Jump to content
Dogomania

karmy bez zbożowe?


sachma

Recommended Posts

  • Replies 324
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='sachma']Czy ktoś z was wie które z karm dostępnych na naszym rynku są bez zbożowe?

dziś razem z panem w zoologu przebrnęliśmy przez 20 półek z karmą dla psów i były same zbożowe :/ (to zoolog z największym wyborem karm jaki mam w okolicy..) a ja [B]nie po to trzymam psa na barfie żeby go zbożem zamulać[/B].. ostatnio mamy kłopoty z mięchem - odmawia jedzenia coraz częściej, więc na jakiś czas chce żeby wrócił znów na karmę..

Proszę o pomoc - firma i nazwa starczą - wyszukam porównam składy i przynajmniej będę wiedzieć czego szukam..[/QUOTE]

zapytam dlaczego więc chcesz go ziemniakami zamulać :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mam psa']zapytam dlaczego więc chcesz go ziemniakami zamulać :)[/QUOTE]

mam psa! co do zbóż zawartych w karmach, proponuję poczytać o negatywnym wpływie zbóż na zdrowie psa (glutenu). Może bardziej wiarygodne, niż książkowa wiedza, będzie dla Ciebie, jeśli porozmawiasz sobie z właścicielami psów z alergią na zboża. A znajdziesz ich na Dogomanii cała masę. A niestety, psów alergików jest mnóstwo i wciąż nam ich przybywa. Osobiście, nie spotkałem się z psem uczulonym na ziemniaki....

Link to comment
Share on other sites

Karoten , nie wiem jaka karmę stosujesz, może warto żebyś coś zaproponował ?

Rozważenia o kukurydzy gdy pewnie większość ludzi karmi Pedegree , Chappi , Arionem , Boschem itd , które maja białko głownie z glutenu z pszenicy , jakieś dodatki typu produkty pochodzenia itd ... szukają karmy i każda dla nich to brązowe chrupki, pytają panią w sklepie, dla której najfajniejsza to ta którą sprzedaje pan Mareczek... dopiero jak sie okazuje wnikliwa analiza ujawnia co jest na półce.

Pewnie też wiesz, że te karmy, które są bezzbożowe zawierają ziemniaki (które też maja białko, moga być przyczyną zaburzeń we wchłanianiu witamin z grupy B. ) i często groszek ( ma sporo białka roślinnego)

Reasumując pisząc o kukurydzy, mówię, że nie jest ona wadą przekreślająca karmę jesli nie jest "ważnym składnikiem" , takie produkty jak Nutra, Pronature, Nutram - mają świetną przyswajalność i dużo białka z mięsa i jajek pomimo jej zawartości.

Psy uczulone na ziemniaki niestety pewnie się pojawią , tak jak są już psy uczulone na jagnięcinę nowozelandzka :(

Koncentrowanie sie wyłącznie na bezzbozówkach nic nie daje, widziałem wiele psów, które ich dobrze nie przyswajają i wcale im ta koncepcja nie służy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mam psa']Karoten , nie wiem jaka karmę stosujesz, może warto żebyś coś zaproponował ?

Rozważenia o kukurydzy gdy pewnie większość ludzi karmi Pedegree , Chappi , Arionem , Boschem itd , które maja białko głownie z glutenu z pszenicy , jakieś dodatki typu produkty pochodzenia itd ... szukają karmy i każda dla nich to brązowe chrupki, pytają panią w sklepie, dla której najfajniejsza to ta którą sprzedaje pan Mareczek... dopiero jak sie okazuje wnikliwa analiza ujawnia co jest na półce.

Pewnie też wiesz, że te karmy, które są bezzbożowe zawierają ziemniaki (które też maja białko, moga być przyczyną zaburzeń we wchłanianiu witamin z grupy B. ) i często groszek ( ma sporo białka roślinnego)

Reasumując pisząc o kukurydzy, mówię, że nie jest ona wadą przekreślająca karmę jesli nie jest "ważnym składnikiem" , takie produkty jak Nutra, Pronature, Nutram - mają świetną przyswajalność i dużo białka z mięsa i jajek pomimo jej zawartości.

