Jump to content
Dogomania

Książka "OGAR POLSKI"


samograj

Recommended Posts

[quote name='Hania'][quote name='KUMPELka']
Że pies fatalnie wystawiany,
[quote]

No własnie w Warszawie tez się strasznie na to wkurzał :shake:. a ja myslałam, że widać, ze się staram :angryy:. Ale cóż - do owczarków jeszcze nam daleeeeeeeeko - oczywiście jeżeli chodzi o poziom wystawiania.[/quote]

Haniu, bardzo dobrze było widać, że się starasz i twoje psy wystawiały się bardzo ładnie :loveu: Jeśli sędzia się ciebie czepiał to dobrze, że nie wystawiałam Bajana bo chyba by nas wyrzucił :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam!
Zagladam tu już bardzo długo (tak długo jak KUMPELka i jak długo mam Kumpla ;) )
Więc już wiadomo kim jestem - tą brzydszą połową KUMPELki ;)
Zaglądam i nie pisuję bo co pisac skoro zonka pisze i robi to lepiej niż ja ;)
Ale zdecydowałem się napisać 3 groszę w temacie Będzińskiej wystawy.
W konkursie wzięły udział 2 psy i jedna sunia.
Jaśmin w klasie młodzieży i ukończył CHPL w klasie młodzieży - GRATULACJE WIELKIE (jeszcze raz, tak dla przypomnienia, bo na żywo też były ;) ) - otrzymał noty - ocenę doskonałą, Zw. Młodzieży, Zw Rasy oraz 3 miejsce w Grupie VI - BRAWO!!
Kumpel - ocena doskonała, NPwR i.... to wszystko - bo jego pan powinien startować w konkursie młodego prezentera - swoją drogą jaka jest górna granica wieku w tym konkursie?? - tak czy siak dziękuję sędziemu za miły komplement:evil_lol: Ale prawdę powiedziawszy to doskonale wiem że mógłbym sie wbrew pozorom wiele nauczyć od tych młodszych...bo psa wystawiam okropnie.
Na następną wystawę jadę podglądać...;)
No i wreszcie sunia - KLINGA KAJA z Piastowskich Borów (?) - ocena doskonała, NSwR.
Sędzia ocenił formę suni w tych samych kategoriach co siebie....(przepraszam włascicielke suni - ale prawie cytuję sędziego) i ogólnie stwierdził, że Kumpel i sunia otrzymują NPwR i NSwR z ...braku wyboru. Jedyny pies który zasłużył na tytuły to Jaśmin i można (jak już Aneek napisała) na Jaśminku uczyć się budowy anatomicznej Ogara Polskiego.
Ogólne wrażenia jeszcze - troszke podłamała mnie ocena sędziego, ale..skoro znalazłem się chyba w tym samym worku co np. Hania - wybaczcie z całym szacunkiem - własnie wypinam pierś i jestem z siebie dumny - w końcu to doborowe towarzystwo ;)
Ale po prawdzie nie mieliśmy dnia ani Kumpel ani ja i jesteśmy obaj tego świadomi :)
Jeszcze raz gratuluję wszystkim (przepraszam wszystkich własciceli gończych, że nie zostałem - ale troszke mną targały emocje - niestety negatywne) wystawiającym Ogary i Gończe i ich wyników!!
PS. Dojazd faktycznie nie był oznakowany wogóle i tylko znajomośc terenu pozwoliła mi na szybkie dotarcie do miejsca - ale w sumie była mapka dojazdu na stronie Będzińskiego ZKWP z charakterystycznym "ślimakiem" i zameczkiem dla Będzina jako punkt odniesienia więc raczej nie było trudno trafić. Bardzo mi przykro, że Samograjka nie zdążyła dotrzeć na czas - liczyłem na spotkanie - ale co się odwlecze...;-)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo cieplutko i ogórkowo GRATULUJĘ (zwłaszcza Gawrowemu Jaśminowi ukończenia Mł Ch :multi: ).

