Jump to content
Dogomania

KOSMETYKI-co jest najlepsze dla naszych milusińskich!!!


Monia85

Recommended Posts

Pozwoliłam sobie stworzyć nowy wątek, który chciałabym poświęcić przede wszystkim kosmetykom używanym przez Was do pielęgnacji hawańczyków. Można go poświęcić dyskusji na temat różnych sposobów pielęgnacji, nawet niekonwencjonalnym tj. wcieranie mąki ziemniaczanej w kołtunek, aby go rozczesać (jeszcze nie próbowałam) :razz:, jakie kosmetyki się sprawdzają w wypadku Waszych psów, mile widziany wcześniejszy opis jaki psiak ma włos i co chciałoby się uzyskać przez użycie danego produktu. Również wymianie nie tylko doświadczeń, ale i produktów, bo nie raz zdarza się taka sytuacja, że kupujemy dobry produkt, ale nie jest on najlepszy dla naszego pupila lub wymiana próbek-taka mini giełda :lol:. Opis sprzęty jaki używacie tez mile widziany :p.

Link to comment
Share on other sites

Mój pierwszy wpis dotyczący pielęgnacji Arabelli. My stosujemy kosmetyki z firmy Bea Natur linia profesjonalna - szampon z proteinami oraz odżywka oraz robiłam taką małą odzywkę w spray'u z dodatkiem jedwabiu, keratyny oraz wit. B5. Wszystko ładnie pięknie do okresu zmiany włosa na dorosły. Jest to chyba najgorszy okres dla właścicieli psów długowłosych, więc dodatkowo zamówiłam dwa produkty z firmy Pet Society: Intense Repair System Volume Ease i Rozczesywacz Detangling Coat Fluid. Mam nadzieje, że na te kołtunki co robią się jej w tempie błyskawicznym te produkty pomogą. Z różnych źródeł się dowiadywałam i o tyle dobre są to produkty, bo nie zawierają szkodliwych składników takich jak soli do zagęszczania czy silikonów oraz są wyprodukowane z naturalnych składników z lasów Amazonii. Zobaczymy co dadzą, niektórzy naocznie będą mogli się przekonać jak wystąpimy na wystawie w Poznaniu :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Bardzo sie ciesze Moniczko ze dałas taki Temacik :cool1:
Bo do zmiany włosów ja przechodziłam Katusze żaden włos nie jest mi juz obcy :diabloti: Ale najgorsze za mna i włos robi sie Ładny :loveu:
Ja przerabiałam troszke tych firm miedzy innymi miałam to co Ty Kupiłam w Opolu na wystawie no i Pedro był zrobiony tym na wystwe w Opolu (byłam na klubowej i miedzynarodowej czyli 2 dni) był brudny i musiałam wykampac go no i Pani Junkiewicz (miedzynarodowa)nie pochwaliła włosa niestety .A w pierwszy dzień był wymyty Pure paws Ultra Brightening Shampoo i odżywke Laser Littes Drape i Pani Opara pochwaliła za włos :) i nie tylko...
A teraz numer jeden dla mnie jest Chris christensen :roll:
włos jest bezproblemowy teraz :evil_lol:
Ale jeszcze chce wypróbować Plush Puppy :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Temat kosmetyków to temat rzeka ... Ja mam teraz cztery hawańczyki i każdy z nich wymaga innej pielęgnacji. Najlepiej na wszystko reaguje Astor - u niego nie ma problemu z czymkolwiek (tfu, tfu na psa urok...). Najdelikatniejszy włos ma Bolek i u niego najlepiej też sprawdza się Bea co niezmiernie dziwi naszą Martę (groomerkę), bo uważa, że są lepsze kosmetyki. Donna i Bunia też dobrze reagują na większość szamponów i odżywek. Na razie testujemy 1All System i odżywka, ktrą ostatnio zastosowałam sprawdza się między wystawami ale tylko "między" bo powoduje, że pies wygląda jakby miał tłuste włosy. Ale znika problem kołtunów. Czesze sie, że hej !