Psy uczulone na ziemniaki niestety pewnie się pojawią , tak jak są już psy uczulone na jagnięcinę nowozelandzka :(

Koncentrowanie sie wyłącznie na bezzbozówkach nic nie daje, widziałem wiele psów, które ich dobrze nie przyswajają i wcale im ta koncepcja nie służy[/QUOTE]

swoje psy karmię wyłącznie karmą bezzbożową. Ze zbożówek wyleczyłem sie bardzo dawno temu. Jestem właścicielem psa alergika. Karm bezzbożowych na rynku jest coraz więcej i bardzo dobrze. Wydaje się, że producenci też zaczynaja uciekać od zbóż i chwała im za to.

Ziemniaki dostarczają nam sporo minerałów i witamin. Ponadto są lekkostrawne, a zawarte w nich związki są łatwo przyswajalne. Zawierają więcej witaminy C niż jabłko i dynia. W ziemniakach są też witaminy A, B1, B2, B3, B6 i PP. Jest ich niewiele, ale, że ziemniaki jadamy dosyć często, to są ich ważnym źródłem. Bulwy ziemniaka zawierają błonnik, który ułatwia trawienie, pomaga w walce z nadwagą i obniża poziom cholesterolu. Prawie nie zawierają tłuszczu i dostarczają mało kalorii - 77 kcal w 100 g. Do tego mają właściwości zasadotwórcze, dzięki czemu równoważą kwasotwórcze oddziaływanie na organizm mięsa, z którym je zwykle podajemy.
Ziemniaki mają sporo potasu, który obniża ciśnienie krwi oraz magnez, który jest budulcem zębów i kości, poprawia przemianę materii, łagodzi stany zmęczenia i stres. Mają też nieco wapnia, żelaza i fosforu. Ciekawostką jest, że stare ziemniaki są bardziej kaloryczne niż młode, ale mają mniej witaminy C. Za to zawierają więcej potasu i fosforu, witamin B1 i B6.

Link to comment
Share on other sites

ja swoje psy karmię teraz karmą organiczna :)

faktycznie producenci zmianiaja pszenicę i kukurydze na ziemniaki, groszek i ryż, też myślę że to dobrze.

Jednak dla mnie istotne jest więcej czynników niż to czy karma jest bez zboż np: jakość skladników, źródło białka, bilans karmy, dodane suplementy, ilości witamin i minerałów , jakość produkcji i producenta oraz na koniec jej przyswajalność, którą sobie można obejrzeć na spacerku.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='jola123'] [IMG]http://www.dogomania.pl/images/misc/quote_icon.png[/IMG] Napisał [B]mam psa[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/showthread.php?p=16156818#post16156818"][IMG]http://www.dogomania.pl/images/buttons/viewpost-right.png[/IMG][/URL]
Pronature Holistic Atlantic Salmon
(tu masz stronę: [URL="http://www.pronatureholistic.pl/"]www.pronatureholistic.pl[/URL] )

A Ty czym karmisz?
Ej dlaczego ta karma jest taka droga? [/QUOTE]

W Pronature masz organiczne składniki a jak wiesz żywność EKO dla ludzi też jest droższa stąd pewnie ta cena.

Ja mam doga więc kupujemy duże worki :( ale gdy codziennie widzę po psie jaką ma przyswajalność ... zero luźnych kup to nie żal mi na nią kaski.
Karma jest naprawdę wydajna !!!

Link to comment
Share on other sites

A ja będę uporczywie polecać White Wolfa - sama stosuję ją u swoich 4 psiaków (każdy uczulony na co innego :angryy:) i dopiero trafiając na tę karmę problem z szukaniem dla każdego z nich czegoś odpowiedniego - odpadł :lol: Jak na fanatyka bez zbożowych karm przystało - absolutnie nie uznaję zbóż w psich karmach ! Prawda jest taka, że pojawiają się one w nich nie dlatego, że do czegokolwiek są psu potrzebne, ale ze względów czysto ekonomicznych...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mam psa']W Pronature masz organiczne składniki a jak wiesz żywność EKO dla ludzi też jest droższa stąd pewnie ta cena.