Kochani. Zupełnie nie rozumiem o co tu biegało, nie doczytałam się w wypowiedzi Samograjki niczego co mogłoby ,,urazić" Donię ;) a sędziowie mają prawo oceniać po swojemu i mówić nam na ringach różne-różniste rzeczy o naszych pieskach ; ja już to dawno zrozumiałam hehe :evil_lol:

Qrcze. [U]Więcej wystawowego luzu życzę[/U] :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jorge30']
[B]Sędzia ocenił formę suni w tych samych kategoriach co siebie[/B]....(przepraszam włascicielke suni - ale prawie [B]cytuję sędziego[/B]) i ogólnie stwierdził, że Kumpel i sunia otrzymują NPwR i NSwR z ...braku wyboru.[/quote]

Wynika, że sędzia ma niską samoocenę :evil_lol: Niechby już więcej piesków do siebie nie porównywał ;)

Witaj Sławku :multi:

Link to comment
Share on other sites

Witam mmbaj!!
No to fakt- luz jest bardzo potrzebny - dziś się z tego wszystkiego smieję, ale jednak na żywo to mnie troszke zeżarło (bo jednak spowodowało to drastyczną choć chwilową zmianę samooceny na bardzo złą, wcześniejsza była tylko zła :( )...a że czasem mam niewyparzoną gębę to..cieszę się że nic nie odparowałem sędziemu tylko ugryzłem się...:diabloti:
Porażki są czasem potrzebne - tak dla uszlachetnienia....:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jorge30']Witam mmbaj!!
... (bo jednak spowodowało to drastyczną choć chwilową zmianę samooceny na bardzo złą, wcześniejsza była tylko zła :( )....[/quote]
[IMG]http://www.mysmilie.de/english/green/smilies/goldies/3/75.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze tak odnośnie ogarków na będzińskiej.
Na klubowej stronie znalazłam zapis , że Żywia i Prymka nie dojechały.
Ale ja chyba omamy miałam, bo na 95% jestem pewna, ze obie sunie z panem Zbigniewem i pania widziałam idące wzdłuż ringu.
Fakt było to już po ocenie gończych, kiedy to myśmy się zbierali (poszpitalna wizyta na wystawie ma skutki :mad: ), ale jednak .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='musia']Jeszcze tak odnośnie ogarków na będzińskiej.
Na klubowej stronie znalazłam zapis , że Żywia i Prymka nie dojechały.
Ale ja chyba omamy miałam, bo na 95% jestem pewna, ze obie sunie z panem Zbigniewem i pania widziałam idące wzdłuż ringu.
Fakt było to już po ocenie gończych, kiedy to myśmy się zbierali (poszpitalna wizyta na wystawie ma skutki :mad: ), ale jednak .[/quote]
Nie miałaś omamów, były obie suczki, po czasie ale zostały ocenione, tylko nie wiem czy sunie dostały jakieś tytuły, ale na ringu były na pewno! :lol!:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mmbbaj'][/b]



Oooooo! :crazyeye: To chciałaś bardzo ekspresowo :evil_lol:

[B]Ja również gratuluję wszystkim pieskom i ich właścicielom[/B] :klacz:[/quote]
[B]NAJPIERW DOŁĄCZAM SIĘ DO GRATULACJI!!![/B]
Tak, chciałam ekspresowo, bo nie mam ani czasu, ani kasy ,by jeździć na wystawy.
Jeżeli ze wsząd słyszę, no może za wyjatkiem forum, że mam super sukę- dlaczego jej nie wystawiam?- a wystawiwszy tylko na 2 międzynarodowych uzyskuję CACIB, CWC i tytuł NSwR to chyba mam podstawy sądzić(CZY WY MYŚLELIBYŚCIE INACZEJ?), że moja suka ma szanse- [B]podkreślam ma szanse-[/B] na szybkie zrobienie championatu i miała szanse, jak każdy inny pies uzyskać CWC w Będzinie - jeszcze raz podkreślam- [B]miała szansę.[/B] Czuje sie tu troszke napiętnowana- sądząc po emotkach.
Jeszcze do tej pory nie miałam czasu poznać mojej szanownej konkurentki - mogę prosić o zdjęcie?
Co do Żywii i Prymki- obie dostały złoto!!!

DONIA;)
[COLOR=red]Samograj ja tylko zrwacalam ci uwage, teraz to ty przesadzasz, nie potrzebnie czujesz sie urazona i robisz przytyki.[/COLOR]
Masz rację :lol: , więc skończmy ten temat i "po ptokach":Rose: :hand:

Link to comment
Share on other sites

Zdjecia naszych suczek byly juz dawno publikowane, a jesli nie to znajduja sie na naszej stronie. A championatu, raczej ekspresowo sie nie da zrobic, a jesli tak uwazasz to widzac wogole nie znasz zycia wystawowego. Aby go uzyskac potrzeba wiele czasu, cierpliwosci i niestety takze pieniedzy zeby ja prezentowac, bo nie wszystkim sedziom podoba sie taki sam typ ogara. A posiadanie pieknej suczki to nie wszystko, trzeba ja jeszcze odpowiedznio wykreowac.

