Jump to content
Dogomania

Książka "OGAR POLSKI"


samograj

Recommended Posts

WITAJCIE posiadacze ogarów i gończych:multi: :lol: !!!
13 lat temu napisałam książkę "Ogar Polski". Mam zamiar wydać ją ponownie. Potrzebuję aktualne dane co do ilości i jakości;) ( czytaj sukcesów) ogarów i gończych. Wypadłam na 10 lat z obiegu- nie wiem who is who. Teraz jest mój come back wystawowo-hodowlany i literacki:razz:
Na razie tyle.
[COLOR=red]Puzonko! prześlę Ci skany z mojej książki. Wrzuć je ,proszę:modla: w ten temat a resztę do galerii!!![/COLOR]
[COLOR=royalblue]Moje namiary są na ostatniej stronie galerii ogarów!!![/COLOR]
[COLOR=black]Pozdrawiam i :calus: [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jesli napiszesz do AniW na pw z prośbą to wiem, że ma pomocne Ci materiały, Agag22 też zapewne pomoże no i nasza Hania jest kopalnią ogarowej wiedzy :p
A dane o miotach bodajże od 2003 znajdziesz na naszej klubowej stronie (Hania bardzo pilnuje i wydziera tą wiedzę jak tylko się da i od kogo się da, robi naprawdę fantastyczną robotę :multi: )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='samograj']WITAJCIE posiadacze ogarów i gończych:multi: :lol: !!!
13 lat temu napisałam książkę "Ogar Polski". Mam zamiar wydać ją ponownie. Potrzebuję aktualne dane co do ilości i jakości;) ( czytaj sukcesów) ogarów i gończych. Wypadłam na 10 lat z obiegu- nie wiem who is who. Teraz jest mój come back wystawowo-hodowlany i literacki:razz:
Na razie tyle.
[COLOR=black][/COLOR][/quote]

Mam tą książkę - udało mi się po wielu bojach kupić ja na allegro :multi:.
Napisz dokładnie jakich danych potrzebujesz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea100']...A dane o miotach bodajże od 2003 znajdziesz na naszej klubowej stronie (Hania bardzo pilnuje i wydziera tą wiedzę jak tylko się da i od kogo się da, robi naprawdę fantastyczną robotę :multi: )[/quote]
Tak, to prawda. Hania robi fantastyczną robotę. Strona gończo-ogarowa to kopalnia wiedzy. :multi:
Wspaniały pomysł z tą książką :multi: :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KUMPELka']Zaraz ...Samograj to mama czy córa od Haszczaków :smhair2: :hmmmm:[/quote]
Żmiłkę wystawiała Kaśka-moja córka, która ma hodowlę haszczaków Haiditarod (dopiero zaczyna). A Samograj to ta stara matka-Polka:biggrina: !!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hania']Mam tą książkę - udało mi się po wielu bojach kupić ja na allegro :multi:.
Napisz dokładnie jakich danych potrzebujesz.[/quote]
Właściwie wszystko, co jest nieaktualne w starym wydaniu:
1. Sukcesy wystawowe(wtedy pisałam o Osie i Myszowatym)
2.Regulamin konkursów
3.Narzekałam w książce, że ogary są w rękach niemyśliwych- pojedyńcze egz. były użytkowe - jak obecnie wyląłada sytuacja?
4.potrzebuję również zdjęcia, rodowody wszystkich ogarów do galerii, której w książce nie było.
Będzie ona miała zupełnie inną szatę graficzną i inny układ rozdziałow.Spróbujemy z Magdą szczegółowo opisać wzorzec rasy ilustrując rysunkami pożądane cechy i niedopuszczalne wady.
Prześlij mi linki i co tylko możesz na maila: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] . Jak trzeba będzie to możemy osobiście obgadać temat. Zapraszam wszystkich do stworzenia książki-przecież to może być nasze wspolne dzieło!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zpr']Aniu możesz liczyć na moją pomoc odnośnie Gończych PL., wiesz różne info, fotografie itp. Ciesze się, ze się za to bierzesz :lol:[/quote]
Próbowałam przesłać Ci skan książki ale nie chciały mi wskoczyć załączniki:wallbash: . Spróbuję wieczorem. Piekny ten Silver:klacz: , skóra zdarta z tatusia!!! Jak można mieć tak silne geny, żeby wszystkie szczeniaki były tak podobne do ojca(a propos ile on już ma dzieci?) :happy1:
Do napisania prywatnie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='samograj']Próbowałam przesłać Ci skan książki ale nie chciały mi wskoczyć załączniki:wallbash: . Spróbuję wieczorem. Piekny ten Silver:klacz: , skóra zdarta z tatusia!!! Jak można mieć tak silne geny, żeby wszystkie szczeniaki były tak podobne do ojca(a propos ile on już ma dzieci?) :happy1:
Do napisania prywatnie[/quote]
No to czekam na skan, jak uda Ci się wysłac a mi odebrac to dam znać!!! :lol:
A Sonym dzieci trochę już ma, ale ładne sreberka co?! :evil_lol:
No to na moją pomoc w tworzeniu nowego dzieła o rasach polskich - możesz liczyć!!! :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KUMPELka']Samograj - wspaniała książka :multi: Mozna ją jeszcze gdzieś kupić ??
Już nie mogę się doczekać kontynuacji.[/quote]
Sama mam 1 egz. nieco sfatygowany. Po wczorajszym obejrzeniu całej galerii ogarów wiem, że nic nie wiem i mam CZAPRAKOWY ZAWRÓT GŁOWY:huh:

