Jump to content
Dogomania

Shila pogromczyni Nużycy,Grzybicy i Krzywicy W NOWYM EKSTRA DOMKU!!! DZIEKUJEMY!!!


Karilka

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Isadora7'][INDENT][B]Banerek podlinkowany[/B]

[B][URL="http://tiny.pl/hwjtl"][IMG]http://img251.imageshack.us/img251/7844/shilka.png[/IMG][/URL][/B]



:cool1:
[/INDENT][/QUOTE]

Isadora, dziękuję Ci ślicznie :) Świetny banerek :)

Shila, lecz się i do domu!

Link to comment
Share on other sites

Jest, zalogowała się na dogo Ciocia cisowianka1, która chce pomóc suni. Trafiła na ten wątek [url]http://www.dogomania.pl/threads/146310-Brańsk-śliczny-mix-saarloosa-wilczaka!-Jest-u-JAMORA-PONAD-ROK!-PROSIMY-O-OGLOSZENIA/page97?p=15771269#post15771269[/url] i tam zaproponowała pomoc dla suni. Powinna tu być niebawem. Trzymam kciuki za Shilę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pipi']Jest, zalogowała się na dogo Ciocia cisowianka1, która chce pomóc suni. Trafiła na ten wątek [URL="http://www.dogomania.pl/threads/146310-Bra%C5%84sk-%C5%9Bliczny-mix-saarloosa-wilczaka%21-Jest-u-JAMORA-PONAD-ROK%21-PROSIMY-O-OGLOSZENIA/page97?p=15771269#post15771269"]http://www.dogomania.pl/threads/146310-Brańsk-śliczny-mix-saarloosa-wilczaka!-Jest-u-JAMORA-PONAD-ROK!-PROSIMY-O-OGLOSZENIA/page97?p=15771269#post15771269[/URL] i tam zaproponowała pomoc dla suni. Powinna tu być niebawem. Trzymam kciuki za Shilę.[/QUOTE]
To ja też 3mam :)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za taki odzew!

Cioteczki kochane, Shili naszej kochanej to paskudztwo z podwozia nie chce zejść po antybiotykach - stawiam na alergie pokarmową czyli niestety musimy sie przerzucić na inną karmę bez kurczaka (nowy worek, cholera. A może ktos ma na zbyciu karmę dla szczeniąt bez kurczaka?) i ryż z wołowiną. Teraz to juz nie wiadomo gdzie sie kończy Nużyca, gdzie alergia i prawdopodobnie jest jeszcze w to wszystko wplątana grzybica. Takie są podejrzenia naszej weterynarz (bunia z dogomanii). Zmieniamy od jutra jadłospis i jeśli nie przejdzie po zmianie na diete bez kurczakową - to będą robione badania (laboratorium). Dzięki wszystkim za wsparcie!


cioteczko cisowianko1 advocate został ufundowany przez Fundację Niechciane i Zapomniane z Łodzi, antybiotyk na razie mamy - zakupiłam, suplement podobno leci do nas pocztą - wapń od cioteczki murakami. Potrzebujemy teraz nowego worka karmy bez kurczaka oraz musze dokupić nowy arthrofos bo sie kończy, mięso wołowe (cholera mam jeszcze ok 3 kg jej drobiu ) i ryżu. Przydałyby sie jeszcze majtasy na cieczke bo "mała" zaczyna mi cieczkować a tu 2 psy w domu (kastrat i mały ślepy). Co do krzywicy - mała ma tylne łapki w X i krzywe żebra (zwłaszcza te ostatnie). Będzie trzeba wykonać badania pod kątem dysplazji ale my sie w to już mam nadzieje bawić nie będziemy tylko nowy właściciel. U dobermana za rentgen płaciłam 120zł, tak więc to znowu kupa kasy. Zajmiemy sie tylko maksymalną suplementacja, dopóki rośnie i dopóki może sie to jako tako wyrównać. Boje się tej grzybicy, bo jeśli to są powikłania grzybiczne i po zmianie diety nie przejdzie - będzie trzeba robić kosztowne badania, dlatego licze, ze to kurczak ją uczula (mimo, ze wcześniej tego nie było w takim stopniu - to są duze, zaognione bąble, przypominajace poparzenie).