Ja mam doga więc kupujemy duże worki :( ale gdy codziennie widzę po psie jaką ma przyswajalność ... zero luźnych kup to nie żal mi na nią kaski.
Karma jest naprawdę wydajna !!![/QUOTE]

Karma ma fajny skład, ale ma jedną ogromną wadę: nie nadaje się dla psów uczulonych na kurczaka - a tych niestety jest mnóstwo. W każdej karmie (zarówno w kaczce, łososiu, białej rybie) jest dodawany kurczak, wprawdzie dehydratyzowany, ale co z tego skoro w każdej z karm jest również tłuszcz z kurczaka, którego w żaden sposób nie da się zdehydratyzować ;). Zastanawiam się też jaka część ceny przypada na opłaty celne...

Mam psa, a jak wychodzi faktyczne dawkowanie Pronature?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hawanka']Balbinka jak Franek sie czuje ??widze ze zdecydowałas sie na diete z Hilsa :)

I przepraszam za Offa :)[/QUOTE]
Franek ok, ostatnie badania wyszły ok, szczególnie kurczliwość się zmniejszyła-a o to chodziło.Wzięłam hillsa,bo sprowadzanie royala kosztowałoby mnie duuuużo więcej-ale nie przeczę,że następny worek spróbujemy i zobaczę różnicę.Dzięki za zainteresowanie;):loveu:

i sorki za offa:razz:

Link to comment
Share on other sites

W czasach gdy większość produktów jest modyfikowana GMO wolałem wybrać Pronature Holistic ponieważ jest BIO , jest produkowane w Kanadzie z najwyższej jakości składników. Alergie psów to raczej bardziej tajemnicza sprawa... , dla przykładu labrador naszych sąsiadów - super alergik - podobno uczulony właśnie na kurczaka jest od kilku miesięcy właśnie na Pronature i ZERO alergii :)
Myślę, że kluczem jest aby karma posiadała zdrowe wysokiej jakości składniki, z których jest produkowana, włąściwą kontrolę procesu produkcji ( np. HACAP ) itd.

jesli chodzi o dawkowanie ( mam doga ) worek 13,6kg wystarcza nam na miesiąc, pies dostaje dwa razy dziennie po około 250gr. na poczatku dawalismy więcej ale psisko zostawiało cześć karmy w misce, teraz jest OK

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mam psa']W czasach gdy większość produktów jest modyfikowana GMO wolałem wybrać Pronature Holistic ponieważ jest BIO , jest produkowane w Kanadzie z najwyższej jakości składników. Alergie psów to raczej bardziej tajemnicza sprawa... , dla przykładu labrador naszych sąsiadów - super alergik - podobno uczulony właśnie na kurczaka jest od kilku miesięcy właśnie na Pronature i ZERO alergii :)
Myślę, że kluczem jest aby karma posiadała zdrowe wysokiej jakości składniki, z których jest produkowana, włąściwą kontrolę procesu produkcji ( np. HACAP ) itd. [/QUOTE]

... no tak, alergie niestety mnożą się, bo karmy produkowane są z najtańszego mięsa, a w przypadku kurczaków - szybkorosnącego mięsa - a to osiągane jest przez karmienie ich hormonami, antybiotykami i diabli jeszcze wiedzą czym.
Może labek sąsiadów był na Royalu, a Royal to głównie kurczak i kukurydza, bo zauważyłam taką prawidłowość, że wielu właścicieli labków właśnie tę karmę im podaje ;)
Co do BIO to szczerze mówiąc chciałabym w to wierzyć, ale mi trudno... sama kupując jajka wybieram tylko z hodowli wolnowybiegowych, ale mam wątpliwości jak widzę, że np ta sama firma jest producentem zarówno trójek jak i jedynek...