Link to comment
Share on other sites

Zamawiałam w sklepie psiekosmetyki.pl wczoraj, a dzis już paczke odebrałam, więc dziś wieczorem lub jutro zacznę testy. W niedziele pewnie będę mogła juz coś napisać na temat tych kosmetyków. Dostałam równiez kilka innych produktów i zobaczymy co będzie najlepsze. Próbki są na tyle duże, że wystarczą na 2-3 kąpiele i również będę mogła coś na temat nich napisać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monia85']Zamawiałam w sklepie psiekosmetyki.pl wczoraj, a dzis już paczke odebrałam, więc dziś wieczorem lub jutro zacznę testy. W niedziele pewnie będę mogła juz coś napisać na temat tych kosmetyków. Dostałam równiez kilka innych produktów i zobaczymy co będzie najlepsze. Próbki są na tyle duże, że wystarczą na 2-3 kąpiele i również będę mogła coś na temat nich napisać.[/QUOTE]
Może akurat dla twojej arabelli bendą fajnie sie sprawdzały :)

Link to comment
Share on other sites

Moja Meisi ma dość dużo podszerstka a włos okrywowy ostatnio ucierpiał bo Meisi ma niespozyty temperament i ciegle włazi tam gdzie nie powinna . Ostatnio kupke robi tylko w jezynach wiec wlos jest wyszarpany . w tej chwili nalozona ma maske z naturalnego oleju palmowego .
[url]http://www.helfy.pl/olej-palmowy-masaz-naturalny-ralaksujacy-wygladzajacy-nawilzajacy[/url]
oczywiscie nie muszę wspominać chyba ze sama go używam do swojej skóry .
Efekty jakie da Meisi ocenią sedziowie w Poznaniu , ale szczerze mowiąc jakoś nie mam szczęscia i jeszcze dla niej nie dobralam odpowiedniego kosmetyku . Ostatnio po kapieli używałam odżywki biogroomu super cream i vita oil .Nie mam zadnych kołtunkow to fakt ale chyba włos nie jest najpiekniejszy .

Link to comment
Share on other sites

Widzę że wszyscy mamy ten sam problem z dobraniem odpowiednich kosmetyków. Ja skupiam swoją uwagę głównie na Lunie , bo ona ma trudniejszy włos w pielęgnacji. Pradzie dobrze służą wszystkie kosmetyki. Do kąpieli używam szamponu vulpes z lanoliną a jeżeli chodzi o odżywki to 1ALL SYSTEMS botanical conditioner lub BIO-GROOM super cream coat conditioner lub Vulpes lisi.Bio Groom daje fajny połysk i nie zostawia tłustego nalotu na włosach. Mimo to jakość włosa Luny jeszcze mnie nie zadawala. Poczekam do zimy, może włos nie będzie się tak wysuszał jak w upalne i słoneczne dni.Dodatkowo podaję jeszcze zestaw witamin od mojego weta.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja też, jak inni przetestowałam już sporo kosmetyków i tych ze średniej półki, i tych droższych. Dobre są Pure Paws, LL. Te pierwsze wydaje mi się, że pasują do wszystkich włosów, trzeba tylko dokładnie dobrać proporcje. Ale tak ,jak pisze Ania, są psy u których sprawdzają się wszystkie kosmetyki i nie trzeba się za bardzo wysilać:lol:, mam przykład na swoim Alku.

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio używałam kilku kosmetyków z USA i muszę powiedzieć, że są bardzo dobrej jakości. Dostałam je w hodowli w Pradze, gdzie kupowałam swoją cotonkę. Wypróbowałam i na cotonkach i na hawańczykach i są naprawdę niezłe. Ale oczywiście mają wadę dość poważną - cenę. Zamówiłam 2 szampony po 0,5 litra i 2 odżywki - w sumie zapłaciłam 900 zł. Fakt, że są wydajne ale cena na początku może zniechęcać.

