Jump to content
Dogomania

Grzegorz Robak (PL)


bossa

Recommended Posts

Zwraca uwagę na najistotniejsze aspekty czyli budowę i ruch. Mój pies był oceniany przez niego jeden raz i mimo iż mam rasę naprawdę niezbyt liczną musze przyznać, że poradził sobie bardzo dobrze. Wiedział na co zwrócić uwagę a z tym niestety u większości polskich sedziów czasem kiepsko. Nie zwraca uwagi na drugi koniec ringówki, lubi jak pies jest ładnie pokazany.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z przedmówcą, poza tym lubi psy(suczki) z wyraźnymi cechami płci. Jest też zawsze uprzejmy, elegancki, miły i wyrozumiały. Jeśli psiak był jedyny w klasie, badź ktoś sie spozni, nie robi problemow, ocenia, oczywiscie, jesli byl psiak w jego klasie, to nasz juz nie ma szans na lokate( jesli przyszli juz po ocenie), ale mamy szanse na solidną ocenę.
Polecam!!
Sama z moimi wilczakami, z chęcią do niego pojade, tym bardziej, ze teraz sprowadzam baby-iczkę i chcę pojezdzić do sędziow, po ktorych nie bedzie miala zlych skojarzen ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

My dostaliśmy u niego ocenę bardzo dobrą, a główny powód jaki usłyszałam i przeczytałam w opisie: to zbyt wysoko noszony ogon. Odpowiedziałam, że to temperamentny samiec i zawsze tak jest w obecności innych psów i suczek. A w opisie mamy, że doskonały temperament. Także zdziwiona byłam, że Pan sędzia nie dopatrzył się związku pomiędzy temperamentem mojego psa, a uniesionym ogonem :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Foxowa']Betulka, napisz wrażenia po ocenie ;)[/QUOTE]

My już po ocenie - BOB. Zastanawiam się co mogę wnieść nowego w temacie. Sędzia bardzo kulturalny, miły zarówno dla wystawcy jak i psiaka. Z racji tego, że sędziował ozdóbki patrzyłam co wybiera w poszczególnych rasach, i tu akurat bardzo mi się podobało stawianie na lokatach, bo moje typy były identyczne.Opis ww karcie faktycznie nie za długi, ale w miarę wyczerpujący. Na BIS-ach bardzo podobało mi się "podejście sędziego" do małej dziewczynki, która brała udział w konkurencji - dziecko i pies.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Nas też oceniał... Bardzo miły i taktowny człowiek, ale wieeeelki aż do nieba hehe!!!

Ocena csv oparta nie tylko na sztywno wyuczonym wzrocu, ale także na zdobytej wiedzy na temat rasy, tego nie da się oszukać - nie u nas!
No ale skoro na sędziowanie p. Robaka przychodzi popatrzeć zagraniczny sędzia (mający rasę w "1 palcu), baaaa i gratuluje mu prawidłowej oceny
(miłe słówka i nam się dostały) - znaczy to, że sędzia wysokiej klasy jest:). Tak trzymać panie sędzio!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 4 months later...
  • 1 year later...

Byłam tylko raz oceniona przez tego Pana. wszystkim psom dał oceny doskonałe,, ale zadnemu nie dał wniosków. KAŻDY jeden pies miał w karcie ocen same idealne wpisy..co nas jeszcze bardziej zdziwiło.. Taki pan o kamiennym wyrazie twarzy. Nic nie komentuje, nic się nie uśmiecha.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

[quote name='*Naroa*']Byłam tylko raz oceniona przez tego Pana. wszystkim psom dał oceny doskonałe,, ale zadnemu nie dał wniosków. KAŻDY jeden pies miał w karcie ocen same idealne wpisy..co nas jeszcze bardziej zdziwiło.. Taki pan o kamiennym wyrazie twarzy. Nic nie komentuje, nic się nie uśmiecha.[/QUOTE]

No tak.... tę kamienną twarz miałam okazję dziś poznać na wystawie....
Napiszę tak - żeby nie byłoże mam za złe że mój pies dostał bardzo dobrą ocenę - mówi się trudno i gra się dalej.... ale:
- opis psa praktycznie idealny (no może poza uwagą "zbyt płytka klatka piersiowa", której pan sędzi nie sprawdził zbyt dokładnie a ja wiem, że nie jest płytka, bo nie jestem w stanie objąć psa rękoma w klatce....)
I mimo fajnego opisu ocena bardzo dobra. OK. Jest cały wachlarz ocen. Ale fajnie by było jakby sędzia wysilił się i burknął nawet co jest nie tak (może ja tego nie widzę a chciałabym). Dodam, że byliśmy jedyni w rasie a pies ma tak wyśmienitą budowę i taki ruch jak żaden inny z moich psów, więc jechałam na wystawę spokojnie (mimo, że wiem, że ten sędzia nie lubi komondorów i daje to wyraźnie odczuć wystawcom - a chyba profesjonalne podejście do tematu powinno być inne).

U mnie minusik - nie za ocenę jaką otrzymaliśmy tylko właśnie za kamienną twarz i zero objaśnienia/uzasadnienia .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...