Jump to content
Dogomania

karmy bez zbożowe?


sachma

Recommended Posts

może znacie jakąś karmę w podobnej cenie do totwa za średni worek k.7kg ?
na razie suka je totwa już 6 worek (ten 6,8kg) z 2 miesięczną przerwą na brit care bo zaczynała marudzić , i szukam karmy bez zbożowej którą ewentualnie będę mogła dać psu jako taką przejściówkę jak zacznie marudzić nad miska ;) smak totwa zmieniam co worek ale i tak po koło 3 workach innych smaków marudzi , po jednym innym worku znowu wcina totwa bez marudzenia.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 324
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='gops']zaraz o niej poczytam , ale ju widzę że ciężki dostęp jest do niej żeby kupić :roll:[/QUOTE]

canidae można kupić w swieciekarm, chwalą się że właśnie zostali dystrybutorem tej karmy na pl ;) bezzbożówki w cenie 129 za średni worek, do wytrzymania tylko czy ta cena długo będzie tak niska :/ chętnie bym przeszła z TOTW rybnego na rybny canidae bo ma więcej białka i tłuszczu, ale nie wiem jak z jakością, mało opinii póki co.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']A takie?
[URL]http://free-dog.pl/pl/c/WOLFSBLUT/23/1/phot/1/phot[/URL]
[URL]http://free-dog.pl/pl/c/FISH4DOGS/22/1/phot[/URL]
[URL]http://free-dog.pl/pl/c/PLATINUM-NATURAL/21/1/phot[/URL][/QUOTE]
nie ma średnich worków, i cena nie jest jak za totwa ;)

[quote name='pauli_lodz']canidae można kupić w swieciekarm, chwalą się że właśnie zostali dystrybutorem tej karmy na pl ;) bezzbożówki w cenie 129 za średni worek, do wytrzymania tylko czy ta cena długo będzie tak niska :/ chętnie bym przeszła z TOTW rybnego na rybny canidae bo ma więcej białka i tłuszczu, ale nie wiem jak z jakością, mało opinii póki co.[/QUOTE]
ja najpierw spróbuję totwa z jagnięcina chyba i potem spróbuje tej canidae o ile nie cena nie wzrośnie za mocno ,to na pewno dam znać ;)

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie szkoda, że tak mało jest opinii o tej karmie. [URL]http://www.swiatkarm.pl/p,canidae-grain-free-pure-elements-chicken-turkey-lamb-ocean-fish-1361kg-promocja,17011,956.html[/URL] - bardzo podobają mi się tutaj te mączki, które zajmują cztery pierwsze miejsca w składzie:cool3: I małe dawkowanie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pauli_lodz']nam by się przydała właśnie kaloryczniejsza karma bo kubek zjada z półtorej dawki dziennej TOTW'a a i tak smukłe to to jest i żadnych zapasów nie może nazbierać.[/QUOTE]
a totw z bizonem lub przepiórką? jest bardziej kaloryczny od rybki ,chyba że psiak może tylko z rybą jeść .
moja o dziwo na przepiórce i bizonie wyglądała lepiej niż na rybie(chudsza była) :roll: pewnie to kwestia też pory roku że ma mniej ruchu trochę bo przytyła mimo że na opakowaniu piszę że powinna jeść k.200-210g a dostaję 150g , za to wcina ze smakiem jak na razie ;)
chcę spróbować jeszcze tej jagnięciny z totwa ona też mało kaloryczna jest .

Link to comment
Share on other sites

no właśnie zjadł jeden worek przepiórki i praaaaawie mu się już fałdki robiły jak siadał ;) więc spasienie ogromne w jego przypadku, ale trawiennie lepiej wychodzi na rybie - bo jest wrażliwiec straszny, myślę że w przepiórce jest za dużo włókna - 4%. bizona zjadł tylko ok. 4 kilogramowy karton próbek i było jako tako, myślę że jak zje rybkę to spróbuję jeszcze z bizonem. tylko no właśnie - na rybie wszystko gra, na przepiórce trochę gazów było. temu kaloryczniejsza ale rybna karma brzmi zachęcająco. bo jak się obija to jest luz, ale tydzień wakacji a więc dużo ruchu i już kilogram w dół i pies wysuszony wracał :/

