Jump to content
Dogomania

karmy bez zbożowe?


sachma

Recommended Posts

Czy ktoś z was wie które z karm dostępnych na naszym rynku są bez zbożowe?

dziś razem z panem w zoologu przebrnęliśmy przez 20 półek z karmą dla psów i były same zbożowe :/ (to zoolog z największym wyborem karm jaki mam w okolicy..) a ja nie po to trzymam psa na barfie żeby go zbożem zamulać.. ostatnio mamy kłopoty z mięchem - odmawia jedzenia coraz częściej, więc na jakiś czas chce żeby wrócił znów na karmę..

Proszę o pomoc - firma i nazwa starczą - wyszukam porównam składy i przynajmniej będę wiedzieć czego szukam..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 324
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a wiec tak jest orijen -moim zdaniem karma najlepsza na polskim rynku (choc zalezy róznie to bywa z tym jak psy przyswajają karme) druga acana provincial, taste of the wild ,pronature holistic, applaws,white wolf ultra premium,timberwolf,fish4dogs moze cos pominełam ale troszke tego jest:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hawanka']Bardzo podoba mi sie skład applaws.
ALE dlaczego jest az tyle białka ???
Pies małe rasy powinien jest max 24% białka...
a takiej karmy bezzbozewej niestety nie ma tyle jest ponad 30% :([/QUOTE]

ciakawi mnie ta teoria, ze pies małej rasy powinien dostawać maks 24 % białak w karmie - możesz napisac z czego to wynika, bo nigdy dotąd nic takiego nie słyszałam. Z góry dziękuje !

Link to comment
Share on other sites

mi się właśnie wydawało że powinno być więcej białka - szczurom daje karmy dla psów które mają właśnie 18-25% białka - to te najtańsze i najgorsze dla psów - dla szczurów (które są przede wszystkim ziarnojadami :P ) są idealne, świetnie się sprawdzają u młodzieży i karmiących samic.. psu bym nie dała karmy gdzie jest tak mało białka..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gayka']ciakawi mnie ta teoria, ze pies małej rasy powinien dostawać maks 24 % białak w karmie - możesz napisac z czego to wynika, bo nigdy dotąd nic takiego nie słyszałam. Z góry dziękuje ![/QUOTE]
Mi kiedyś weterynarz powiedział że psu małej rasy nie mozna dawac tyle białka max 24% :)

Link to comment
Share on other sites

dokładnie , twój wet chyba jest "tradycjonalistą" i nie do konca pewne rzeczy wie, w karmach małe rasy psów mogą dostawac wieksze ilosci białka , natomiast szczenieta ras olbrzymich nie powinny miec go za duzo
Skład applaws jest dosc wporzadku choc jak mówiłam wczesniej orijen lub pronature holistic jest lepszy posiada wiecej ziół , i róznych owoców , warzyw itd
a ja równiez daje moim szczurkom karme dla psa , nawet w specjalnych karmach dla szczurów widac takie granulki"suchej karmy":)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hawanka']on nie jest mój wet...kiedys do niego nalezałam teraz zaczoł pic i mam Pania doktor :)
w takim razie bedziemy próbować applaws...[/QUOTE]

kochani, apeluję o odrobinę zasad stylistycznych i ortograficznych, nie da się tego czytać !

Link to comment
Share on other sites

[B]Sachma:[/B] Jakiś wypełniacz musi być, więc jak nie ma zbóż, to najczęściej są ziemniaki ;) Nie znajdziesz karmy bez wypełniacza. Chyba że wymysły tego typu:
[url]http://animalia.pl/produkt,18278,58,K9_Natural_Freeze_Dried.html[/url]
Ale to nie jest sucha karma, tylko taka, którą się rozrabia z wodą (wtedy robi się jej znacznie więcej, pewnie stąd ta cena, bo wychodzi mniej więcej tyle, co z karmy 15 kg).

Większość karm bezzbożowych, jeżeli nie ma specjalnej wersji dla szczeniąt, jest przeznaczona dla psów w każdym wieku i każdej wielkości (np. totw, timberwolf). One mają tak bogaty skład, że są jak najbardziej odpowiednie, szczególnie dla psów młodych (bo 8 miesięcy to już nie takie małe szczenię, raczej podrostek ;)). Jeżeli Twój psiak nie należy do rasy dużej lub olbrzymiej, to w wieku 8 miesięcy może już spokojnie taką jeść. Reszta firm robi wersje dla szczeniąt, o którą konkretnie Ci chodzi?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

a mi dziś pani ze sklepu zoologicznego (osiedlowego, ale z bardzo dużą ilością wszelkiej maści karm), na pytanie czy są jakieś karmy bez zbożowe, odpowiedziała "Pani, nie ma czegoś takiego jak karmy bez zbóż"...jak jej wyjaśniłam, że są, to prychnęła z przekąsem "haha, to co, że niby 100% mięsa by pani chciała, dobre sobie".... w każdym razie uciekłam stamtąd szybko, jak mnie zaczęła przekonywać, że Royal to w ogóle najlepsza z karm na rynku..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wistra']mam ok. 200zł (na pewno nie więcej) na worek 15kg karmy dla psicy.
Chciałabym, by karma nie miała kukurydzy.
[/quote]

Np
regal petfood adult salmon 15kg / 169 zł ( ze zbóż tylko[B] - [/B]całe obłuskane ziarna z jęczmienia, mączka owsiana)

Brit Care Adult Lamb & Rice 12kg/150zł

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Profine ma kukurydze ale nie ma innych zbóż:diabloti:.Z tego co pamiętam z żywienia kukurydza dostarcza znaczne ilości kwasów omega3 i omega6.A producenci dodają w składzie coraz częściej ziemniaki (podane w karmie w specjanej formule)bo ziemniak nie uczula w przeciwieństwie do takich zbóż jak przenica itd. Brit Care tez jest niezły.Za 15kg Profine Salamon dasz w necie około 180-190zł (PROFINE ma bardzo dobra smakowitość a to jest tez ważne, bo karma choćby nie wiem jak była dobra a nie bedzie smakować psu to nic ci po niej)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...