Pronature Holistic ma naprawdę świetny skład, tylko ta cena... powalająca ;)
Z kolei karmy White Wolf produkowane są wyłącznie z mięsa przeznaczonego do spożycia przez ludzi. Wszystkie produkty posiadają certyfikat niezależnych laboratoriów British Retail Consortium (BRC) Global Standard for Food Safety.[FONT=Tahoma][COLOR=#000000]Certyfikat ten jest gwarancją, że wszystkie składniki, które wchodzą w skład karm White Wolf są najwyższej jakości i odpowiadają standardom stosowanym w żywieniu ludzi. [/COLOR][/FONT]To daje pewność, że nie ma w nich resztek i śmieci poubojowych.

[quote name='mam psa']jesli chodzi o dawkowanie ( mam doga ) worek 13,6kg wystarcza nam na miesiąc, pies dostaje dwa razy dziennie po około 250gr. na poczatku dawalismy więcej ale psisko zostawiało cześć karmy w misce, teraz jest OK
[/QUOTE]

Zauważyłam, że wiele bezzbożówek ma zawyżone dawkowania. Mojej suce, przy 35kg wystarczy dziennie 250 gram White Wolfa.
Karmy bezzbożowe mają jeszcze jedną ogromną zaletę: po zjedzeniu i wypiciu michy wody, nie pęcznieją w żołądku, tak jak karmy nafaszerowane zbożami. Pies wprawdzie jest syty, ale z tej sytości niewiele wynika...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Balbina12']mój pies bez wypełniacza ma biegunkę...Daję weterynaryjnego hillsa,wieczorkiem troszeczkę gotowanego no i czasem coś mu ugotuję.Oczywiście z ryżem.
Ekonomista mały...ale mój portfel się cieszy;)[/QUOTE]

A jakich karm bez zbóż próbowałaś? Są bardzo dobre karmy bez pszenicy, owsa, soi, kukurydzy, ale np z ryżem. Czasami właściciele skarżą się, że psy mają biegunkę np po Orijenie - ta karma ma bardzo wysoki poziom białka i nie wszystkim psiakom to służy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Witokret']A jakich karm bez zbóż próbowałaś? Są bardzo dobre karmy bez pszenicy, owsa, soi, kukurydzy, ale np z ryżem. Czasami właściciele skarżą się, że psy mają biegunkę np po Orijenie - ta karma ma bardzo wysoki poziom białka i nie wszystkim psiakom to służy.[/QUOTE]

Też o tym słyszałem.

ja np. osobiście wolę gdy w karmie jest ryż niż ziemniaki.

Link to comment
Share on other sites

dawałam orijena,acanę jadł też barfa i na wszystkim biegunka.Teraz zjada hillsa weterynaryjnego i kurczaka(zamiennie z indyczkiem)z dużą ilością ryżu i wtedy jest ok.Dziś mu ugotowałam jedzonko na kilkanaście dni w takich proporcjach
średnie udko z kurczaka
paczka ryżu
Czyli ryżu objętościowo było trochę więcej.Zrobiła się z niego taka papka, zmiksowałam z kurczakiem ugotowanym i jadł...A rano hills.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Balbina12']dawałam orijena,acanę jadł też barfa i na wszystkim biegunka.Teraz zjada hillsa weterynaryjnego i kurczaka(zamiennie z indyczkiem)z dużą ilością ryżu i wtedy jest ok.Dziś mu ugotowałam jedzonko na kilkanaście dni w takich proporcjach
średnie udko z kurczaka
paczka ryżu
Czyli ryżu objętościowo było trochę więcej.Zrobiła się z niego taka papka, zmiksowałam z kurczakiem ugotowanym i jadł...A rano hills.[/QUOTE]

Z tego co piszesz, wynika że bardzo prawdopodobna jest zbyt wysoka zawartość białka w karmie. Ostatnio przestawialiśmy szczeniaka z Orijena na naszą karmę White Wolf dla szczeniąt (kurczak i ryż). Właściciel szukał dobrej karmy dla malucha, bo po Orijenie niestety były biegunki. Na White Wolf Young Life wszystkie problemy się skończyły. Widzę, że to mały psiak, więc mogłabyś spróbować serii Brit Care (bezzbożowej) Brit Care Adult Small Breed Lamb & Rice. To nowa linia Brita. Skład jest naprawdę przyzwoity, a poziom białka nie za wysoki. W ofercie mają chyba opakowania 1kg.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...