Link to comment
Share on other sites

moja zjadła 2 worki bizona i 3 przepiórki , teraz kończy pierwszy ryby i dużo lepiej wyglądała na bizonie i przepiórce, pewnie co pies to inaczej .
na szczęście po żadnym totwie nie ma gazów, to karma dla nas idealna , po 2,5 roku szukania w końcu trafiłam dobrze.
i na 16.5kg psa worek średni mamy na koło 2 miesiące więc i cena bez tragedii .

tylko 2 smaki canidae są bez zbóż? bo widzę za 99zł średni worek ale ma już w składzie ryż :roll:

Link to comment
Share on other sites

no kubek od czerwca je TOTWa, a na jego 18 kilo worek średni starcza na miesiąc z okładem, więc z pięć worków rybki poszło. ogólnie jestem baaardzo zadowolona - duży plus w sierści, błyszcząca i mniej wypadająca [poza linieniem ofkorz]. ogromna poprawa trawienia, koniec biegunek bolesnych wzdęć gazów i smutnej miny [ale do każdego posiłku dostaje colon C i tu też duży udział preparatu]

canidae bezzbożowe też widzę tylko dwa smaki i ta rybka kaloryczniejsza [tylko z kolei co z tym białkiem, czy 40% to nie będzie za dużo? w maju kubek miał badania robione i miał wysoki mocznik o ile dobrze pamiętam a jadł kilka miesięcy acanę z 35% białkiem i nie wiem, czy to nie za dużo białka jednak w diecie, eh].

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Przyszłam po pomoc...
kupuje karmy bezzbożowe, głównie ze względu na to, że od dawna walczymy z rakiem, więc staram się dzięki bezzbożówkom zminimalizować ilość węglowodanów .
Nie znam sie na składach, najważniejsze dla mnie jest tylko to, żeby było jak najmniej węglowodanów i mniej niż więcej tłuszczu, bo niunia należy mimo choroby do dość otyłych. Wypróbowałam sporo karm bez zbóż, niektóre jadła bo musiała, inne miały dla niej za duze granulki
orijen senior fajnie zjada, ale i siersć załupieżona. Kusi mnie Hapy Dog Africa, tylko jak rozumieć te węglowodany? Analiza:
Białko surowe 20%, tłuszcz surowy 10%, włókno surowe 3%, popiół surowy 8,5%, [B]węglowodany (NfE) 511% , na stronie innego sklepu w analizie podane jest 50,5%[/B] - czy to nie ogromna ilość, jesli )Orijen czy Acana mają podane 25-27% ? - kompletnie sie na tym nie znam, zależy mi tylko żeby karma miała minimum węglowodanów, którymi będziemy karmić raka i żeby Misiunia po niej nie tyła. Kiedyś najlepiej "trzymała się" na Acanie light&fit, ale ze względu na ryż zrezygnowaliśmy z niej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasia77']Przyszłam po pomoc...
kupuje karmy bezzbożowe, głównie ze względu na to, że od dawna walczymy z rakiem, więc staram się dzięki bezzbożówkom zminimalizować ilość węglowodanów .
Nie znam sie na składach, najważniejsze dla mnie jest tylko to, żeby było jak najmniej węglowodanów i mniej niż więcej tłuszczu, bo niunia należy mimo choroby do dość otyłych. Wypróbowałam sporo karm bez zbóż, niektóre jadła bo musiała, inne miały dla niej za duze granulki
orijen senior fajnie zjada, ale i siersć załupieżona. Kusi mnie Hapy Dog Africa, tylko jak rozumieć te węglowodany? Analiza:
Białko surowe 20%, tłuszcz surowy 10%, włókno surowe 3%, popiół surowy 8,5%, [B]węglowodany (NfE) 511% , na stronie innego sklepu w analizie podane jest 50,5%[/B] - czy to nie ogromna ilość, jesli )Orijen czy Acana mają podane 25-27% ? - kompletnie sie na tym nie znam, zależy mi tylko żeby karma miała minimum węglowodanów, którymi będziemy karmić raka i żeby Misiunia po niej nie tyła. Kiedyś najlepiej "trzymała się" na Acanie light&fit, ale ze względu na ryż zrezygnowaliśmy z niej.[/QUOTE]
no bo w tej karmie (Hapy Dog Africa) co prawda nie ma zbóż ale bazą są ziemniaki ( 48%)a to bogate zródło węglowodanów. Na dodatek ziemniaki mają wyzszy indeks glikemiczny niz np. ryz ( z którego zrezygnowałaś)
Acana ma tez linie bezzbożowe ( ale także zawiera ziemniaki Russet tyle że na dalszych pozycjach/w znacznie mniejszej procentowo ilości)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Czy w takiej sytuacji nie byłoby dobrze przemyśleć karmienia domowego, gotowanym lub barfem? Można wtedy całkiem zrezygnować z wysokowęglowodanowych wypełniaczy i w zakresie węglowodanów ograniczyć się tylko do niskokalorycznych warzyw i owoców.[/QUOTE]