Link to comment
Share on other sites

[quote=Donia;)]Zdjecia naszych suczek byly juz dawno publikowane, a jesli nie to znajduja sie na naszej stronie. A championatu, raczej ekspresowo sie nie da zrobic, a jesli tak uwazasz to widzac wogole nie znasz zycia wystawowego. Aby go uzyskac potrzeba wiele czasu, cierpliwosci i niestety takze pieniedzy zeby ja prezentowac, bo nie wszystkim sedziom podoba sie taki sam typ ogara. A posiadanie pieknej suczki to nie wszystko, trzeba ja jeszcze odpowiedznio wykreowac.[/quote]
"Nie ucz ojca dzieci robić!!!" -znasz takie powiedzenie???
W1996r kiedy nabyłaś pierwszego szczeniaka ja już miałam za sobą lata wystaw i książkę "OGAR POLSKI". To był mój przełomowy rok, bo psy poszły w odstawkę z powodu kłopotów zdrowotnych(zagrożona ciąża, potem chore dziecko i ja). Znam b. dobrze życie wystawowe i mogę mnożyć expresowe championaty u ras o wiele liczniejszych niż ogary.[B]Wiem dobrze[/B], [B]zresztą to już pisalam ,że jest się raz pod wozem raz na wozie( wszystko zależy od preferencji sędziego).[/B] Czy nie mogłabyś czytać postów po kilka razy, ze zrozumieniem tekstu?
[B]Proponowałam zakończyć temat[/B] ,ale widzę, że chcesz mi cos za wszelką cenę udowodnić- ignorancję? zarozumiałość? może głupotę? nie wiem!!! A może po prostu nie możesz strawić mojego pierwszego postu, w którym omyłkowo podałam wynik mojej konkurentki i ośmieliłam sie napisać ,że mialam szansę na CWC.( miałam, ale wyszło inaczej i mówi sie trudno)
Jeszcze raz proponuję zakończyć temat lub przejść na priw,bo po co psuć ludziom humory .
[B]Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich, którzy po Będzinie są na wozie (ciebie Donia również) - gratuluję i życzę dalszych sukcesów!!! :thumbs::thumbs:[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jorge30'] Bardzo mi przykro, że Samograjka nie zdążyła dotrzeć na czas - liczyłem na spotkanie - ale co się odwlecze...;-)[/quote]
Ja też bardzo liczyłam, chciałam się "zakumplować"- pobawić z KUMPLEM!!! No i Gosia miała nadzieje spotkać małą kumpelkę;)
To gdzie sie widzimy nastepnym razem???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='samograj']Ja też bardzo liczyłam, chciałam się "zakumplować"- pobawić z KUMPLEM!!! No i Gosia miała nadzieje spotkać małą kumpelkę;)
To gdzie sie widzimy nastepnym razem???[/quote]
:loveu: Teraz to chyba dopiero w Świerklańcu ale :p to już za miesiąc :multi:

Link to comment
Share on other sites

Witam!!
To prawda ,ze w planach mamy dopiero świerklaniec, ale po osatniej wystawię widzę że warto by moze tydzień wczesniej pojechać do Chorzowa - tak żeby przypomnieć Kumplowi i sobie po co się wchodzi na ring - długie przerwy w wystawianiu niestety nam nie sprzyjają :(
Ale oczywiscie decyzja należy do tej połowy ładniejszej....jest ich w końcu więcej :loveu: (poprostu zależy jak będize się Madzia czuła, czy edzie skwar itp itd, choć do chorzowa nie ma daleko)
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Nie bardzo rozumien dlaczego na pw. przysłałaś mi twój profil publiczny, który jest ogólnodostępny , po kliknieciu nicka?
Myślę, że chodziło ci o zdjęcie.
Pozwoliłam sobie wkleić je do tego topiku
A więc KNIEJA KYNIA NSwR w ANTONINKU:
[URL="http://img466.imageshack.us/my.php?image=kniejakyniaov0.jpg"][IMG]http://img466.imageshack.us/img466/5288/kniejakyniaov0.th.jpg[/IMG][/URL]
No,no- bardzo mi sie podoba, ale co do szansy, będę upierała sie przy swoim. Pamiętaj, że to co piszę niczego nie ujmuje twojej suce - szance jak pisała Hania mamy wszyscy.
Czy pozwolisz w przyszłości na zamieszczenie zdjęcia suni z Twojej Hodowli w mojej książce?