Potrzymam ją na antybiotykach i zmienie tą diete i zobaczymy co dalej. Jeżeli po 4 dniach nowej diety nie przejdzie (czyli liczmy do piątku) - jedziemy do lekarza na badania. Mam nadzieje, ze pomożecie równiez w takiej sytuacji...

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM!!!!

Link to comment
Share on other sites

RTG cioteczko cisowianko nie było zrobione - wystarczy spojrzeć i dotknąć żeberek. To dodatkowe, zbędne koszta a krzywica jest widoczna gołym okiem. Jeżeli masz wątpliwości - mogę postarać się cyknąć zdjęcie od tyłu i jakoś uchwycić te żebra. Tutaj nic więcej nie zdziałamy oprócz maksymalnej ilości wapnia, glukozaminy i chondroityny, dla wzmocnienia stawów. Myślę, że i tak nie unikniemy deformacji stałej ale dopóki kości i chrząstka rośnie - mozemy pomóc to w jakimś stopniu naprawić.

Stąd dość bogata karma (którą dostaje tylko na śniadanie) i dodatkowe ilości wapna + arthrofos, wieczorem - z mięsem i ryżem.

Mała ma bardzo duże pokłady energii, co mnie bardzo cieszy ale jest to męczace, zwłaszcza dla mojego kocura, który niestety bardzo na tym cierpi ;).
Zaczynamy sie uczyć podstawowych komend i socjalizacja wrze ale mała jest troche niesforna. Ostatnio wymysliła sobie polowanie na przechodniów w płaszczach i dyndajacych kieckach, a ze waży już prawie 25kg i jest 'corna' do tego idzie obok dobermana - budzi postrach wśród emerytek i rencistek. Nauczymy sie wszystkiego małymi kroczkami - teraz najwazniejsze jest zdrowie.


LadySwallow - nie mam zaufania do tej karmy przy szczeniaku. Dawałam ją w charakterze "poranny wypełniacz żołądka" u swoich psów - co prawda alergii nie było ale sierść matowa. Do tego jest to karma o niskiej zawartości kalorii, co u naszej Shili skutkowałoby wielką żarłocznością. Jest to szczypiorek z widocznymi żebrami przy boschu dość wysoko energetycznym a co dopiero byłoby przy karmie Brit. Chyba, ze mówisz o Brit Care?
Ostatnio spodobał mi sie ten bosch. Cenowo niewiele droższy od Brita ale bogatszy i z większa zawartością kalorii.
Dobra jest też Nutra, Hills, Brit Care i purina ProPlan ale to sie zaczyna od 150zł/15kg.

Znalazłam takie dwie karmy bez kurczaka (jest tylko "tłuszcz zwierzęcy" lub "tłuszcz drobiowy"):

[url]http://www.krakvet.pl/purina-plan-puppy-digestion-lamb-rice-14kg-p-997.html[/url]
[url]http://www.krakvet.pl/brit-care-junior-large-breed-lamb-rice-12kg-p-11176.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

Powiem tak: nie podoba mi się zestaw masa różnych witamin dobranych pod kątem wapnia, arthrofos + zbilansowana karma.
Po drugie jeśli sunia ma alergię pokarmową, to paskudztwo na pewno nie będzie schodziło po kilku dniach, na poprawę czeka się około miesiąc czasu.
Jeśli antybiotyki były podane bez potrzeby to grzybica tylko się pogłębi.

Link to comment
Share on other sites

Arthrofos to glukozamina + chondroityna. Tu nie ma wapna - to wzmacnia chrząstkę i tylko chrząstkę. Karma jest bogata ale podawana tylko rano - wieczorem dostaje ryż + mięso z CanVitem zielonym i tabletką arthrofosu. Jest to bogate ale bez przesadyzmu tak zwanego. Co innego gdyby jadła samą karme suchą + dodatkowe witaminy w dużej ilości. To mogłoby być uczulające samo w sobie.

Co do zmiany diety - po 3 dniach innego jedzenia, przy typowej alergii pokarmowej - powinno być duzo lepiej. Nie zniknie tak szybko- masz rację - ale powinna być widoczna duża poprawa. Powinno zniknąć zaczerwienienie, które obecnie jest potężne.

Antybiotyki Clemastinum i Duomox przy czym pierwszy jest przeciwalergiczny a drugi niszczy bakterie odpowiedzialne za stan zapalny i inne bakterie (wiele szczepów).