Link to comment
Share on other sites

Z doświadczenia wiem że, kazdy hawańczyk czy cotonik potrzebuje indywidualnego doboru kosmetyków, przetestowałam chyba już wszystko co jest na polskich półkach i nie tylko, i naprawdę każdy właściciel sam powinien dobrać kosmetyki.Bo nawet te co sa dla jednego kudłacza doskonałe to dla drugiego maga być odwrotne w skutkach.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ponieważ kosmetyki 1 All system były już na wykończeniu, postanowiłam wypróbować Pure Paws. Zamówiłam z Anglii, bo tu w Grecji niestety takowych nie uświadczysz.
Wybrałam całą linię polecaną dla hawańczyków tzn. 2 szampony, 2 odżywki, płyn do rozczesywania i spray antystatyczny. No i po pierwszej kąpieli wpadłam w zachwyt - rewelacja!! Włos jest mięciuteńki i lejący. Czesanie też jest przyjemnością - niecałe 20 minut i jest gotowa :p. Myślę, że znalazłam optymalne kosmetyki dla jej włosa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hawanka']oj tak Pure Paws super kosmetyki szampony będe chwalić co do odżywki nawilżającej to hmm nie bardzo....
silk jeszcze fajny jest [/QUOTE]

Ja połączyłam Ultra Moisturizing Conditioner z Ultra Silk Cream tak jak na filmiku i efekt jest super.
Ponieważ Pedruś jest bardziej puchaty, to może spróbuj Ultra Deep Conditioner - wtedy włosy będą cięższe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beata+Barbie']Ja połączyłam Ultra Moisturizing Conditioner z Ultra Silk Cream tak jak na filmiku i efekt jest super.
Ponieważ Pedruś jest bardziej puchaty, to może spróbuj Ultra Deep Conditioner - wtedy włosy będą cięższe.[/QUOTE]
oj tak pedrus puchaty jest to prawda ja miałam odżywke z właśnie tą Pure Paws Ultra Deep Conditione ,,,ładnie włosa nie odżywiała ale za to Ulu to co ty mi przysłałaś to super sprawa miedzy wystawami ta odżywka kleik ładnie nawilża
[B]
[/B]

Link to comment
Share on other sites

Hawanka, wypróbuj Moisture Magic Double K [URL]http://www.doublekindustries.com/moisture_magic_details.php[/URL]
wprawdzie puchu nie zmniejszy (bo typu się nie zmieni), ale włos jest bardziej elastyczny i dobrze nawilżony
można ją stosować w rozcieńczeniu 1 do 4, lub w ekstremalnych przypadkach nierozcieńczoną
na Yukonie się sprawdziła, więc sądzę że i dla Pedrusia będzie dobra, bo to podobne typki ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kero']Hawanka, wypróbuj Moisture Magic Double K [URL]http://www.doublekindustries.com/moisture_magic_details.php[/URL]
wprawdzie puchu nie zmniejszy (bo typu się nie zmieni), ale włos jest bardziej elastyczny i dobrze nawilżony
można ją stosować w rozcieńczeniu 1 do 4, lub w ekstremalnych przypadkach nierozcieńczoną
na Yukonie się sprawdziła, więc sądzę że i dla Pedrusia będzie dobra, bo to podobne typki ;)[/QUOTE]
napewno wypróbujemy ...
dzięki ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='Zosia 17']Hej czy ktoś może mi poradzić gdzie kupić kosmetyki Laser Lites?[/QUOTE]

Ja zamawiałam z tej strony: [URL]http://www.evab.republika.pl/[/URL] -choć niestety słyszałam, że te kosmetyki u nas są rozcieńczane i jak ma się mozliwość zamawiania z zagranicy to lepiej to robić.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...