą brane pod uwagę. Upewnij się czy osoba Sprzedającego budzi Twoje zaufanie.
Po wygraniu licytacji, gdy zlecisz wpłatę za przedmiot poinformuj o tym Sprzedającego, będzie wiedział że przesyłkę należy przygotować do wysłania gdy pieniążki zostaną zaksięgowane na wskazanym koncie.
Po otrzymaniu przesyłki poinformuj o tym Sprzedającego w wątku bazarkowym oraz na PW.
Jeśli zostałeś oszukany patrz punkt : 6

Należy pamiętać, że przedmioty widoczne na zdjęciach mogą różnić się nieco kolorem od przedmiotu w rzeczywistości. Jest to zależne od jakości aparatu, oświetlenia w czasie robienia zdjęć, ustawień osobistych monitora (każdy może mieć inaczej) jak i rodzaju monitora. Jeśli więc zależy Ci na dokładnym określeniu koloru, bądź jego odcieniu, dopytaj o to Sprzedającego. Unikniesz w ten sposób rozczarowania.[B]

Biorąc udział w licytacji zawsze podawaj CO i ZA ILE licytujesz. Posty typu "przebijam o złotówkę" nie są ważne.

[/B]Jeżeli Kupujący został ukarany banem - jego oferty na bazarku zostają automatycznie anulowane. Inni użytkownicy licytujący w imieniu zbanowanych będą karani tak samo jakby użyczali konta osobie zablokowanej.

Jeśli przez 2 miesiące Kupujący nie zgłosi problemów z otrzymaniem przesyłki uznaje się ją za dostarczoną.[/QUOTE]

Wytłuszczoną czcionką fragment.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bric-a-brac']Wytłuszczoną czcionką fragment.[/QUOTE]

dziękuje za szynka odpowiedz, wcale mnie ona nie cieszy ale już będę wiedzieć na przyszłość, w bazarkach gdzie się chce kupić kilkanaście sztuk nie da rady sprawdzać kto ile dal wcześniej, jest to fizycznie nie możliwe, a taki regulamin jest nie praktyczny, mozna kupic mniej ale sprawdzić w ostatnich stronach ile kto dal i po tym można dać nawet o te 1 zł ale będzie poprawnie opisane dam np. 3 zł czyli 1 zł więcej ale napisze swa konkretna kwotę.Nie chce być teraz zlosliwa ale regulamin allegro jest znacznie lepiej określony i nie ma tam takich problemów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anastazja&Aleksander']dziękuje za szynka odpowiedz, wcale mnie ona nie cieszy ale już będę wiedzieć na przyszłość, w bazarkach gdzie się chce kupić kilkanaście sztuk nie da rady sprawdzać kto ile dal wcześniej, jest to fizycznie nie możliwe, a taki regulamin jest nie praktyczny, mozna kupic mniej ale sprawdzić w ostatnich stronach ile kto dal i po tym można dać nawet o te 1 zł ale będzie poprawnie opisane dam np. 3 zł czyli 1 zł więcej ale napisze swa konkretna kwotę.Nie chce być teraz zlosliwa ale regulamin allegro jest znacznie lepiej określony i nie ma tam takich problemów.[/QUOTE]
Nie jesteś złośliwa. Chciałaś dopytać i się upewnić, ok.
Sprzedający zwykle czyta cały regulamin, kupujący nie zawsze i to naturalne.
Regulamin jest na dogo jest dobrze określony, wg mnie uczciwie. Allegro jest o tyle lepsze, że załatwia problem przebijania systemowo, tzn. aktualizacja bieżącej ceny przebiega w czasie rzeczywistym. Wystawiający bazarki na dogo nie mają takiej mołżiwości, a szkoda ;)

Link to comment
Share on other sites

Kilka razy widziałam bazarek, gdzie poza celem jest link do allegro i tam przedmiot jest wystawiony. [B]Czy na taki bazarek trzeba uprzednio uzyskać zgodę moderatora?[/B] (Nie znalazłam nic na ten temat w regulaminie). [B]I czy mogę sobie wówczas odjąć koszty manipulacyjne, czyli wystawienie aukcji i prowizja allegro?[/B]

Załóżmy, że wystawię taki allegrowy bazarek. Załóżmy, że wartość przedmiotów (mogących mieć wartość kolekcjonerską, której nie znam) przekroczy moje wyobrażenia na plus i np. sprzeda się za jakieś duże pieniądze.[B] Czy mogę w opisie celu bazarku zaznaczyć, że jeśli przyniesie on ponad Xzł, to nadwyżkę przekażę np. na jakiś cel zbiorczy (typu któraś ze skarbonek)?[/B] (Tak by duża kwota nie trafiła do jednego psa, zapewniając mu potrzeby na kilka miesięcy w przód)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hop hop kochani,
ja mam kilka pytań, nie zakładałam jeszcze nigdy bazarku na dogomani, więc proszę o wyrozumiałość :eviltong:
Chciałabym założyć bazarek nie na konkretny cel, tylko na schronisko. Ponadto miałby to być bazarek tego typu: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/210317-CZARY-dla-MARY-bez-pazurków-29.06-15.07-godz.22-00?highlight=Mary[/URL] (bez fantów)
Sęk w tym, że chciałabym z zebranych pieniędzy zrobić paczkę i zawieźć/wysłać do schroniska. Tylko w regulaminie czytałam że musi być jakoś udokumentowane to że nie przywłaszczono sobie pieniędzy, tylko trafiły na cel bazarku. Jak schronisko może potwierdzić że otrzymało paczkę z pieniędzy zebranych tutaj?

Link to comment
Share on other sites

[B]Przepraszam za OT:
Pilne! Zbieramy deklaracje na hotelik u Journey dla 5 letniego Strike!

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/209872-Strike-ju%C5%BC-w-3-schronisku%21-Potrzebne-deklaracje-na-DT-i-behawioryste%21/page2"][IMG]http://i1106.photobucket.com/albums/h370/ShadeMadness/Grafika%20komputerowa/banner-2.png[/IMG][/URL][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iniek']Hop hop kochani,
ja mam kilka pytań, nie zakładałam jeszcze nigdy bazarku na dogomani, więc proszę o wyrozumiałość :eviltong:
Chciałabym założyć bazarek nie na konkretny cel, tylko na schronisko. Ponadto miałby to być bazarek tego typu: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/210317-CZARY-dla-MARY-bez-pazurków-29.06-15.07-godz.22-00?highlight=Mary[/URL] (bez fantów)
Sęk w tym, że chciałabym z zebranych pieniędzy zrobić paczkę i zawieźć/wysłać do schroniska. Tylko w regulaminie czytałam że musi być jakoś udokumentowane to że nie przywłaszczono sobie pieniędzy, tylko trafiły na cel bazarku. Jak schronisko może potwierdzić że otrzymało paczkę z pieniędzy zebranych tutaj?[/QUOTE]

Z tego co mi wiadomo, to można zrobić coś takiego ale!:
- schronisko musi mieć wątek na dogo
- osoba/osoby muszą się zgodzić na bazarek
- musi być na wątku potwierdzenie odebrania paczki/ pieniędzy (naj lepiej w pierwszym poście)

ale poczekaj z robieniem bazarku cegiełkowego na moda, niech ci powie czy może tak być...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...