Link to comment
Share on other sites

witamy panią weterynarz ;). Bardzo miło, że jesteś z nami. Masz racje - to sie może babrać, tak też słyszałam ale zakładam, że po 3 dniach powinno być widać czy jest poprawa czy tez nie ma. Organizm "przemieli" nowe żarło i w połączeniu z Clemastine powinno dać efekt. Tak POWINNO być. Masz rację, że wcale nie musi ale ja z góry zakładam optymistyczną wersję. Tak ustaliłyśmy z p. Ewą, że jeśli nadal będzie zaognione po 24h godzinach na antybiotyku - zmieniamy diete i czekamy na efekty. Mamy sie pokazać po 10 dniach stosowania antybiotyku ale jeśli nie przejdzie - pokażemy sie po 7 dniach.


Wszystkie zaczerwienienia na całym ciele (zwłaszcza oczy, głowa i łapy) zszarzały po advocate jednak to pod pachami zostało i zabomblowało, stąd antybiotyk i druga wersja - zmiany diety.

Przepraszam, za mój ślinotok ale pisze wszystko tak jak rozumiem

Link to comment
Share on other sites

Glukozamina i chondroityna podawane długofalową wyniszczają organizm. Wystarczy miesiąc żeby pies poczuł skutki uboczne na sobie.
Bąble o które pytasz mogą być wynikiem różnych czynników: alergii pokarmowej, skutkiem podawania leków, słońcem, wysiłkiem fizycznym, konserwantami zawartymi w karmie itp.
Miejsca które podałaś czyli oczy, głowa, łapy, pachy wskazują na alergię pokarmową (teoretycznie).
Odstawiłabym mięso w naturalnej postaci przechodząc na karmę dla alergików. Dodałabym Dermanorm. Niestety zrobiłabym też RTG.
Hmmm..... nie wiem czy w ogóle wypada mi dyskutować.

Jeśli chodzi o karmy nie mamy większego wyboru (koszty)
Glipa Mediterranero - koszt 15 kg około 150zł
Brit - około 135 zł 15kg (tylko pytanie czy za pomocą tej karmy osiągniemy zamierzony efekt, nie mam pojęcia czy sprawdza się u prawdziwych alergików)
Bosch - około 110 zł 15kg
[U][COLOR=Black][URL="http://www.zooekspres.pl/go/_info/?id=2095"]Happy Dog Supreme Irland[/URL][/COLOR][/U] - ok 150 zł za 14,5kg
Purina 110 zł 15 kg

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']Wiem, że psy z alergią na kurczaka chętnie jadły Brita Lamb&Rice - moze warto?[/QUOTE]

Czytałam gdzieś (nie mogę teraz znaleźć źródła), że kurczak w karmie uczula wtedy, kiedy jest źródłem białka, nie tłuszczu. Więc potencjalnie zawartość: [I]tłuszcz zwierzęcy, tłuszcz drobiowy
[/I]nie powinna suni uczulać. Ale może niech się fachowcy wypowiedzą...

Link to comment
Share on other sites

..sunia może być uczulona na mięcho, ale równie dobrze na roztocza albo konserwanty suchych karm.. więc równie dobrze można rozważyć przejście na gotowane jedzenie np RYBA i ZIEMNIAKI, ewentualnie indyk i ryż...
z tym, że zawsze łatwiej przejść na suche niż gotować... worek mrożonej ryby np w biedronce nie wychodzi tak drogo.. ziemniaki/ryż też da się w miarę tanio kupić.

a pod kątem nużeńca była robiona zeskrobina? jeżeli jest to Advocate co 3 tygodnie do zdecydowanej poprawy...

Link to comment
Share on other sites

To jest strasznie smutny wątek, większe szanse mają sunie w płatnym DT, tutaj nie ma zainteresowania bo tylko jedna osoba ma problem na głowie.
Mam wielkie wątpliwości czy suczka z krzywicą, dysplazją, być może alergią pokarmową może mieć szanse na nowy/normalny dom, taki gdzie będą o nią dbali.
Nie oszukujmy się, nie sami miłośnicy zwierząt chodzą po ziemi, a taki zwierzak wymaga ogromnych nakładów finansowych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...