Ja własnie tak zrobiłam aby odchudzić jedną z suk:
ok30% kurczakowe mieso gotowane+ "bebechy" z obranych porcji rosołowych ( moja nie toleruje kości , nawet mielonych)albo surowa wołowina ( tez staram sie aby to nie było "czyste" mięso ale z chrzastkami i powięziami- takie "poprzerastane") albo twaróg- na zmianę.
reszta( 70%) to papka owocowo warzywna ( marchew, buraki, pietruszka, seler, jabłka, pomidory,w sezonie kalafior , fasolka szparagowa a poza z mrożonki - z grubsza rozdrobnione następnie zblanszowane i zmiksowane razem z wywarem)
jedzonko okraszone olejem z pestek winogron
do tego szczypta siemienia i trochę suplementów witaminowo wapniowych
i łyzka otrębów
raz w tyg jajko na twardo ( do papki , zamiast częsci białkowo/miesnej)

moja jadła to ze smakiem i efekty odchudzania były całkiem niezłe a brzuszek jednak zapełniony

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedzi :)

Acane jadła rybną, ale wypróbujemy inne,
z free-dog kupowałam jej też co nieco, głównie rybne, ale chyba nie smakowały specjalnie,
z gotowanym to u mnie jest tak, że przy ósemce psów najłatwiej i najszybciej bazować na suchym
a i tak nigdy samego suchego nie jedzą, bo dla nich to nie jedzenie jeśli z mięsem nie wymieszane

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Znalazłam jeszcze jedną karmę bezzbożową:
[url]http://www.harrisonpet.com/index.php?p=view_products.View&mode=1&aid=2&bid=2&cid=1&pid=46[/url]

W Polsce dostępna tutaj: [url]http://www.superzoo.pl/title,CHICOPEE_bezglutenowa_karma_dla_psow_DOG_GRAIN_FREE_12_kg,pid,9,ci,17,pi,1203.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś może mi pomóc znaleźć jakąś dobrą karmę dla suni, karma musi mieć dość wysoką ilość węglowodanów. Ma bardzo szybką przemianę materii, chudnie i spada jej dość szybko cukier. W tej chwili jesteśmy na NRC ale widzę że jej nie pod pasowała i szukam coś innego.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

A ja z pytaniem o suchego [B]Applawsa [/B], a dokładniej o wersję z jagnięciną. Zaciekawiła mnie ta karma, ale opinii o niej mało.. Może ktoś karmił i może się chociaż wypowiedzieć, czy ładnie pachnie i jakie są krokiety ? :)

Link to comment
Share on other sites

Znacie jakieś karmy bez zbóż, które mają mały procent tłuszczu? Najlepiej niewiele większy niż te typu senior, ok 10%.
Kudłata choruje na lipidozę rogówki i wet zalecił nam dietę nisko tłuszczową, która może opóźnić postępowanie choroby, jednak dużo lepiej wyglądała na karmach bez zboża i do takich chciałabym wrócić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...