Link to comment
Share on other sites

:Help_2: Uświadomiłam sobie , że nie ogarniam nazw hodowli a co dopiero imion psów:placz: Muszę najpierw poznać wszystkie przydomki i hodowców, ich mioty i gdzie pieski powędrowały.Zaktualizować regulaminy ,dołączyć galerię ze zdjęciami

Tylko niektóre rozdziały są wiecznie aktualne. Większość trzeba uzupełnić. Pytam, więc za tow.Gierkiem:"POMOŻECIE!!!"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='samograj']Sama mam 1 egz. nieco sfatygowany. Po wczorajszym obejrzeniu całej galerii ogarów wiem, że nic nie wiem i mam CZAPRAKOWY ZAWRÓT GŁOWY:huh:[/quote]
To uśmiecham się bardzo bardzo szeroko do Ciebie :p Bardzo chciałabym kupić od Ciebie tą książkę bo jesteśmy z mężem zakochani w ogarach (od niedawna ale wpadliśmy po uszy :cool3: ) Ogary są wspaniałe pod każdym względem i urzekają nas swoją mądrością, wspaniałym charakterem i gracją :loveu:
Grafika rewelacyjna :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KUMPELka']To uśmiecham się bardzo bardzo szeroko do Ciebie :p Bardzo chciałabym kupić od Ciebie tą książkę bo jesteśmy z mężem zakochani w ogarach (od niedawna ale wpadliśmy po uszy :cool3: ) Ogary są wspaniałe pod każdym względem i urzekają nas swoją mądrością, wspaniałym charakterem i gracją :loveu:
Grafika rewelacyjna :multi:[/quote]
Dzięki KUMPELka, że dodajesz mi otuchy, ale nie chwal mnie tak bardzo, bo sie peszę:oops: :oops: :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='samograj']Właściwie wszystko, co jest nieaktualne w starym wydaniu:
1. Sukcesy wystawowe(wtedy pisałam o Osie i Myszowatym)
2.Regulamin konkursów
3.Narzekałam w książce, że ogary są w rękach niemyśliwych- pojedyńcze egz. były użytkowe - jak obecnie wyląłada sytuacja?
4.potrzebuję również zdjęcia, rodowody wszystkich ogarów do galerii, której w książce nie było.
[/quote]

1. Napisz dokładnie o jakie sukcesy Ci chodzi? Interchampiony, Zw.Świata, Europy?
2. To mogę przesłac, ale - kiedy książka będzie wydana? Bo od stycznia regulaminy się zmienią.
3. Takich danych też mniej więcej mogę dostarczyć.
4. Z tym nie ma problemu. Tylko musisz napisać które psy - bo jak zacznę Ci wysyłać wszystkie fotki i rodowody to momentalnie zapcham skrzynkę :evil_lol:

Pozdrawiam i czekam na informacje

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KUMPELka']Samograj - wspaniała książka :multi: Mozna ją jeszcze gdzieś kupić ??
[/quote]

Parę razy ją widziałam na allegro - ale potrafi osiągnąć tam niebotyczne ceny. Miłośników ogarów jest dużo :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hania']1. Napisz dokładnie o jakie sukcesy Ci chodzi? Interchampiony, Zw.Świata, Europy?
2. To mogę przesłac, ale - kiedy książka będzie wydana? Bo od stycznia regulaminy się zmienią.
3. Takich danych też mniej więcej mogę dostarczyć.
4. Z tym nie ma problemu. Tylko musisz napisać które psy - bo jak zacznę Ci wysyłać wszystkie fotki i rodowody to momentalnie zapcham skrzynkę :evil_lol:

Pozdrawiam i czekam na informacje[/quote]
Na razie potrzebuję usystematyzować przydomki i hodowców według największych osiągnięć.Pracę nad książką traktuję jako Hobby, więc zbieram mat. pomału. Mam teraz klęskę urodzaju w firmie( robię inwentaryzację drewnianych kościołów- zabytków klasy0-trzeba je chronić przed podpalaczami!!!) i to jest mój priorytet. myślę, żę realne jest wydanie jej po nowym roku,chociażby ze wzgl. na aktualność regulaminu konkursów . POZDRAWIAM :smilecol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zpr']Ta grafika przedstawiająca Korka jest rewelacyjna!!! :crazyeye:[/quote]
Monika nie mogę ci przesłać skanów, bo mi zabokowało od wczoraj możliwość napisania listu i odpowiedzi, a nie mam przeciążonej skrzynki. Nie wiem co jest grane:bigcry: . Zadzwonię wieczorem :handy: Pozdrawiam haszczaki i:calus::calus:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...