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img398.imageshack.us/img398/8170/pict0002xpl2.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/9387/pict0003xns4.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img192.imageshack.us/img192/3062/pict0004xga6.jpg[/IMG][/URL]
Ta pani to ja
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img470.imageshack.us/img470/9093/pict0008xwd4.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img289.imageshack.us/img289/5038/pict0012xmx6.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='musia']

[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img192.imageshack.us/img192/3062/pict0004xga6.jpg[/IMG][/URL]


[/quote]
Musiu, bardzo dziekuję :calus: za zdjęcie moich Panów :cool3:
Widać, że Sławek Kumpla nieźle rozciągnął :evil_lol: mAm wrażenie jakby miał się zaraz rozjechać :diabloti:
Musiu, z Twojego Opusa to kawał chłopa rośnie :crazyeye: Piękny :loveu: A Pani w kapelusiku tysz niczego sobie :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote=Donia;)]Przede wszystkim ta sunia na zdjeciu to nie byla Twoja konkurentka, tylko jej siostra.[/quote]

Ej Donia Donia :shake:
Akurat tak się złożyło, że WSZYSCY tu jesteśmy ,,konkurentami" na ringach, wszyscy się tam spotykamy i my i nasze WSZYSTKIE piękne i wystawowe pieski. Tasujemy się i raz jeden z tarczą a raz ktoś inny ale to nie powód do tego, byśmy się nielubili prawda? . Atmosfera jest bardzo ważna i wazne w jaki sposób podchodzimy do tej [U]zdrowej rywalizacji[/U].
Proponuję zmienić nastawienie (zwłaszcza Twoje do Samograjki)

Musiu: zupełnie oczarował mnie Twój kapelusz !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea100']Musiu: zupełnie oczarował mnie Twój kapelusz ![/quote]
To prawda, mnie również :razz: a powiem więcej, całe gończe towarzystwo trzyma się bardzo w kupie :diabloti: I jeszcze podoba mi się jedno: właściciele przeważnie ubierają na wystawy takie morowe ciuszki podkreślające użytkowość gończuszków - bardzo to ładnie wygląda :multi:
Np. W Krakowie stworzyli taką małą gończą wysepkę pod drzewkiem - super sprawa :p
Kurcze :roll: przecież jak oglądam zdjęcia ogórkowe to też często ubieraliście takie szlachecki stroje - super sprawa :multi: . Może pomyślimy nad wystawą w Świerklańcu - przecież wszyscy się tam spotkamy i moglibyśmy trochę się pobawić, prawda ??!!:razz: :razz:

Link to comment
Share on other sites

Proszę bardzo się nie śmiać z mojego kapelusza zzzzzz,
Od kiedy pierwszy raz pojechałam na ścieżki do Edka Hałdysza (polecam), mój teść oszalał.
[U]Spodnie[/U] typu bojówkowego w odpowiednim kolorze - moje
[U]podkoszulek z kołnierzykiem[/U] - męża , bo mój bez kołnierza (wg panów) gorzej wyglada.
[U]szara flanela[/U] treningowa - teściowej
[U]ciemnozielona flanela[/U] konkursowa - moja
[U]kamizela khaki[/U] - teścia
[U]gumiaki - moje[/U]
no i [U]kapelusz -[/U] uwierzcie- uparł się. Jak mnie zobaczył w całym treningowym rynsztunku poleciał jak wariat do domu i wyciagnął to cudo !!!. Niemiecki, skórzany kapelusz, pewnie dziedziczony. Kazał nałożyć na łeb i już. I tak mam kapelusz w czasowym użytkowaniu. Na konkursy szczególnie.
Tak naprawdę do Będzina miałam jechać w słomkowym kapeluszu (z powodu zakazu szpitalnego ; albo ochrona pełna głowy albo nie jadę, nie wiem co oni tak wariują z tą moją głową).
Wymogłam zmianę na myśliwski kapelusz.

No, ale choć z Będzinem mi wyszło, to na lotnisko w Nowym Targu zgody od męża i ordynatorki nie dostałam. I tak zamiast wrócić na neurologię (teraz chyba nie muszę , co) planuję za 2 tygodnie tropowce w Niecieczy.
Tam przynajmniej w założeniu będzie cień , bo w końcu drzewka tam są hihihihi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...